Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków

Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków 27.12.2011, 16:50, Sebastian Czarnecki 2059 komentarzy

Niestety okazało się, że na żołądkach Kanonierów - a zwłaszcza Robina van Persiego - wciąż ciążyły wigilijne potrawy, przez co zaprezentowali się bardzo nieskutecznie i nie potrafili pokonać o wiele słabiej dysponowanego Wolverhamptonu. Wilki zademonstrowały się fatalnie, jednak wystarczyło im to do wywiezienia jednego punktu z murawy The Emirates. To kolejny taki przypadek, kiedy Arsenal nie potrafi zdobyć kompletu punktów, kiedy czołówka angielskiej Premier League również notuje wpadki.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Djourou, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Song, Arteta, Rosicky, Gervinho, Van Persie, Benayoun.

Wolverhampton: Hennessey, Henry, Fletcher, Ward, Hunt, Johnson, Berra, Jarvis, Milijas, Zubar, Forde.

Od początku mecz widać było wyraźną dominację Kanonierów, którzy nie dawali ekipie gości dojść do żadnego słowa. Wilki starały się grać rozsądnie w obronie, a następnie wychodzić z kontrami - nie przynosiło to jednak większych korzyści.

W 7. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Świetnie zachował się samotnie wyprowadzający atak Rosicky, który w odpowiednim momencie zwolnił grę i uruchomił lepiej ustawionego Benayouna. Ten bez chwili zawahania wypuścił Gervinho, który wyszedł sam na sam z Hennesseyem, zwiódł go i umieścił futbolówkę w pustej bramce!

Osiem minut później Gervinho mógł dopisać do swojego dorobku asystę, jednak Van Persie nie potrafił wykorzystać dobrego podania na wolne pole od swojego kolegi z formacji ofensywnej.

W 17. minucie przeprowadzający rajd Benayoun potknął się na piłce w polu karnym rywala. Gdyby spotkanie to sędziował Howard Webb, zapewne wskazałby na jedenasty metr - tak jak we wczorajszym meczu Sunderlandu z Evertonem.

W kolejnych minutach gra się nieco uspokoiła. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 29. minuty, kiedy to Van Persie wywalczył piłkę od Henry'ego i podał do Banyouna. Izraelczyk dograł do Artety, który chciał zdobyć swoją czwartą bramkę w tym sezonie, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę.

Minutę później do bramki Hennesseya mógł trafić sam Robin van Persie, jednak tym razem na wysokości zadania stanął sam golkiper Wilków.

Pomimo beznadziejnej gry, Wilkom sprzyjało szczęście. Piłka po dziwnym wybiciu Hunta i rykoszecie trafiła na głowę Fletchera, który szczęśliwie umieścił ją w bramce Szczęsnego. Polski golkiper niestety nie zakończy swojego 50. występu w barwach Arsenalu z czystym kontem.

Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie. Jak dotąd Kanonierzy nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, co - patrząc na grę obu zespołów - jest wynikiem wielce niesprawiedliwym. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie meczu obejrzymy ciekawsze widowisko i więcej bramek.

W 55. minucie arbiter powinien był odgwizdać rzut karny po tym, jak jeden z obrońców Wilków zagrał ręką we własnym polu karnym. Pretensje graczy Arsenalu były jak najbardziej uzasadnione, a Thomas Vermaelen otrzymał nawet żółty kartonik za niepotrzebną dyskusję z sędzią.

Ataki Kanonierów były coraz bardziej desperackie, chaotyczne i... bezskuteczne. Wenger postanowił urozmaicić nieco swoją formację ofensywną, więc w 63. minucie w bój, kosztem Benayouna, posłał Arszawina.

W 66. minucie Van Persie był o krok od zdobycia bramki po tym, jak oddał atomowe uderzenie z rzutu wolnego. Kapitalną interwencją popisał się jednak Hennessey.

Bezsilność Kanonierów połączona była z frustracją. W 68. minucie Alex Song postanowił zabawić się z dwoma zawodnikami Wilków w Wrestling i w kilka sekund obu powalił na ziemię. Kameruńczyk powinien się cieszyć, że skończyło się tylko żółtą kartką.

W 70. minucie Aaron Ramsey zastąpił na murawie Aleksa Songa.

Nieoczekiwanie dobrze w mecz wkomponował się Ramsey, który do ostatniej kropli potu walczył o futbolówkę w polu karnym Wilków i wyszedł z tego starcia zwycięsko. Futbolówka trafiła pod nogi Van Persiego, ten odegrał do Rosicky'ego, który oddał mocny strzał... obok bramki Wolves.

Od 75. minuty dobrze broniące się Wilki musiały radzić sobie w dziesiątkę, bowiem Milijas otrzymał czerwony kartonik za brutalne wejście w Artetę.

W 79. minucie kapitalną szansę na objęcie prowadzenia zmarnował Van Persie, któremu w głowie na pewno siedzi myśl o pobiciu rekordu Shearera. Holender kolejny raz nie stanął na wysokości zadania i zmarnował dogodną okazję do zdobycia bramki. Minutę później groźny strzał z dystansu oddał Arszawin, ale i jemu zabrakło odrobiny szczęścia.

Nieudanych strzałów kapitana Arsenalu ciąg dalszy. Holender najpierw nie potrafił pokonać Hennesseya z rzutu wolnego, a kilkadziesiąt sekund później z najbliższej odległości oddał strzał wprost w jego klatkę piersiową.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. W 85. minucie Marouane Chamakh wszedł na boisko za Johana Djourou.

Oblężenie bramki Wilków wciąż trwało. Najpierw Vermaelen zmarnował świetne podanie od Arszawina, a następnie Van Persie kolejny raz nie potrafił odnaleźć się w dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Na naganę zasłużyła sobie cała formacja ofensywna Arsenalu, jednak najgorzej ze wszystkich zaprezentował się Robin van Persie, który nie dość, zagrał strasznie samolubnie, to nie potrafił wykorzystać masy sytuacji, po których powinny paść bramki. Niestety to nie był dobry dzień Holendra, któremu najwyraźniej potrzebny jest odpoczynek, gdyż w chwili obecnej jest tylko cieniem samego siebie.

Premier LeagueWolverhampton Wanderers autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mskafc komentarzy: 579628.12.2011, 16:33

Sensacyjne informacje napłynęły dziś do nas z Hiszpanii. Jak dowiedziały się tamtejsze media, UEFA wszczęła śledztwo w sprawie złamania przez Real Madryt przepisów uczestnictwa w Lidze Mistrzów. Konsekwencją może okazać się nawet usunięcie Królewskich z rozgrywek w tym sezonie!

Powodem wykluczenia Realu może okazać się... Jose Maria Callejon. Młodego Hiszpana śmiało można nazwać jedną z rewelacji sezonu: w samej fazie grupowej Ligi Mistrzów zdobył on aż cztery bramki. Włączając go do kadry, zespół z Santiago Bernabeu złamał jednak jeden z przepisów rozgrywek. W artykule 18. znajduje się zapis mówiący o tym, że w każdej drużynie znajdować się musi przynajmniej ośmiu wychowanków. Od obecnych rozgrywek mianem wychowanka określany jest jednak zawodnik, który w ekipach młodzieżowych danego zespołu rozegrał przynajmniej trzy pełne sezony, a nie - jak dotychczas - dwa. Z dokumentów jasno wynika natomiast, że Callejon w juniorskich drużynach Realu występował przez dwa i pół sezonu. Wcześniej natomiast związany był ze szkółką Costa Tropical z Motril.

Dyrektor sportowy Realu Madryt Zinedine Zidane nie chciał zabrać głosu w całej sprawie. Wiadomo jednak, że UEFA bada obecnie zaistniałą sytuację, a sankcją może być dla klubu ze stolicy Hiszpanii wykluczenie z fazy pucharowej Ligi Mistrzów w obecnym sezonie. Europejska federacja nie miała w bieżącej kampanii oporów przed wykluczeniem z Champions League Fenerbahce Stambuł, a z Ligi Europejskiej FC Sion (zresztą za wystawienie nieuprawnionych zawodników). Czy podobne konsekwencje poniesie także Real?

Jeśli Real Madryt zostałby wykluczony z rozgrywek Ligi Mistrzów, w jego miejsce w 1/8 finału zapewne znalazłby się Ajax Amsterdam, który w grupie D zajął trzecie miejsce. Strata przez Holendrów drugiej pozycji na rzecz Lyonu wywołała dużo kontrowersji, Francuzi w ciężkich do wyjaśnienia okolicznościach rozbili bowiem Dinamo Zagrzeb 7:1. Działacze Ajaxu domagali się ostatnio od UEFA wszczęcia postępowania w tej sprawie, przy dyskwalifikacji Realu śledztwo okazałoby się natomiast niepotrzebne.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2011, 16:28

Arshavin,Reyes to były jedyne duże transfery za AW

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17228.12.2011, 16:23

Arsha odejdzie do Rosji w tę zimę. A to będzie zwiastun dobrych transferów :D

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16828.12.2011, 16:20

To ja jeszcze dodam, ze Suarezowi dołożyli jeszcze jeden mecz zawieszenia za pokazanie środkowego palca kibicom Fulham.

KochamArsenal88 komentarzy: 100328.12.2011, 16:20

Ja chciałbym zobaczyć w Arsenalu Lacinę Traore z Kubanu, do tego jakis skrzydłowy plus Henry na dwa i pół miesiąca i Varthongen.
Do tego odejście SS18, Denilsona, Bendtnera, Chamakha.
Latem pozbyć sie Arshavina i Rosickiego, Almunii

armata88 komentarzy: 63128.12.2011, 16:14

Ja to bym próbował upchnoć Arszawina do Andży za 20 baniek:) plus definitywna sprzedaż Bendtnera i Chamaka to jakieś 15 mln i już prawie mamy na jedną superstar;)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2011, 16:11

Bo mają czas na odwołanie się do kary. Wtedy ona nie obowiązuje.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2011, 16:09

No chyba że Usmanov nagle przejmie udziały w AFC

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2011, 16:07

Hoho jak ujrze takie transfery to nigdy nie powiem złego słowa na FCB. Ale to niemozliwe :P

armata88 komentarzy: 63128.12.2011, 16:06

Pato i Hazard to by była miazga;)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.12.2011, 16:04

@craigleastmond: It was so happy to see @Henderson_91 running today” Thanks mate, can sort of work out what that means!

czyli nasz kolejny zawodnik, Conor Henderson już biega po ciężkiej kontuzji. dobre wieści :)

mallen komentarzy: 2123928.12.2011, 16:03

@Arsenal12
Może woli więcej $

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.12.2011, 16:01

Arsenal manager Arsene Wenger has once again played down his interest in Lyon star Yoann Gourcuff and has now dismissed reports of a bid to sign the playmaker on loan.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 428.12.2011, 15:53

sport.pl/pilka/1,65080,10880893,Premier_League__Kolejna_kara_dla_Suareza.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2011, 15:52

"Yann w styczniu raczej nie odejdzie, ale w lecie prawdopodobnie dołączy do Arsenalu bądź Realu Madryt" - powiedział Mangane w wywiadzie dla Goal.com

Duzy94 komentarzy: 13528.12.2011, 15:50

sport.wp.pl/kat,1744,title,Wenger-stworzy-duet-marzen-Van-Persie-Pato,wid,14118950,wiadomosc.html

mallen komentarzy: 2123928.12.2011, 15:44

@IceMan
?

KanonierChris komentarzy: 292428.12.2011, 15:44

QPR, Fulham, Swansea, Manchester U.

Nie ma lekko mimo, że teoretycznie powinniśmy dać radę... Musimy spiąć poślady by wywalczyć sobie to 4 miejsce.

kulkis451 komentarzy: 18528.12.2011, 15:32

kolejny mecz z QPR . Powinno nam sie udać pokładam dużo optymizmu w to że wygramy kolejne spotkanie ;)

Arnsmen komentarzy: 29828.12.2011, 15:28

A skąd ONI wiedzą, że ktoś ma multikonto?

kulkis451 komentarzy: 18528.12.2011, 15:26

arsen1
więcej optymizmu . Wiem że łato mówić ale naprawdę Arsenal spisał się nie tak źle i uważam że mecz z Wilkami to tylko wypadek przy pracy i w takich sytuacjach musi być w nas kibicach jeszcze więcej optymizmu . Wiele osób zachwyca się Barcą czy Realem żee tak świetnie grają może i tak ale zobaczcie jaką oni mają ligę a jaką my bez porównania Barsie czy Realowi łatwiej grać w LM ponieważ mecze ligowe w hiszpanii to tylko formalność . W PL jak widać jest batalia o 3 pkt nawet czasem o 1 pkt.i nie ma co się dziwić że czasem wielkim klubom z Anglii powinie się noga dlatego nie przesadzajmy

crisadus komentarzy: 850728.12.2011, 15:23

@Arnsmen
Bridge to przeciętniak..! :/
M'Vila (po pierwsze to tak się pisze) nie przejdzie, bo nie jest nam potrzebny kolejny defensywny pomocnik.
Hazard... O niego będzie bardzo ciężko i wątpie, aby Wenger wyłożył 30mln na stół.

Mizzou komentarzy: 605328.12.2011, 15:22

@Arnsmen
Profil to jest na pokaz :)

grand92 komentarzy: 793728.12.2011, 15:22

panowie nie spodziewajcie się spektakularnych transferów , nigdy takich nie było i nie będzie , w ostatnim okienku zrobiliśmy dobre transfery tylko że one by były wystarczające gdyby Cesc , Nasri i Eboue został , tak te transfery to kolejne uzupełnienia składu nie wzmocnienia

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.12.2011, 15:22

O NoComent dostał bana...ten to cały czas by grał w Haxballa

Arnsmen komentarzy: 29828.12.2011, 15:20

Miz
W profilu ma napisane, że NASZYM. Ale kto go tam wie...

Mizzou komentarzy: 605328.12.2011, 15:18

Ja mam pytanie, komu kibicuje RaHu?

Arnsmen komentarzy: 29828.12.2011, 15:05

crisadus
M'Villa / Hazard oraz Bridge kupimy i PL jest nasza!!

Niepokonany, to nasz Arsenal kochany!!

arsen1 komentarzy: 107828.12.2011, 15:02

Nie mozna spodziewać sie niczego w tym sezonie,osobiscie przestałem sie łudzić nadziejami już trzy sezony temu ,dlaczego ? to proste : Nie mamy drużyny, tylko zlepek inwidualnosci .. RVP na 99% odejdzie tego lata , Klub bez sukcesów takiego gracza nie zatrzyma . Boli to bardzo ,kibicuje Temu Klubowi już 16-ty rok ,a widze tylko bezambicjonalną kopaninę ...

crisadus komentarzy: 850728.12.2011, 15:00

@Arnsmen
Wierzysz, że będą odpowiednie transfery, aby walczyć o Premier League?

Arnsmen komentarzy: 29828.12.2011, 14:53

A mi wystarczy 4 miejsce;)
Za rok powalczymy o mistrza. teraz najważniejsze, żeby Węgier kupił ze 2-3 piłkarzy. Dobrych piłkarzy...

mallen komentarzy: 2123928.12.2011, 14:36