City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat

City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat 13.01.2013, 17:53, Łukasz Kęczkowski 3441 komentarzy

Dwie bramki, dwie czerwone kartki, zero punktów dla Arsenalu. Pierwsza ligowa wygrana Roberto Manciniego na Emirates Stadium. Tak w skrócie wyglądało dzisiejsze starcie Kanonierów z The Citizens. Arsenal 0:2 Manchester City.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Diaby, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski – Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy - Garcia, Barry - Milner, Tevez, Silva – Dżeko.

Mecz rozpoczął się od ataków gości, jednak nie były one w stanie zagrozić polskiemu bramkarzowi. W 6. minucie wypuszczony na wolne pole został Dżeko, jednak Szczęsny uprzedził Bośniaka.

Dwie minuty później piłkę na skraju pola karnego otrzymał Silva, jednak jego strzał zablokował Vermaelen.

W dziewiątej minucie Koscielny złapał w pół wychodzącego na wolną pozycję Dżeko. Mike Dean momentalnie użył gwizdka, wskazał na wapno i pokazał Francuzowi czerwoną kartkę. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, jednak strzelił w nogi szczęsnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wyszła w pole, gdzie szybko złapał ją polski bramkarz. Cały czas bez bramek na Emirates!

W 12. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Per Mertesacker wszedł w miejsce Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

3 minuty później groźny strzał głową oddał Kompany, jednak minimalnie minął on bramkę.

Pierwsza groźna akcja Kanonierów przyszła dopiero w 16. minucie, kiedy to piłkę Walcottowi sprezentował Hart, jednak strzał Anglika poszybował daleko od bramki.

W 22. minucie Manchester City szybko rozegrał rzut wolny, dzięki czemu Tevez mógł podać piłkę do niepilnowanego Milnera. Anglik oddał piękny strzał po długim słupku i pokonał Szczęsnego. 1:0 dla City!

Kolejne minuty przynosiły głównie kolejne ataki Manchesteru City, które nie sprawiały większego zagrożenia.

31. minuta przyniosła kolejnego gola dla Manchesteru City. Niepilnowany na prawym skrzydle znalazł się Zabaleta. Jego dośrodkowanie przeciął Tevez, piłka trafiła do Szczęsnego, który nie był w stanie dobrze jej złapać i wypluł ją wprost pod nogi Dzeko, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce. 2:0 dla City.

W 35. minucie ładną, dwójkową akcję rozegrali Podolski z Diabym, jednak strzał Niemca pewnie obronił Hart.

W 42. minucie zapachniało kolejnym trafieniem dla The Citizens. Strzał głową po rzucie rożnym oddał Javi Garcia, a piłkę z linii bramkowyj wybijał Jack Wilshere.

W 46. minucie żółtą kartkę za bezsensowny faul na Dzeko obejrzał Vermaelen. Chwilę później Mike Dean zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

W 48. minucie prawym skrzydłem urwał się Milner, wrzucił na głowę Dzeko, jednak strzał Bośniaka nie trafił w bramkę.

7 minut później żółtą kartkę za faul na Wilsherze obejrzał James Milner.

W 57. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsce Podolskiego wszedł Giroud.

Chwilę później ładną wrzutką popisał się Sagna, jednak była ona odrobinę zbyt lekka by Giroud mógł do niej dojść.

Już w 61. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzecią zmianę. Na boisku zameldował się Aaron Ramsey w miejsce Abou Diaby'ego.

W 66. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Cazorla, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki Harta.

W 70. minucie sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym wyszedł Carlos Tevez. Argentyńczyk próbował przedryblować Polaka, jednak ten wyczekał go do samego końca i wyłuskał piłkę spod nóg napastniak The Citizens.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na szarżującym Sagni obejrzał Clichy. Arsenal otrzymał rzut wolny, po którym strzał głową oddał Olivier Giroud, jednak strzał Francuza minimalnie minął poprzeczkę.

76. minuta i czerwona kartka dla kapitana Manchesteru City! Vincent Kompany zaatakował szarżującego Wilshere'a a sędzia Mike Dean bez wahania sięgnął po kartonik. Powtórki wykazały jednak, że pokazanie kartki tego koloru nie było konieczne. Obie drużyny w dziesiątkę. Po chwili Roberto Mancini zdecydował się na pierwszą zmianę. Za Carlosa Teveza wszedł Joleon Lescott.

Kolejne minuty to przewaga Kanonierów, jednak ich ataki nie przyniosły wymiernego efektu w postaci gola.

W 88. minucie na placu gry zameldował się Mario Balotelli, który zmienił strzelca bramki, Edina Dzeko.

W 91. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Theo Walcott. Anglik uderzył po długim słupku, piłka minęła Harta, jednak na ratunek Manchesterowi City przyszedł Joleon Lescott, który wybił piłkę z linii bramkowej.

W 93. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Roberto Mancini. Za Silvę wprowadził on Kolarowa. Do końca meczu nie działo się już nic wartego uwagi i po pięcu minutach doliczonego czasu gry Mike Dean zakończył spotkanie. 2:0 dla City.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 19:01

Naprawdę tego nigdy nie widzieliście? "Wengeruj to" ma już chyba z 5 lat :P

jackwilshere10 komentarzy: 2914.01.2013, 19:01

Siemka wszystkim, jestem nowy na stronie ale Kanonierom kibicuję od dobrych 10 lat, lecz nigdy nie mogłem się zdecydować na zarejestrowanie na stronie, no aż do dzis ;)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10314.01.2013, 19:01

Oczywiście, że Rosa nie zagra.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 114.01.2013, 19:01

simpllemann, ci z egiptu to totalna amatorka i sobie radzi ;d

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 114.01.2013, 19:00

a spalony minimalnie, gdyby u nas tak ukladal noge podczas strzalow to by mial z 2 x wiecej goli ;p

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52414.01.2013, 19:00

Marzag

Są tacy obrońcy jeszcze, z którymi sobie poradziłby? hehe

Co jak co ale 2 bramki już strzelił z Egiptem.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 114.01.2013, 19:00

Niuchacz
Rosa w PL nie powącha murawy jak tak dalej bedzie

Lr556 komentarzy: 153614.01.2013, 19:00

"Cesc Fabregas rozegrał dziś bardzo dobre spotkanie, ale to nie jest jeszcze szczyt jego możliwości. Natomiast Sebastien Squillaci był dziś w kiepskiej dyspozycji i przeciwnik wykorzystał to. Jestem szczęśliwy, gdyż nasza gra prognozuje walkę o Mistrzostwo już za 2-3 lata. Jeżeli w naszej grze nic sie nie zmieni, to zdobycie punktów w następnym spotkaniu może okazać się niezwykle trudne. Ja jednak uważam, że wszystko jest na dobrej drodze i sądzę, że dalsza praca pozytywnie wpłynie na nasze wyniki. "
Jak to dzisiaj brzmi :O

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 114.01.2013, 18:59

gervinho prawie hattrick, strzelil gola ale spalony byl

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511614.01.2013, 18:59

Ale u mnie śnieg na****ia. Ciekawe czy z Chelsea zagra Rosa czy Abou. ; )

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 114.01.2013, 18:58

"Nie popełniliśmy żadnego błędu w przygotowaniach, ale sędzia popełnił fatalny błąd. Nasza drużyna jest bardzo dobrze ze sobą zgrana, ale piłkarze muszą jeszcze popracować nad skutecznością. Nie jest prawdą, że nie potrafimy grać dobrze na wyjeździe, gdyż rozmawiam o tym z piłkarzami i takie coś nie miało miejsca. Sądzę, że pokazaliśmy wielkiego ducha walki, ale sędzia był przeciwko nam.

W nastepnym meczu zagramy lepiej, ponieważ celujemy w mistrzostwo. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że naszą słabą stroną są stałe fragmenty gry, nad którymi musimy popracować. Przeciwnik zagrał dziś lepsze spotkanie, gdyż ich atutem było własne boisko.

To jest genialne ;D

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 114.01.2013, 18:57

simpllemann, trzeba wykupić wszystkich dobrych obrońców z zespołów premier league, zostaną wtedy sami frajerzy z którymi gervinho będzie miał szansę sobie poradzić ;d

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 114.01.2013, 18:57

19 stycznia się rozpoczyna

Arsenalx3 komentarzy: 118514.01.2013, 18:57

Macie może jakieś informacje na temat kontraktu Walcott'a ?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10314.01.2013, 18:57

Zobaczcie jak Gervais strzela, przecież on tu się zachował jak rasowy napastnik ! ;P

youtube.com/watch?v=seN5TQObAZc

to jest towarzyski mecz nie PNA ;d

Lr556 komentarzy: 153614.01.2013, 18:57

ArseneAl
"Dzisiejszy mecz zakończył się dość niekorzystnie, lecz niestety boisko było w fatalnym stanie. Nasza drużyna jest pomimo tego pretendentem do tytułu, ale piłkarzom brakuje jeszcze troche pewności siebie. Nie jest prawdą, że zawodnicy są zmęczeni, aczkolwiek piłkarze nie pogardziliby dwutygodniowymi wakacjami. Myślę, że przeciwnik nie był aż tak wymagający, ale dziś nic nie szło po naszej myśli."

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997314.01.2013, 18:56

smiejcie sie, smiejcie ale z tymi amatorami z Egiptu pewnie Polacy by dostali ze 2:0...

Hahaha, pasuje !

""Nie popełniliśmy żadnego błędu w przygotowaniach, ale piłkarzy stać na jeszcze więcej. Nasza drużyna jest bardzo dobrze ze sobą zgrana, ale piłkarze muszą jeszcze popracować nad skutecznością. Prasa spekulowała o spięciach w drużynie, lecz to nieprawda, gdyż wszystko jest na swoim miejscu. Chłopcy dawali z siebie naprawdę wszystko, ale ostateczny rezultat nie oddaje naszego zaangażowania.

"Wynik nie jest satysfakcjonujący, ale sędzia popełnił fatalny błąd. Dziś zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, ale niestety to nie był dla nas szczęśliwy dzień. Prasa spekulowała o spięciach w drużynie, lecz to nieprawda, aczkolwiek piłkarze nie pogardziliby dwutygodniowymi wakacjami. Przez 90 minut mieliśmy wyraźną przewagę, ale ostateczny rezultat nie oddaje naszego zaangażowania. . "

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.01.2013, 18:54

ArseneAl
serio?

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 114.01.2013, 18:54

już wiem co trzeba zrobić żeby gervinho zaczął grać dobrze!

HokitAG komentarzy: 30314.01.2013, 18:54

Arshavin i Bendtner też dobrze grali na Euro i co z tego? Wenger na zakupy!!

patrykob komentarzy: 3424 newsów: 314.01.2013, 18:52

@ares, jeżeli wygrają PNA to jest praktycznie przekonany, że wróci z formą...
W zeszłym roku na początku się aklimatyzował i nie grał źle, ale bez rewelacji, a po PNA i przestrzelonym karnym się załamał...
W Lille był lepszy od Hazarda. Jak wróci do formy to mamy kawał grajka...

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10314.01.2013, 18:52

Czyli ten SMS działa ? Zawsze o to pytałem ;p

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 18:50

Próbowałem się dowiedzieć czegoś stąd o sytuacji Rosy ale straciłem tylko 50 zł :|