Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków

Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków 27.12.2011, 16:50, Sebastian Czarnecki 2059 komentarzy

Niestety okazało się, że na żołądkach Kanonierów - a zwłaszcza Robina van Persiego - wciąż ciążyły wigilijne potrawy, przez co zaprezentowali się bardzo nieskutecznie i nie potrafili pokonać o wiele słabiej dysponowanego Wolverhamptonu. Wilki zademonstrowały się fatalnie, jednak wystarczyło im to do wywiezienia jednego punktu z murawy The Emirates. To kolejny taki przypadek, kiedy Arsenal nie potrafi zdobyć kompletu punktów, kiedy czołówka angielskiej Premier League również notuje wpadki.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Djourou, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Song, Arteta, Rosicky, Gervinho, Van Persie, Benayoun.

Wolverhampton: Hennessey, Henry, Fletcher, Ward, Hunt, Johnson, Berra, Jarvis, Milijas, Zubar, Forde.

Od początku mecz widać było wyraźną dominację Kanonierów, którzy nie dawali ekipie gości dojść do żadnego słowa. Wilki starały się grać rozsądnie w obronie, a następnie wychodzić z kontrami - nie przynosiło to jednak większych korzyści.

W 7. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Świetnie zachował się samotnie wyprowadzający atak Rosicky, który w odpowiednim momencie zwolnił grę i uruchomił lepiej ustawionego Benayouna. Ten bez chwili zawahania wypuścił Gervinho, który wyszedł sam na sam z Hennesseyem, zwiódł go i umieścił futbolówkę w pustej bramce!

Osiem minut później Gervinho mógł dopisać do swojego dorobku asystę, jednak Van Persie nie potrafił wykorzystać dobrego podania na wolne pole od swojego kolegi z formacji ofensywnej.

W 17. minucie przeprowadzający rajd Benayoun potknął się na piłce w polu karnym rywala. Gdyby spotkanie to sędziował Howard Webb, zapewne wskazałby na jedenasty metr - tak jak we wczorajszym meczu Sunderlandu z Evertonem.

W kolejnych minutach gra się nieco uspokoiła. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 29. minuty, kiedy to Van Persie wywalczył piłkę od Henry'ego i podał do Banyouna. Izraelczyk dograł do Artety, który chciał zdobyć swoją czwartą bramkę w tym sezonie, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę.

Minutę później do bramki Hennesseya mógł trafić sam Robin van Persie, jednak tym razem na wysokości zadania stanął sam golkiper Wilków.

Pomimo beznadziejnej gry, Wilkom sprzyjało szczęście. Piłka po dziwnym wybiciu Hunta i rykoszecie trafiła na głowę Fletchera, który szczęśliwie umieścił ją w bramce Szczęsnego. Polski golkiper niestety nie zakończy swojego 50. występu w barwach Arsenalu z czystym kontem.

Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie. Jak dotąd Kanonierzy nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, co - patrząc na grę obu zespołów - jest wynikiem wielce niesprawiedliwym. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie meczu obejrzymy ciekawsze widowisko i więcej bramek.

W 55. minucie arbiter powinien był odgwizdać rzut karny po tym, jak jeden z obrońców Wilków zagrał ręką we własnym polu karnym. Pretensje graczy Arsenalu były jak najbardziej uzasadnione, a Thomas Vermaelen otrzymał nawet żółty kartonik za niepotrzebną dyskusję z sędzią.

Ataki Kanonierów były coraz bardziej desperackie, chaotyczne i... bezskuteczne. Wenger postanowił urozmaicić nieco swoją formację ofensywną, więc w 63. minucie w bój, kosztem Benayouna, posłał Arszawina.

W 66. minucie Van Persie był o krok od zdobycia bramki po tym, jak oddał atomowe uderzenie z rzutu wolnego. Kapitalną interwencją popisał się jednak Hennessey.

Bezsilność Kanonierów połączona była z frustracją. W 68. minucie Alex Song postanowił zabawić się z dwoma zawodnikami Wilków w Wrestling i w kilka sekund obu powalił na ziemię. Kameruńczyk powinien się cieszyć, że skończyło się tylko żółtą kartką.

W 70. minucie Aaron Ramsey zastąpił na murawie Aleksa Songa.

Nieoczekiwanie dobrze w mecz wkomponował się Ramsey, który do ostatniej kropli potu walczył o futbolówkę w polu karnym Wilków i wyszedł z tego starcia zwycięsko. Futbolówka trafiła pod nogi Van Persiego, ten odegrał do Rosicky'ego, który oddał mocny strzał... obok bramki Wolves.

Od 75. minuty dobrze broniące się Wilki musiały radzić sobie w dziesiątkę, bowiem Milijas otrzymał czerwony kartonik za brutalne wejście w Artetę.

W 79. minucie kapitalną szansę na objęcie prowadzenia zmarnował Van Persie, któremu w głowie na pewno siedzi myśl o pobiciu rekordu Shearera. Holender kolejny raz nie stanął na wysokości zadania i zmarnował dogodną okazję do zdobycia bramki. Minutę później groźny strzał z dystansu oddał Arszawin, ale i jemu zabrakło odrobiny szczęścia.

Nieudanych strzałów kapitana Arsenalu ciąg dalszy. Holender najpierw nie potrafił pokonać Hennesseya z rzutu wolnego, a kilkadziesiąt sekund później z najbliższej odległości oddał strzał wprost w jego klatkę piersiową.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. W 85. minucie Marouane Chamakh wszedł na boisko za Johana Djourou.

Oblężenie bramki Wilków wciąż trwało. Najpierw Vermaelen zmarnował świetne podanie od Arszawina, a następnie Van Persie kolejny raz nie potrafił odnaleźć się w dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Na naganę zasłużyła sobie cała formacja ofensywna Arsenalu, jednak najgorzej ze wszystkich zaprezentował się Robin van Persie, który nie dość, zagrał strasznie samolubnie, to nie potrafił wykorzystać masy sytuacji, po których powinny paść bramki. Niestety to nie był dobry dzień Holendra, któremu najwyraźniej potrzebny jest odpoczynek, gdyż w chwili obecnej jest tylko cieniem samego siebie.

Premier LeagueWolverhampton Wanderers autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17228.12.2011, 14:22

GFL

okej, niech będzie, MASZ RACJĘ :))))))))))))))

GunnerForLife komentarzy: 335528.12.2011, 14:21

FabsAFC

Ironizujesz w sposób "Mam nadzieję, że nazwanie tego kolesia, który prowokował nas będąc fanem MU, naszym kolegą to żarcik? " ? Dla mnie to w ogóle brzmi jak ironia . Nie brak emotikonek mnie nie zmylił . Najlepiej tłumaczyć swój brak wiedzy ironia , standard .

GFL

Uwierz, że wyczułem ironię. W moim poście również jest ironia. Może zmylił cię brak emotikonek?

songoku95 komentarzy: 2348628.12.2011, 14:18

widze że nowe ciekawostki się pojawiły ;) bodajże 4 ;p

GunnerForLife komentarzy: 335528.12.2011, 14:17

FabsAFC

Nie kolejny kolega , który wyczuł ironie , która była dla Ciebie za trudna .

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2011, 14:12

Henry zdążyłby na Milan przed powrotem do NY ?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 528.12.2011, 14:12

RahU@
Czyli ma sie rozumieć żę ty jesteś autorem tylu stron?
Dużo,najbardziej zaskoczyła mnie strona Chelsea,ale wiem ukochany klub a praca to 2 inne rzeczy:P

RahU

Mam nadzieję, że nazwanie tego kolesia, który prowokował nas będąc fanem MU, naszym kolegą to żarcik?

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214328.12.2011, 14:09

Przy okazji udało się wyłapać Waszego kolegę, kiko10, który miał 12 multikont. Ostatnie aktywne to "Wazza". Niestety nic już nie napisze.

Pinguite komentarzy: 1502028.12.2011, 14:09

FabsAFC > Jak się z tym człowiekiem zżyłeś to trzeba było sobie do niego kontakt załatwić i rozmawiać, śmiać się do woli. Whatever...

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223728.12.2011, 14:09

fcescf - Emira, nie Amira... A czy masz tam gdzieś napisane, że grał w Montpellier i Sevilli? Czy to miał być żarcik?

GunnerForLife komentarzy: 335528.12.2011, 14:08

Ja myślę że w tym okienku bęzie tko wypożyczenie bocznego obrońcy ( Taiwo najprawdopodobniej) i wypożyczenie Napastnika ( Henry być może ) i to będzie na tyle . Znając Bossa , który wielkich transferów...tzn nie robi ich w ogóle ale w zimie tym bardziej .

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 528.12.2011, 14:07

RahU@
To twoja stronka?
rahu.pl/ bo jak tak to ma sie rozumieć projetkujesz strony?

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17228.12.2011, 14:07

peciakk

2 letni kontrakt nie może obniżać ceny za zawodnika. Ale upłynięcie roku kontraktu tak.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17228.12.2011, 14:06

RahU

Chcesz mi powiedzieć, że narzędzie nigdy się nie myli? Przykład: Nawet najlepszy Anti Vir czasem widzi zarażony plik w czystym i na odwrót.

Dobra. Nie chcesz to nie.

fcescf komentarzy: 255428.12.2011, 14:06

pl.wikipedia.org/wiki/Amir_Spahi%C4%87
Chodzi wam o tego Spahicia ?

GunnerForLife komentarzy: 335528.12.2011, 14:06

stefcio15

Rozumiem , ale co mi da podlizywanie się ? Po prostu nie rozumiem takich protestów ,ale tak jak mówiłem " to tylko moje zdanie " ;)

songoku95 komentarzy: 2348628.12.2011, 14:06

ja powiem szczerze że jeżeli mamy kupić napastnika to tylko De Jonga, młody perspektywiczny Holender który może być jak RvP, poza tym licze na boki obrony...

mskafc komentarzy: 579628.12.2011, 14:06