Czas na rewanż w półfinale Carabao Cup: Arsenal vs Liverpool

Czas na rewanż w półfinale Carabao Cup: Arsenal vs Liverpool 19.01.2022, 15:33, Dawid 1794 komentarzy

Już jutro, 20 stycznia, głodny pierwszego zwycięstwa w nowym roku Arsenal ugości na swoim obiekcie Liverpool w ramach rewanżowego meczu półfinału rozgrywek Carabao Cup. Pierwsze spotkanie obu tych ekip na Anfield zakończyło się remisem 0-0, mimo że wszystko wskazywało na to, że po czerwonej kartce dla Granita Xhaki w 24. minucie rywalizacji, piłkarze The Reds wykorzystają sytuację i z łatwością uporają się z podopiecznymi Mikela Artety, gwarantując sobie korzystny wynik przed rewanżem w Londynie. Tak się jednak nie stało, ponieważ grająca w osłabieniu młodzież z The Emirates stanąła na wysokości zadania, skutecznie broniąc dostępu do własnej bramki, a nawet była w stanie tworzyć niebezpieczne dla defensywy Liverpoolu akcje ofensywne pod bramką Alissona.

Przejdźmy do sytuacji kadrowych obu drużyn. Wiemy, że Mikel Arteta nie będzie mógł skorzystać z zawodników, którzy przebywają aktualnie w Kamerunie na Pucharze Narodów Afryki, a są nimi Mohamed Elneny oraz Nicolas Pepe. Za czerwoną kartkę puzować będzie Granit Xhaka. Pierre-Emerick Aubameyang również będzie nieobecny ze względu na problemy osobiste. Nie wiemy, czy Thomas Partey, który już odpadł ze swoją reprezentacją Ghany z turnieju na Czarnym Lądzie, zdąży zameldować się w Londynie i zagrać w nadchodzącym meczu. Pod wielkim znakiem zapytania stoją również występy Chambersa, Saki, Smith-Rowe'a, Soaresa, Tomiyasu (cała piątka zmaga się z urazami) i Odegaarda (koronawirus).

Z kolei Jurgen Klopp nie będzie mógł liczyć na swoje dwie największe gwiazdy linii ofensywnej drużyny z Anfield, a mianowicie na Mohameda Salaha oraz Sadio Mane, ponieważ obaj są zajęci występami dla swoich reprezentacji w Pucharze Narodów Afryki. Inni niedostępni to Elliott, Origi, Oxlade-Chamberlain, Phillips, Thiago (cała piątka jest kontuzjowana) oraz Keita (również przebywa na AFCON).

Patrząc na ostatnie wyniki spotkań pomiędzy Arsenalem a Liverpoolem, możemy wywnioskować, że The Reds zdecydowanie lepiej radzą sobie w konfrontacjach z Kanonierami. Ostatnie zwycięstwo podopiecznych Mikela Artety nad Liverpoolem miało miejsce 1 października 2020 roku, właśnie w rozgrywkach Carabao Cup, gdzie po serii rzutów karnych zdołali zapewnić sobie dalszy udział w tym turnieju. Jak będzie tym razem? Czy konieczny będzie kolejny konkurs jedenastek, czy może jednak 90 minut rywalizacji wystarczy, żeby poznać drugiego finalistę Pucharu Ligi Angielskiej, na którego już czeka Chelsea? Na te pytanie poznamy odpowiedź dopiero jutrzejszej nocy!

Rozgrywki: Półfinał Carabao Cup
Miejsce: Anglia, Londyn, The Emirates
Data: Czwartek, 20 stycznia 2022, 20:45 czasu polskiego
Sędzia: Martin Atkinson
Transmisja: Eleven Sports 1 (Pol)
Typ Kanonierzy.com: 1-0

Odbierz specjalny kod promocyjny do Totalbet i graj bez ryzyka!

GioFANafc komentarzy: 23220.01.2022, 22:15

forrest wywalilo nas , liverpool wywali nas zaraz.. totenham wywali nas z top 4 - STANDARDOWY SEZON.. klub mem

Marcel90 komentarzy: 817820.01.2022, 22:15

Gabi dzik, solo próbuje

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102020.01.2022, 22:15

Nketiah i partey in

Elastico07 komentarzy: 1256720.01.2022, 22:15

@Gunner915 napisał: "Lokonga po 45 minutach powinien zejść. Arteta dzbanie po co masz tego Parteya na ławce"

Thoneick komentarzy: 198920.01.2022, 22:13

Wystarczy, że Liverpool stanie na naszej połowie i zaczyna się problem. Nie muszą pressować nawet. Zero ruchu

Gunner915 komentarzy: 282120.01.2022, 22:13

Lokonga po 45 minutach powinien zejść. Arteta dzbanie po co masz tego Parteya na ławce.

Armata500 komentarzy: 4373 newsów: 13020.01.2022, 22:13

Przecież tacy ludzie jak Ech0z to ten sam sort co ci wszyscy, którzy przy czerwonej kartce Xhaki w pierwszym meczu w 24 minucie mówili, że już po meczu. To ten sam sort ludzi, którzy wczoraj po tym, jak Tottenham strzelił 2 gole w 96 i 97 minucie, mówili, że już po TOP 4. A dzisiaj w 56 minucie gość mówi, że przy stanie 0:1 dla Live już po meczu. Brak słów.

Może mi się wydało tylko, ale ktoś z podobnym nickiem do Ech0z mówił właśnie o tym, że już po TOP 4, jak zobaczył wynik Leicester-Tottenham. No ale może mi się wydawało, choć po tym co czytam teraz... może jednak nie wydawało.

Facet3miasto komentarzy: 52920.01.2022, 22:13

Dzisiaj narazie skabszy mecz gramy

enrique komentarzy: 1932520.01.2022, 22:13

Ludzie nie róbcie sobie jaj Partey jest na ławce jako ABSOLUTNA rezerwa, zapewne w razie kontuzji koleś dopiero co wrócił z PNA (!)

ostriket komentarzy: 665620.01.2022, 22:13

Ode już sił nie ma, ESR też... Widać że po ostatnich problemach intensywność ich wykańcza

fighterPL komentarzy: 38120.01.2022, 22:10

Liverpool nie przegrał żadnego meczu od lutego 2021 kiedy jako pierwszy strzelał gola. ponad 30 meczy. Trzeba mieć grande cojones by przełamać ich rekord.

GioFANafc komentarzy: 23220.01.2022, 22:09

czyli standardowo ze nic nie gramy xd

DexteR_000 komentarzy: 764320.01.2022, 22:09

@Ech0z: CHLOPIE juz w 46 moglo byc 1:1

kubex komentarzy: 575520.01.2022, 22:09

@Ech0z: Ty weź lepiej go wyłącz bo marnujesz czas wiedząc, że przegramy.

kylo100 komentarzy: 372620.01.2022, 22:08

Nic nie gramy, totalne zero

Ech0z komentarzy: 1043120.01.2022, 22:08

@kubex: weź może włącz ten mecz a potem się wypowiedz . Na flashsocre to oglądasz ?

TomekO komentarzy: 275020.01.2022, 22:07

Zawsze jak jest w plecy wyłażą z dziury takie patolki które chcą obrazic wszystkich poklucic sie z własnym cieniem a na koniec bohatersko wyłapać Bana.

Furgunn komentarzy: 926620.01.2022, 22:07

Live to ma jakiegoś oszukanego tego japończyka, jakaś podróbka. Nie to co nasz.

GioFANafc komentarzy: 23220.01.2022, 22:06

@GreKa

wklejaj ze zrozumieniem

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 120.01.2022, 22:06

Zaraz wchodzi Thomas i zacznie się impreza

jedi133 komentarzy: 148120.01.2022, 22:06

Niestety Tomiyasu i Smith-Rowe nie są gotowi do grania i to widać. Słabo też z Saką

kubex komentarzy: 575520.01.2022, 22:05

@Ech0z: czego oczekujesz od piłkarzy skoro Ty masz taką mentalność, że w 59min się poddajesz... Tottenham strzelił 2 gole po 94min....

GreKa komentarzy: 342120.01.2022, 22:05

@GioFANafc: To czytaj ze zrozumieniem, jak wiesz na czym to polega.
Zainteresowanie a wypowiedź Artety o tym to różnica.

DavidSilva21 komentarzy: 338220.01.2022, 22:05

Nie jesteśmy Spurs ani ManU nie wyciągniemy tego na 2:1.

Żart.

TomekO komentarzy: 275020.01.2022, 22:04

@kubex: z lumpexu. Zamiast kibicować można odrazu powiedzieć że przegramy

Ech0z komentarzy: 1043120.01.2022, 22:04

@kubex: chciałbym żeby było inaczej ale widzę co się dzieje . To fart że tylko jedna przegrywamy