City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat

City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat 13.01.2013, 17:53, Łukasz Kęczkowski 3441 komentarzy

Dwie bramki, dwie czerwone kartki, zero punktów dla Arsenalu. Pierwsza ligowa wygrana Roberto Manciniego na Emirates Stadium. Tak w skrócie wyglądało dzisiejsze starcie Kanonierów z The Citizens. Arsenal 0:2 Manchester City.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Diaby, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski – Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy - Garcia, Barry - Milner, Tevez, Silva – Dżeko.

Mecz rozpoczął się od ataków gości, jednak nie były one w stanie zagrozić polskiemu bramkarzowi. W 6. minucie wypuszczony na wolne pole został Dżeko, jednak Szczęsny uprzedził Bośniaka.

Dwie minuty później piłkę na skraju pola karnego otrzymał Silva, jednak jego strzał zablokował Vermaelen.

W dziewiątej minucie Koscielny złapał w pół wychodzącego na wolną pozycję Dżeko. Mike Dean momentalnie użył gwizdka, wskazał na wapno i pokazał Francuzowi czerwoną kartkę. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, jednak strzelił w nogi szczęsnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wyszła w pole, gdzie szybko złapał ją polski bramkarz. Cały czas bez bramek na Emirates!

W 12. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Per Mertesacker wszedł w miejsce Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

3 minuty później groźny strzał głową oddał Kompany, jednak minimalnie minął on bramkę.

Pierwsza groźna akcja Kanonierów przyszła dopiero w 16. minucie, kiedy to piłkę Walcottowi sprezentował Hart, jednak strzał Anglika poszybował daleko od bramki.

W 22. minucie Manchester City szybko rozegrał rzut wolny, dzięki czemu Tevez mógł podać piłkę do niepilnowanego Milnera. Anglik oddał piękny strzał po długim słupku i pokonał Szczęsnego. 1:0 dla City!

Kolejne minuty przynosiły głównie kolejne ataki Manchesteru City, które nie sprawiały większego zagrożenia.

31. minuta przyniosła kolejnego gola dla Manchesteru City. Niepilnowany na prawym skrzydle znalazł się Zabaleta. Jego dośrodkowanie przeciął Tevez, piłka trafiła do Szczęsnego, który nie był w stanie dobrze jej złapać i wypluł ją wprost pod nogi Dzeko, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce. 2:0 dla City.

W 35. minucie ładną, dwójkową akcję rozegrali Podolski z Diabym, jednak strzał Niemca pewnie obronił Hart.

W 42. minucie zapachniało kolejnym trafieniem dla The Citizens. Strzał głową po rzucie rożnym oddał Javi Garcia, a piłkę z linii bramkowyj wybijał Jack Wilshere.

W 46. minucie żółtą kartkę za bezsensowny faul na Dzeko obejrzał Vermaelen. Chwilę później Mike Dean zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

W 48. minucie prawym skrzydłem urwał się Milner, wrzucił na głowę Dzeko, jednak strzał Bośniaka nie trafił w bramkę.

7 minut później żółtą kartkę za faul na Wilsherze obejrzał James Milner.

W 57. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsce Podolskiego wszedł Giroud.

Chwilę później ładną wrzutką popisał się Sagna, jednak była ona odrobinę zbyt lekka by Giroud mógł do niej dojść.

Już w 61. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzecią zmianę. Na boisku zameldował się Aaron Ramsey w miejsce Abou Diaby'ego.

W 66. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Cazorla, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki Harta.

W 70. minucie sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym wyszedł Carlos Tevez. Argentyńczyk próbował przedryblować Polaka, jednak ten wyczekał go do samego końca i wyłuskał piłkę spod nóg napastniak The Citizens.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na szarżującym Sagni obejrzał Clichy. Arsenal otrzymał rzut wolny, po którym strzał głową oddał Olivier Giroud, jednak strzał Francuza minimalnie minął poprzeczkę.

76. minuta i czerwona kartka dla kapitana Manchesteru City! Vincent Kompany zaatakował szarżującego Wilshere'a a sędzia Mike Dean bez wahania sięgnął po kartonik. Powtórki wykazały jednak, że pokazanie kartki tego koloru nie było konieczne. Obie drużyny w dziesiątkę. Po chwili Roberto Mancini zdecydował się na pierwszą zmianę. Za Carlosa Teveza wszedł Joleon Lescott.

Kolejne minuty to przewaga Kanonierów, jednak ich ataki nie przyniosły wymiernego efektu w postaci gola.

W 88. minucie na placu gry zameldował się Mario Balotelli, który zmienił strzelca bramki, Edina Dzeko.

W 91. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Theo Walcott. Anglik uderzył po długim słupku, piłka minęła Harta, jednak na ratunek Manchesterowi City przyszedł Joleon Lescott, który wybił piłkę z linii bramkowej.

W 93. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Roberto Mancini. Za Silvę wprowadził on Kolarowa. Do końca meczu nie działo się już nic wartego uwagi i po pięcu minutach doliczonego czasu gry Mike Dean zakończył spotkanie. 2:0 dla City.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
arsenalfann komentarzy: 1024314.01.2013, 19:27

Huh to BVB ma 12 pkt straty do lidera. Myślałem, że oni tam lepiej grają ;p

Lr556 komentarzy: 153614.01.2013, 19:27

Ramsi
Na Allianz Arenie wcale nie są tacy dobrzy. Finał LM - 65, no dobra 60 tys. fanów skanduje "Bayern Munchen!" a oni przegrywają. No, ale Robben to temat na osobny koment.

_Dennis_Bergkamp_

No tak pytanie czy kolejna śmieszna oferta ???

Zadaje sobie też pytanie . Czy to aby nie ten transfer na pocieszenie ? :)

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 19:25

@Ramsi
Akurat najbardziej zastanawiałbym się nad tobą, że jesteś drugim wcieleniem rvparsena lub Colombo.

Ramsi komentarzy: 312914.01.2013, 19:25

A co wy się boicie tego bayernu.
To są niemcy, a z nazistami trzeba wygrać.
BÓG HONOR OJCZYZNA
a w Arsenalu
WENGER WYGRANA ES

Yakub97 komentarzy: 574614.01.2013, 19:24

Dlateo na Swansea musi wyjsc sklad
CJ Koscielny Miqul/Per Santos/MEade- Coq Ramsey/Eisfield - Arshavin Rosa Gnabry - Giroud/ Akpom

Lr556 komentarzy: 153614.01.2013, 19:24

adrian12543
Też tak uważam... Bayern jest w tej chwili świetną drużyną. Ale oni są samokrytyczni wobec swojego zespołu. Ciekawe :D

jackwilshere10 komentarzy: 2914.01.2013, 19:23

Ramsi ----> Byłem przygotowany i na takich użytkowników ;) Patrząc na Twój rocznik to się nawet nie dziwię, gdy ja oglądałem mecze Arsenalu i jarałem się grą Henry'ego,Piresa czy Vieiry to Ty jeszcze miałem tabliczkę mnożenia do zaliczenia, za przeproszeniem. Po hejtujesz jak będziesz miał mi coś do zarzucenia.

arsenalfann komentarzy: 1024314.01.2013, 19:23

Jakby na Emirates była żyleta taka jak na Legii... u nich sam doping nas może powalić ;/

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274914.01.2013, 19:21

Gervinho 2 brameczki :D

#respect

arsenalfann komentarzy: 1024314.01.2013, 19:21

@Lr
Nasz tajniak :D Nam też by się przydało parę transferów ale trzeba być dobrej myśli.
@gunners007
Za dużo nerwów i tak jak napisałeś, zakatują się na śmierć. Wygrać pewnie 3:0 i mieć z głowy.

gunners007 komentarzy: 954314.01.2013, 19:19

Ze Swansea: 0-0 po dogrywce 1-1, i wygrywamy w karnych, Szczęsny bohaterem..
Po tym meczu Santi i Jack ze zmęczenia nie mają sił nawet chodzić i ich występ z Chelsea zagrożony..

Lr556 komentarzy: 153614.01.2013, 19:19

Ostatnio szpieguję fanów Bayernu (bayern.munchen.pl). Do meczu z nami są raczej krytycznie nastawieni, pod newsami o plotkach transferowych nieraz piszą "przydałby się w meczu z Arsenalem.

arsenalfann komentarzy: 1024314.01.2013, 19:18

1:0 wystarczy ;pp Chętnie bym zobaczył w środę Rosę i Andrzeja. Szkoda, że nie grają ;/

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997314.01.2013, 19:18

Sky Sports: Arsenal will send an official offer to Crystal Palace for Wilfried Zaha in the next few days

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 114.01.2013, 19:17

Zwykle jak ktoś się rejestruje, to często napinacz :D.

Lr556 komentarzy: 153614.01.2013, 19:17

arsenalfann
2:1 dla nas

jackwilshere10 komentarzy: 2914.01.2013, 19:17

simpllemann ---> I tu mnie masz ;D Racja.

ArseneAl, Ars3n
Racja, moj blad, ale to bylo juz tak dawno, ze kazdemu moze sie zdarzyc pomylka ;p

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 114.01.2013, 19:14

Oby Zaha wybrał nas ;d

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52414.01.2013, 19:14

Każde sprawy dotyczące Arsenalu są istotne;)

jackwilshere10 komentarzy: 2914.01.2013, 19:12

Klama -->

Nie no ostatnio mam mało czasu także będę starał się udzielać rzadko i tylko w istotnych sprawach ;)

cześć!
nabij więcej komentarzy od ArseneAl'a ;)

tomekafc95 komentarzy: 413614.01.2013, 19:07

haha gervinho 2 gole + 1 gol ze spalonego lol

Arsenal994 komentarzy: 24514.01.2013, 19:07

Arsenal and Man Utd are preparing bids for Crystal Palace's Wilfried Zaha (Sky Sports)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 114.01.2013, 19:06

E ten SMS mnie zniszczył 49 zł + VAT :D, od zawsze się zastanawiałem co by było jakbym wysłał ;d

gunners007 komentarzy: 954314.01.2013, 19:06

Gervinho umiejętności ma i co do tego nikt nie ma wątpliwości. Jeśli uda mu się pokonać tą barierę która tkwi w jego głowie i zyska swobodę i zimną krew przy podejmowaniu decyzji to będziemy mieli skrzydłowego, który zrobi różnicę w każdym meczu.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068714.01.2013, 19:06