City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat

City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat 13.01.2013, 17:53, Łukasz Kęczkowski 3441 komentarzy

Dwie bramki, dwie czerwone kartki, zero punktów dla Arsenalu. Pierwsza ligowa wygrana Roberto Manciniego na Emirates Stadium. Tak w skrócie wyglądało dzisiejsze starcie Kanonierów z The Citizens. Arsenal 0:2 Manchester City.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Diaby, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski – Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy - Garcia, Barry - Milner, Tevez, Silva – Dżeko.

Mecz rozpoczął się od ataków gości, jednak nie były one w stanie zagrozić polskiemu bramkarzowi. W 6. minucie wypuszczony na wolne pole został Dżeko, jednak Szczęsny uprzedził Bośniaka.

Dwie minuty później piłkę na skraju pola karnego otrzymał Silva, jednak jego strzał zablokował Vermaelen.

W dziewiątej minucie Koscielny złapał w pół wychodzącego na wolną pozycję Dżeko. Mike Dean momentalnie użył gwizdka, wskazał na wapno i pokazał Francuzowi czerwoną kartkę. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, jednak strzelił w nogi szczęsnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wyszła w pole, gdzie szybko złapał ją polski bramkarz. Cały czas bez bramek na Emirates!

W 12. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Per Mertesacker wszedł w miejsce Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

3 minuty później groźny strzał głową oddał Kompany, jednak minimalnie minął on bramkę.

Pierwsza groźna akcja Kanonierów przyszła dopiero w 16. minucie, kiedy to piłkę Walcottowi sprezentował Hart, jednak strzał Anglika poszybował daleko od bramki.

W 22. minucie Manchester City szybko rozegrał rzut wolny, dzięki czemu Tevez mógł podać piłkę do niepilnowanego Milnera. Anglik oddał piękny strzał po długim słupku i pokonał Szczęsnego. 1:0 dla City!

Kolejne minuty przynosiły głównie kolejne ataki Manchesteru City, które nie sprawiały większego zagrożenia.

31. minuta przyniosła kolejnego gola dla Manchesteru City. Niepilnowany na prawym skrzydle znalazł się Zabaleta. Jego dośrodkowanie przeciął Tevez, piłka trafiła do Szczęsnego, który nie był w stanie dobrze jej złapać i wypluł ją wprost pod nogi Dzeko, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce. 2:0 dla City.

W 35. minucie ładną, dwójkową akcję rozegrali Podolski z Diabym, jednak strzał Niemca pewnie obronił Hart.

W 42. minucie zapachniało kolejnym trafieniem dla The Citizens. Strzał głową po rzucie rożnym oddał Javi Garcia, a piłkę z linii bramkowyj wybijał Jack Wilshere.

W 46. minucie żółtą kartkę za bezsensowny faul na Dzeko obejrzał Vermaelen. Chwilę później Mike Dean zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

W 48. minucie prawym skrzydłem urwał się Milner, wrzucił na głowę Dzeko, jednak strzał Bośniaka nie trafił w bramkę.

7 minut później żółtą kartkę za faul na Wilsherze obejrzał James Milner.

W 57. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsce Podolskiego wszedł Giroud.

Chwilę później ładną wrzutką popisał się Sagna, jednak była ona odrobinę zbyt lekka by Giroud mógł do niej dojść.

Już w 61. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzecią zmianę. Na boisku zameldował się Aaron Ramsey w miejsce Abou Diaby'ego.

W 66. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Cazorla, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki Harta.

W 70. minucie sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym wyszedł Carlos Tevez. Argentyńczyk próbował przedryblować Polaka, jednak ten wyczekał go do samego końca i wyłuskał piłkę spod nóg napastniak The Citizens.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na szarżującym Sagni obejrzał Clichy. Arsenal otrzymał rzut wolny, po którym strzał głową oddał Olivier Giroud, jednak strzał Francuza minimalnie minął poprzeczkę.

76. minuta i czerwona kartka dla kapitana Manchesteru City! Vincent Kompany zaatakował szarżującego Wilshere'a a sędzia Mike Dean bez wahania sięgnął po kartonik. Powtórki wykazały jednak, że pokazanie kartki tego koloru nie było konieczne. Obie drużyny w dziesiątkę. Po chwili Roberto Mancini zdecydował się na pierwszą zmianę. Za Carlosa Teveza wszedł Joleon Lescott.

Kolejne minuty to przewaga Kanonierów, jednak ich ataki nie przyniosły wymiernego efektu w postaci gola.

W 88. minucie na placu gry zameldował się Mario Balotelli, który zmienił strzelca bramki, Edina Dzeko.

W 91. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Theo Walcott. Anglik uderzył po długim słupku, piłka minęła Harta, jednak na ratunek Manchesterowi City przyszedł Joleon Lescott, który wybił piłkę z linii bramkowej.

W 93. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Roberto Mancini. Za Silvę wprowadził on Kolarowa. Do końca meczu nie działo się już nic wartego uwagi i po pięcu minutach doliczonego czasu gry Mike Dean zakończył spotkanie. 2:0 dla City.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.01.2013, 20:29

Ja jestem zdania, że Eisfelda trzeba jak najszybciej wypożyczyć. Przy obecnej sytuacji Arsenalu i tak nie powącha murawy, a po wypożyczeniu mógłby od przyszłego sezonu wchodzić do pierwszego zespołu.

jackwilshere10 komentarzy: 2914.01.2013, 20:29

Może jednak bez transferów a z mądrym dysponowaniem dostępnymi graczami da się jeszcze coś ugrać w tym sezonie (Rosa,Arsha)... choć dobry skrzydłowy bądź napadzior byłby dla nas zbawieniem... Uciekam do usłyszenia ;)

Kanonier145 komentarzy: 4214.01.2013, 20:27

tak naprawde oprocz Eisfelda nie ma nikogo kto by sie nadawal ;p

Ars3n komentarzy: 1235414.01.2013, 20:26

ArseneAl
kubisztal to brat Dariusza, ktory gra w moim miejscowym klubie :) Szkoda, ze dopiero jutro gra Francja.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.01.2013, 20:24

@bobslej22
teraz to tylko Eisfeld się nadaje do próbowania, Gnabry to nie to, no ale za nisko stoimy w tabeli, do tego w pucharach dosyć słabo żeby próbować z młodziakami

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 20:22

Dobra liczę dzisiaj na więcej minut na boisku Wicharego i Kubisztala :)
No i Syprzak mógłby też troszkę pograć z tymi ogórami.
Szkoda, że Paczkowski kontuzjowany i nie poleciał do Hiszpanii. To chyba największy polski talent w piłce ręcznej ;)

Ars3n komentarzy: 1235414.01.2013, 20:22

Pinguite
uu.. to pech. Ten pierwszy typer byl niezly, bo dobre nagrody i wiecej osob moglo wygrac. Teraz mniejsza stawka, ale i tak gram dla zabawy. Tutaj za to mam pecha, bo wygram typer k.com, a nagrody (120zl) nie odbiore..

coolerss komentarzy: 27814.01.2013, 20:21

14 styczen a tranferow ciagle i ciagle ni ma

bobslej22 komentarzy: 834414.01.2013, 20:21

Borekenema>>> Zastanawiam się kiedy Wenger w końcu wprowadzi kogoś młodego zdolnego do składu? Tak jak kiedyś.

Pinguite komentarzy: 1502014.01.2013, 20:19

Ars3n > Tak... ale mam takiego pecha, że hej... ostatnio był ten główny 3 miesięczny konkurs, 40 pierwszych osób coś wygrywało. Wiesz które miałem miejsce? 48. Do 40 brakło 5 punktów. W innym przez miesiąc wygrywało pierwsze 10 osób. Zająłem 13 miejsce. Teraz mi się odechciało...

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.01.2013, 20:19

transfer jakiś będzie, jakieś uzupełnienie składu. Ja stawiam na typowego środkowego pomocnika, nie Dma nie Acm, zwykły cm. Czemu? bo zwyczajnie od dwóch lat nie gramy z dm

bobslej22 komentarzy: 834414.01.2013, 20:17

jackwilshere10>>> Żaden z nich do nas nie dojdzie. Nie ma co liczyć na transfery. Jedyne ostatnio prawdziwe jest to że za Zahę złożylismy ofertę razem z United ( wg. Sky ) Wg. mnie Zaha pójdzie do United. Transferów nie będzie.

Ars3n komentarzy: 1235414.01.2013, 20:17

Pinguite
dopiero wzialem udzial. Pierwszy raz gdy gralem, to w polowie przestalem. Ty tam typujesz ?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 214.01.2013, 20:16

hej,ma ktos gifa z podania ramseya do theo?

Pinguite
tutaj. Wyslalem zdjecie dowodu, ale zatwierdzenia nie ma i to znaczy, ze nie mam mozliwosci wplacenia kasy na konkurs.

Na meczych niezle sie trzymam. Co chwile skacze z 10miejsce na 30. i tak w kolko.

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 114.01.2013, 20:12

jestem 3 od konca w lidze spamerow ;d

paniczAFC komentarzy: 188314.01.2013, 20:12

ja to dziwie sie ze taki ferguson nie ma zanikow pamieci, zuje ta gume z 70lat, pewnie urodzil sie z guma w buzi

Pinguite komentarzy: 1502014.01.2013, 20:12

Ars3n > Typer na meczykach? Nie dostałeś nagrody?

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.01.2013, 20:11

pajdi
1092 - 198 w lidze k.com

jackwilshere10 komentarzy: 2914.01.2013, 20:11

ftbpro.com/posts/oahgooner/104901/5-arsenal-transfers-i-would-love-to-see?ref=fb_post&team=Arsenal

Ars3n komentarzy: 1235414.01.2013, 20:10

aff.. wygram typer bez nagrody. Nikt mi nie odpisal na maila i juz po ptakach.

klama
Torres na kapitanie, a mówiłem ,że Ba zagra.

Lr556 komentarzy: 153614.01.2013, 20:02

Po co zmieniać, jak ktoś nabija więcej to od razu walić z działka banowego

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.01.2013, 20:02

mądry, bo użył dzikiej karty.
następna kolejka będzie moja! ;]

bobslej22 komentarzy: 834414.01.2013, 20:01

Najlepsze jest to że ta jedna wygrana to te 5-2 nad tottenhamem kiedy skakał przy bramce. Po prostu wtedy nie był w stanie zrobić krzywdy chłopakom bo w tym meczu miażdżyli kurczaki.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.01.2013, 20:01

Pff, ja już na starcie widząc takich szaraczków jak Klama czy ArseneAl wiedziałem ,że mogę otwierać szampana po pierwszej kolejce.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.01.2013, 20:00

Z tobą nikt nie wygra ;<

bobslej22 komentarzy: 834414.01.2013, 19:59

dailymail.co.uk/sport/football/article-2262230/Arsenal-win-seven-cent-games-Mike-Dean-referees.html?ITO=socialnet-twitter-arsenalmail&ns_mchannel=rss&ns_campaign=socialnet-twitter-arsenalmail&utm_medium=twitter&utm_source=twitterfee

Patrzcie na tą tabelke :). Już nie mówie o czerwonej z wczoraj bo był słuszna ale ogólnie koleś ma jakis problem i wygląda jak opętany sku...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.01.2013, 19:58

Ale by nie zmieniło tego że tak czy siak ją wygram, bo teraz was "zamiatam"

Ars3n komentarzy: 1235414.01.2013, 19:58

Klama
Denerwujacy jest. Niektorzy mysla, ze majac wiecej komentarzy jest sie lepszym, a tak byloby rowno. Ale i tak ta strona potrzebuje swiezosci, wiekszosc tutaj rzeczy jest nieczynna, nieaktualna etc.

Me3mber komentarzy: 256114.01.2013, 19:57

Done Deal: Newcastle have had a bid accepted for Marseille striker Loic Remy !!

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52414.01.2013, 19:57

Dobra spadam, niedługo mecz MŚ w piłce ręcznej. Udanego wieczora wszystkim Kanonierom.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.01.2013, 19:56

Ale gdyby nie licznik komentarzy, nie wiadomo było by kogo nazwać spamerem i kogo dodać do ligi spamerów. :P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.01.2013, 19:55

Tak, wkurza mnie, nie mogę na niego patrzeć ! To zlikwidowało by nabijanie komentarzy.

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 19:55

Ja też jestem za zlikwidowaniem licznika komentarzy. Jak patrzę na mój to jestem zdegustowany :|

gunners007 komentarzy: 954314.01.2013, 19:55