Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video

Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video 28.08.2010, 14:53, Patryk Bielski 1038 komentarzy

Po emocjonujących 90 minutach gry podopieczni Arsena Wengera wyszli zwycięsko z pojedynku z Blackburn Rovers rozgrywanym na Ewood Park. Kanonierzy zwyciężyli 2-1 dzięki bramkom Theo Walcotta i Andrieja Arszawina. Dla gospodarzy honorowe trafienie zdobył Mame Diouf.

Początek meczu należał do graczy Blackburn, którzy co rusz nękali Kanonierów długimi wyrzutami z autów, a także stałymi fragmentami gry. Mimo początkowej przewagi gospodarzy, to Arsenal zdobył pierwszy bramkę.

W 20. minucie meczu po kapitalnym podaniu Robina van Persiego, Theo Walcott uciekł obrońcom i świetnie wykończył sytuację, strzelając w długi róg bramki.

Niestety niespełna sześć minut później było już 1-1. El-Hadji Diouf łatwo ograł na lewej stronie boiska Laurenta Koscielnego i wyłożył piłkę do środka do Mame Dioufa, który dopełnił formalności, wbijając futbolówkę do pustek bramki.

Na domiar złego, kilka minut później kontuzji doznał Robin van Persie, który nie był w stanie kontynuować gry i w 34. minucie zastąpił go Marouane Chamakh. Do przerwy utrzymywał się bramkowy remis.

Kanonierzy rozpoczęli drugą połowę spotkania z wysokiego "C". Już w 50. minucie meczu The Gunners ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Andrieja Arszawina. Doskonałą akcję prawą stroną przeprowadził Bacary Sagna, który dograł futbolówkę w pole karne. Tam strzał Ceska Fabregasa zablokował jeden z obrońców gospodarzy, jednak dobitka rosyjskiego skrzydłowego nie pozostawiła już wątpliwości i piłka znalazła się w siatce gospodarzy.

W 67. minucie meczu boisko na rzecz Tomasa Rosicky'ego opuścił Fabregas. Niespełna trzy minuty później Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie za sprawą Theo Walcotta, jednak strzał Anglika przeleciał minimalnie ponad poprzeczką.

W końcówce spotkania gospodarze przejęli inicjatywę, jednak długie zagrania w pole karne Kanonierów tym razem nie dały pożądanego rezultatu.

W 82. minucie plac gry opuścił strzelec drugiej bramki, Arszawin, zaś w jego miejsce wszedł Jack Wilshere. W doliczonym czasie gry to właśnie młody Anglik mógł ustalić wynik meczu na 1-3, jednak po świetnym podaniu Walcotta w sytuacji sam na sam trafił wprost w Paula Robinsona.

Cały mecz przebiegał w dość nerwowej atmosferze. Podopieczni Sama Allardyce'a nie odstępowali ani na krok drużynie z północnego Londynu, co zaowocowało wyrównaną walką przez pełne 90 minut meczu. Pozostaje cieszyć się nam z kolejnych trzech punktów i pozycji lidera, przynajmniej do godziny 18, kiedy Chelsea zakończy swój pojedynek ze Stoke City.

Blackburn: Robinson - Salgado, Nelsen, Samba, Givet - E. Diouf, Jones, Grella (Dunn 56), Pedersen - Kalinić (Olsson 65), M. Diouf (Nzonzi 81)

Ławka rezerwowych: Bunn, Olsson, Emerton, Dunn, Nzonzi, Hoilett, Chimbonda

Arsenal: Almunia - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Clichy - Song, Fabregas (Rosicky 68), Diaby - Walcott, Arszawin (Wilshere 83), Van Persie (34 Chamakh)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Rosicky, Vela, Wilshere, Eboue, Gibbs, Chamakh.

Obszerny skrót spotkania:

Blackburn Rovers autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Kons komentarzy: 132629.08.2010, 00:41

No i elegancko.Nie wazne że wygrana różnicą 1 gola,ważne że zdołaliśmy wygrać,bo stadion w Blackburn jest ciężkim terenem (na szczęście nie tylko dla nas ;] ).Go Go Gunners :)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 728.08.2010, 23:46

@mdr_AFC, evelred
Dokładnie. Rok temu Drogba tak z nami "nie zagrał", że aż nam 2 bramki trafił.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3028.08.2010, 23:44

Loool Trezeguet odszedł z Juventusu ;O

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16828.08.2010, 23:38

Hah. Może perszingowi też nic poważnego nie jest i może to wymówka, by ominąć reprezentacje. :P

mdr_AFC komentarzy: 305128.08.2010, 23:27

evelred - chciałem napisać dokładnie to samo. Zobaczycie, że po reprezentacji wszyscy będą zdrowi!

evelred komentarzy: 369128.08.2010, 23:23

ja już znam te pseudo kontuzje piłkarzy chelsea, przychodzi mecz w kadrze - wszyscy kontuzjowani, przychodzi następka kolejka - cudowne ozdrowienie, tak było w poprzednim sezonie, tak będzie i teraz

kubeusz95 komentarzy: 132128.08.2010, 23:09

Kikut123 - moim zdaniem, gdy wyzdrowieje Nasri, to on ma pewne miejsce w podstawowej 11.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3028.08.2010, 23:05

@Gigi

No, reprezentacji by się przydał...

Swoją drogą nie mogę pojąć, czemu po zejściu Robina to Theo grał na ŚN, a Marouane grał zboku... Wydaje mi się, że nie do końca wykorzystaliśmy potencjał Marokańczyka...

W następnej kolejce czuję mocne strzelanie, z Boltonem u siebie... hmmm... zaszaleję i obstawię z 8-0 :D

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 23:02

Oo, to dla nas w sumie lepiej, bo Lampard jest dla nich ważniejszy, no ale co by nie mówić, to jednak szkoda chłopa.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3028.08.2010, 23:00

@Gigi

Nie, Lamparda czeka operacja, Terry ponoć już w tunelu szedł normalnie. Z tego co czytałem, nie wystąpi tylko w repce.

Kikut123 komentarzy: 124928.08.2010, 22:42

sory Arshavina i Almunia (wyczerpany).

Kikut123 komentarzy: 124928.08.2010, 22:39

Walcott miał asyste przy golu Atshavina :D
AFCxZ = a czego sie spodziewałes po WHU w dodatku na Old Trafford? bardziej liczyłem że Stoke sie zamuruje i beda grac na remis i może z autu cos strzela, trzeba liczyc na siebie i wygrywać kolejne mecze, Almunie jak dotąd trzy mecze i jakiegoś błędu wielkiego nie popełnił? może to zamieszanie z kupnem nowego bramkarza mu pomorze, Kościelny musi sie jeszcze wiele nauczyc zawalił ta bramke ale tam Van Persie i ktoś jeszcze mogli wczesniej powstrzymać Sambe. Walcott w końcu gra na miare oczekiwań aż miło sie patrzy na jego gre tak dalej Theo (jak bedzie zdrowy może powalczy o króla strzelców?), podoba mi sie też gra Chamakha tylko czasem podejmuje złe decyzje przy podaniach i spowalnia akcje ale niby taki szeroki skład mamy a gdyby Marokańczykowi coś sie stało znowu zostajemy bez ŚN, zdrowiej Nick i Robin, w pomocy za to jest duża konkurencja Song i Fabregas maja pewna pozycje ale na trzeciego ŚP jest Denilson Diaby Wilshere Rosicky do tego dojdzie Nasri i Ramsey. Arshavin może wyglada czasem jak by mu sie grac nie chciało ale jednym zagraniem potrafi wygrac mecz. No i to tyle dobranoc kanonierzy :D

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 22:38

@AFCxZ

Czemu zmieniłeś sobie datę urodzenia? Ostatnio miałeś 2002, teraz 1993 :D

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 22:37

ten drugi może się zdoła wyleczyć do następnej kolejki, ale za to drugiego z Anglików czeka operacja

Trochę się zamotałeś, ale spytam z ciekawości, nie ze złośliwości: To Terry'ego czeka operacja, tak ?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.08.2010, 22:34

Fabri04---> nom Spur's się wkurzą... tym bardziej że jeszcze z Wigan czyli wyszli na dobre teraz bilans -9 ;d

fabri04 komentarzy: 338528.08.2010, 22:26

A tak poza tematem, można się trochę pocieszyć, bo szkielet Chelsea, czyli Lampard i Terry zaliczył kontuzję, ten drugi może się zdoła wyleczyć do następnej kolejki, ale za to drugiego z Anglików czeka operacja, czyli może nie pograć z jakiś miesiąc...nie żebym tu komuś źle życzył, ale widać, że Chelsiaków też dopadają kontuzje i to bardzo poważnych zawodników...

BTW. Tottenham przegrał!!! :D Wiem, że wiecie, ale ja się tym będę jeszcze trochę cieszył! Bo jak powiedział Denilson, jak oni przegrywają, to my się cieszymy i na odwrót!

AFCxZ komentarzy: 2328.08.2010, 22:22

k u r wa ! Manchester wygrał 3-0 ;/;/;/

AFCxZ komentarzy: 2328.08.2010, 22:21

:)

koszel14 komentarzy: 25528.08.2010, 22:17

Walcott !! :D on jest boski ;) będzie szedł na króla ;)

szpyrka92 komentarzy: 13728.08.2010, 21:17

No Ja kojarze to było w meczu Wolves ale kto to strzelil to ci nie powiem obal sobie ta strone co dalem to na bank znajdziesz :) pozdr.

szpyrka92 komentarzy: 13728.08.2010, 21:15

No ten samobój dobry ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2010, 21:07

videosoccer.net/english-premier-league/28-08-2010-blackpool-fulham.html
Zobaczcie jakie dwie piękne asysty Dembele i samobój Pantsila ;p

szpyrka92 komentarzy: 13728.08.2010, 21:06

http://www.tvgolo.com/football.php to jest stronka w ktorej znajdziecie wszystkie bramki wszystkich kolejek kazdej ligi z tego zezonu ;)

szpyrka92 komentarzy: 13728.08.2010, 21:04

Ta z wolnego??

pelek komentarzy: 214628.08.2010, 21:03

Chobcy, szukam bramki która padła w 1 lub 2 kolejce, nie pamiętam kto strzelił i w jakim to było meczu. Gol padł z wolnego, po tym jak zawodnik podrzucił sobie piłkę. Ktoś kojarzy?

szpyrka92 komentarzy: 13728.08.2010, 21:03

A wiecie oceny w szkole a rozumienie tekstu czytanego to nawet nie mozna do siebie porównywac hehe ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2010, 20:47

Nie załamujcie ,że ktoś nie rozumie co Wenger mówił po meczu ;/ Miej więcej , podstawy trzeba znać ,więc trzeba rozumieć co jest napisane na Arsenal.com . Ja z angielskiego miałem 2 ,a rozumiem wszystko z tego newsa co jest
napisane ;] Niewiem jak was uczą w
tych szkołach ;p

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 20:44

Damn, masz rację.. Nie wiem, czemu ja tutaj co chwila takie farmazony plotę o.O

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52028.08.2010, 20:43

Topek - ale sumienie mam czyste bo napisałem że angielski znam tylko trochę - hehe.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2010, 20:42

Gigi > Nie przypadkiem Braga ? ;]
U siebie .

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52028.08.2010, 20:41

Topek -- chyba zacznę zwracać honor za monent

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 20:41

W każym razie 11-ego czeka nas Bolton, a 15-ego Szachtar. Obyśmy oba mecze wygrali i wyszli bez nowych urazów..

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12628.08.2010, 20:41

/facepalm

Uczcie się jednak dalej angielskiego, bo Wam się zdaje, że rozumiecie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.08.2010, 20:40

Topek > Injury to jest tylko Robin ;]
Nie injuries .

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 20:39

Chociaż.. macie rację, źle to zrozumiałem.. gdyby mieli kontuzje byłoby Wallcot's, van Persie's injury..

Asiek69 komentarzy: 236628.08.2010, 20:39

co wy gadacie o jakiejś kontuzji Cesca i Theo, żadnych ich kontuzji nie ma, czytajcie uważnie:

mdr_AFC komentarzy: 305128.08.2010, 20:38

LUDZIE! Cesc nie ma żadnej kontuzji!! Nie gra on na 100% swoich możliwości co można było zauważyć ale Boss powiedział, że powinno to się zmienić za 2 tyg.!

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 20:38

tzn. nie tyle kontuzje, tylko jakiś tam problem ma z kondycją, o.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12628.08.2010, 20:38

Tylko Robin ma kontuzję i koniec tematu. Przestańcie wypisywać jakieś bzdury.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 20:37

tytuł tego newsa na Arsenal.com.

mdr_AFC komentarzy: 305128.08.2010, 20:37

Arsenal_1886 - jeśli Twoja wiadomość była skierowana do mnie to wiedź, że wiem co powiedział Boss. Napisałem, ze Cesc za 2 tyg. powinien grać na 100% swoich możliwości a nie, ze wyleczy kontuzje czy coś takiego. Znam angielski wystarczająco, żeby przetłumaczyć wypowiedź Arsene'a :)

Będzie gotowy po czym? po meczu? Logiczne, że nie będzie po meczu odpoczywał 2 tyg., tylko ma kontuzje.. myśl..

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.08.2010, 20:36

Fabregas nie jest kontuzjowany. Po prostu już za dwa tygodnie powinien być gotowy na 100% w sensie fizycznym.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 20:34

Poza tym chyba 14-15 września startuje Champions League.. Niby grupa stosunkowo łatwa, ale nie można nikogo lekceważyć i wyjść z pierwszego miejsca..