Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video

Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video 28.08.2010, 14:53, Patryk Bielski 1038 komentarzy

Po emocjonujących 90 minutach gry podopieczni Arsena Wengera wyszli zwycięsko z pojedynku z Blackburn Rovers rozgrywanym na Ewood Park. Kanonierzy zwyciężyli 2-1 dzięki bramkom Theo Walcotta i Andrieja Arszawina. Dla gospodarzy honorowe trafienie zdobył Mame Diouf.

Początek meczu należał do graczy Blackburn, którzy co rusz nękali Kanonierów długimi wyrzutami z autów, a także stałymi fragmentami gry. Mimo początkowej przewagi gospodarzy, to Arsenal zdobył pierwszy bramkę.

W 20. minucie meczu po kapitalnym podaniu Robina van Persiego, Theo Walcott uciekł obrońcom i świetnie wykończył sytuację, strzelając w długi róg bramki.

Niestety niespełna sześć minut później było już 1-1. El-Hadji Diouf łatwo ograł na lewej stronie boiska Laurenta Koscielnego i wyłożył piłkę do środka do Mame Dioufa, który dopełnił formalności, wbijając futbolówkę do pustek bramki.

Na domiar złego, kilka minut później kontuzji doznał Robin van Persie, który nie był w stanie kontynuować gry i w 34. minucie zastąpił go Marouane Chamakh. Do przerwy utrzymywał się bramkowy remis.

Kanonierzy rozpoczęli drugą połowę spotkania z wysokiego "C". Już w 50. minucie meczu The Gunners ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Andrieja Arszawina. Doskonałą akcję prawą stroną przeprowadził Bacary Sagna, który dograł futbolówkę w pole karne. Tam strzał Ceska Fabregasa zablokował jeden z obrońców gospodarzy, jednak dobitka rosyjskiego skrzydłowego nie pozostawiła już wątpliwości i piłka znalazła się w siatce gospodarzy.

W 67. minucie meczu boisko na rzecz Tomasa Rosicky'ego opuścił Fabregas. Niespełna trzy minuty później Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie za sprawą Theo Walcotta, jednak strzał Anglika przeleciał minimalnie ponad poprzeczką.

W końcówce spotkania gospodarze przejęli inicjatywę, jednak długie zagrania w pole karne Kanonierów tym razem nie dały pożądanego rezultatu.

W 82. minucie plac gry opuścił strzelec drugiej bramki, Arszawin, zaś w jego miejsce wszedł Jack Wilshere. W doliczonym czasie gry to właśnie młody Anglik mógł ustalić wynik meczu na 1-3, jednak po świetnym podaniu Walcotta w sytuacji sam na sam trafił wprost w Paula Robinsona.

Cały mecz przebiegał w dość nerwowej atmosferze. Podopieczni Sama Allardyce'a nie odstępowali ani na krok drużynie z północnego Londynu, co zaowocowało wyrównaną walką przez pełne 90 minut meczu. Pozostaje cieszyć się nam z kolejnych trzech punktów i pozycji lidera, przynajmniej do godziny 18, kiedy Chelsea zakończy swój pojedynek ze Stoke City.

Blackburn: Robinson - Salgado, Nelsen, Samba, Givet - E. Diouf, Jones, Grella (Dunn 56), Pedersen - Kalinić (Olsson 65), M. Diouf (Nzonzi 81)

Ławka rezerwowych: Bunn, Olsson, Emerton, Dunn, Nzonzi, Hoilett, Chimbonda

Arsenal: Almunia - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Clichy - Song, Fabregas (Rosicky 68), Diaby - Walcott, Arszawin (Wilshere 83), Van Persie (34 Chamakh)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Rosicky, Vela, Wilshere, Eboue, Gibbs, Chamakh.

Obszerny skrót spotkania:

Blackburn Rovers autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Merowingster komentarzy: 74628.08.2010, 19:07

Kościelny nie ogarnia, nie podoba mi się to. Dawać natychmiast Squillaciego.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 328.08.2010, 18:57

Kościelny dopiero zaczyna swoją przygodę w Pl spokojnie musi się bardziej przygotować atletycznie najważniejsze,że on sam zdaje sobie z tego sprawę i nie sądzę,że będzie popełniał 2 razy te same błędy bo sprawia wrażenie dość inteligentnego zawodnika jedyne czego mu trzeba to trochę czasu i ogrania w najlepszej lidze świata.
Co do Chealsea już jak wiadać mniej spektakularnie a jeśli rywal będzie groźniejszy to jestem przekonany,że niedługo punkty straci.

Quake85 komentarzy: 1016 newsów: 128.08.2010, 18:57

Wielkie dzięki redakcjo(przy okazji poprzedniego mecz poprosiłem żeby w raportach były podane składy)za spełnienie mojej prośby :)

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52028.08.2010, 18:57

Po takim wślizgu jaki zaprezentował Noble na Rooneyu to Rvp kilka miesięcy jak nic i wszystko pozrywane a to Wayne wstaje i jazda.

szalen komentarzy: 198228.08.2010, 18:56

Koscielny jeszcze musi dużo się nauczyć. Nie wiem z czego wynikały jego błędy, ale musi je szybko wyeliminować jeśli chce grać w podstawowym składzie. Walcott wreszcie pokazuje, że ma talent i inteligencję na boisku. Cieszę się z wyniku, ale obrona jeszcze musi się poprawić i drużyna musi panować nad sytuacją do końca meczu.

AFCxZ komentarzy: 2328.08.2010, 18:54

AFCxZ komentarzy: 2328.08.2010, 18:53

**** a ! Chelsea znowu wygrała ;/ ;/ ;/

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 228.08.2010, 18:53

Kościelny w mojej ocenie dzisiaj nie zagrał dobrego meczu. Był zbyt nerowowy i niepewny ale to nie znaczy, że jest słaby. Musi się przystosować do gry lidze angielskiej. :)

fabregas444 komentarzy: 169628.08.2010, 18:49

powiem wam ze jesli w 2 meczu z Chelsea nie wygramy to mozemy pomarzyc o mistrzostwie

ala_05 komentarzy: 254328.08.2010, 18:46

Chelsea wygrała 2:0 , a Tottenham przegrał 1:0

laskowski19051995 komentarzy: 494528.08.2010, 18:45

Dobry mecz, szkoda tylko tej straconej bramki na 1-1 Kościelny łatwo dał się ograć, no ale to każdemu może się zdarzyć, ale jak to mówią liczy się końcowy wynik :)

kubaj komentarzy: 828.08.2010, 18:43

Po tym, wygranym coprawda meczu, postanowilem się zarejestrować i wypowiedzieć. Uważam, że Wenger robi olbrzymi blad nie walcząc o następnych zawodnikow. Koscielny dal się przepchną c przy tej bramce jak dziecko. Aż strach pomyslec co zrobi z nim Drogba. To samo pomoc, graliśmy 2 defensywnymi pomocnikami, a i tak dawalismy się moentami spychac Blackburn do defensywy i wcale nie odbieralismy im pilki.
Następna niestety smutna dla mnie sprawa to van POersie. Zawsze uwazalem, że to potencjalnie nasz najlepszy gracz, ale obawiam się, że znowu nie ma co na niego liczyć. Przecież on nie jest wstanie wytrzymać nawet połowy! przez te 35min ze 4 razy lezal i trzymal sie za nogę, praktycznie po kazdym starciu z rywalem! Bardzo dobrze, ze doszedł Chamakh, ale nie wiem czy bedzie dostatecznie dobry, by grać na poziomiie Teveza, Rooneya, Drogby... Bo obawiam, sie, że van Persie po raz kolejny bedzie sie leczyl przez 3-4 miesiace... Wenger nie kupil tez bramkarza- tego juz zupelnie nie rozumiem. Tak naprawdę nie wiem czy w takim wypadku, nie najlepiej byłoby postawic na Szczesnego, skoro to taki talent. Buffon, Casillas wchodzili do bramki jako nastolatkowie. Almunia wcale nie daje gwarancji spokoju, a wiadomo, że wybitnym fahowcem juz nie będzie. Liczę co prawda, na rozwoj Wallcotta, Nasriego, ale i tak cos mi się widzi, że mamy za duzo slabych punktow w porownaniu z Chelsea, uUnited i City, żeby wygrać Ligę. Obym sie mylił. Pzdr

Norbi1661 komentarzy: 68328.08.2010, 18:40

Już nie jestesmy liderem. Mam przeczucie że cały sezon będziemy walczyc z chelsea o mistrzostwo.

Theo44 komentarzy: 428128.08.2010, 18:37

RvP 8-10 dni...ale pewnie Wenger nie chce go puscic na zgrupowanie kadry...ale to chyba dobra decyzja

Shakito89 komentarzy: 16628.08.2010, 18:33

Dzisiejszy mecz był naprawdę dobry do końca trzymał w napięciu. A no i ta nowa fryzura Songa hehe kosmos. :P Ciekaw jestem co z RvP. :/

@Sitok1989

Owszem, mam tak, ale przypuszczam, że to po prostu mój beznadziejnie prehistoryczny komputer...

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 328.08.2010, 18:28

Lourent musi się jeszcze wkomponować w zespół za pół roku będzie z niego sensowny obrońca.
Z tą bramką to faktycznie Nas rozklepali ale cieszy wtedy niezla postawa Almunii bo w tym upatrujemy Nasz najsłabszy punkt.
Dzięki,

evelred komentarzy: 369128.08.2010, 18:28

no akurat nasze fullbacki najbardziej zawiniły przy bramce

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52028.08.2010, 18:26

Sitok1989 -- mówię ci jak zaczyna się ciąć czy co to odświeżaj i wszystko jest ok
ja mam radiówkę i z transferem jest różnie
przez chwilę obserwacji mam od 1mb/s do 2mb/s
ale też kiedyś w ogóle ściągnąłem program
veetle-0.9.16 ale nie wiem czy on coś daje czy nie

Arsenal1994 komentarzy: 749728.08.2010, 18:24

Almunia bardzo dobrze, przy każdej wrzucie b'burn w nasze pole karne cały czas drżałem, ale nie potrzebnie bo tym razem radziliśmy sobie z "ręcznikami" :P Z obrońców, jak widzisz na video przy bramce na 1-1 zawiódł Koscielny który dał się odepchąć jak dziecko, jednak w drugiej części meczu Laurent już dobrze czyścił jak i cała obrona.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.08.2010, 18:22

Szogun -> Almunia nie miał za wiele do roboty ale jak musiał to interweniował raczej pewnie. Obrona też nie najgorzej. Najlepiej boki: Gael i Bac. Kos zawinił przy bramce bo nie wiedział co zrobić ścigając się z Dioufem przy bocznej linii więc się odbił i dał mu dośrodkować po czym padł gol. Vermy coś mało dziś w ofensywie, miał tylko jedną sytuację z rożnego ale uderzył na poprzeczką.

Sitok1989 komentarzy: 19628.08.2010, 18:21

1MB mam i nawet jak wybieram transmisje 500kb/s to mi tnie;/

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 328.08.2010, 18:19

Ktoś mógłby mi powiedzieć jak wyglądała dzisiaj Nasza obrona i bramkarz??

jarts komentarzy: 231928.08.2010, 18:19

Tiote i Ben Arfa w NUFC - nieźle :]

mdr_AFC komentarzy: 305128.08.2010, 18:18

zaraz będzie tu meczyk united z C+ :)

Arsenal1994 komentarzy: 749728.08.2010, 18:17

sitok ---> a jakiego masz neta bo ja mam 1,5 mb/s i mi spokojnie śmiga.

szpyrka92 komentarzy: 13728.08.2010, 18:16

Oj Koguty z czym do ludzi

Sitok1989 komentarzy: 19628.08.2010, 18:16

CharlieTheUnicorn-

Z Veetlem nie masz przypadkiem tak, że pierwsze 30 s elegancko chodzi a pozniej tnie? Ja tak mam i nie wiem jak temu zaradzić bo tam zawsze najlepsza jakośc jest;/

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52028.08.2010, 18:16

neastle - z diabym to nawet nie żartuj bo pomyślę że oglądałeś inny mecz.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52028.08.2010, 18:13

CharlieTheUnicorn -- jeśli tylko jest na veetle to tu oglądam ,dzisiaj akurat na naszym meczu czasami rozwalał się obraz ale wtedy trzeba włączyć jeszcze raz czy odświeżyć wtedy jest ok.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3028.08.2010, 18:13

Podobno Lpool chce Meireles'a w miejsce Masche...

Zlatan i Farc(w)elona dogadana z Milanem

@patryk878

Tak, ale przydałby się taki czołg z tyłu...

neastle komentarzy: 59228.08.2010, 18:13

Jak dla mnie mecz z rodzaju tych ciężkich. Spotkanie pod dyktando Arsenalu, ale Blackburn też miało wiele okazji do zdobycia bramki. Wyniki, jak najbardziej sprawiedliwy. Słabszy występ Koscielnego, Diaby'ego i w pierwszej połowie Arszawina. Szkoda RvP, ale miejmy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia.

kaszub komentarzy: 3028.08.2010, 18:12

To mi sie podoba!!! Kurczaki w dupe dostali!!!

szprotka1412 komentarzy: 5328.08.2010, 18:11

Wenger w pomeczowej konferencji powiedział, że Robin nie zagra przez 2 tygodnie oraz iż nie będzie więcej transferów..

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.08.2010, 18:10

Sambe byłoby cholernie ciężko wyciągnąć z Blackburn. Na pewno nie chcieliby go sprzedać no i tam rządzi Allardyce więc to byłoby już prawie niewykonalne :P

roby1977 komentarzy: 728.08.2010, 18:09

Ładne te brameczki Arsenalu

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3028.08.2010, 18:09

@Gigi

Nie, nie było go nawet na ławce.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.08.2010, 18:08

Gigi -> Williama nie było nawet na ławce.

pioafc komentarzy: 4397 newsów: 228.08.2010, 18:08

Gigi---> według moich informacji to nie był blisko nawet ławki rezerwowych;)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3028.08.2010, 18:07

@sebasz

Wszystkie mecze oglądasz na Veetle? Też Ci się tak strasznie tnie jak mi?

n1 ;)

Spursy przegrały, Chelsea już tak nie miecie, Fulham remisuje z moim zdaniem rewelką Blackpool, My wygrywamy, jeszcze tylko, żeby WHU urwało coś z ManUtd i będę miał całkiem dobry dzień xD

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4828.08.2010, 18:04