Bukayo Saka przerywa milczenie po finale EURO

Bukayo Saka przerywa milczenie po finale EURO 15.07.2021, 21:05, Dawid Grzywa 36 komentarzy

Emocje po ostatnim meczu Mistrzostw Europy już nieco opadły, choć pewne rzeczy nadal odbijają się głośnym echem w mediach. Jedną z nich jest słaba postawa Anglii w finale, a przede wszystkim jej trzech reprezentantów, którzy przestrzelili swoje karne w konkursie jedenastek - Marcusa Rashforda, Jadona Sancho i Bukayo Saki. Na wspomnianych zawodników wylała się ogromna fala krytyki i hejtu, a młody Kanonier właśnie opublikował długie oświadczyny na swoim koncie na Instagramie:

- Przez kilka dni trzymałem się z dala od mediów społecznościowych, aby spędzić czas z rodziną i zastanowić się nad ostatnimi tygodniami. To przesłanie nie odda tego, jak bardzo jestem wdzięczny za całą miłość, którą otrzymałem i czuję, że muszę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali.

- To był zaszczyt być częścią zespołu Anglii, który daje przykład - są braćmi na całe życie i jestem wdzięczny za wszystko, czego nauczyłem się od każdego z graczy i personelu, którzy tak ciężko pracowali. Aby pomóc tej drużynie dotrzeć do naszego pierwszego finału od 55 lat, zobaczyć moją rodzinę w tłumie, wiedząc, z czego zrezygnowali, aby pomóc mi się tam dostać, to dla mnie wszystko.

- Nie ma słów, aby powiedzieć, jak bardzo byłem rozczarowany wynikiem i rzutem karnym. Naprawdę wierzyłem, że wygramy to dla was. Przykro mi, że nie mogliśmy tego przywieźć do domu w tym roku, ale obiecuję, że damy z siebie wszystko, aby to pokolenie wiedziało, jak to jest wygrywać.

- Moja reakcja po meczu mówiła wszystko, tak bardzo cierpiałem i czułem, że zawiodłem was wszystkich i moją angielską rodzinę, ale mogę wam to obiecać. Nie pozwolę, aby ta chwila i negatywne rzeczy, które mnie dotknęły w tym tygodniu, mnie złamały.

- Tym, którzy prowadzili kampanię w moim imieniu i wysyłali mi serdeczne listy, życzyli mi i mojej rodzinie wszystkiego najlepszego - jestem naprawdę wdzięczny. Na tym powinna polegać piłka nożna. Pasja, ludzie wszystkich ras, płci, religii i środowisk spotykają się razem z jedną wspólną radością z piłkarskiego rollercoastera.

- Do platform mediów społecznościowych - nie chcę, aby jakiekolwiek dziecko lub dorosły musiało otrzymywać nienawistne i krzywdzące wiadomości, które ja, Marcus i Jadon otrzymaliśmy w tym tygodniu. Od razu wiedziałem, jaki rodzaj nienawiści otrzymam i jest to smutna rzeczywistość, że wasze potężne platformy nie robią wystarczająco dużo, aby powstrzymać te wiadomości.

- Nie ma miejsca na rasizm lub nienawiść w jakiejkolwiek formie, ani w piłce nożnej, ani w jakiejkolwiek dziedzinie społecznej. Apeluję do większości z ludzi walczących razem, aby wypędzić tych, którzy wysyłają te wiadomości, podejmując działania i zgłaszając te komentarze na policję lub przezwyciężając nienawiść życzliwością - wygramy. Miłość zawsze zwycięża.

Bukayo SakaReprezentacja Anglii autor: Dawid Grzywa źrodło: instagram.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
BizoNxd6 komentarzy: 163116.07.2021, 23:37

@krawiec256:

Masz takie coś jak odpowiedź poniżej po prawej stronie, niż przepisywać i jeszcze z błędem. Nie nazywaj mnie tak, bo ja w żaden sposób cię nie obraziłem @krawiec256 napisał: "I to jest właśnie takie zachowanie typowego Anglika-nieuka wypowiadanie się nt o który nie ma się bladego pojęcia..."
I nie masz pojęcia, o co mi chodziło, o taki problem, że szybciej usłyszysz, że coś się stało czarnoskóremu niż białemu. Z Thuramem to był dobry przykład, bo ja np. dowiedziałem się o tym ze sporym opóźnieniem o tej sprawie. Za to o tym, że sędzia powiedział coś do piłkarza i zaczęli schodzić z boiska dużo wcześniej i było to bardziej nagłaśniane. Także hamuj się w słowach. W moich wypowiedziach widać bardzo pozytywny odbiór, więc możesz ze swoimi 5 kolegami lecieć w krzyżaka.

pedroklub komentarzy: 21616.07.2021, 19:12

@DawidGrzywa, autor tekstu
"Kanonier właśnie opublikował długie oświadczyny"
Oświadczyny to są jak chłopak prosi dziewczynę o rękę. Oświadcza się.
Saka opublikował OŚWIADCZENIE.

Czeczenia komentarzy: 1111816.07.2021, 16:07

Usprawieliwianie jakiejkolwiek agresji, bo przecież to był taki ważny karny - no litości...

To jest tylko piłka nożna. Gra zespołowa, gdzie chodzi o to, by wturlać piłeczkę do bramki. Każdy, absolutnie każdy, kto kieruje agresję w stronę sportowca, zasługuje na publiczne potępienie. A jest grubo. I specjalnie nie mówię tylko w odniesieniu do rasizmu. Daleko nie trzeba szukać, co spotkało Moratę?

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3830 newsów: 12316.07.2021, 13:22

@fabregas1987:

To chyba nie byłeś w dużym polskim mieście. W takim Lublinie jest bardzo dużo czarnych osób i w niczym nikomu to nie przeszkadza. Jest to miasto studenckie, więc mnóstwo osób z krajów afrykańskich tutaj studiuje i zobaczyć taką osobę na ulicy to codzienność, norma. Podobnie jest w Poznaniu, Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu. Ci ludzie studiują, a co ważne i warte podkreślenia - pracują, a przynajmniej część z nich. Kilka razy widziałem czarnoskórego faceta jeżdżącego Boltem, są też dostawcami dla Glovo, Pyszne czy Uber Eats, widziałem jednego gościa, który był drogowcem i kosił trawę przy pasie drogowym, a jak ostatnio byłem w klubie, to zatrudniona była tam murzynka, która dbała o czystość w toalecie. Wystarczy wyjść na miasto i widzi się uśmiechniętych czarnych, którzy krąża po lokalach ze znajomymi, w tym bardzo często z osobami białymi. I bardzo mnie to cieszy, że jest taka asymilacja. Tak więc nie przesadzaj, że "murzyn" w Polsce to jak eksponat, rzadkość. Bo wcale nie.

enrique komentarzy: 1082116.07.2021, 12:56

@fabregas1987: Mów za siebie.

kanapka komentarzy: 3021 newsów: 716.07.2021, 10:25

Piłka nożna nie bez powodu jest uważana za sport dla idiotów. Wystarczy spojrzeć na opinie kibiców, którzy nazbyt poważnie podchodzą do meczu, w którym nawet nie uczestniczą. No komedia. Czarna komedia.

Gryzek komentarzy: 344316.07.2021, 10:07

Jak pisał Terry Pratchett: "Uwielbiam ludzi wszystkich ras, o ile mają pieniądze do wydania i bilet powrotny".

anolis komentarzy: 92316.07.2021, 09:00

A więc młody dowiedział się czy jest Anglikiem czy nie.
Może nie dotarła do niego wypowiedź Lukaku sprzed lat, że jak wygrywają to jest Belgiem, a jak przegrywają to jest z Konga.
Teraz jest dokładnie to samo.
Wyzywają go od czarnuchów te jukejowskie suwerenny, które same żyją z social benefits a ich jedyną rozrywką jest rzyganie w Krakowie. Szkoda tylko że nie rzygają w domach u swoich mentalnych przyjaciół.

Arixon komentarzy: 18616.07.2021, 08:12

Myślę, że tu nie chodzi tylko o rasizm a bardziej o język nienawiści (rasizm jest jego odłamem), ludzie są zdrowo jebnięci, że takie cyrki odwalają, i lepiej na tym się skupić a nie na tym, że ktoś powiedział słowo rasizm.

krawiec256 komentarzy: 54116.07.2021, 02:02

@bizinxd6 Thurama za oplucie nikt nie karcił? O czym ty piszesz ? Caly piłkarski świat łącznie z jego rodzina go zjechał. I to jest właśnie takie zachowanie typowego Anglika-nieuka wypowiadanie się nt o który nie ma się bladego pojęcia...

Cartman_KG komentarzy: 191316.07.2021, 01:10

@BizoNxd6: i myyyyyk poszło zgłoszenie na Warna.

Rudy hyhy

fabregas1987 komentarzy: 2291616.07.2021, 00:39

Ja to nie rozumiem dyskusji białych Polaków oddalonych o tysiące kilometrów, którzy czarnego człowieka to może (w dużym mieście) widują raz w tygodniu na temat rasizmu itp.
Ludzie czy to jest naprawdę taki problem nie używać słowa „czarnuch”, po co ta dyskusja czy jest równoznaczne ze słowem bialas ? Po prostu go nie używajcie i już i nie roztrząsajcie tego w nieskończoność

BizoNxd6 komentarzy: 163115.07.2021, 23:52

potkanie w najbliższych godzinach między Juventusem a Sassuolo dla Manuela Locatelli. Talks on - Priorytetem Locatelli jest zawsze dołączanie do Juventusu.

Arsenal wciąż jest na tej samej pozycji: chcą Locatelli, licytować gotowi od tygodni... ale wciąż czekają na to, co stanie się z Juve.#AFC

/Romano

Dobranoc :)

BizoNxd6 komentarzy: 163115.07.2021, 23:43

@mikowhy:

Uważasz, że wraz z @Er4s: jesteśmy rasistami?. Jeśli tak, to weź rozpęd i pi*rdolnij o ścianę, bo nic takiego nie zostało powiedziane, tylko twarde fakty, że Czarni za boisku jak usłyszą cokolwiek na swój temat, to jest wyjebany w kosmos skandal, a jak powie coś ktoś w stylu białas to nic się nie dzieje a wiesz czemu? Bo my białasy mamy akurat do tego dystans, jestem białasem i jakoś nic sobie z tego nie robię i mogą tak na mnie gadać, na innych piłkarzy pewnie też, a jak na czarnego powiesz "czarnuch" to skandal na skalę światową tylko i wyłącznie o to chodzi, nie nazwałem nigdzie go małpą, i nie kazałem mu wracać do Nigerii. Dla mnie to nie rasizm, bo szanuję tych ludzi, ale niech nie przesadzają, bo to już się robi po prostu nie zdrowe i powinni nabrać dystansu, zacząć to ignorować i grać, bo kiedyś było dużo gorzej, a teraz po tej szopce z tym kolesiem z USA wyje*ało ich w kosmos.

enrique komentarzy: 1082115.07.2021, 23:39

Ostatnio popularne jest podpinanie wszystkiego pod rasizm - przykładowo ten mural Rashforda i wszędzie opisywany wielki rasistowski atak - a nie było tam ani jednego słowa odnoszącego się do jego koloru skóry czy pochodzenia - były tam takie słowa jak fuck, bastard czy shit - czyli normalne zjebka w języku angielskim. Skąd wyciągnięto wniosek że to atak rasistowski ? Bo zaatakowano słownie czarnego.

Według takiego sposobu myślenia jakbyś ustawił obok siebie białego i czarnego i powiedział do obu PIER... SIĘ to białego obraziłeś a czarnego zaatakowałeś na tle rasistowskim.

mikowhy komentarzy: 2796 newsów: 1015.07.2021, 23:28

@Er4s: to nie zmienia faktu, że to rasizm, bo z jakiej racji ma obrywać za kolor skóry za to, że nie strzelił karnego? Xd

Kiepomen komentarzy: 302615.07.2021, 23:13

O absurdzie przeinaczania wszystkiego na rasizm już wszystko powiedzieliście. Jednak bawi mnie jeszcze jedna kwestia. Zarzut w stronę mediów społecznościowych o to, że nie robią wystarczająco dużo żeby tych wszystkich złych ludzi powstrzymać? Serio? Może przed dodaniem komentarza będą robić weryfikację z dokumentem tożsamości? I tak już to wszystko jest przesiąknięte cenzura, że o wolności słowa mowy nie ma a ten z czymś takim wyskakuje.

Er4s komentarzy: 162215.07.2021, 22:52

@mikowhy:
Manipulujesz faktami. Oczywiście że dostał te pogrozki ze względu na nieudany strzał a nie kolor skóry. Tak samo jakby wyzywali Pickforda od rudzielcow czy np. Kibice Szwajcarii Arnautovica od Jugoli jakby nie strzelił karnego.... Wtedy było by pikkobello co?

jedi133 komentarzy: 84015.07.2021, 22:49

Ładnie mu to napisali.

Er4s komentarzy: 162215.07.2021, 22:45

@domino178:
Jacy są kibice Angielscy każdy wie od dziesiątek lat. Saka nie wie? Chodziłem na mecze w Anglii i czarnoskórych kiboli i chuliganow też nie brakuje. Rasizm był i będzie ale od kiedy powstało BLM jest go dużo więcej i myślę że to przemyślane działanie tej organizacji bo to nie o tolerancję i równość chodzi a wręcz przeciwnie o jak największy konflikt. Nie przekonasz mnie w tej sytuacji. Dla mnie gdyby tego karnego przestrzelil nie wiem strzelam Mount to też dostałby pogrozki i obraźliwe wpisy. Przykład Moraty. Ktoś sprawdził czy te pogrozki o zabiciu rodziny i inne pogrozki nie zostały wysłane od czarnoskórych? W Hiszpanii żyje ich całkiem sporo. No bo jeśli tak to mamy WLM i skandal! Myślisz że ktoś się tym interesował?
Kryją się tym Rasizmem że hej. Niedługo jak dostanie w ryj jeden z drugim za to że podbiera komus dziewczynę albo żonę to będzie mówił że dostał bo czarny jest....

mikowhy komentarzy: 2796 newsów: 1015.07.2021, 22:30

Przeraża mnie skala rasizmu w futbolu i również tutaj na tym portalu. Rozumiem, że to normalne, jeśli po niestrzelonym karnym wyzywa się kogoś od czarnuchów, małp i żeby wracał do Nigerii? -.-

BolekCorpse komentarzy: 10015.07.2021, 22:02

Saka potwierdziłeś na tych mistrzostwach, że jesteś klasowym zawodnikiem!! Dasz radę!!

Dziadyga komentarzy: 276515.07.2021, 21:55

Dobra Bukayo.Ole już ten karny i nie mysl o tym,było mineło,trener ogóras Brzeczek bis wystawił 19 lat na decydujący karny w finale ME,wiec nie dobijaj się młody,głowa do góry,odpocznij sobie fizyczni i psychicznie i na chwałe Arsenalu miażdż wszystkich na boisku,bo bedziesz nam potrzebny swiezy fizycznie i psychicznie,bo ktoś ten wózek z amatorem Artetą ciągnąc musi.

KapitanJack10 komentarzy: 401715.07.2021, 21:55

@kkam195: Hejters gonna hejt xd
W obrażaniu ludzi chodzi o to, żeby obraza jak najbardziej ich dotknęła. I tak jest i było zawsze. Każdy z nas kogoś kiedyś chciał obrazić, kwestia tylko granic do jakich się posuwamy.
Problem jest taki, że białych wyzywają na każdy dostępny sposób i ci muszą sobie z tym radzić, więc hejterzy wchodzą na wyżyny podłości, żeby im dopiec. Czarnemu wystarczy napisać 'nigger', zawsze zadziała, świat płacze a hejter myśli, że misja wykonana.

Czarni przez swoje akcje pokazują tylko wszystkim, że ich to boli i czują się urażeni, więc defacto podają hejterom rozwiązanie ich pragnień na złotej tacy.

A na koniec, to jak czytałem wywiady z Xhaka, gdzie dopiero po jakimś czasie przyznał, że dostawał wiadomości, że zabiją mu córkę, albo z Leno jak dostawał wiadomości, żeby popełnił samobójstwo, a teraz dla porównania widzę biednego Sake, któremu ktoś powiedział, że jest czarnuchem i świat płacze to aż mi niedobrze.

BizoNxd6 komentarzy: 163115.07.2021, 21:53

@domino178:

Pocztaj jeszcze raz mojego posta, może wtedy do ciebie więcej dotrze. Rozumiem, że niektórzy potrzebują więcej czasu na ogarnięcie treści.

domino178 komentarzy: 164915.07.2021, 21:41

@Er4s: @BizoNxd6: a to ich wina, że urodzili się czarnoskórzy? Wysyłanie chłopaka z powrotem do Nigerii jest wg was ok? Saka urodził się w Anglii, tam wychował i myśli po angielsku. Nie trafił - trudno, zdarza się. Można go krytykować, ale po co zaraz wjeżdżać chłopakowi w kolor skóry? Blm to organizacja terrorystyczna, ale takie docinki niskich lotów pokazują, że kibole z anglii nie szanują nawet swoich...

thide (redaktor) komentarzy: 32101 newsów: 185215.07.2021, 21:40

jak Ben White przyjdzie do Arsenalu, to będzie musiał zmienić nazwisko, żeby nie promować supremacji białych

radzio_TRN komentarzy: 2599 newsów: 1315.07.2021, 21:34

Mam pomysł - może niech murzyni przestaną w końcu spinać dupy o swój kolor skóry, to nie będzie nikt dawał jebania o żaden rasizm.

losnumeros komentarzy: 876015.07.2021, 21:31

Co innego rasizm, a krytyka po słabo strzelonym karnym.

johnnycage1909 komentarzy: 50915.07.2021, 21:28

Został rzucony na głęboką wodę, widać że zjadła go presją przy karnym ale i tak ma większe jaja niż większość naszego składu

kaman17 komentarzy: 412215.07.2021, 21:27

Uwielbiam gościa za jego dojrzałość. Na boisku i poza nim klasa. Widząc gościa odnosi się wrażenie jakby był u schyłku kariery, a nie dopiero na jej początku. Niesamowicie inteligentny zawodnik.

Paul77 komentarzy: 477515.07.2021, 21:25

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni. Trzymaj się chłopie. Mam nadzieję że będziesz gwiazdą Arsenalu i reprezentacji Anglii.

kkam195 komentarzy: 123615.07.2021, 21:24

@Er4s: To wina niestrzelonego karnego, że idioci zaczęli wyzywać go rasistowskimi odzywkami? Nie wiem co wy macie, ale rasizm istnieje i trzeba go zwalczać - rozumiem, że ktoś może myśleć, że sposoby walki z tym są w miernym stopniu pomocne, ale to nie oznacza braku istnienia jakiegoś zjawiska, chociaż faktycznie, lepiej olać sprawę, bo mnie nie dotyczy.

ZakochanyPilkarz komentarzy: 18215.07.2021, 21:19

Może warto by rozważyć wydłużenie klęczenia przed meczem do dwóch minut. Może zadziałało by lepiej?
Ewentualnie mogliby klękać tylko biali Anglicy i w ten sposób pokazać "afroeuropejczykom" że są znimi ;)

Saka nie pękaj, głowa do góry i rób swoje. Pokaż na co Cię stać w nowym sezonie! Nie bądź jak William, on już nic nie musi a Ty masz całą karierę przed sobą i wciąż masz co udowadniać! :)

BizoNxd6 komentarzy: 163115.07.2021, 21:16

Prawda jest taka, że jakby piłkarze i inni przestali gadać ciągle o tym rasizmie i mieli do siebie trochę dystansu to nie byłoby żadnej zadymy. Powiesz coś na czarnego przepraszam "Afroamerykanina" to już jest w mediach i koniec świata. Jak Thuram napluł na jakiegoś grajka to jakby nigdy nic. Albo traktujemy się równo i kończy się ta szopka z klękaniem za czarnego ćpuna z USA, albo będziemy dalej słuchać jak bardzo to są poszkodowani i będą ponad wszystkich.

Er4s komentarzy: 162215.07.2021, 21:15

Tak, tak to wina rasizmu, że kibice chcą Cię zjeść za strzał w bramkarza w najważniejszym momencie futbolu na wyspach od dekad.
Stało się to się stało, najlepszym się zdarza ale to nie wina koloru skóry tylko tego że spudlowales karniaka w finale mistrzostw europy. Jak oni już przynudzaja z tym rasizmem na każdym kroku.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38275686
2. Manchester United382111674
3. Liverpool38209969
4. Chelsea381910967
5. Leicester382061266
6. West Ham381981165
7. Tottenham381881262
8. Arsenal381871361
9. Leeds381851559
10. Everton381781359
11. Aston Villa381671555
12. Newcastle381291745
13. Wolves381291745
14. Crystal Palace381281844
15. Southampton381271943
16. Brighton389141541
17. Burnley381091939
18. Fulham385132028
19. West Brom385112226
20. Sheffield Utd38722923
ZawodnikBramkiAsysty
H. Kane2314
Mohamed Salah225
Bruno Fernandes1812
Son Heung-Min1710
P. Bamford177
D. Calvert-Lewin160
J. Vardy159
O. Watkins145
İ. Gündoğan132
A. Lacazette132
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz lipca wybór redaktorów
6
Gracz lipca wybór użytkowników Bukayo Saka
Bukayo Saka
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl