Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland

Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland 09.01.2016, 17:05, Sebastian Czarnecki 2703 komentarzy

Arsenal wygrywający 3-1 z Sunderlandem po bramkach Campbella, Ramseya i Girouda? Gdzieś to już widzieliśmy. Dokładnie takim samym rezultatem i z tymi samymi strzelcami po londyńskiej stronie zakończyło się grudniowe spotkanie ligowe pomiędzy obiema ekipami, które również odbyło się na Emirates Stadium!

Tak czy siak, Kanonierzy - choć nie bez problemów - zapewnili sobie awans do 4. rundy Pucharu Anglii najmniejszym nakładem sił i mogą już skupić się wyłącznie na przygotowaniu do meczu z Liverpoolem.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Chambers (67. Arteta), Chamberlain - Campbell (81. Adelaide), Iwobi (66. Ramsey), Walcott - Giroud

Sunderland: Pickford - Yedlin, O'Shea (65. Jones), Coates, van Aanholt - Watmore, Cattermole (57. M'Vila), Toivonen, Lens - Fletcher (76. Mavrias), Graham

Po ogłoszeniu oficjalnych składów na ten mecz, wielu kibiców zastanawiało się, kto będzie pełnił jaką rolę na boisku. Wstępne ustawienie wskazywało na Campbella na prawej stronie, Walcotta na lewej, a także Iwobiego za plecami napastnika. Nigeryjczyk schodził jednak na lewą flankę, kiedy Theo dublował pozycję napastnika.

Na pierwszą groźną sytuację przyszło nam czekać do 9. minuty. Olivier Giroud podaniem z pierwszej piłki uruchomił Kierana Gibbsa w akcji sam na sam z bramkarzem, jednak Anglik trafił prosto w dobrze ustawionego Pickforda.

W 17. minucie defensywę Arsenalu dopadł przeraźliwy wirus niekompetencji i niesubordynacji. Niefortunne podanie Gibbsa do Koscielnego spowodowało, że Francuz się potknął, nie opanował piłki i oddał ją Lensowi, który oddał strzał i pokonał Petra Čecha. 1-0 dla Sunderlandu!

W 20. minucie fantastyczną akcją popisał się Alex Iwobi, który ograł dwóch zawodników, przedarł się w pole karne i oddał strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z defensorów.

W 26. minucie Kanonierzy doprowadzają do wyrównania. Podanie Walcotta szczęśliwie trafiło pod nogi Joela Campbella, który z najbliższej odległości strzelił tuż przy słupku, nie dając Pickfordowi żadnych szans!

Trzy minuty później groźny strzał oddał Alex Chamberlain, ale zabrakło mu precyzji, by piłka znalazła drogę w kierunku światła bramki.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części spotkania. Kanonierzy starali się częściej utrzymywać przy piłce, ale nie byli w stanie przedostać się pod bramkę Pickforda i stworzyć zagrożenie. Z drugiej strony, poprawili grę w defensywie i sami starali się trzymać napastników Sunderlandu z dala od swojego pola karnego.

W końcówce pierwszej połowy londyńczycy nieco się uaktywnili, ale wciąż nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji, która pozwoliłaby im wyjść na prowadzenie.

Wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Bardzo aktywny był Joel Campbell, którego strzał po przerwie został zablokowany przez obrońcę, podobnie zresztą jak dobitka Theo Walcotta. Kanonierzy wywalczyli rzut rożny.

W 57. minucie bardzo dobrą akcją popisał się Chamberlain, który ładnie wymanewrował obrońcę i stworzył sobie miejsce do oddania strzału, po czym uderzył... w słupek. Z dobitką ruszył jeszcze Theo Walcott, ale posłał piłkę obok bramki.

Dwie minuty później podobna akcja miała miejsce po stronie Czarnych Kotów. Tym razem Steven Fletcher głową strzelił w poprzeczkę, z kolei dobitka Watmore'a nie znalazła drogi do bramki.

Na 25 minut przed końcem meczu obaj trenerzy ruszyli ze zmianami. Wenger desygnował do gry Artetę i Ramseya, którzy zmienili Chambersa i Iwobiego, z kolei Sam Allardyce zastąpił O'Shea'ę Billym Jonesem. Kilka minut wcześniej Yann M'Vila zmienił Lee Cattermole'a.

W 68. minucie londyńczycy przeprowadzili ładną akcję kombinacyjną, która zakończyła się podaniem na lewą stronę do Gibbsa i dośrodkowaniem po ziemi w pole karne. Olivier Giroud dopadł do piłki posłanej przez Anglika, ale dobrze ustawiony Pickford zdołał ją przechwycić.

Prawdziwy #Wengerball w wykonaniu Arsenalu! Świetna akcja kombinacyjna pomiędzy Campbellem, Bellerinem a Ramseyem zakończyła się podaniem prawego obrońcy do Walijczyka i świetnym wykończeniem po długim słupku. 2-1!

W 76. minucie było już 3-1! Kolejny raz prawym skrzydłem popędził Bellerin, który dobrze odczytał intencje obiegającego obrońców Girouda i podał prosto pod jego nogę. Francuz nie zwykł marnować takich sytuacji i podwyższył prowadzenie!

W 77. minucie za Fletchera wszedł Mavrias. Cztery minuty później miejsce Campbella zajął debiutujący Jeff Reine-Adelaide.

W 84. minucie Olivier Giroud oddał bardzo dobry strzał głową na bramkę Pickforda, ale młody Anglik popisał się niezłą interwencją i zatrzymał piłkę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy wygrali 3-1 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

FA CupRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.01.2016, 18:03

@new_star: Obstawiam, że ma to związek z niedawnymi urodzinami syna Aarona.

andrew1707 komentarzy: 207211.01.2016, 18:01

Nie tak spokojnie zaczyna szaleć Newcastle,Sunderland powoli ruszą ostatni tydzień zawsze najbardziej busy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.01.2016, 18:00

MaciekGoooner,
nie widziałem, zaj3biste.

Kysio2607 komentarzy: 1336011.01.2016, 17:58

Kto w srodę obok Ramseya? Flamini?

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 17:58

Saul, cóż, Schweinsteigerowi i Schneiderlinowi brakuje kreatywności i przydałby się im ktoś inny. Saul to kolejny grajek, który zachowa piłkę w środku pola, ale im potrzeba siły ofensywnej.

twitter.com/PiotrRutkowskii/status/686585849979518976

Polish Premier League w pełnej okazałości. W Anglii spokojnie na rynku. Wzmacniają się Bournemouthy tyko.

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52411.01.2016, 17:51

Novazzy
Tak. 20.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.01.2016, 17:48

pLYTEK,
zdecydowanie mogą namieszać, ale sami sobie ograniczają horyzonty. Wygrali z Clippers na wyjeździe, by stracić u siebie głupio w końcówce z Sacramento. Lillarda wcześniej nie kojarzyłem. Dał mi o sobie znać z dobrej strony. To było coś!

Novazzy komentarzy: 351011.01.2016, 17:46

Dzisiaj losowanie FAC?

lays komentarzy: 3987111.01.2016, 17:44

Andrew

Czepiasz sie, ze ludzie nie czytają postów poniżej. A sam wysylasz plotki , które ktos juz wstawił....

arsenallord komentarzy: 29759 newsów: 11711.01.2016, 17:43

mistique---> Tak? Dawno nie było takiej okazji do wygranej na Anfield. Jesteśmy sporym faworytem. My lubimy takie sytuacje marnować.

TheRealBart komentarzy: 58511.01.2016, 17:42

Jakieś plotki dzisiaj były czy cicho?

pLYTEK komentarzy: 412011.01.2016, 17:41

Wilshare, MaciekG
Thunder wedlug mnie w tym roku mogą namieszac, choć uważam że nie są w stanie wygrać ani z spurs ani z golden state w serii play off. Dlatego tez obstawiam 3. miejsce po regularnym (walka z clipps) i polfinal konferencji na koniec. Od duetu lebron - wade nie było tak silnego combo jak durant -westbrook jednak brakuje im paru elementow w ukladance do mistrzostwa (center i sharp shooter bo waiters nie odpala). Tak czy siak są piekielnie mocni i zarówno kd jak i westbrook są w stanie samodzielnie wygrywać mecze, tak jak zrobił to mój ulubieniec - Dame Lillard . ( co za mecz :O )

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.01.2016, 17:39

Spurs czy Warriors na pewno są poza zasięgiem. Spurs mają żelazną defence. Nie widziałem jeszcze Twoich w akcji. Dopiero 21 się przekonam. A co z Tracym?

arsenallord komentarzy: 29759 newsów: 11711.01.2016, 17:39

Znając życie w środę nie będziemy mieli nic do powiedzenia na Anfield.

grzegorz1211 komentarzy: 1031211.01.2016, 17:37

To że wraca kilku zawodników Liv po kontuzji nic nie znaczy. To są sporadyczne przypadki by zawodnik wracający po kontuzji był w formie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.01.2016, 17:36

No i po sezonie możliwe, że odejdzie Durant

3rdpitch komentarzy: 457211.01.2016, 17:35

O której złota piłka?

Gofer999 komentarzy: 1473311.01.2016, 17:34

@WilSHARE; OKC pakę miało jak jeszcze Harden tam był. Teraz to tylko bardzo dobra drużyna bez perspektyw na mistrza. A co im najbardziej przeszkadza to Westbrook.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.01.2016, 17:34

Mnie tylko zastanawia, czy nasi będą starali sie utrzymać przy piłce, czy nastawieni na grę z kontry wyjdą.

majo14 komentarzy: 68011.01.2016, 17:32

K204, Dzięki :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.01.2016, 17:31

afc4life,
skład juz jest znany.

afc4life komentarzy: 478311.01.2016, 17:29

Braki kadrowe Liverpoolu brakami ale i tak scenariusz tego meczu jest znany - siada na nas od samego poczatku presingiem. Cos czemu nie potrafimy do tej pory sie przeciwstawiac :) Dlatego chcialbym widziec Walcotta na szpicy co jest raczej nie mozliwe z obecna kadra - Joelowi nie warto zmieniac ustawienia a Chambo na lewej raczej sredni pomysl.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.01.2016, 17:25

już kilka razy obejrzałem te ostatnie 3 minuty. Niesamowita sprawa. Mówisz o Thunder? Pakę mają fest, mogliby grać lepiej?

andrew1707 komentarzy: 207211.01.2016, 17:25

Jezu nikt nie czyta komentarzy poniżej? przecież piszą że IBE,HENDERSON,SAKHO i TOURE WRACAJĄ!!!!!!

Czeczenia komentarzy: 1249811.01.2016, 17:24

Ciężko przegrać z Liverpoolem w szatni, nikt się ich już dawna nie boi. Liverpool to nie Manchester United, Arsenal nie ma kompleksu Anfield, Arsenal wie jak tam wygrać.

Do tego ich problemy kadrowe. Wszystko co nie będzie zwycięstwem będzie dużym zawodem. I nawet obstawiałbym srogie lanie, gdyby nie to, że Arsenal lub męczyć bułę, byle wygrać i się nie zmęczyć.

ElSar komentarzy: 416811.01.2016, 17:23

wraca ktoś z kontuzjowanych l'poolczyków na mecz z nami ?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.01.2016, 17:20