Burza szaleje w Doniecku, a Theo w Kijowie!

Burza szaleje w Doniecku, a Theo w Kijowie! 15.06.2012, 23:41, Paweł Oziębłowski 159 komentarzy

Hitem dzisiejszego wieczoru miał być pojedynek walczących o być, albo nie być w turnieju Szwedów i Anglików. I rzeczywiście, tak się stało. Mieliśmy dzisiaj na stadionie w Kijowie do czynienia z najlepszym i najbardziej dramatycznym spotkaniem w historii polsko-ukraińskiego turnieju, a zawodnicy walczyli cios za cios, do upadłego. Najpierw jednak Francja miała okazję pokazać, że jest jednym z faworytów tegorocznych mistrzostw Europy, którym nawet bardzo dobrze ułożona i szybko grająca Ukraina nie sprostała.

Przez burzliwą i deszczową atmosferę nad stadionem w Charkowie zagrożone była dzisiaj rywalizacja Ukrainy z Francją. Mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem. Co prawda zawodnicy wyszli punktualnie na boisko, ale po 5 min. sędzia był zmuszony przerwać spotkanie, ze względu na coraz większe chmury nad obiektem i kałuże na gruncie, po którym biegali piłkarze. Pesymistyczny scenariusz zakładał nawet przełożenie rozgrywki na sobotę, ale na szczęście nie było takiej potrzeby. Basen wody, który w pewnym momencie zrobił się na murawie, został skutecznie wypompowany.

Zaszły dwie zmiany w składzie Francji w stosunku do spotkania z Anglią. W miejscu Patrice’a Evry na lewej stronie obrony pojawił się były Kanonier Gael Clichy oraz jako prawoskrzydłowy tym razem nie wystąpił Florent Malouda, tylko Jeremy Menez. Reprezentacja Ukrainy w tym samym zestawieniu, w myśl zasady, że zwycięskiego teamu się nie zmienia.

Punkt 19 zawodnicy wznowili grę. Początek nie zapowiadał końcowego wyniku. Drużyny przeprowadzały atak za atak. W 29 min. Francuzi mieli najbardziej dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. Ukraińcy stracili w głupi sposób piłkę w środkowej strefie boiska po niecelnym podaniu, które przejął Frank Ribery. Lewoskrzydłowy Bayernu Monachium zagrał sprytną piłkę wzdłuż bramki i skoro żaden obrońca się po nią nie zgłosił, to Menez stwierdził, że odda strzał. Zrobił to wyjątkowo nieudolnie, bo uderzenie zatrzymało się na Piatowie. 5 minut później sytuacja pod drugą bramką. Indywidualną akcję przeprowadził Szewczenko. Oddał strzał z 16 metra, piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Druga połowa zapowiadała się równie interesująco po starcie. Najpierw Menez zmarnował kolejną „setkę”, by chwile później Szewczenko sam na sam z golkiperem nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji.

W 53 min. nastąpiło przełamanie i w końcu skutecznie zakończył strzałem w krótki róg akcję reprezentacji Francji Jeremy Menez. Pierwsza asysta Benzemy w tym meczu. Wydawało się, że Ukraina odpowie Trójkolorowym, a tymczasem 3 minuty później bliźniaczo podobna akcja. Karim Benzema znów kreuje partnera. Napastnik zbiega do środka boiska, robi miejsce dla Cabaya, który dynamicznie wchodzi w pole karne, dostaje w tempo podanie i pokonuje Piatowa strzałem w ten sam róg bramki.

W 65 min. Cabaye miał jeszcze okazję zwiększyć rozmiar zwycięstwa, ale po pięknym i technicznym strzale piłka zatrzymała się na słupku. Bramkarz nie miałby nic do powiedzenia. Ukraina miała okazję w 81 minucie wrócić do meczu, ale nie wykorzystała okazji z rzutu wolnego z okolicy 20 metra. Francja kontrolowała przebieg gry i nie dopuściła gospodarzy turnieju do kolejnych dogodnych sytuacji.

UKRAINA vs FRANCJA

Wynik:0:2

Składy:

Ukraina (4-2-3-1): Piatow – Husiew, Michalik, Czaczeridi, Selin – Tymoszczuk, Woronin (46. Dević) – Jarmolenko (68. Alijew), Nazarenko (60. Milewski), Konoplianka - Szewczenko

Francja (4-1-4-1): Lloris – Debuchy, Rami, Mexes, Clichy – Diarra – Menez (73. Martin), Cabaye (68. M’Vila), Nasri, Ribery – Benzema (76. Giroud)

Miejsce: Donieck, Ukraina

Widzowie: 48 000

Arbiter spotkania: Bjoern Kuipers

Drugie spotkanie dzisiejszego wieczoru było chyba najciekawszym i najbardziej owocnym w dramaturgię meczem Euro 2012. Pojedynek, który zakończył się parę minut temu obfitował w bramki i zmiany prowadzenia. Anglia po wspaniałym widowisku pokonała Szwecję 3:2, tym samym eliminując reprezentację Skandynawów z turnieju.

W składzie „Trzech Lwów” w miejscu Alexa Chamberlaina pojawił się Andy Caroll i Anglia zagrała innym systemem – klasycznym 4-4-2. Okazało się to dobrym rozwiązaniem. Nieskuteczny jak diabli w Liverpoolu Caroll wykorzystał swoją jedną szansę w meczu. Po znakomitym dośrodkowaniu Stevena Gerrarda oddał atomowy strzał głową nie do obrony dla Isakssona. Była 23 min. i do końca pierwszej połowy praktycznie nic więcej się nie działo.

Za to druga część meczu zaczęła się od huraganowych ataków Skandynawów. Siłowa walka przyniosła rewelacyjne efekty. Dwa rzuty wolne, oba zakończone strzałami Mellberga, odpowiednio w 49 i 59 minucie. Pierwszy gol nie został mu zaliczony, bo po jego strzale i obronie Harta z piłką do siatki wpadł Glen Johnson. Reprezentacja Synów Albionu wyraźnie przysnęła i podłamała się, ale dzięki wejściu Kanoniera Theo Walcotta sytuacja znowu obróciła się o 180 stopni.

Theo pojawił się na boisku w 61 min. i już 3 minuty później zdobył bramkę. Anglia miała rzut różny. Obrońca szwedzki wybił piłkę na oślep poza pole karne. Tam czekał Walcott, który dopadł do piłki i strzelił w środek bramki. Isaksson był zasłonięty i całkowicie zdezorientowany rotacją jaką nabrała futbolówka. Anglik wyglądał na równie zaskoczonego. Ale Theo miał dzisiaj swój dzień.

W 78 min. Walcott był ponownie na ustach wszystkich kibiców. Zawalczył o piłkę w okolicach pola karnego Szwedów. Wykorzystał swoją szybkość i wbiegł między dwóch obrońców, po czym dograł futbolówkę do Danny’ego Welbecka, który już tylko sobie znanym sposobem piętką, stojąc tyłem do kierunku akcji umieścił piłkę w siatce.

To był koniec emocji. Cóż za wspaniałe widowisko! Szwedzi walczyli dzielnie i ambitnie jak zawsze, i przegrali jak zawsze. Anglicy przełamali swoje lęki i mimo nie najmocniejszego składu pokonali drużynę Ibrahimovicia, eliminując ją tym samym z turnieju. Na szczególne wyróżnienie zasługują krytykowani nieustannie Andy Caroll i Theo Walcott, a także Roy Hodgson, który miał „nosa” do desygnacji tych dwóch zawodników, a oni odpłacili mu za zaufanie swoją porywającą grą.

SZWECJA vs ANGLIA

Wynik:2:3

Składy:

Szwecja (4-4-2): Isaksson – Granqvist (65. Lustig), J. Olsson, Mellberg, M. Olsson – Larsson, Kallstrom, Svensson, Elm (81. Wilhelmsson) – Ibrahimowić, Elmander (79. Rosenberg)

Anglia (4-4-2): Hart – Johnson, Terry, Lescott, Cole – Milner (61. Walcott), Parker, Gerrard, Young – Welbeck (90. Oxlade-Chamberlain), Caroll

2. Grecja

Mało realny scenariusz, ale pięknie to brzmi... ;)

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997316.06.2012, 11:24

Not a thing left to do with #Giroud now left to do apart from announce. Contract, terms, paperwork all done.

:D

deeyton komentarzy: 22116.06.2012, 11:20

biedny chłopak zadał mało sensowne pytanie i już wszyscy się nad nim pastwią :)

anty_pzpn_ komentarzy: 337016.06.2012, 11:17

Ja nawet nie znam zawodnika zadnego z Polski.Hmm jest jakis z Borussi Dortmund, Leziandofski czy jak mu tam ;)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35516.06.2012, 11:16

@rvparsen- oczywiście że na czechy;) Znasz kogoś kto kibicuje Polsce? Ja nie:P

LoveTheGunners komentarzy: 914016.06.2012, 11:16

rvparsen , dobre pytanei wlasnei sei zastanawiam komu kibicowac.. chyba Czechom bo ostatnio wygrali a Polacy tylko remis

RvPersie komentarzy: 1145816.06.2012, 11:15

Czemu go karwa odbanowali? Co to za bezsens.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35516.06.2012, 11:14

Villas Boas to fan arsenalu i wyklucza nam rywali z walki o mistrza:)

deeyton komentarzy: 22116.06.2012, 11:14

no właśnie, jak można Polakom kibicować? Czesi do boju!

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17216.06.2012, 11:13

Oczywiście, że za Czechami! A co ja z Polski jestem?!

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 116.06.2012, 11:12

rvparsen, za czechami

wronka23, Ciekawe czy Villas Boas szybko unieszkodliwi tottenham gdy zostanie ich trenerem, i czy wtedy tez bedzie udawal ze tak wlasnie mialo byc ;p

rvparsen komentarzy: 204116.06.2012, 11:10

Za kim jesteście, za Polską, czy za Czechami?

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35516.06.2012, 11:08

mam nadzieje na wielki burdel na White Hart Lane na początku sezonu. Co najlepsze bez trenera na razie nie bedzie wzmocnień, a sądze że kilku bez LM i tak odejdzie( Modrić, VdV, Ekotto itp.)

kamil_9414 komentarzy: 282816.06.2012, 11:04

wronka23---->
Taa, z Harrym się nie dogadali co do pensji, to z nim im wyjdzie, haha

wronka23 komentarzy: 408916.06.2012, 11:01

Villas-Boas możliwym następcą Redknappa :D

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35516.06.2012, 11:00

@lovethegunners- najpierw ładnie przeprosił:)

anty_pzpn_ komentarzy: 337016.06.2012, 11:00

Heheeh BEZ PRZESADY :)

kamil_9414 komentarzy: 282816.06.2012, 10:56

anty_pzpn--->
Zrozumiałem, że przechodząc do HSV zrobił jakiś życiowy błąd, a tak nie było. :))

LoveTheGunners komentarzy: 914016.06.2012, 10:51

youtube.com/watch?v=wVaF6_u_BqQ&feature=share

rozwailil mnie teraz Polanski , lubie goscia :)

Ramsi komentarzy: 312916.06.2012, 10:48

_D_B ---> walcott nawet nie myślał, że tym strzałem zdobędzie bramkę :D
Bardzo spodobał mi się występ theo:
1 gol - fuks, ale brawo za decyzję
1 asysta - GZ - zrobił to co zawsze
2 asysta - niestety spalona przez gerrarda - kontra, która powinna zakończyć się golem aoc - poco ten gerrard się tam wpychał!!!

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 916.06.2012, 10:45

Hodgson: "Walcott has got good qualities that's why I selected him in my group of 23, I was delighted with his performance."

anty_pzpn_ komentarzy: 337016.06.2012, 10:44

Ja nie mowie ze sie nie rozwinal:) Ale z Ajaxu rownie dobrze mogl przejsc do lepszej druzyny niz HSV,np Sneijder prosto z Ajaxu poszedl do Realu wiec sa szanse przejsc bezposrednio z ligi holenderskiej do Realu ;) Jesli chodzi o link to doskonale to pamietam bo ogladalem to na zywo hehe

Nyguss komentarzy: 104116.06.2012, 10:35

@denis: tak jakby mówił "no co przecież w arsenalu często takie strzelam" :)

kamil_9414 komentarzy: 282816.06.2012, 10:32

Nie o to mi chodzi, po prostu kontynuowałem twoją mysł. W HSV na prawdę się rozwiną i stał się dużo dojrzalszym zawodnikiem, z Ajaxu nie miałby najmniejszych szans na bezpośredni transfer do Realu.
Btw: youtube.com/watch?v=q9k7vIyfrUA
:)

anty_pzpn_ komentarzy: 337016.06.2012, 10:28

Przechodzac z Realu do Tottenhamu tez zmienil lige na lepsza wiec tego nie mozna tlumaczyc pomylka.Skoro uwazasz ze z Realu do Tottenhamu zrobil blad to kazdy ma innym punkt widzenia najwidoczniej.

kamil_9414 komentarzy: 282816.06.2012, 10:24

anty_pzpn---->
Zmiana ligi na lepszą i bycie gwiazdą ligi w tym czasie sprawiły, że ta decyzja była dobra. Tak samo przechodząc z Realu do średniego tottenhamu można tłumaczyc jako pomyłka. Nie rozumiem twojego punktu widzenia.

ramsey20 komentarzy: 54816.06.2012, 10:21

fajny tytuł burza szaleje w doniecku a theo w kijowie i oby szalał u nas

anty_pzpn_ komentarzy: 337016.06.2012, 10:21

Przechodzac z Ajaxu (gdzie byl gwiazda) do sredniego HSV ? Faktycznie.

TheGunner10 komentarzy: 12816.06.2012, 10:19

Walcott to taki zawodnik, który raz zagra świetnie (jak wczoraj), a potem będzie grał przeciętnie (jak w większości meczów w Arsenalu).

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997316.06.2012, 10:14

mina Kota bezcenna:D

kamil_9414 komentarzy: 282816.06.2012, 10:12

antyPZPN--->
Nie wiem o jakim ty błędzie mówisz, wtedy chyba zrobił najlepszą rzecz jaką mógł zrobic przechodząc do HSV.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997316.06.2012, 10:12

#NEWCASTLE: Coach Alan Pardew confirmed that Demba Ba has not signed for any club but, maintained he could be sold only at the right price.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35516.06.2012, 10:09

@arsenal4ev3r- żeby nie oszukiwali i nie kalkulowali jaki wynik im sie bardziej opłaca

wito88 komentarzy: 38716.06.2012, 10:07

Ostatnie mecze w grupie zawsze sie odbywaja o tej samej porze. Tak jak w lidze ostatnia kolejka...

wronka23 komentarzy: 408916.06.2012, 10:07

Arsenal4Ev3R -- bo są to ostatnie mecze w grupie. Zawsze tak jest. Żeby nie ustawiali sobie wyników :P

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068716.06.2012, 10:03

Czemu dzisiaj oba mecze o tej samej porze?

wronka23 komentarzy: 408916.06.2012, 09:54

A AOC mogl miec dwie okazje do strzelania bramek. napierw zdjal mu Gerrard pzoniej AOC nie przejal pilki (troszke za mocno byla zagrana) i wyszedl by sam na sam

Paniu76 komentarzy: 1246416.06.2012, 09:51

tytuł newsa niszczy system

mitmichael komentarzy: 4924316.06.2012, 09:50

Ja nie wiedziałem, ze Larsson potrafi tak swietnie grac prawa noga - myslałem, ze tylko z lewej potrafi tak strzelac/dosrodkowywac a tutaj prosze.

anty_pzpn_ komentarzy: 337016.06.2012, 09:49

VdV nie odejdzie do Schalke bez przesady,nie popelni chyba drugi raz tego samego bledu przechodzac do ligi niemieckiej.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35516.06.2012, 09:45

@Dennis_Bergkamp- chciałbym go u nas , ale wiadome z jakich względów to nierealne. Mam nadzieje że odejdzie od kuraków, nawet do schalke

wronka23 komentarzy: 408916.06.2012, 09:41

29 minutes, 13 touches, 1 attempt, 1 goal, 1 assist, 100% pass accuracy. Takiego Theo Chcemy zawsze:)

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997316.06.2012, 09:37

Schalke04 will be in London to start talks of a possible transfer for #Spurs Van Der Vaart next week, if #Holland is eliminated.

ciekawe...

wronka23 komentarzy: 408916.06.2012, 09:35

Giroud sobei zobaczcie weszedłan 15minut jeden strzal oddal 20 metrów nad bramką :D :D Wysokie loty

piti16 komentarzy: 209916.06.2012, 09:24

11:45 na tvp sport francja ukraina

piti16 komentarzy: 209916.06.2012, 09:19

v1r88z6

zobacz na tvp sport

v1r88z6 komentarzy: 14316.06.2012, 09:17

Panowie jest jakaś powtórka Francja - Ukraina? Chciałbym zobaczyć M'Vile w akcji

Joker_224 komentarzy: 522216.06.2012, 09:14

Tak z ciekawości: ma ktoś dostęp do statystyk z meczu z Francji z Ukrainą? Chodzi mi o statystyki M'vili, a dokładniej starty i przechwyty. Mam wrażenie, że po wejściu nie stracił ani jednej piłki i wyczyścił wszystko co mógł.

piti16 komentarzy: 209916.06.2012, 09:12

co jest niedowiarki theo wam przymknął dziubki szczególnie tym co go już nie widzieli w arsenalu