Crystal Palace vs Arsenal: Z myślą o europejskich finałach
24.05.2026, 09:04, Patryk Bielski
981 komentarzy
Niedzielne starcie Crystal Palace z Arsenalem to nie tylko ostatnia kolejka Premier League, ale także przedsmak europejskich emocji, które czekają obie drużyny. Arsenal, po raz pierwszy od 22 lat, wchodzi na boisko jako mistrz Anglii. Kanonierzy zawdzięczają tytuł remisowi Bournemouth z Manchesterem City, co przypieczętowało ich triumf. Świętowanie było huczne, a teraz czas na oficjalne wręczenie trofeum po ostatnim gwizdku na Selhurst Park.
Jednak dla Arsenalu sezon jeszcze się nie kończy. Przed nimi finał Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain, który odbędzie się 30 maja. Mikel Arteta z pewnością będzie miał to na uwadze przy wyborze składu na mecz z Crystal Palace.
Z kolei Crystal Palace również ma przed sobą ważne wyzwanie - finał Ligi Konferencji Europy przeciwko Rayo Vallecano. Dla Olivera Glasnera to szansa na zakończenie sezonu w wielkim stylu, choć mecz z Arsenalem może być dla jego drużyny mniej priorytetowy.
Prognoza wyniku: Crystal Palace vs. Arsenal
Wydaje się, że niedzielne spotkanie nie przyniesie wielkich emocji. Obie drużyny mają przed sobą ważniejsze cele i prawdopodobnie dokonają wielu zmian w składach. Arsenal może jeszcze odczuwać skutki świętowania mistrzostwa, a zawodnicy będą chcieli uniknąć kontuzji przed finałem Ligi Mistrzów czy Mistrzostwami Świata.
Crystal Palace również planuje rotacje przed finałem Ligi Konferencji, co może wpłynąć na motywację zawodników. Nie spodziewajmy się fajerwerków w tym meczu.
Przewidywane składy
Crystal Palace nie ma zbyt dużej głębi składu, więc nie zmieni całej jedenastki przed starciem z Rayo Vallecano. Możemy jednak spodziewać się występów takich graczy jak Brennan Johnson, Jefferson Lerma, Will Hughes czy Nathaniel Clyne. Kontuzje ograniczają możliwości rotacji Glasnera - Chris Richards jest wykluczony z gry, a Cheick Doucouré i Eddie Nketiah to długoterminowi nieobecni. Borna Sosa również stoi pod znakiem zapytania.
Przewidywany skład Crystal Palace (3-4-2-1): Henderson; Canvot, Lacroix, Riad; Clyne, Hughes, Lerma, Mitchell; Johnson, Pino; Strand Larsen.
Arsenal natomiast dokona wielu zmian. Arteta postawi na szeroki skład, dając odpocząć kluczowym zawodnikom takim jak Declan Rice, Bukayo Saka czy Gabriel. W bramce zobaczymy Kepę Arrizabalagę, a w obronie Christian Nørgaard wykorzysta swoją wszechstronność. W ofensywie szansę dostaną Noni Madueke i Gabriel Martinelli. Max Dowman może wystąpić jako rozgrywający, a Gabriel Jesus być może zaliczy swój ostatni występ w Premier League dla Arsenalu. Kanonierzy będą musieli radzić sobie bez Bena White'a, Jurriëna Timbera i Mikela Merino.
Przewidywany skład Arsenalu (4-2-3-1): Kepa; Mosquera, Nørgaard, Hincapié, Calafiori; Zubimendi, Lewis-Skelly; Madueke, Dowman, Martinelli; Jesus.
Prognoza wyniku: Crystal Palace 1-2 Arsenal.
źrodło: si.com
3 godziny temu 5 komentarzy
30.06.2026, 23:13 10 komentarzy
21.06.2026, 21:31 13 komentarzy
21.06.2026, 12:36 2 komentarzy
21.06.2026, 12:26 3 komentarzy
20.06.2026, 18:56 2 komentarzy
19.06.2026, 11:27 2127 komentarzy
14.06.2026, 22:41 12 komentarzy
14.06.2026, 19:20 18 komentarzy
05.06.2026, 18:24 14 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Najgorszy Mistrz w historii?
- 21.05.2026 42 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@pablofan: oby nikogo
@Ups147 napisał: "Z tego co gdzieś zauważałem, to Gabriel nie jest zbytnio lubiany przez kibiców innych drużyn."
To jest dobry trop
Benni Blanco może też. On ma historię podszczypywania bramkarzy i inne takie haha
Calafiori się posypał?
Jezcze 2 zolte kartki w meczu Wisienek, w meczu Fulham nie moze pasc wiecej niz 4 żólte kartki, w meczu totków jeszcze 2 gole a w meczu Burnley nie wiecej niz 3 brami i wpadnie 1650 zł xd
@pioafc napisał: "U nas jest teraz taki piłkarz? Może Hincapie? Nasz Ecuadorian umie w banter :D"
Z tego co gdzieś zauważałem, to Gabriel nie jest zbytnio lubiany przez kibiców innych drużyn.
Dla mnie moscara i chinkapie to dobre zamienniki nie popełniają głupich błędów mają tą formę jakoś tam ją trzymają
@pioafc: chyba duży Gabriel stał się takim piłkarzem, zwłaszcza w tym sezonie. No ale masz rację, będąc kibicem AFC nie rozumiem tego :P
@vitold napisał: "Ciekawostka: 22/23 do DZISIAJ są 841,09 milionów eurona minusie xD"
To chyba po tym jak sami sobie sprzedali hotele i drużynę kobiecą, co? xD
@pablofan: czekam na duet Garnacho-Delap xd
@arsenallord napisał: "Bruno szczur ale kozak. Jedyny z United co miałby u nas pierwszy skład."
Dokładnie. Jest jaki jest, ale piłkarz kozak
@vitold napisał: "@pioafc napisał: "Chelsea od sezonu 22/23, który zakończyła na miejscu 12 wydała ponad 2 mld funtów na transfery.
4 lata później zajmuje miejsce 10
Clownfrod Bridge
Thank you BlueCo"
Ciekawostka: 22/23 do DZISIAJ są 841,09 milionów eurona minusie xD"
Arsenal -665,04 mn euro
@pablofan: Może Palmeta chce odejść.
@djmacius napisał: "A ja mam mało takich zawodników, którzy po prostu działają mi na nerwy, ale Bruno takim jest. Neymar, Vinicius, Bruno, Zinchenko - czasem po prostu nie da się znieść całego wizerunku piłkarskiego i pozaboiskowego."
To jest taki zawodnik, że jak gra dla Ciebie to jest uwielbiany, ale jak u rywala to irytuje niesamowicie haha
U nas jest teraz taki piłkarz? Może Hincapie? Nasz Ecuadorian umie w banter :D
Ale bym chciał w przyszłym sezonie wyścig o mistrzostwo z United!
Kogo tym razem ściągniemy z Chelsea po sezonie ? :D
85 punktów na koniec i jest to najmniej dobry wynik.
Rzut karnożny
Mandueke
@pioafc napisał: "Chelsea od sezonu 22/23, który zakończyła na miejscu 12 wydała ponad 2 mld funtów na transfery.
4 lata później zajmuje miejsce 10
Clownfrod Bridge
Thank you BlueCo"
Ciekawostka: 22/23 do DZISIAJ są 841,09 milionów eurona minusie xD
A ja mam mało takich zawodników, którzy po prostu działają mi na nerwy, ale Bruno takim jest. Neymar, Vinicius, Bruno, Zinchenko - czasem po prostu nie da się znieść całego wizerunku piłkarskiego i pozaboiskowego.
Sunderland brawo
Noni to see here
2:0
Madueke i Havertz tylko wszedł
Ten rekord goli z rogów więcej znaczy niż rekord asyst Bruno.W końcu dał nam mistrzostwo ;)
19 gol z rożnego :D
SFG wiecznie zywe xD
Fajny trening sobie gramy :)
Co do rekordu Bruno to zawsze się będę zastanawiał gdzie bylyby dziś Totty gdyby w ostatniej chwili prezes Sportingu nie zablokował transferu Bruno i czekał tam Son i Kane.
Kto wie czy prezes Sportingu tym ruchem nie wtopił im z 2 mistrzostw Anglii itp XD
@alexis1908: powiem ci, że ja równie *.*
Kompletnie nie rozumiem zmiany Noorgarda-.-
AV już gola strzeliła a my jeszcze nie gramy
Oby to nie była kontuzja Calafiori
Chelsea od sezonu 22/23, który zakończyła na miejscu 12 wydała ponad 2 mld funtów na transfery.
4 lata później zajmuje miejsce 10
Clownfrod Bridge
Thank you BlueCo
Po co Gabi wchodzi
@Numer10 napisał: "Zubi na PO nie wygląda źle w defensywie dziś, ale podania i z przodu generalnie kompletnie to nie siedzi"
Wygląda fatalnie. Nie ma co kombinować i Mosquera na PSG
@pablofan: a ja będę mógł podziwiać jak świętuje mistrzowski tytuł ;)
@Goonder: XD
Jurrien Timber jest bliski nowego kontraktu z Arsenalem i zamierza poświęcić najlepsze lata swojej kariery mistrzom Premier League -
@Football_LDN
A co do piłkarza sezonu, ogółem Bruno jest zasłużony. My wygraliśmy drużyną bez wielkich liczbowych indywidualnosci. W takim sensie, że mieliśmy najlepszą defensywę. Rice w środku. Zmiennicy bardzo dużo nam dali. Ale nikt nie zrobił niesamowitych liczb i nie jest to takie „spektakularne”. A dla niedzielnego kibica najważniejsze są liczby. Kibice United też porównują liczby Bruno do Rice XD więc niestety, ale ciężko o indywidualną nagrodę. Oni przyznają Bruno ZP jeśli wygrają mundial XD
@tomaszszef: ich porażka w tym meczu była już wiadoma na dlugo zanim ten mecz się zaczął. Klasyka
No i dobrze, że jednak Jesus wyczuł w kościach krytykę na k.com i potrafił odpowiedzieć :D
Ale Wy wiecie jakby Ode był teraz w miejscu Bruno to byście żadnego rogala mu nie odjęli? xD
Bruno to jedyny zawodnik, ktory trzyma wysoki poziom przez caly okres gry w United. Na palcach jednej reki mozna policzyc jego slabsze miesiace. Z nim w skladzie mielibysmy 3 tytuly, a nie 1. Zmarnowal sobie kariere w Utd, ale jemu to chyba nie przeszkadza i ja to szanuje.
@arsenallord napisał: "Bruno długo się nie pocieszy. Madueke robi 25 asyst w przyszłym sezonie"
Ta i dołoży do tego 20 bramek i zdobędzie ZP xd
@alexis1908: tak. Bardzo przytomne zachowanie Sesko :)
Póki co w ostatnich tygodniach jedyne co mogę podziwiać u naszego napadziora, to to jak biega po boisku i… walczy :]
@Arsenal2004: to musiał pisać wyjątkowy idiota
Zubi na PO nie wygląda źle w defensywie dziś, ale podania i z przodu generalnie kompletnie to nie siedzi. Jak Zubi miałby grać za Mosquerę ze względu na umiejętności w rozgrywaniu to dziś pokazuje że to nie siedzi najlepiej z aktualną dyspozycją
@Elastico07: ja doceniam ten jego rekord iz zasłużył na niego, bo przez wiele lat sam ciągnie UTD, ale już widziałem komentarze na fb, że w sumie te asysty bruno więcej znaczą, bo my zdobyliśmy puchar po kontrowersjach xd
Aston villa nawet strzalu nie oddała, rozumiem ze maja wywalone ale mogli by cokolwiek grac.Dobrze ze mistrza juz mamy bo ten emery to jest ciołek .
Jak tak dalej pojdzie to wejdzie kupon mi na 1650 zł za 50 xd