Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland

Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland 09.01.2016, 17:05, Sebastian Czarnecki 2703 komentarzy

Arsenal wygrywający 3-1 z Sunderlandem po bramkach Campbella, Ramseya i Girouda? Gdzieś to już widzieliśmy. Dokładnie takim samym rezultatem i z tymi samymi strzelcami po londyńskiej stronie zakończyło się grudniowe spotkanie ligowe pomiędzy obiema ekipami, które również odbyło się na Emirates Stadium!

Tak czy siak, Kanonierzy - choć nie bez problemów - zapewnili sobie awans do 4. rundy Pucharu Anglii najmniejszym nakładem sił i mogą już skupić się wyłącznie na przygotowaniu do meczu z Liverpoolem.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Chambers (67. Arteta), Chamberlain - Campbell (81. Adelaide), Iwobi (66. Ramsey), Walcott - Giroud

Sunderland: Pickford - Yedlin, O'Shea (65. Jones), Coates, van Aanholt - Watmore, Cattermole (57. M'Vila), Toivonen, Lens - Fletcher (76. Mavrias), Graham

Po ogłoszeniu oficjalnych składów na ten mecz, wielu kibiców zastanawiało się, kto będzie pełnił jaką rolę na boisku. Wstępne ustawienie wskazywało na Campbella na prawej stronie, Walcotta na lewej, a także Iwobiego za plecami napastnika. Nigeryjczyk schodził jednak na lewą flankę, kiedy Theo dublował pozycję napastnika.

Na pierwszą groźną sytuację przyszło nam czekać do 9. minuty. Olivier Giroud podaniem z pierwszej piłki uruchomił Kierana Gibbsa w akcji sam na sam z bramkarzem, jednak Anglik trafił prosto w dobrze ustawionego Pickforda.

W 17. minucie defensywę Arsenalu dopadł przeraźliwy wirus niekompetencji i niesubordynacji. Niefortunne podanie Gibbsa do Koscielnego spowodowało, że Francuz się potknął, nie opanował piłki i oddał ją Lensowi, który oddał strzał i pokonał Petra Čecha. 1-0 dla Sunderlandu!

W 20. minucie fantastyczną akcją popisał się Alex Iwobi, który ograł dwóch zawodników, przedarł się w pole karne i oddał strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z defensorów.

W 26. minucie Kanonierzy doprowadzają do wyrównania. Podanie Walcotta szczęśliwie trafiło pod nogi Joela Campbella, który z najbliższej odległości strzelił tuż przy słupku, nie dając Pickfordowi żadnych szans!

Trzy minuty później groźny strzał oddał Alex Chamberlain, ale zabrakło mu precyzji, by piłka znalazła drogę w kierunku światła bramki.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części spotkania. Kanonierzy starali się częściej utrzymywać przy piłce, ale nie byli w stanie przedostać się pod bramkę Pickforda i stworzyć zagrożenie. Z drugiej strony, poprawili grę w defensywie i sami starali się trzymać napastników Sunderlandu z dala od swojego pola karnego.

W końcówce pierwszej połowy londyńczycy nieco się uaktywnili, ale wciąż nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji, która pozwoliłaby im wyjść na prowadzenie.

Wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Bardzo aktywny był Joel Campbell, którego strzał po przerwie został zablokowany przez obrońcę, podobnie zresztą jak dobitka Theo Walcotta. Kanonierzy wywalczyli rzut rożny.

W 57. minucie bardzo dobrą akcją popisał się Chamberlain, który ładnie wymanewrował obrońcę i stworzył sobie miejsce do oddania strzału, po czym uderzył... w słupek. Z dobitką ruszył jeszcze Theo Walcott, ale posłał piłkę obok bramki.

Dwie minuty później podobna akcja miała miejsce po stronie Czarnych Kotów. Tym razem Steven Fletcher głową strzelił w poprzeczkę, z kolei dobitka Watmore'a nie znalazła drogi do bramki.

Na 25 minut przed końcem meczu obaj trenerzy ruszyli ze zmianami. Wenger desygnował do gry Artetę i Ramseya, którzy zmienili Chambersa i Iwobiego, z kolei Sam Allardyce zastąpił O'Shea'ę Billym Jonesem. Kilka minut wcześniej Yann M'Vila zmienił Lee Cattermole'a.

W 68. minucie londyńczycy przeprowadzili ładną akcję kombinacyjną, która zakończyła się podaniem na lewą stronę do Gibbsa i dośrodkowaniem po ziemi w pole karne. Olivier Giroud dopadł do piłki posłanej przez Anglika, ale dobrze ustawiony Pickford zdołał ją przechwycić.

Prawdziwy #Wengerball w wykonaniu Arsenalu! Świetna akcja kombinacyjna pomiędzy Campbellem, Bellerinem a Ramseyem zakończyła się podaniem prawego obrońcy do Walijczyka i świetnym wykończeniem po długim słupku. 2-1!

W 76. minucie było już 3-1! Kolejny raz prawym skrzydłem popędził Bellerin, który dobrze odczytał intencje obiegającego obrońców Girouda i podał prosto pod jego nogę. Francuz nie zwykł marnować takich sytuacji i podwyższył prowadzenie!

W 77. minucie za Fletchera wszedł Mavrias. Cztery minuty później miejsce Campbella zajął debiutujący Jeff Reine-Adelaide.

W 84. minucie Olivier Giroud oddał bardzo dobry strzał głową na bramkę Pickforda, ale młody Anglik popisał się niezłą interwencją i zatrzymał piłkę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy wygrali 3-1 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

FA CupRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.01.2016, 19:10

@Wojakus: Wierzę

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 311.01.2016, 19:10

to co dzisiaj trafiamy na Sheffield Wed.?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190911.01.2016, 19:09

Gunners007
Zeby Nacho albo Bellerin znaleźli się w jedenastce roku to musieliby prezentować bardzo wysoki poziom przez cały rok, ale przede wszystkim Real, Barca i PSG powinny cały sezon rozegrać bez bocznych obrońców.

gunners007 komentarzy: 954311.01.2016, 19:09

arsenallord--> Akurat piłkarze Barcelony za ten rok powinni zdominować tę jedenastkę, ale obecność graczy Realu (może poza CR) tu się zgodzę, jest to niedorzeczne i śmieszne.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.01.2016, 19:08

Neymar to spojrzenie

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190911.01.2016, 19:07

Nam tak samo ciężko jest podać kogoś, kto powinien być w tej jedenastce, bo przecież nie ogląda się wszystkich meczy. Pytanie do tych co piszą, że Alaba jest lepszy od Marcelo, tylko tak z ręką na sercu, ile razy oglądaliście ich w minionym roku?
Żeby wiedzieć na prawdę jak gra zawodnik trzeba go oglądać, a nie ufać fifie, czy statystykom, bo np. u bocznego obrońcy nie mają one większego znaczenia. To dobrze jeżeli asystuje czy strzela bramki, ale najważniejsza to jest gra w obronie mimo wszystko.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11711.01.2016, 19:06

Ramos jeden z gorszych sezonów od lat, Modric też po słabszym sezonie, Iniesta haha. Pogba jeszcze przejdzie, Marcelo? Lepiej niech Fifa zmieni nazwę na "skład Barcelony i Realu z małymi dodatki".

sebastix11 komentarzy: 599811.01.2016, 19:05

wczoraj Wenger mówił, że Elneny zostanie ogłoszony w 24h a dzisiaj ze w tym tygodniu :P

Ian Abrahams (Moose) @BroadcastMoose 8 godz.8 godzin temu
.@Arsenal manager Arsene Wenger says he is positive the signing of Mohamed Elneny could happen this week

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.01.2016, 19:05

@gunners007: Chyba tylko ligowej jedenastce roku.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190911.01.2016, 19:05

Bardziej sprawiedliwe są moim zdaniem jedenastki poszczególnych lig. Ciężko jest porównać zawodników z dwu innych lig.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 19:04

Doktor
James za Modricia i mamy jedenastkę popularności.

gunners007 komentarzy: 954311.01.2016, 19:04

Ciekawe czy jak byśmy wygrali mistrza, a piłkarze w dalszej części roku będą grać tak jak dotychczas to czy Nacho Monreal i Hector Bellerin znaleźliby się w jedenastce roku.

sebastix11 komentarzy: 599811.01.2016, 19:04

FabsFAN

tylko że to Bonucci i Chiellini byli pierwszymi wyborami do gry na ŚO a nie Barzagli

Novazzy komentarzy: 351011.01.2016, 19:04

Inieste i Alves loool.
Pogba i Marcelo też nie są najlepsi.

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 19:03

Tak się patrzę na tę jedenastkę, to... w tym roku jest większy ranking popularności niż zazwyczaj. Dosłownie jakbym miał stworzyć najpopularniejszą jedenastkę na świecie, to zrobiłbym coś identycznego.

Z jednego prostego powodu - Real i Barcelona mają tyle tró fanów, że o ja cię babcia.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.01.2016, 19:03

@AfganskiMudzahedini:
Już bym zapomniał, dzięki za przypomnienie. Wielka Trójca światowej lewej obrony.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 19:03

Trust
Win10 chyba do skutku będzie chciał Ci się wedrzec i niszczyć twój komputer od środka.

1. O której losowanie.

2.Kupiłem kompa w wakacje. Do kiedy mam darmową aktualizację do Windowsa10?Minęła wraz z sylwestrem?

TerrorMachine komentarzy: 126211.01.2016, 19:02

nikogo nie ma z niebieskich ;)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 19:02

Sebastix
Rozmawiałem w zeszłym sezonie z kolegą fanem Juve i twierdził on że kielon to najsłabszy obrońca last season.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.01.2016, 19:01

Ge wszystkie złote piłki nic nie są warte. Chciałbym Neymara, przynajmniej ktoś nowy.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.01.2016, 19:01

Najlepszy lewy obrońca? Barry Douglas albo Tomasz Brzyski.

gunners007 komentarzy: 954311.01.2016, 19:01

Zamiast Modricia powinien być Busquets to oczywiste. Barca wygrała wszystko i powinna mieć jeszcze jednego piłkarza w jedenastce, ale Sergio pomijają tylko dlatego, że jest DM'em.

sebastix11 komentarzy: 599811.01.2016, 19:00

FabsFAN

raczej Chiellini powinien być na ŚO za Barzagliego

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 19:00

Przecież Alaba albo leczył kontuzję, albo grał w środku pola, albo grał na środku obrony.

Tu akurat ciężko znaleźć kogoś dobrego, sam Alba jest zbyt słaby w defensywie, by rozważać jego nominacje, więc...

dawać Nachosa :>

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 18:59

Arsenal159
Widziałeś kiedykolwiek jak On gra??

Przecież z jego strony zawsze jest autostrada.

Simao12 komentarzy: 775211.01.2016, 18:59

Ja LO dałbym Alabe,
Alaba>Marcelo

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370011.01.2016, 18:58

Na LO można dać Alabe.

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 18:58

Serio w najlepszej jedenastce jest Modrić, który nie grał przez pół roku, a pomijany jest Ozil z fantastyczną połową, która na 100% była lepsza od połowy Chorwata?

xD

Iniesta

xDxD

Zawsze mnie to śmieszy.

Simao12 komentarzy: 775211.01.2016, 18:58

"Modlę się o zwycięstwa nad Arsenalem i United już od dłuższego czasu. Brak uzyskania w tych dwóch meczach co najmniej 4 punktów sprawi, że me serce chyba pęknie z rozpaczy, chociaż wiem, że to i tak bardzo optymistyczne założenie."

Niektórym to już coś na głowę uderzyło

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29711.01.2016, 18:58

LO to proste, że Marcelo...

TerrorMachine komentarzy: 126211.01.2016, 18:56

Alves i Iniesta śmiech na sali ta 11.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 18:56

Buffon - Alves - Bonucci - Barzagli - Lo mam problem - Busquets - Pogba - Ozil - Msn.
Ja bym taką zrobił XI

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370011.01.2016, 18:56

Nawet nie zwróciłem uwagi, że nie ma nikogo z Premier League, to już takie oczywiste :(

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190911.01.2016, 18:55

Co raz bardziej wydaje mi się, że w tym plebiscycie nie ocenia się umiejętności piłkarzy tylko hmmm jakby do nazwać, ich rozpoznawalność i sympatię wśród czytelników gazetek typu bravo sport

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 311.01.2016, 18:55

arsenal159

bo gra w Realu, a wiadomo, że z Realu i Barcy będzie większość :)

ArsenalChampion komentarzy: 812011.01.2016, 18:55

wydaje mi się ze piłkarze specjalnie zakładają takie idiotyczne garnitury tak jak dzisiaj pogba żeby zaistnieć w mediach

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 18:55

Jeszcze Ramos , który ciągle wali babole . W Gran Derby decydującym o mistrzostwie 2 gole Barcelony padły po jego błędach.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29711.01.2016, 18:54

W ogóle Ramos ciągle w tym zestawieniu się znajduje, nie bardzo wiadomo za co :P

Thiago Silva gra tak wspaniale?

Ziebka komentarzy: 265911.01.2016, 18:54

Boatenga dalbym za Silve

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190911.01.2016, 18:53

Co do Liverpoolu to fart, że nie ma Skrtela, bo on zawsze był dla nas groźny, myślę, że ich ogramy.

Jeżeli chodzi o 11 roku to jakiś dziwny środek pola. Nie oglądałem za bardzo ligi hiszpańskiej i włoskiej, ale nie wiem czy ci piłkarze na to zasłużyli

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.01.2016, 18:53

Ten co wyskoczył z komentarzem:v

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370011.01.2016, 18:52

Modrić i Iniesta to jakiś żart ale te śmieszne rankingi już mnie do tego przyzwyczaiły.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 18:52

Ja bym dał kogoś za Marcelo, który jestt przeciętnym OBROŃCĄ. Nacho jest od niego lepszy.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190911.01.2016, 18:51

andrew
Kase w Anglii to ma każdy, taka polityka FA i dlatego poziom się bardzo wyrównuje, a kluby takie jak Stoke mogą sobie pozwolić na piłkarzy typu Bojan, Shaqiri

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 18:51