Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video

Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video 28.08.2010, 14:53, Patryk Bielski 1038 komentarzy

Po emocjonujących 90 minutach gry podopieczni Arsena Wengera wyszli zwycięsko z pojedynku z Blackburn Rovers rozgrywanym na Ewood Park. Kanonierzy zwyciężyli 2-1 dzięki bramkom Theo Walcotta i Andrieja Arszawina. Dla gospodarzy honorowe trafienie zdobył Mame Diouf.

Początek meczu należał do graczy Blackburn, którzy co rusz nękali Kanonierów długimi wyrzutami z autów, a także stałymi fragmentami gry. Mimo początkowej przewagi gospodarzy, to Arsenal zdobył pierwszy bramkę.

W 20. minucie meczu po kapitalnym podaniu Robina van Persiego, Theo Walcott uciekł obrońcom i świetnie wykończył sytuację, strzelając w długi róg bramki.

Niestety niespełna sześć minut później było już 1-1. El-Hadji Diouf łatwo ograł na lewej stronie boiska Laurenta Koscielnego i wyłożył piłkę do środka do Mame Dioufa, który dopełnił formalności, wbijając futbolówkę do pustek bramki.

Na domiar złego, kilka minut później kontuzji doznał Robin van Persie, który nie był w stanie kontynuować gry i w 34. minucie zastąpił go Marouane Chamakh. Do przerwy utrzymywał się bramkowy remis.

Kanonierzy rozpoczęli drugą połowę spotkania z wysokiego "C". Już w 50. minucie meczu The Gunners ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Andrieja Arszawina. Doskonałą akcję prawą stroną przeprowadził Bacary Sagna, który dograł futbolówkę w pole karne. Tam strzał Ceska Fabregasa zablokował jeden z obrońców gospodarzy, jednak dobitka rosyjskiego skrzydłowego nie pozostawiła już wątpliwości i piłka znalazła się w siatce gospodarzy.

W 67. minucie meczu boisko na rzecz Tomasa Rosicky'ego opuścił Fabregas. Niespełna trzy minuty później Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie za sprawą Theo Walcotta, jednak strzał Anglika przeleciał minimalnie ponad poprzeczką.

W końcówce spotkania gospodarze przejęli inicjatywę, jednak długie zagrania w pole karne Kanonierów tym razem nie dały pożądanego rezultatu.

W 82. minucie plac gry opuścił strzelec drugiej bramki, Arszawin, zaś w jego miejsce wszedł Jack Wilshere. W doliczonym czasie gry to właśnie młody Anglik mógł ustalić wynik meczu na 1-3, jednak po świetnym podaniu Walcotta w sytuacji sam na sam trafił wprost w Paula Robinsona.

Cały mecz przebiegał w dość nerwowej atmosferze. Podopieczni Sama Allardyce'a nie odstępowali ani na krok drużynie z północnego Londynu, co zaowocowało wyrównaną walką przez pełne 90 minut meczu. Pozostaje cieszyć się nam z kolejnych trzech punktów i pozycji lidera, przynajmniej do godziny 18, kiedy Chelsea zakończy swój pojedynek ze Stoke City.

Blackburn: Robinson - Salgado, Nelsen, Samba, Givet - E. Diouf, Jones, Grella (Dunn 56), Pedersen - Kalinić (Olsson 65), M. Diouf (Nzonzi 81)

Ławka rezerwowych: Bunn, Olsson, Emerton, Dunn, Nzonzi, Hoilett, Chimbonda

Arsenal: Almunia - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Clichy - Song, Fabregas (Rosicky 68), Diaby - Walcott, Arszawin (Wilshere 83), Van Persie (34 Chamakh)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Rosicky, Vela, Wilshere, Eboue, Gibbs, Chamakh.

Obszerny skrót spotkania:

Blackburn Rovers autor: Patryk Bielski źrodło: własne
kakaovUTD245 komentarzy: 6928.08.2010, 19:56

napisalem ze 15 ;>

wchodzi jakis kapucyn

Arsenal1994 komentarzy: 749728.08.2010, 19:56

" ale zdaje mi sie ze to wy nie macie 18 tytulow i 3 LM prawda?"

Loboga...
Ile ty chłopie masz lat?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.08.2010, 19:56

KakaovUTD245---> racja i to my nie mamy Przyjaciół od sędziowania:P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.08.2010, 19:56

kakaov -> No nie mamy, i co z tego? To nie powód abyś pisał tutaj szyfrem :)

kakaovUTD245 komentarzy: 6928.08.2010, 19:55

CHyba tomo mowi ze jakies czerwone krowy patrza arsenalowi w plecy ale zdaje mi sie ze to wy nie macie 18 tytulow i 3 LM prawda?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.08.2010, 19:54

mdr_afc---> On mówi do nas w języku Czerwonych Krów. fakt faktem że united jest wielce Faworyzowane.

mdr_AFC komentarzy: 305128.08.2010, 19:53

18x/3x

mówisz do nas jakimś szyfrem?

kamil_malin komentarzy: 933228.08.2010, 19:53

@ armata_PL
Najlepszym rozwiązaniem byłby chat, który swego czasu działał. Kto wie, może w nowej osłonie "Kanonierzy.com" będzie coś takiego :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.08.2010, 19:53

Maikelosik---> Za to że jest kibicem United jak cała Federacja PL:P

Arsenal1994 komentarzy: 749728.08.2010, 19:53

Powiem jak w jednym kabarecie było: "a wiadomo kiedy głupi żartuje...?"

kakaovUTD245 komentarzy: 6928.08.2010, 19:52

ale ostro graja west ham chyba 3 zolta kartka...

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 228.08.2010, 19:52

teraz rooney pada na glebe i żółta. Panie sędzio za co !!!!!!!!!

crisfootball41 komentarzy: 87428.08.2010, 19:51

Hah, swietny zart, kon by sie usmial. ;]

kakaovUTD245 komentarzy: 6928.08.2010, 19:51

taaa...18x/3x tyle w temacie ;>

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 228.08.2010, 19:51

Dla mnie muły mogą wygrywać . Jak będziemy wygrywali to nie będziemy się martwili o man utd i liczyli na cud z west hamem

Arsenal1994 komentarzy: 749728.08.2010, 19:51

ajajaj! ładnie teraz WHU poklepał szkoda, że ostatecznie nic z tego nie wyszło.

zartowalem przeciez ;P

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.08.2010, 19:51

kakaovUTD245---> Podziękuj sędziemu za karnego...i wróć jak dorośniesz:P zresztą twoje Czerwone krowy nadal patrzą nam na Plecy:)

mdr_AFC komentarzy: 305128.08.2010, 19:50

"2-0 MANCHESTER PANY na kolana arsenal!!!!"
może to nie jest napinanie ale normalne to to nie jest ;O

crisfootball41 komentarzy: 87428.08.2010, 19:50

kakaov a w jakim celu jestes zarejestrowany na tej stronie? Jesli po to by pograzyc nas w rozpaczy to tutaj powodzenia nie znajdziesz, juz predzej my cie w tej rozpaczy pograzymy, mozesz spadac.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 428.08.2010, 19:48

cfcpoland.com/index.php

Czy dało by sie u nas zrobić takie małe forum na stronie głównej jak jest na stronie Chelsea? Jest to bardzo przydatne bo w czasie meczu fajnie wymienić sie spostrzeżeniami a komentarze zbyt długo trwają :P

kakaovUTD245 komentarzy: 6928.08.2010, 19:47

i i nie napinam sie

15

kakaovUTD245 komentarzy: 6928.08.2010, 19:46

moze nie jest najlepszy bo nie jest w takiej formie jak kiedys ale zalicza sie do najlepszych ;)

mdr_AFC komentarzy: 305128.08.2010, 19:46

kakaov - napinasz się jak małe dziecko, zastanawiam się ile masz lat?

Arsenal1994 komentarzy: 749728.08.2010, 19:46

Ale brama Naniego!

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3028.08.2010, 19:46

@kakaovUTD245

Vidić na pewno nie jest najlepszy ;), a na Cole'u prędzej powinien być karny niż na Giggsie.

concrete13 komentarzy: 869828.08.2010, 19:45

kurcze..to ja się może nie będę już odzywał..ach te muły.. !

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2010, 19:45

elmundodeportivo.es/web/gen/20100828/galeriahq_53990405206-26.html
Prezentacja Mascherano w Barcelonie ;p

2 : 0 ;/ Nani

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.08.2010, 19:45

Stoperem owszem, jest świetnym, ale nie cierpię go jako zawodnika, bo to po prostu taki boiskowy cham. Łokcie, niepotrzebne faule, śmiech jak Evans prawie zabił Drogbę kopnięciem... wiesz, co mam na myśli. :)

kakaovUTD245 komentarzy: 6928.08.2010, 19:44

2-0 MANCHESTER PANY na kolana arsenal!!!!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.08.2010, 19:44

Tia... Nani i 2-0 :|

concrete13 komentarzy: 869828.08.2010, 19:44

trzymam kciuki za West Ham ... może zdołają chociaż zremisować..

kakaovUTD245 komentarzy: 6928.08.2010, 19:43

Vidic to poprostu najlepszy stoper na swiecie i w naszej lidze moze grac brutalnie a pozatym nic nie zrobil colowi , czarny wywalil sie na ramie i se cos uszkodzil ;]

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.08.2010, 19:40

Co do karnych to cała drużyna United jest w tym dobra, np. pamiętamy jak Fletcher ciął nam Arshavina a arbiter stał i ... no właśnie, i nic.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 228.08.2010, 19:39

Z tym faulem Vidica to trudno opisać. Bo niby trafił w piłkę ale pogruchotał Cola. Trudna sytuacja do oceny. A sytuacji na karny dla united nie widziałem.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.08.2010, 19:36

Vidić to najbardziej w****iający zawodnik ligi, napieprza łokciami co się da, fauluje w polu karnym chyba co 2 mecze i co chwile uchodzi mu to na sucho...

Theo44 komentarzy: 428128.08.2010, 19:35

Kakaov...znowu Ty? jak tam po ostatnim meczu z Fulham?. Cos szybko czmychnales...heh

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 328.08.2010, 19:31

mdr_AFC-> niestety wiem. Kto jak kto, ale właśnie to Muły ślizgają się najbardziej, a sędziowie robią wszystko, by im pomóc.

mdr_AFC komentarzy: 305128.08.2010, 19:28

Wiola - nie pierwszy i nie ostatni raz sędziowie gwiżdżą pod swoich pupilków!

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 328.08.2010, 19:26

Sędziowanie w meczu Man Utd - West Ham jest pierwsza klasa! Jak Vidić wyciął Cole'a w polu karnym to sędzia nic nie widział, ale jak już biedny Giggs został sfaulowany to arbiter od razu na wapno wskazał.

kakaovUTD245 komentarzy: 6928.08.2010, 19:25

nie martw sie strzelimy im jeszce pare bramek :)

mdr_AFC komentarzy: 305128.08.2010, 19:22

wkurzę się jeżeli muły znowu wygrają przez rzut karny! ;/

concrete13 komentarzy: 869828.08.2010, 19:16

szkoda tego błędu ale raczej to Squillaci będzie grał i wtedy już całkiem super będzie wglądać obrona.. Kościelny musi się jeszcze trochę pouczyć gry w PL..

Merowingster komentarzy: 74628.08.2010, 19:13

Dajcie sobie spokój z marzeniami o mistrzostwie. Chelsea jest w formie, a porażka w drugim meczu nie oznacza porażki. W zeszłym sezonie tak wysoka ich przewaga nad nami w ubiegłym sezonie była spowodowana naszymi porażkami ze średniakami. Prędzej czy później Chelsea również się potknie. W zeszłym sezonie nikt się nie spodziewał zdecydowanego zwycięstwa Wigan 3:1

maniek56 komentarzy: 300728.08.2010, 19:10

Ogólnie mecz był bardzo chaotyczny, szarpany, na pewno nie ładny. Spodziewałem się że Blackburn będzie trudnym przeciwnikiem ale liczyłem że będziemy bardziej kontrolować grę. Świetny mecz Walcotta i....w sumie tylko Walcotta. Arszawin snuł się po boisku jak smród w gaciach, Ceska i Robina w ogóle nie poznałem, minie jeszcze trochę czasu zanim dojdą do formy. Nawiasem mówiąc widać było po Robinie strach przed jakimś ostrzejszym starciem i jeśli to dalej będzie tak wyglądało że każdy wślizg i upadek Holendra będzie kończył się kontuzją to ja czarno widzę jego 25 bramek w sezonie. Kościelny zaliczył bardzo dobry mecz oprócz tego jednego błędu który przyniósł złe konsekwencje i denerwują mnie te komentarze skreślające Laurenta.

Edu914 komentarzy: 122728.08.2010, 19:09