Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków

Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków 27.12.2011, 16:50, Sebastian Czarnecki 2059 komentarzy

Niestety okazało się, że na żołądkach Kanonierów - a zwłaszcza Robina van Persiego - wciąż ciążyły wigilijne potrawy, przez co zaprezentowali się bardzo nieskutecznie i nie potrafili pokonać o wiele słabiej dysponowanego Wolverhamptonu. Wilki zademonstrowały się fatalnie, jednak wystarczyło im to do wywiezienia jednego punktu z murawy The Emirates. To kolejny taki przypadek, kiedy Arsenal nie potrafi zdobyć kompletu punktów, kiedy czołówka angielskiej Premier League również notuje wpadki.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Djourou, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Song, Arteta, Rosicky, Gervinho, Van Persie, Benayoun.

Wolverhampton: Hennessey, Henry, Fletcher, Ward, Hunt, Johnson, Berra, Jarvis, Milijas, Zubar, Forde.

Od początku mecz widać było wyraźną dominację Kanonierów, którzy nie dawali ekipie gości dojść do żadnego słowa. Wilki starały się grać rozsądnie w obronie, a następnie wychodzić z kontrami - nie przynosiło to jednak większych korzyści.

W 7. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Świetnie zachował się samotnie wyprowadzający atak Rosicky, który w odpowiednim momencie zwolnił grę i uruchomił lepiej ustawionego Benayouna. Ten bez chwili zawahania wypuścił Gervinho, który wyszedł sam na sam z Hennesseyem, zwiódł go i umieścił futbolówkę w pustej bramce!

Osiem minut później Gervinho mógł dopisać do swojego dorobku asystę, jednak Van Persie nie potrafił wykorzystać dobrego podania na wolne pole od swojego kolegi z formacji ofensywnej.

W 17. minucie przeprowadzający rajd Benayoun potknął się na piłce w polu karnym rywala. Gdyby spotkanie to sędziował Howard Webb, zapewne wskazałby na jedenasty metr - tak jak we wczorajszym meczu Sunderlandu z Evertonem.

W kolejnych minutach gra się nieco uspokoiła. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 29. minuty, kiedy to Van Persie wywalczył piłkę od Henry'ego i podał do Banyouna. Izraelczyk dograł do Artety, który chciał zdobyć swoją czwartą bramkę w tym sezonie, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę.

Minutę później do bramki Hennesseya mógł trafić sam Robin van Persie, jednak tym razem na wysokości zadania stanął sam golkiper Wilków.

Pomimo beznadziejnej gry, Wilkom sprzyjało szczęście. Piłka po dziwnym wybiciu Hunta i rykoszecie trafiła na głowę Fletchera, który szczęśliwie umieścił ją w bramce Szczęsnego. Polski golkiper niestety nie zakończy swojego 50. występu w barwach Arsenalu z czystym kontem.

Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie. Jak dotąd Kanonierzy nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, co - patrząc na grę obu zespołów - jest wynikiem wielce niesprawiedliwym. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie meczu obejrzymy ciekawsze widowisko i więcej bramek.

W 55. minucie arbiter powinien był odgwizdać rzut karny po tym, jak jeden z obrońców Wilków zagrał ręką we własnym polu karnym. Pretensje graczy Arsenalu były jak najbardziej uzasadnione, a Thomas Vermaelen otrzymał nawet żółty kartonik za niepotrzebną dyskusję z sędzią.

Ataki Kanonierów były coraz bardziej desperackie, chaotyczne i... bezskuteczne. Wenger postanowił urozmaicić nieco swoją formację ofensywną, więc w 63. minucie w bój, kosztem Benayouna, posłał Arszawina.

W 66. minucie Van Persie był o krok od zdobycia bramki po tym, jak oddał atomowe uderzenie z rzutu wolnego. Kapitalną interwencją popisał się jednak Hennessey.

Bezsilność Kanonierów połączona była z frustracją. W 68. minucie Alex Song postanowił zabawić się z dwoma zawodnikami Wilków w Wrestling i w kilka sekund obu powalił na ziemię. Kameruńczyk powinien się cieszyć, że skończyło się tylko żółtą kartką.

W 70. minucie Aaron Ramsey zastąpił na murawie Aleksa Songa.

Nieoczekiwanie dobrze w mecz wkomponował się Ramsey, który do ostatniej kropli potu walczył o futbolówkę w polu karnym Wilków i wyszedł z tego starcia zwycięsko. Futbolówka trafiła pod nogi Van Persiego, ten odegrał do Rosicky'ego, który oddał mocny strzał... obok bramki Wolves.

Od 75. minuty dobrze broniące się Wilki musiały radzić sobie w dziesiątkę, bowiem Milijas otrzymał czerwony kartonik za brutalne wejście w Artetę.

W 79. minucie kapitalną szansę na objęcie prowadzenia zmarnował Van Persie, któremu w głowie na pewno siedzi myśl o pobiciu rekordu Shearera. Holender kolejny raz nie stanął na wysokości zadania i zmarnował dogodną okazję do zdobycia bramki. Minutę później groźny strzał z dystansu oddał Arszawin, ale i jemu zabrakło odrobiny szczęścia.

Nieudanych strzałów kapitana Arsenalu ciąg dalszy. Holender najpierw nie potrafił pokonać Hennesseya z rzutu wolnego, a kilkadziesiąt sekund później z najbliższej odległości oddał strzał wprost w jego klatkę piersiową.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. W 85. minucie Marouane Chamakh wszedł na boisko za Johana Djourou.

Oblężenie bramki Wilków wciąż trwało. Najpierw Vermaelen zmarnował świetne podanie od Arszawina, a następnie Van Persie kolejny raz nie potrafił odnaleźć się w dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Na naganę zasłużyła sobie cała formacja ofensywna Arsenalu, jednak najgorzej ze wszystkich zaprezentował się Robin van Persie, który nie dość, zagrał strasznie samolubnie, to nie potrafił wykorzystać masy sytuacji, po których powinny paść bramki. Niestety to nie był dobry dzień Holendra, któremu najwyraźniej potrzebny jest odpoczynek, gdyż w chwili obecnej jest tylko cieniem samego siebie.

Premier LeagueWolverhampton Wanderers autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
GunnerForLife komentarzy: 335528.12.2011, 14:01

Marex

Ah ten Johan a btw ładnie kilka razy dryblował w ostatnim meczu .

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17228.12.2011, 14:00

Arsenal23

Leonardo jest dyrektorem sportowym od paru miesięcy w PSG!

GunnerForLife komentarzy: 335528.12.2011, 14:00

TaYekARS

Czyli jednak Pato nie zawita do Londynu .

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17228.12.2011, 13:59

RahU

Sprawdź jeszcze raz. Bo nie fajnie by było, gdyby to gość, który nic nie zrobił dostał bana.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2011, 13:58

Leonardo w PSG ? Nie słyszałem. Wiem że Carlo A. już mają.

fcescf komentarzy: 255428.12.2011, 13:58

Ale to nie potwierdzone. Jakiś pismak z Francji ale nie wiem czy to nie było L'equipe

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3428.12.2011, 13:58

GFL

Masz racje, źródło wp.pl xd

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.12.2011, 13:58

PSG ma chrapkę na Pato.

fcescf komentarzy: 255428.12.2011, 13:57

Ja dzisiaj czytałem na Orange Sport że Pato przejdzie z Milanu do [uwaga będzie zaskoczenie wielkie !]... PSG. Zresztą nie dziwię się bo Leonardo jest w PSG.

Pinguite komentarzy: 1502028.12.2011, 13:57

Pato w Arsenalu? Ciekawa perspektywa, drogi jak cholera, szybki, zwinny, ale... no way!

Mizzou komentarzy: 605328.12.2011, 13:57

@RaHu
narzędzia bardziej precyzyjne niż IP? Zaczynam się bać :D

GunnerForLife komentarzy: 335528.12.2011, 13:56

TaYekARS

Jak piszesz przypuszczenia to podaj też źródło , bo wiesz podobno to mało wiarygodne źródło ;)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2011, 13:56

Bzdura z tym Pato. Galliani powiedział że jeśli chce to ma możliwość odejścia. A siedzi na ławie także możliwe że chce. Ale gdzie tu Arsenal ?

Pinguite komentarzy: 1502028.12.2011, 13:55

fcescf > Jeśli Boss miałby wykładać na stół więcej niż 10 mln to tylko w okienku letnim. Natomiast w zimowym spodziewam się, że Boss wypożyczy jakiegoś bocznego obrońcę. No i oczywiście napastnik, który zastąpi Chamakha.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.12.2011, 13:54

i dla tych, którzy nie za bardzo są na bieżąco: do Napoli przyjdzie Chilijczyk Eduardo Vargas a Arsenal interesuje się zawodnikiem Violi, który nazywa się Juan Manuel Vargas.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214328.12.2011, 13:54

FabsAFC: A co mnie obchodzi, że Tobie się tak wydaje? Mam narzędzia, które są o wiele bardziej precyzyjne niż porównanie IP. IP mnie nie interesuje nawet.

Jak to według Ciebie równy gość, to możesz na specjalne życzenie dołączyć do niego.

fcescf komentarzy: 255428.12.2011, 13:54

A ja myślę że Wenger jednak kupi jakąś gwiaze bo dla niego celem nr. 1 zaraz po zdobyciu jakiegoś pucharu jest przedłużenie kontraktu z Robinem a on sam powiedział że przedłuży jeżeli będą sprowadzeni nowi lepsi gracze.

Pinguite komentarzy: 1502028.12.2011, 13:53

sialalala, widać, że noworoczne porządki ^^

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17228.12.2011, 13:53

A obchodzi mnie to, bo równy gość z niego.

RahU

Doszedłeś po IP? Bo mi się wydaje, że to nie są konta NoCommenta...

arthas74 komentarzy: 234328.12.2011, 13:52

ok, dzieki za info

fcescf komentarzy: 255428.12.2011, 13:50

Nie rozumiem tych co mają multikonta np. Persio
:P albo wspomnieni NoComment i sWinny

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214328.12.2011, 13:50

Co Was tak bardzo obchodzi jego ban? Miał wcześniej konta: JanekB2, DzonyB, MArteta8, ASantos11, na których dostał bana.

GunnerForLife komentarzy: 335528.12.2011, 13:49

Conrado888

Mnie ucieszy zakontraktowanie chociaż jeden z wymienionych przez Ciebie osób , ale osobiście nie wierze w żaden transfer . Myślę że wzmocnieniami naszymi to będzie tylko Jack i Bacary , niestety .

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2011, 13:49

Mizzou cicho bo zaraz ciebie dopadnie :P

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17228.12.2011, 13:49

No właśnie, jakie niby multikonto, na jakiej podstawie?!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2011, 13:48

Jenkinson i Gibbs,Diaby też prawdopodobnie w styczniu. Theo pewnie na mecz z Qpr będzie gotowy. Fabian też styczeń. Santos Luty/Marzec.

Mizzou komentarzy: 605328.12.2011, 13:48

NoComment, multikonto x5, czy admin jest dziś trzeźwy xD?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.12.2011, 13:48

no pięknie się zawieszenia sypią :D

Arsenal will make only loan signings in January before spending big this summer on Lukas Podolski, Juan Vargas and Gourcuff (FootyBunker)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17228.12.2011, 13:48

Za co NC ma bana?

GunnerForLife komentarzy: 335528.12.2011, 13:46

arthas74

Sagna już chyba od tygodnia biega a Jack dopiero zaczyna pod koniec grudnia , albo już zaczął .

arthas74 komentarzy: 234328.12.2011, 13:45

tak z innej beczki, wiecie jak sie maja aktualnie kontuzje u nas? Prawdopodobnie jacek i bacary wróca w styczniu?;p

GunnerForLife komentarzy: 335528.12.2011, 13:43

Uuu , mój ulubieniec został zawieszony .

sWinny komentarzy: 785928.12.2011, 13:42

to pytanie było do tych co mogą banować i dawać nagany :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2011, 13:42

Kolejny dołączył do czeluści zbanowanych ;[
Co do meczu to kiedy nauczymy się wyciągać wnioski ? Które to już frajersko stracone punkty ?

sWinny komentarzy: 785928.12.2011, 13:41

Skąd wiecie, że NoComent miał konto x4 i go 4x banowaliście??

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 528.12.2011, 13:35

Wiem że to nie miejsce ale może ktoś szuka;)
Sprzedam Yamahe Aerox.

pumeks komentarzy: 2080828.12.2011, 13:31

Oceniając grę po meczu sądzę, że Wenger mógł zaryzykować z AOC zamiast Arshavina (bo zamiast Ramseya-pupilka to by nie wszedł).
Rusek zagrał tradycyjnie jak ostatnio pokazuje....niby biega, coś próbuje kiwać, udadzą mu się z dwa podania do przodu ale ogólnie bardzo przeciętnie, bez błysku, bez głowy.
AOC może by zagrał lepiej ale z pewnością nie gorzej niż Rusek.

NoComent komentarzy: 77328.12.2011, 13:31

IMO
Należało mu się.

fcescf komentarzy: 255428.12.2011, 13:30

Dopiero się dowiedziałem że jeden z największych spamerów(czyt. Dennis_Bergkamp) dostał bana ;)

berni33 komentarzy: 138928.12.2011, 13:29

r4msez zakladasz jeszcze raz stół??

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17228.12.2011, 13:28

Rosa? Dla mnie on biega tak, jakby coś ciągnęło go w przeciwnym kierunku. Starał się chłop, miał parę prób dobrych podań, parę dośrodkowań. Ale IMO to nie jest ŚPO na Arsenal.

NoComent komentarzy: 77328.12.2011, 13:27

@fcescf

Jeszcze większą frustracją zostało okupione przyjęcie Bendtnera w meczu z FCB(3-1), gdzie w ostatniej minucie na nodze miał piłkę dającą nam awans. Robin by to strzelił. I potem bym następnego dnia powiedział wszystkim "I co *****". Miałbym z tego nieziemską satysfakcję, ale trudno.

pumeks komentarzy: 2080828.12.2011, 13:27

Rosa zagrał dobry mecz...dużo kiwał, dokładnie podawał, w końcówce trochę osłabł ale ogólnie na 4+

fcescf komentarzy: 255428.12.2011, 13:25

A jak wczoraj Rosa zagrał bo nie oglądałem meczu ?

fcescf komentarzy: 255428.12.2011, 13:24