Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków

Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków 27.12.2011, 16:50, Sebastian Czarnecki 2059 komentarzy

Niestety okazało się, że na żołądkach Kanonierów - a zwłaszcza Robina van Persiego - wciąż ciążyły wigilijne potrawy, przez co zaprezentowali się bardzo nieskutecznie i nie potrafili pokonać o wiele słabiej dysponowanego Wolverhamptonu. Wilki zademonstrowały się fatalnie, jednak wystarczyło im to do wywiezienia jednego punktu z murawy The Emirates. To kolejny taki przypadek, kiedy Arsenal nie potrafi zdobyć kompletu punktów, kiedy czołówka angielskiej Premier League również notuje wpadki.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Djourou, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Song, Arteta, Rosicky, Gervinho, Van Persie, Benayoun.

Wolverhampton: Hennessey, Henry, Fletcher, Ward, Hunt, Johnson, Berra, Jarvis, Milijas, Zubar, Forde.

Od początku mecz widać było wyraźną dominację Kanonierów, którzy nie dawali ekipie gości dojść do żadnego słowa. Wilki starały się grać rozsądnie w obronie, a następnie wychodzić z kontrami - nie przynosiło to jednak większych korzyści.

W 7. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Świetnie zachował się samotnie wyprowadzający atak Rosicky, który w odpowiednim momencie zwolnił grę i uruchomił lepiej ustawionego Benayouna. Ten bez chwili zawahania wypuścił Gervinho, który wyszedł sam na sam z Hennesseyem, zwiódł go i umieścił futbolówkę w pustej bramce!

Osiem minut później Gervinho mógł dopisać do swojego dorobku asystę, jednak Van Persie nie potrafił wykorzystać dobrego podania na wolne pole od swojego kolegi z formacji ofensywnej.

W 17. minucie przeprowadzający rajd Benayoun potknął się na piłce w polu karnym rywala. Gdyby spotkanie to sędziował Howard Webb, zapewne wskazałby na jedenasty metr - tak jak we wczorajszym meczu Sunderlandu z Evertonem.

W kolejnych minutach gra się nieco uspokoiła. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 29. minuty, kiedy to Van Persie wywalczył piłkę od Henry'ego i podał do Banyouna. Izraelczyk dograł do Artety, który chciał zdobyć swoją czwartą bramkę w tym sezonie, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę.

Minutę później do bramki Hennesseya mógł trafić sam Robin van Persie, jednak tym razem na wysokości zadania stanął sam golkiper Wilków.

Pomimo beznadziejnej gry, Wilkom sprzyjało szczęście. Piłka po dziwnym wybiciu Hunta i rykoszecie trafiła na głowę Fletchera, który szczęśliwie umieścił ją w bramce Szczęsnego. Polski golkiper niestety nie zakończy swojego 50. występu w barwach Arsenalu z czystym kontem.

Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie. Jak dotąd Kanonierzy nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, co - patrząc na grę obu zespołów - jest wynikiem wielce niesprawiedliwym. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie meczu obejrzymy ciekawsze widowisko i więcej bramek.

W 55. minucie arbiter powinien był odgwizdać rzut karny po tym, jak jeden z obrońców Wilków zagrał ręką we własnym polu karnym. Pretensje graczy Arsenalu były jak najbardziej uzasadnione, a Thomas Vermaelen otrzymał nawet żółty kartonik za niepotrzebną dyskusję z sędzią.

Ataki Kanonierów były coraz bardziej desperackie, chaotyczne i... bezskuteczne. Wenger postanowił urozmaicić nieco swoją formację ofensywną, więc w 63. minucie w bój, kosztem Benayouna, posłał Arszawina.

W 66. minucie Van Persie był o krok od zdobycia bramki po tym, jak oddał atomowe uderzenie z rzutu wolnego. Kapitalną interwencją popisał się jednak Hennessey.

Bezsilność Kanonierów połączona była z frustracją. W 68. minucie Alex Song postanowił zabawić się z dwoma zawodnikami Wilków w Wrestling i w kilka sekund obu powalił na ziemię. Kameruńczyk powinien się cieszyć, że skończyło się tylko żółtą kartką.

W 70. minucie Aaron Ramsey zastąpił na murawie Aleksa Songa.

Nieoczekiwanie dobrze w mecz wkomponował się Ramsey, który do ostatniej kropli potu walczył o futbolówkę w polu karnym Wilków i wyszedł z tego starcia zwycięsko. Futbolówka trafiła pod nogi Van Persiego, ten odegrał do Rosicky'ego, który oddał mocny strzał... obok bramki Wolves.

Od 75. minuty dobrze broniące się Wilki musiały radzić sobie w dziesiątkę, bowiem Milijas otrzymał czerwony kartonik za brutalne wejście w Artetę.

W 79. minucie kapitalną szansę na objęcie prowadzenia zmarnował Van Persie, któremu w głowie na pewno siedzi myśl o pobiciu rekordu Shearera. Holender kolejny raz nie stanął na wysokości zadania i zmarnował dogodną okazję do zdobycia bramki. Minutę później groźny strzał z dystansu oddał Arszawin, ale i jemu zabrakło odrobiny szczęścia.

Nieudanych strzałów kapitana Arsenalu ciąg dalszy. Holender najpierw nie potrafił pokonać Hennesseya z rzutu wolnego, a kilkadziesiąt sekund później z najbliższej odległości oddał strzał wprost w jego klatkę piersiową.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. W 85. minucie Marouane Chamakh wszedł na boisko za Johana Djourou.

Oblężenie bramki Wilków wciąż trwało. Najpierw Vermaelen zmarnował świetne podanie od Arszawina, a następnie Van Persie kolejny raz nie potrafił odnaleźć się w dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Na naganę zasłużyła sobie cała formacja ofensywna Arsenalu, jednak najgorzej ze wszystkich zaprezentował się Robin van Persie, który nie dość, zagrał strasznie samolubnie, to nie potrafił wykorzystać masy sytuacji, po których powinny paść bramki. Niestety to nie był dobry dzień Holendra, któremu najwyraźniej potrzebny jest odpoczynek, gdyż w chwili obecnej jest tylko cieniem samego siebie.

Premier LeagueWolverhampton Wanderers autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
NoComent komentarzy: 77328.12.2011, 13:22

Przepraszam za trzeci post z rzędu.
Mam pytanie do administracji. Ile trwa czas odpowiedzi na PW?

NoComent komentarzy: 77328.12.2011, 13:18

Mi się wydaje, że usunięcie licznika byłoby dobrym pomysłem.

@fcescf

Mnie najbardziej bolał finał CC. Jak Tamten Martins chyba zaczął cieszyć mordę, to ze złości zacząłem rzucać wszystkim o ścianę, nawet telefon poszedł się wtedy jeb*ć.

r4msez komentarzy: 331 newsów: 128.12.2011, 13:16

rozlaczylo mmnie, ;]

fcescf komentarzy: 255428.12.2011, 13:16

sorry Insert

Insekt-> Ja tak miałem po meczu z Newcastle 4-4 to mnie bardziej bolało niż 8-2

armata88 komentarzy: 63128.12.2011, 13:16

Pavi ten cały Vargas nie podpisał kontraktu z Napoli?

NoComent komentarzy: 77328.12.2011, 13:14

@r4msez

Twój link to fejk.

@Insert

Też tak mam :( Jestem taki przygnębiony, że ja pi*rdole.

Insekt komentarzy: 148728.12.2011, 13:10

@arsenallord, dlatego ja juz nigdy nie bede pewny... A najgorsze jest to, ze po takich meczach mam caly dzien z*****y i chodze jak w depresji, a przeciez mnie to nawet nie dotyczy tak naprawde.

r4msez komentarzy: 331 newsów: 128.12.2011, 13:09

haxball.com/?roomid=a822e926f4406202eb239575641c417165949dee28a1735ed358586f8f50da96&pass=1

r4msez komentarzy: 331 newsów: 128.12.2011, 13:08

panowie, grajta :D hasło: aoc

kanonier91 komentarzy: 457028.12.2011, 13:03

ja odpadam wbiłem na jakis room i ping straszny ;/ wieczorami bardziej moge normalnie pograc...;/

Mizzou komentarzy: 605328.12.2011, 13:02

@arsenallord
Ja byłem pewny, od drugiej połowy, że będzie remis :D

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11728.12.2011, 13:01

Insekt-->Jestem...byłem pewny zwycięstwa jak większość. Od wczoraj jestem pewny tylko tego,że kiedyś umrę

szymoniq97 komentarzy: 166828.12.2011, 13:01

@Dawid
Ja na tego księdza już czekam 3 godziny , a jego jak nie było tak nie ma ... -_-

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 528.12.2011, 13:00

Sorry ja już gram...

NoComent komentarzy: 77328.12.2011, 12:59

Wczoraj napisałem do Raha z prośbą o turniej! odpisze?

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1428.12.2011, 12:58

Ale wstyd. :( Był u mnie ksiądz na kolędzie i powiedział coś takiego:
" Ja osobiście jestem kibicem Barcelony choć niedawno kibicowałem Realowi, Milan był świetny za czasów Bastena, Gulita, teraz gra słabą piłkę.
-A ty komu kibicujesz ?
-Arsenalowi.
-Arsenal to cieniasy, nie no śmieję się. Oni grają ładną piłkę ale są na średnim poziomie.
Widział her b Arsenalu na okładce i na końcu zeszytu akcję z udziałem Song do Theo, rajd, wrzutka i Robin gol :) WSTYD :(

NoComent komentarzy: 77328.12.2011, 12:58

Ja chętnie zagram.

kanonier91 komentarzy: 457028.12.2011, 12:58

ja wbije i zobacze jaki ping bo siotra siedzi na necie to moge miec problemy :D

szymoniq97 komentarzy: 166828.12.2011, 12:56

peciakk
ja bym grał , ale rooma nie zrobię , mam za słaby net.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 528.12.2011, 12:50

Gra ktoś w Hax?

arekm07 komentarzy: 20228.12.2011, 12:49

kurde to co obronił mertesackera tak by niemiec miał 1 gola ;ld

dzejo29 komentarzy: 4028.12.2011, 12:46

Znowu nie wykorzystana szansa i strata punktów.
Czyżby Arsenal zajął tylko 5 miejsce w lidze, mam nadzieje że tak nie będzie.

Silvax komentarzy: 228.12.2011, 12:42

Fatalny mecz, nie wykorzystać takiej okazji, wszystkie lepsze drużyny podzieliły się punktami. Arsenal mógł to wykorzystać :/

sWinny komentarzy: 785928.12.2011, 12:37

mam nadzieje, że w meczu z QPR zobaczymy w napadzie AOC-RvP-Theo

Insekt komentarzy: 148728.12.2011, 12:34

arsenallord gdzie jestes kolego????:):):) taki pewny byles hehe

sWinny komentarzy: 785928.12.2011, 12:29

Arsha i dobra forma?? To jak Maciek z klanu bez downa ...

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.12.2011, 12:27

niech Arsha lepiej nie idzie do Chelsea. jeszcze tam dobrą formę złapie i będziemy za nim płakać :D

KanonierChris komentarzy: 292428.12.2011, 12:24

Winny, podobno już mu lepiej :)

sWinny komentarzy: 785928.12.2011, 12:23

Wie ktoś czy Theodorowi Jamesowi Walcott przeszły problemy żołądkowe??

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 328.12.2011, 12:22

metro.co.uk/sport/football/885879-andrey-arshavin-closer-to-arsenal-exit-after-dropping-down-pecking-order

teamtalk.com/arsenal/7398798/Galliani-Milan-won-t-sell-Pato

szymoniq97 komentarzy: 166828.12.2011, 12:22

@WilkSzary
No jeśli dostanę za to twoją dniówkę to pójdę , jakaś kasa zawsze się przyda :D .

14henry14 komentarzy: 14528.12.2011, 12:20

AFCdamian14
ja szanuje i podziwiam wengera ale on tez popełnia błedy które mozemy krytykować..
to że nie umie zmotywować(czasem po prostu o*******ić) piłkarzy to jest problem nie uważasz?
jak można miec taka przewage i tak frajersko na własnym boisku oddac punkty?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.12.2011, 12:16

Arsenal manager Arsene Wenger is considering loaning out Japanese winger Ryo Miyaichi again to help his progress. (Mirror)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.12.2011, 12:09

10 moves Daily Mirror expect to happen in January: (cont) Henry to Arsenal, Maynard to Fulham, Donelly to Liverpool, Kalou to PSG (cont)

10 moves Daily Mirror expect to happen in January: Cahill to Chelsea, Vertonghen to Newcastle, Tevez to Milan, Sneijder to Man Utd (cont)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.12.2011, 12:07

Chelsea could be interested in Arsenal flop Andrey Arshavin, who seems certain to leave the Emirates in January (Metro)

a to ciekawe !

pavi28 komentarzy: 73228.12.2011, 12:05

Manager Arsene Wenger is set to consider offers for Arsenal trio Marouane Chamakh, Andrey Arshavin and Sebastien Squillaci as he looks to make way for possible additions to his squad next month. (Caught Offside)

Arsenal will only make loan signings this January but are preparing a £30m summer spending spree on Lukas Podolski, Juan Vargas and Yoann Gourcuff. (Footy Bunker)

NoComent komentarzy: 77328.12.2011, 11:59

@szymoniuq97

Zawsze i wszędzie :)

szymoniq97 komentarzy: 166828.12.2011, 11:56

Gracie ludzie jakiegoś haxa? , bo na księdza czekam i nie mam co robić.

crisadus komentarzy: 850728.12.2011, 11:55

@arekm07
Otóż to. Chcecie, aby było jak z Chelsea? Przyszedł Boas i co? Jest lepiej? Nie sądze.. Zwolnili Mourinho po słabych wynikach i teraz żałują jak cholera.

szymoniq97 komentarzy: 166828.12.2011, 11:54

@ Gigi

Nigdzie , wiem nie mam do Ciebie pretensji , po prostu chodzi mi o to , że nie możemy oceniać i jeździć po graczu , bo jest brzydki.

arekm07 komentarzy: 20228.12.2011, 11:53

Gdyby nie Wenger to połowa z nas nie kibicowała by Arsenalowi

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.12.2011, 11:51

@szymoniq97

Gdzie napisałem, że Bale jest słabym piłkarzem? :P

AFCdamian14 komentarzy: 3928.12.2011, 11:51

I też zauważyłem, że niektórzy powoli zaczynają jechac po Bossie, panowie bądzcie poważni, miał wejść na boisko i wbić tą piłkę do bramki? Graliśmy ładnie, ćisneliśmy jak ch.... po prostu pech, brak skuteczności. Ale komentarze typu stary dziad albo pamiętne Wenger out odpuście, to legenda klubu, szanujcie go, bo gdy go zabraknie będzie płącz, chyba, ze osoby tego pokroju będa świętować kolejny sukces farsy lub spektakularny transfer city. Pozdrawiam tych prawdziwych Gooners

szymoniq97 komentarzy: 166828.12.2011, 11:50

Ale co z tego , że Bale jest brzydki i wygląda jak małpa , skoro naszego Cienkinsona kiwał z zamkniętymi oczami?

KanonierChris komentarzy: 292428.12.2011, 11:50

Czytaliście, że Everton chce Rybusa? :)
Kolejny Polak w PL, byłoby w porządku :)

AFCdamian14 komentarzy: 3928.12.2011, 11:47

Mieliśmy tyle sytuacji w dniu wczorajszym, szkoda tych punktów, ogromna szansa na awans, ale trzeba skupic się na następnych meczach

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.12.2011, 11:44