City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat

City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat 13.01.2013, 17:53, Łukasz Kęczkowski 3441 komentarzy

Dwie bramki, dwie czerwone kartki, zero punktów dla Arsenalu. Pierwsza ligowa wygrana Roberto Manciniego na Emirates Stadium. Tak w skrócie wyglądało dzisiejsze starcie Kanonierów z The Citizens. Arsenal 0:2 Manchester City.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Diaby, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski – Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy - Garcia, Barry - Milner, Tevez, Silva – Dżeko.

Mecz rozpoczął się od ataków gości, jednak nie były one w stanie zagrozić polskiemu bramkarzowi. W 6. minucie wypuszczony na wolne pole został Dżeko, jednak Szczęsny uprzedził Bośniaka.

Dwie minuty później piłkę na skraju pola karnego otrzymał Silva, jednak jego strzał zablokował Vermaelen.

W dziewiątej minucie Koscielny złapał w pół wychodzącego na wolną pozycję Dżeko. Mike Dean momentalnie użył gwizdka, wskazał na wapno i pokazał Francuzowi czerwoną kartkę. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, jednak strzelił w nogi szczęsnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wyszła w pole, gdzie szybko złapał ją polski bramkarz. Cały czas bez bramek na Emirates!

W 12. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Per Mertesacker wszedł w miejsce Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

3 minuty później groźny strzał głową oddał Kompany, jednak minimalnie minął on bramkę.

Pierwsza groźna akcja Kanonierów przyszła dopiero w 16. minucie, kiedy to piłkę Walcottowi sprezentował Hart, jednak strzał Anglika poszybował daleko od bramki.

W 22. minucie Manchester City szybko rozegrał rzut wolny, dzięki czemu Tevez mógł podać piłkę do niepilnowanego Milnera. Anglik oddał piękny strzał po długim słupku i pokonał Szczęsnego. 1:0 dla City!

Kolejne minuty przynosiły głównie kolejne ataki Manchesteru City, które nie sprawiały większego zagrożenia.

31. minuta przyniosła kolejnego gola dla Manchesteru City. Niepilnowany na prawym skrzydle znalazł się Zabaleta. Jego dośrodkowanie przeciął Tevez, piłka trafiła do Szczęsnego, który nie był w stanie dobrze jej złapać i wypluł ją wprost pod nogi Dzeko, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce. 2:0 dla City.

W 35. minucie ładną, dwójkową akcję rozegrali Podolski z Diabym, jednak strzał Niemca pewnie obronił Hart.

W 42. minucie zapachniało kolejnym trafieniem dla The Citizens. Strzał głową po rzucie rożnym oddał Javi Garcia, a piłkę z linii bramkowyj wybijał Jack Wilshere.

W 46. minucie żółtą kartkę za bezsensowny faul na Dzeko obejrzał Vermaelen. Chwilę później Mike Dean zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

W 48. minucie prawym skrzydłem urwał się Milner, wrzucił na głowę Dzeko, jednak strzał Bośniaka nie trafił w bramkę.

7 minut później żółtą kartkę za faul na Wilsherze obejrzał James Milner.

W 57. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsce Podolskiego wszedł Giroud.

Chwilę później ładną wrzutką popisał się Sagna, jednak była ona odrobinę zbyt lekka by Giroud mógł do niej dojść.

Już w 61. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzecią zmianę. Na boisku zameldował się Aaron Ramsey w miejsce Abou Diaby'ego.

W 66. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Cazorla, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki Harta.

W 70. minucie sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym wyszedł Carlos Tevez. Argentyńczyk próbował przedryblować Polaka, jednak ten wyczekał go do samego końca i wyłuskał piłkę spod nóg napastniak The Citizens.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na szarżującym Sagni obejrzał Clichy. Arsenal otrzymał rzut wolny, po którym strzał głową oddał Olivier Giroud, jednak strzał Francuza minimalnie minął poprzeczkę.

76. minuta i czerwona kartka dla kapitana Manchesteru City! Vincent Kompany zaatakował szarżującego Wilshere'a a sędzia Mike Dean bez wahania sięgnął po kartonik. Powtórki wykazały jednak, że pokazanie kartki tego koloru nie było konieczne. Obie drużyny w dziesiątkę. Po chwili Roberto Mancini zdecydował się na pierwszą zmianę. Za Carlosa Teveza wszedł Joleon Lescott.

Kolejne minuty to przewaga Kanonierów, jednak ich ataki nie przyniosły wymiernego efektu w postaci gola.

W 88. minucie na placu gry zameldował się Mario Balotelli, który zmienił strzelca bramki, Edina Dzeko.

W 91. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Theo Walcott. Anglik uderzył po długim słupku, piłka minęła Harta, jednak na ratunek Manchesterowi City przyszedł Joleon Lescott, który wybił piłkę z linii bramkowej.

W 93. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Roberto Mancini. Za Silvę wprowadził on Kolarowa. Do końca meczu nie działo się już nic wartego uwagi i po pięcu minutach doliczonego czasu gry Mike Dean zakończył spotkanie. 2:0 dla City.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.01.2013, 21:32

telly.com/0JU3M3

Nieźle nasi kibice nienawidzą Nasriego :D
Nie dziwie się.

Pinguite komentarzy: 1502014.01.2013, 21:31

Reina... hue hue hue, ależ ten Benitez zniszczył karierę Dudkowi -,- I bardzo dobrze, że na niego buczą na SB.

sz_darek komentarzy: 68414.01.2013, 21:31

Póki nie zobacze na oficjalnej stronie ze kims sie interesujemy albo kogos ściągnelismy to nawet nie zawracam sobie glowy tymi pierdołami. Póki co mozna marzyc sobie o transferach skonczy sie tak jak zwykle kupimy resztki albo nie kupimy nikogo bo przeciez wraca Diabel a do tego nie ma nikogo na rynku transferowym kto by nas mogl wzmocnic aka wenger

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 21:29

Wichary lepszy od Szmala :D
True story :)

Marzag komentarzy: 41300 newsów: 114.01.2013, 21:29

Btw, reina to najwiekszy frajer wsrod bramkarzy premierleague w fut, szczesny jest duzo lepszy, nie kupujcie reiny

softgreat komentarzy: 208114.01.2013, 21:29

wenger napewno nie laczy go z arsenalem;)

czarny7777777 komentarzy: 251614.01.2013, 21:25

o Valbuena podaje takie zrodło że lol które także podaje ze Diego Milito jest bardzo blisko nas az zal to czytać

pajdi komentarzy: 378014.01.2013, 21:23

Widzieliście co Ibra dziś dał :D

Może i Messi ma cztery Złote Piłki, ale ja nie muszą wskakiwać na stołek, żeby kupić batonika w automacie ze słodyczami

Ronaldo może popatrzeć sobie, jak Messi odbiera kolejne nagrody. Nie zasługuje na to, aby znaleźć się w pierwszej trójce najlepszych graczy. Mogę wskazać co najmniej dziesięciu lepszych od niego - dodaje z przekąsem.

:D

Marzag komentarzy: 41300 newsów: 114.01.2013, 21:22

Softgreat, kto go z nami laczy?

Ars3n komentarzy: 1235414.01.2013, 21:22

urwalo mi komentarz i wyslalo tylko polowe =|
Ten fotoszop bardzo mi sie podoba, taki prawdziwy sam w sobie.

Sobyeski komentarzy: 5814.01.2013, 21:21

Jednak Sneijder to doświadczenie i przede wszystkim nazwisko, a tego wg. mnie brakuje teraz trochę. Prestiżu i "postrachu" idącego w parze z zawodnikami.

softgreat komentarzy: 208114.01.2013, 21:20

nowy zawodnik laczony z nami, tak tylko pisze bo i tak nie przyjdzie - Mathieu Valbuena

Ars3n komentarzy: 1235414.01.2013, 21:20

Pingu
W tamtych czasach to Monaco bez Wengera mialo bardzo zdolna mlodziez.

mskafc komentarzy: 579614.01.2013, 21:18

Remy kolejny moneygrabbingcunt :-) tak to sobie przez reszte sezonu połapie dobra kase, spadna z premierleague i pewnie pojdzie gdzies do tottenszitów.

Pinguite komentarzy: 1502014.01.2013, 21:18

koxiarz14 > If that is true... QPR się porządnie wzmocni. Ale co z tego jak zlecą do Championship. Loic Remy musi się jakoś zabezpieczyć na wszelki taki wypadek.

Marzag komentarzy: 41300 newsów: 114.01.2013, 21:17

Sobyeski, to chyba zawodnik niepasujacy do naszej gry. Ja go kojarze glownie z zagrywaniem dlugich pilek.

Pinguite komentarzy: 1502014.01.2013, 21:17

Sobyeski > Nie stać nas na zawodnika, który od paru miechów nie powąchał murawy. Z resztą, ten zawodnik to już nie ten sam kiedy były MŚ w RPA. Wtedy grał genialnie, ale teraz z roku na rok się stacza. A mało tego życzy sobie horrendalną tygodniówkę. Mamy go chcieć jak nikt go nie chce? O ile gdyby miał mniejsze wymagania pewnie by znalazł nowy klub prędko, a tak... zainteresowane nim jest tylko Galatasaray.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.01.2013, 21:16

Sky Sports News: Marseille striker Loic Remy to have a medical for QPR tomorrow #SSN

Ale Remy wydymal Newcastle

Pinguite komentarzy: 1502014.01.2013, 21:14

Ars3n > Ciekawy fotoszop. 25 lat mówisz? Hmm jakoś wtedy wówczas Wenger był trenerem AS Monaco. :P Ciekawych wówczas by miało "nastolatków" Monaco gdyby Wenger ich sprowadził do Francji :P

Sobyeski komentarzy: 5814.01.2013, 21:13

Sneijder podobno chce 5 mln rocznie w Euro. Chyba nas stać.

Marzag komentarzy: 41300 newsów: 114.01.2013, 21:13

Trzeba jakiegos utalentowanego gowniarza ktory jest przepelniony wiara w siebie naszprycowac sterydami, to bedzie z gorki, nie zlapie kontuzji nigdy wiec ciagle bedzie sie rozwijal i bedziemy mieli drugiego messiego :-P

Ars3n komentarzy: 1235414.01.2013, 21:10

Pingu
hah, az mi sie przypomnial fotoszop Wengera gdy czai sie na Artete i Alonso gdy byli mali. Po 25latach znalazl special players Artete i kolejne tyle trzeba bedzie czekac na jego nastepce.

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 21:08

Kurde jak ten arab mógł rozciąć czoło łokciem Wiśniewskiemu? ...

Wichary w bramce! :)

Pinguite komentarzy: 1502014.01.2013, 21:07

Ars3n > Bez przesady, gdzieś tam na świcie pewnie błąka się jakiś 15 latek, który jest jeszcze przez nikogo nie odkryty. Więc szuka... :P

Ars3n komentarzy: 1235414.01.2013, 21:06

Pingu
Czyli nie szuka :D Messi jest tylko jeden i dlugo nie trzeba go szukac.

czarny7777777 komentarzy: 251614.01.2013, 21:05

lol nie usa u.k jezu (opcja edytuj tu by sie przydała)

Pinguite komentarzy: 1502014.01.2013, 21:05

czarny(7^7) > Otóż kurde to! Otóż to! Widzę, że podobnie myślisz jak Wenger.

a i grac za minimalna pensje w usa

czarny7777777 komentarzy: 251614.01.2013, 21:04

to ze wenger kogos szuka to jest pewne tak jak to ze tym szukanym zawodnikiem żeby spełnić kryteria wengera powinien mieć jakość messiego, wiek nastolatka i byc dostępny do 1mln funtów

Pinguite komentarzy: 1502014.01.2013, 21:04

Ars3n > Jak nie szuka jak szuka? Przecież szuka "special players" :D Już to mówiłem :P

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.01.2013, 21:01

Barcelona have joined Arsenal in trailing Napoli wingback Juan Camilo Zuniga, reports Corriere dello Sport

Marzag komentarzy: 41300 newsów: 114.01.2013, 20:59

Klama, diaby i ben arfa to starzy przyjaciele, beda mogli powspominac stare czasy :-P

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.01.2013, 20:59

@ArseneAl- mam nadzieję, że w jego głowie pozostały jeszcze resztki rozumu

Ars3n komentarzy: 1235414.01.2013, 20:59

Wenger nikogo nie szuka. Biernie przyglada sie rynkowi i to na tyle. Ma Diabyego i wiecej do szczescia mu nie trzeba.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.01.2013, 20:57

Ben Arfa to przesiedzi tyle u lekarzy, co Diaby.

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 20:54

@koxiarz14
A kto ci powiedział, że Wenger kogoś szuka?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.01.2013, 20:54

Oficjalka smerfow podsumowala gre lampsa gole dla Chelsea itp.

na 52 karne wykorzystal 46 , niezle

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.01.2013, 20:53

Jeśli Ben Arfa odejdzie w zimę z Newcastle, a Wenger się nim nie zainteresuje to ja już nie wiem czego on szuka

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.01.2013, 20:49

goal.com/en-gb/slideshow/1700/2

Ciekawe podsumowanie. Czy któryś z tegorocznych transferów ma szansę wedrzeć się do tego zestawienia?

Marzag komentarzy: 41300 newsów: 114.01.2013, 20:48

Jesli to z ben arfa to prawda to wenger musi go kupic jesli go stac

Zawader komentarzy: 135914.01.2013, 20:43

Clifford-> Miyaichi nie gra w obronie? W Boltonie mial zawsze najwiecej przebiegnietych kilometrow, bo harowal na calej dlugosci swojej czesci boiska w obronie i w ataku ; ) Japonce tak lubia.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.01.2013, 20:42

goal.com/en-gb/news/2892/transfer-zone/2013/01/14/3672324/wantaway-ben-arfa-sounds-out-arsenal-chelsea-and-liverpool?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Wenger, nie śpij!

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.01.2013, 20:40

@a23- za kilka lat BVB będzie taka, jak Barca teraz. Pewnie Goetze będzie ich genetykiem, i będzie wmawiał wszystkim, że Eisfeld ma DNA Borussii:)

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.01.2013, 20:36

Arsenal23
Z pewnością.

Clifford komentarzy: 105714.01.2013, 20:36

Miyaichi to wielki talent ma jedną wade..nie gra w obronie ; ) Ale spokojnie mógłby pograć w pucharach.

Nyguss komentarzy: 104114.01.2013, 20:35

a moze tego mlodego japonczyka warto wyprobowac. w boltonie dawal rade :-)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.01.2013, 20:34

A mnie Eisfeld nie kręci. Może coś z niego będzie, ale nie zachwycam się nim. Ciekawe czy kibice BVB za kilka lat w razie sukcesu Eisfelda wypomną nam ,że jest "kradziony"