Błąd w defensywie decyduje o wyniku. FC Nürnberg 1-1 Arsenal

Błąd w defensywie decyduje o wyniku. FC Nürnberg 1-1 Arsenal 13.07.2023, 21:27, Patryk Bielski 204 komentarzy

Kanonierzy w pierwszym oficjalnym przedsezonowym sparingu zremisowali na wyjeździe z FC Nürnberg 1-1, mimo że przez większą część spotkania przeważali i stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych.

Przed meczem podczas rozgrzewki drobnego urazu doznał Martin Odegaard, stąd w wyjściowej jedenastce za Norwega pojawił się Fabio Vieira. Do składu Kanonierów po kontuzji wrócił natomiast wyczekiwany przez kibiców William Saliba.

Arsenal: Ramsdale; White, Saliba, Gabriel, Kiwior; Trossard, Partey, Vieira; Saka, Nketiah, Nelson.

FC Nürnberg: Mathenia, Lawrence, Geis, Hayashi, Möller Daehli, Okunuki, Marquez, Valentini, Duah, Brown, Handwerker.

Podopieczni Mikela Artety szybko objęli prowadzenie za sprawą trafienia Bukayo Saki. Młody Anglik w 7. minucie meczu łatwo ograł rywala na prawym skrzydle i z trudnej pozycji lewą nogą zmieścił piłkę po długim rogu bramki golkipera gospodarzy. 21-letnia gwiazda Kanonierów była zresztą bardzo aktywna przez całą pierwszą część spotkania.

Po przerwie na murawie pojawili się zmiennicy - Hein, Tierney, Jesus, Soares, Jorginho, a także debiutujący z armatką na piersi Kai Havertz. Chwilę później na boisko weszli też Balogun, Nwaneri i Trusty.

Gospodarze zdołali wyrównać stan meczu w 62. minucie, gdy fatalny błąd popełnił rezerwowy bramkarz Kanonierów, Karl Hein. Estończyk wyszedł przed pole karne i nieporadnie zagrał futbolówkę w środek pola, a tam czyhał już Okunuki. Wydaje się, że Japończyk starał się przeciąć piłkę kierowaną do Jorginho, jednak z powodu złej pozycji golkipera, trafiła ona do pustej bramki gości. Gołym okiem trudno ocenić, czy to Włoch, czy napastnik Norymbergii ostatni dotknął piłki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, mimo że w końcówce świetną okazję do zdobycia gola miał Balogun. Amerykanin wyszedł na pozycję sam na sam, minął bramkarza, ale trafił w boczną siatkę.

Obszerny skrót spotkania | Statystyki meczu.

FC NürnbergPre-sezonRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne