Czas na rewanż w półfinale Carabao Cup: Arsenal vs Liverpool

Czas na rewanż w półfinale Carabao Cup: Arsenal vs Liverpool 19.01.2022, 15:33, Dawid 1794 komentarzy

Już jutro, 20 stycznia, głodny pierwszego zwycięstwa w nowym roku Arsenal ugości na swoim obiekcie Liverpool w ramach rewanżowego meczu półfinału rozgrywek Carabao Cup. Pierwsze spotkanie obu tych ekip na Anfield zakończyło się remisem 0-0, mimo że wszystko wskazywało na to, że po czerwonej kartce dla Granita Xhaki w 24. minucie rywalizacji, piłkarze The Reds wykorzystają sytuację i z łatwością uporają się z podopiecznymi Mikela Artety, gwarantując sobie korzystny wynik przed rewanżem w Londynie. Tak się jednak nie stało, ponieważ grająca w osłabieniu młodzież z The Emirates stanąła na wysokości zadania, skutecznie broniąc dostępu do własnej bramki, a nawet była w stanie tworzyć niebezpieczne dla defensywy Liverpoolu akcje ofensywne pod bramką Alissona.

Przejdźmy do sytuacji kadrowych obu drużyn. Wiemy, że Mikel Arteta nie będzie mógł skorzystać z zawodników, którzy przebywają aktualnie w Kamerunie na Pucharze Narodów Afryki, a są nimi Mohamed Elneny oraz Nicolas Pepe. Za czerwoną kartkę puzować będzie Granit Xhaka. Pierre-Emerick Aubameyang również będzie nieobecny ze względu na problemy osobiste. Nie wiemy, czy Thomas Partey, który już odpadł ze swoją reprezentacją Ghany z turnieju na Czarnym Lądzie, zdąży zameldować się w Londynie i zagrać w nadchodzącym meczu. Pod wielkim znakiem zapytania stoją również występy Chambersa, Saki, Smith-Rowe'a, Soaresa, Tomiyasu (cała piątka zmaga się z urazami) i Odegaarda (koronawirus).

Z kolei Jurgen Klopp nie będzie mógł liczyć na swoje dwie największe gwiazdy linii ofensywnej drużyny z Anfield, a mianowicie na Mohameda Salaha oraz Sadio Mane, ponieważ obaj są zajęci występami dla swoich reprezentacji w Pucharze Narodów Afryki. Inni niedostępni to Elliott, Origi, Oxlade-Chamberlain, Phillips, Thiago (cała piątka jest kontuzjowana) oraz Keita (również przebywa na AFCON).

Patrząc na ostatnie wyniki spotkań pomiędzy Arsenalem a Liverpoolem, możemy wywnioskować, że The Reds zdecydowanie lepiej radzą sobie w konfrontacjach z Kanonierami. Ostatnie zwycięstwo podopiecznych Mikela Artety nad Liverpoolem miało miejsce 1 października 2020 roku, właśnie w rozgrywkach Carabao Cup, gdzie po serii rzutów karnych zdołali zapewnić sobie dalszy udział w tym turnieju. Jak będzie tym razem? Czy konieczny będzie kolejny konkurs jedenastek, czy może jednak 90 minut rywalizacji wystarczy, żeby poznać drugiego finalistę Pucharu Ligi Angielskiej, na którego już czeka Chelsea? Na te pytanie poznamy odpowiedź dopiero jutrzejszej nocy!

Rozgrywki: Półfinał Carabao Cup
Miejsce: Anglia, Londyn, The Emirates
Data: Czwartek, 20 stycznia 2022, 20:45 czasu polskiego
Sędzia: Martin Atkinson
Transmisja: Eleven Sports 1 (Pol)
Typ Kanonierzy.com: 1-0

Odbierz specjalny kod promocyjny do Totalbet i graj bez ryzyka!

Carabao CupLiverpoolZapowiedź autor: Dawid źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2831320.01.2022, 21:40

Pierre-Emerick Aubameyang is the subject of a loan proposal from Al-Hilal, with the Saudi club prepared to pay all of the striker’s £350k-per-week wage - a deal that would be hugely attractive to Arsenal. [@SamiMokbel81_DM exclusive] #afc https://t.co/Svh5N9VZxd

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4220.01.2022, 21:40

Bardzo dużo chaosu w naszej grze, mnóstwo improwizacji. Chęci nam nie brakuje, ale gramy akcje od przypadku do przypadku

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 520.01.2022, 21:40

@Elastico07:

Można mówić, ze mi psychika siadła jak pisze się prawdę.

Prócz Parteya gramy pierwszym garniturem. A i tak ciężko z rezerwami Live.

Craz komentarzy: 359720.01.2022, 21:40

Brakuje środka dziś i napadziora. Laca już się podpalać zaczyna

Elastico07 komentarzy: 1256820.01.2022, 21:39

@mallen napisał: "Z Lokongą boimy się budować akcje od tyłu."
Trafne spostrzeżenie,też to zauważyłem gdy ramsdel wiele razy wybijał zamiast grać do niego

XandeR komentarzy: 972020.01.2022, 21:39

Więcej pokazaliśmy grając w 10, żałosne. Niech rusza dupska albo zdejmą ta koszulkę bo wstyd. Jedynie Gabi się stara ale nie myśli. Laca zero zaangażowania, Saka jakby z kontuzja.

enrique komentarzy: 1933320.01.2022, 21:39

Skończy się 3:1, po przerwie ich zgwałcimy

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 120.01.2022, 21:39

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 120.01.2022, 21:38

Będzie dogrywka, rzekłem

Elastico07 komentarzy: 1256820.01.2022, 21:38

@darek250s napisał: "Jestesmy słabi, byliśmy i będziemy. Jeszcze długi czas budowy tego zespołu. Liverpool tez nie gra jakimś wybitnym środkiem pola."
Psycha siadła,szybko

SZYMON_TYROL komentarzy: 91820.01.2022, 21:38

@darek250s: Liverpool też nie gra jakoś wybitnie, przypadkowa bramka i tyle. Nie widać przepaści między tymi drużynami. Widać doświadczenie większe i zgranie.

Furgunn komentarzy: 927020.01.2022, 21:37

@Joker_224 napisał: "Samuraj chyba w halówkach biega"

A może założył japonki?

XandeR komentarzy: 972020.01.2022, 21:37

Tragiczna połowa, nie ma usprawiedliwienia, mają ich zabiegać inzdominiwac, gramy kurla u siebie z najsłabszym live jaki możliwy. Biegać gamonie!

Elastico07 komentarzy: 1256820.01.2022, 21:37

@Pitu88 napisał: "Też właśnie mi się wydaje, że Lokonga jest za słaby, by stanowić trzon środka, z takim Parteyem byśmy grali dużo lepiej"
Eeee poważnie? Jak na to wpadłeś

Garfield_pl komentarzy: 2831320.01.2022, 21:37

Nie zdziwi mnie zmiana Lacazette na Parteya i duet Partey Lokonga, choć tak naprawdę Partey dziś dałby radę sam ogarnąć środek, straciliśmy głupio bramkę, ale jeśli tam uspokoić się uda grę, to strzelimy gole.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 120.01.2022, 21:37

@darek250s: Xdd

Ech0z komentarzy: 1043120.01.2022, 21:36

Brakuje Czaki xD

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 520.01.2022, 21:36

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 120.01.2022, 21:36

Bramka to po prostu błąd. Martwi to, że gramy słabo a Klopp taktycznie bardzo dobrze ustawił Liverpool. Bardso dobrze się przesuwają i zamykają strefy. Brakuje nam środka pola.

SZYMON_TYROL komentarzy: 91820.01.2022, 21:36

Partey za Smitha Rowe i powinno zacząć to wyglądać. Musimy zagescic środek, wtedy bardziej będzie można szaleć na skrzydłach bo i live skupi więcej sił w innym rejonie... Póki co nas niszczą właśnie w okolicach połowy boiska i stąd się bierze problem zarówno w rozegraniu, jak i odbiorze

Janusz_Kanonier komentarzy: 29820.01.2022, 21:36

Pary wystarczyło na 10 minut. Potem wyglądało jakby nas cisnęło na klotzka.

Joker_224 komentarzy: 522220.01.2022, 21:35

Samuraj chyba w halówkach biega

GreKa komentarzy: 342120.01.2022, 21:35

Dobrze że, wszyscy wrócili na ten mecz. Złapią rytm na ligę,a to jest ważniejsze teraz. Widać że, Emile czy Takehiro mieli przerwę.

Marcel90 komentarzy: 817920.01.2022, 21:35

Ode i Gabi super ale to jest za malo nawet na tak grajacy Liverpool. Oby druga polowe zaczeli z takim zaangazowaniem jak pierwsza

Pitu88 komentarzy: 216620.01.2022, 21:34

Arsenal2004 komentarzy: 380420.01.2022, 21:34

Ale ten mecz jest ciężki do oglądania. A nasz środek pola jest stłamszony przez środek Liverpoolu.

Furgunn komentarzy: 927020.01.2022, 21:34

Arteta ma do pogadania w przerwie. Gdzie się podziała ta pewność z poprzedniego meczu.

Joliwier06 komentarzy: 483 newsów: 1520.01.2022, 21:33

poratuje ktoś linkiem?

alexis1908 komentarzy: 363820.01.2022, 21:33

Musza się ogarnąć w 2 połowie bo narazie to oddajemy ten mecz LFC bez walki…

BizoNxd6 komentarzy: 288220.01.2022, 21:33

Partey pobawiłeś się z Komorami to teraz pobaw się z młodzikami

mallen komentarzy: 2123920.01.2022, 21:33

Z Lokongą boimy się budować akcje od tyłu.

Wszystko zależy od tego czy Partey jest w dobrej formie.

Thoneick komentarzy: 198920.01.2022, 21:32

Szybka zjebk@ w szatni i jazda z nimi!!

Presti komentarzy: 42920.01.2022, 21:32

Partey na ławie wygląda jakby u Tarantino miał zagrać w parze z Travoltą xD

timiiiii komentarzy: 198020.01.2022, 21:32

@Garfield_pl napisał: "Partey za Lokonge?"

Moim zdaniem nie ma co ryzykować. To jest jednak bardzo krótka przerwa i nie aż tak ważny mecz

Garfield_pl komentarzy: 2831320.01.2022, 21:32

Uspokoić się i bierzemy to. Gol farfocel, ale cóż ;)

Elastico07 komentarzy: 1256820.01.2022, 21:31

Słaby i nudny mecz.Live strzelił,kontroluje w pełni a my nic ciekawego nie możemy zrobic,absolutnie nic

GioFANafc komentarzy: 23220.01.2022, 21:30

Daje 100 ,ze skonczymy ten mecz w 10 - Laca czerwo

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102020.01.2022, 21:30

@DexteR_000:

Napisalem ,ze musze obejrzec powtorke jeszcze xD

zanny komentarzy: 46920.01.2022, 21:30

Tak naprawdę to karmą można nazwać tą poprzeczkę z początku meczu, bo być może by to pozwoliło wygrać tą połowę.
Wszyscy wypychali Lace z klubu to teraz przydarzają się takie rzeczy. otcoo +.+

Dziadyga komentarzy: 838620.01.2022, 21:30

Ten Lakazet standardowo więcej kartek niż bramek,wiecznie opóźniony o sekundę jak dziadek..