Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland

Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland 09.01.2016, 17:05, Sebastian Czarnecki 2703 komentarzy

Arsenal wygrywający 3-1 z Sunderlandem po bramkach Campbella, Ramseya i Girouda? Gdzieś to już widzieliśmy. Dokładnie takim samym rezultatem i z tymi samymi strzelcami po londyńskiej stronie zakończyło się grudniowe spotkanie ligowe pomiędzy obiema ekipami, które również odbyło się na Emirates Stadium!

Tak czy siak, Kanonierzy - choć nie bez problemów - zapewnili sobie awans do 4. rundy Pucharu Anglii najmniejszym nakładem sił i mogą już skupić się wyłącznie na przygotowaniu do meczu z Liverpoolem.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Chambers (67. Arteta), Chamberlain - Campbell (81. Adelaide), Iwobi (66. Ramsey), Walcott - Giroud

Sunderland: Pickford - Yedlin, O'Shea (65. Jones), Coates, van Aanholt - Watmore, Cattermole (57. M'Vila), Toivonen, Lens - Fletcher (76. Mavrias), Graham

Po ogłoszeniu oficjalnych składów na ten mecz, wielu kibiców zastanawiało się, kto będzie pełnił jaką rolę na boisku. Wstępne ustawienie wskazywało na Campbella na prawej stronie, Walcotta na lewej, a także Iwobiego za plecami napastnika. Nigeryjczyk schodził jednak na lewą flankę, kiedy Theo dublował pozycję napastnika.

Na pierwszą groźną sytuację przyszło nam czekać do 9. minuty. Olivier Giroud podaniem z pierwszej piłki uruchomił Kierana Gibbsa w akcji sam na sam z bramkarzem, jednak Anglik trafił prosto w dobrze ustawionego Pickforda.

W 17. minucie defensywę Arsenalu dopadł przeraźliwy wirus niekompetencji i niesubordynacji. Niefortunne podanie Gibbsa do Koscielnego spowodowało, że Francuz się potknął, nie opanował piłki i oddał ją Lensowi, który oddał strzał i pokonał Petra Čecha. 1-0 dla Sunderlandu!

W 20. minucie fantastyczną akcją popisał się Alex Iwobi, który ograł dwóch zawodników, przedarł się w pole karne i oddał strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z defensorów.

W 26. minucie Kanonierzy doprowadzają do wyrównania. Podanie Walcotta szczęśliwie trafiło pod nogi Joela Campbella, który z najbliższej odległości strzelił tuż przy słupku, nie dając Pickfordowi żadnych szans!

Trzy minuty później groźny strzał oddał Alex Chamberlain, ale zabrakło mu precyzji, by piłka znalazła drogę w kierunku światła bramki.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części spotkania. Kanonierzy starali się częściej utrzymywać przy piłce, ale nie byli w stanie przedostać się pod bramkę Pickforda i stworzyć zagrożenie. Z drugiej strony, poprawili grę w defensywie i sami starali się trzymać napastników Sunderlandu z dala od swojego pola karnego.

W końcówce pierwszej połowy londyńczycy nieco się uaktywnili, ale wciąż nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji, która pozwoliłaby im wyjść na prowadzenie.

Wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Bardzo aktywny był Joel Campbell, którego strzał po przerwie został zablokowany przez obrońcę, podobnie zresztą jak dobitka Theo Walcotta. Kanonierzy wywalczyli rzut rożny.

W 57. minucie bardzo dobrą akcją popisał się Chamberlain, który ładnie wymanewrował obrońcę i stworzył sobie miejsce do oddania strzału, po czym uderzył... w słupek. Z dobitką ruszył jeszcze Theo Walcott, ale posłał piłkę obok bramki.

Dwie minuty później podobna akcja miała miejsce po stronie Czarnych Kotów. Tym razem Steven Fletcher głową strzelił w poprzeczkę, z kolei dobitka Watmore'a nie znalazła drogi do bramki.

Na 25 minut przed końcem meczu obaj trenerzy ruszyli ze zmianami. Wenger desygnował do gry Artetę i Ramseya, którzy zmienili Chambersa i Iwobiego, z kolei Sam Allardyce zastąpił O'Shea'ę Billym Jonesem. Kilka minut wcześniej Yann M'Vila zmienił Lee Cattermole'a.

W 68. minucie londyńczycy przeprowadzili ładną akcję kombinacyjną, która zakończyła się podaniem na lewą stronę do Gibbsa i dośrodkowaniem po ziemi w pole karne. Olivier Giroud dopadł do piłki posłanej przez Anglika, ale dobrze ustawiony Pickford zdołał ją przechwycić.

Prawdziwy #Wengerball w wykonaniu Arsenalu! Świetna akcja kombinacyjna pomiędzy Campbellem, Bellerinem a Ramseyem zakończyła się podaniem prawego obrońcy do Walijczyka i świetnym wykończeniem po długim słupku. 2-1!

W 76. minucie było już 3-1! Kolejny raz prawym skrzydłem popędził Bellerin, który dobrze odczytał intencje obiegającego obrońców Girouda i podał prosto pod jego nogę. Francuz nie zwykł marnować takich sytuacji i podwyższył prowadzenie!

W 77. minucie za Fletchera wszedł Mavrias. Cztery minuty później miejsce Campbella zajął debiutujący Jeff Reine-Adelaide.

W 84. minucie Olivier Giroud oddał bardzo dobry strzał głową na bramkę Pickforda, ale młody Anglik popisał się niezłą interwencją i zatrzymał piłkę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy wygrali 3-1 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

FA CupRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simao12 komentarzy: 775211.01.2016, 18:50

Wywaliłbym Pogbe

afc4life komentarzy: 478311.01.2016, 18:50

Dlaczego nie porownywac do BVB?

W takich meczach nie chodzi tyle o forme zawodnikow co wlasnie o taktyke. Ostatnio jak sie miezylismy z Borussia w grupie (oczywiscie przegrany przez nas dwumecz bodajze) to Borussia sama byla zdziesiatkowana tak jak dzis Liverpool i zajmowali ostatnie miejsca w lidze przeciez a nie przeszkodzilo to im zajac pierwsze miejsce w naszej grupie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.01.2016, 18:50

@kamilo_oo:
e3.pudelek.pl/p1924/6a8c3db100228c7d4d55076b

AlexVanPersie komentarzy: 806411.01.2016, 18:49

J.Klopp: "My respect [for Arsene Wenger] goes up day by day. It's really intensive to work in the Premier League."

Jurgen łapie proporcje kto jest Mistrzem Yodą a kto młodym Skywalkerem w tej relacji.

W środa kolejna lekcja pokory. Szykuj maść Klopsik, bo po tym spotkaniu z Arsenem Wengerem może boleć pupa.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.01.2016, 18:48

XI Roku
Neuer - Marcelo, Silva, Ramos, Alves - Iniesta, Modrić, Pogba - C.Ronaldo, Messi, Neymar

Simao12 komentarzy: 775211.01.2016, 18:48

A kto inny jak nie Alves?

kamilo_oo komentarzy: 2356711.01.2016, 18:48

A ten w kapeluszu to Bruno Mars czy Pharell Williams?

Sagna in 2014 : i left arsenal to win trophies.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 311.01.2016, 18:47

Sakho to ostatnio jest w takiej dyspozycji ze czy gra czy nie gra to podobnie u nich jest. A Toure to taki już troche stary rezerwowy, który jakoś nam szyku nie popsuje raczej za mocno

BREAKING NEWS

Sky sources: Bournemouth re-sign striker Lewis Grabban from Norwich for fee of around £7million on three-and-a-half year deal.

LOL 17 mln funtów łącznie wydali plus 2 mln za Iturbe da to 19 mln funtów mają kasy...taki mały klub...

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370011.01.2016, 18:45

Ciekawe czy w 11 sezonu będzie Iniesta, pewnie jeszcze z 3 sezony na wszystkie rankingi ma wykupione.

Czeczenia komentarzy: 1249811.01.2016, 18:44

Podobno mają wrócić Toure i Sakho, czyli nie ma się czym przejmować.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190911.01.2016, 18:42

Jak wygląda sytuacja z kadrą Liverpoolu? Ostatnio coś widziałem, że wylecieli im wszyscy środkowi obrońcy (i nie tylko). Coś się zmieniło?

Simao12 komentarzy: 775211.01.2016, 18:42

Porównanie do BvB jest nie na miejscu

Ziebka komentarzy: 265911.01.2016, 18:40

Neymar reka w kieszeni, wiesniak :D

sebastix11 komentarzy: 599811.01.2016, 18:40

boisz sie Liverpoolu w ktorym pełno kontuzji, a niektorzy ich zawodnicy dopiero na nas wroca, wiec watpie zeby byli w fenomenalnej formie, wygramy to

gunners007 komentarzy: 954311.01.2016, 18:36

Boję się tego meczu z LFC. Mam taką traumę po wyjazdowym spotkaniu z Borussią Kloppa w LM, gdzie byliśmy bezradni jak nigdy wcześniej, ich wysoki pressing sprawił, że byliśmy przy BvB na boisku jak jakaś Almeria czy inna Granada przy Barcelonie. Zresztą każdy wie jak to wyglądało, koszmar, mimo lepszych piłkarzy... nic. Jeszcze ten mecz LFC z City 4-1 gdzie obywatele mając znaacznie lepszych piłkarzy tak jak my i grając tym samym stylem co my, mając te same problemy z grą pod pressingiem co my, zostali zmiażdżeni. W Liverpoolu wracają kontuzjowani, mają wypoczęty skład bo Jurgen wystawił juniorów na Exeter, nie chcę być pesymistą, no ale tak to widzę i najwyżej się pozytywnie zaskoczę.
Jest jednak jedna optymistyczna rzecz, otóż nadmierna pewność siebie kibiców Liverpoolu, którzy uważają, że wygrają na lajcie i robią z siebie nawet faworytów, a takie zachowania społeczności wokół klubu lubią się udzielić piłkarzom, którzy poczują się 'więksi' niż są w rzeczywistości i nie zepną się na ten mecz tak jak na City czy inne Chelsea. Jeśli nie zagrają na pełnej intensywności robiąc 120 km w ciągu meczu i walcząc z pełną agresją to wygramy.

Czeczenia komentarzy: 1249811.01.2016, 18:34

Simao12

Przed 20:45 powinno być wciąż 0:0!

Chicken komentarzy: 70411.01.2016, 18:34

Znacie stronę,gdzie bym mógł obejrzeć film "American Gangster" w jakieś dobrej jakości?

Novazzy komentarzy: 351011.01.2016, 18:33

Tak w zasadzie to czemu na k.com nie można wrzucać http / www ?

afc4life komentarzy: 478311.01.2016, 18:33

songo
O wlasnie dobre spostrzezenie. Campbell potrafi grac na napadzie rownie dobrze. Tylko, ze w reprezentacji ma wiecej miejsca i to sa gry z kontry a on sam jest tam wolnym elektronem.

Simao12 komentarzy: 775211.01.2016, 18:32

Na Camp Nou trzeba liczyć, że nie padnie wczesna bramka.

Ziebka komentarzy: 265911.01.2016, 18:32

co goscie zamiataja na tych instrumentach AC DC !!!!

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.01.2016, 18:31

Błąd świeżaka, tfu!
twitter.com/BoniekZibi/status/686594966144049153/photo/1

Pogba swag level over 9000

afc4life komentarzy: 478311.01.2016, 18:30

KOL no wlasnie fajnie by bylo tylko szkoda rozdzielac Joela z Bellerinem a nie pamietam OXa grajacego nigdy na lewej wiec dlatego obecnie raczej nie mozliwe.

songoku95 komentarzy: 2348611.01.2016, 18:29

doktor
Joel często w reprezentacji gra wyżej jako napastnik, sądzisz że w Arsenalu dałby rade?

Czeczenia komentarzy: 1249811.01.2016, 18:29

Pokonanie Barcelony to jeszcze pół biedy. Jak nie przegrać na wyjeździe?

afc4life komentarzy: 478311.01.2016, 18:29

To bedzie mecz z tych, ktorych Giroud poza walka i stalymi fragmentami zbyt wiele nam nie powinien dac (oprocz koncowek polow gdzie gra stanie sie luzniejsza).

Az przypomina sie Olympiakos w Pierusie gdzie nie mielismy nic do powiedzenia do pierwszej bramki przy ich presingu. Cieszmy sie, ze Live jest dosc zdziesiatkowane.

songoku95 komentarzy: 2348611.01.2016, 18:28

po wyroku TK* my bad.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.01.2016, 18:28

afc4life

ale jak Theo z przodu to co Ox z Joelem na bokach ?

jakie odczucia po wyroku konstytucyjnym?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.01.2016, 18:27

Wojsku,
stare baby nie chcą zdychać.

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 18:27

W każdym razie, w niedługim okresie chciałbym zobaczyć coś takiego jako realną szansę na pokonanie Barcelony na Emirates:

Cech - Belleri, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey, Campbell, Ozil, Sanchez - Walcott

Żwir mi się nie podoba, może i strzela, ale raz daje więcej, a raz daje mniej. Na Barcelonę może wchodzić z ławki, a pewnie wtedy coś wsadzi. Nie mam zaufania do Walcotta, ale czasami wierzę w jego dzień konia, a obrona Barcelony to idealna okazja do wykorzystania jego szybkości. Na Gabriela w podstawie nie liczę, pewnie i tak zagra Per, czego się mocno boję, bo zbyt duży wiatrak będzie latać obok niego.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.01.2016, 18:26

Arsenallord

No fakt.Jak już z takim LFC nie dany rady to na zwycięstwo na Anfield poczekamy następne kilka lat

afc4life komentarzy: 478311.01.2016, 18:25

KOL
Zrobi to co wszyscy a jednoczesnie to co umie najlepiej czyli cholernie mocny pressing :D Plasterek tez sie znajdzie dlatego marzenie widziec Walcotta z przodu na szpicy jako odpowiedz na taka taktyke ale to raczej niemozliwe obecnie.

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 18:23

Plaster na Ozila (pewnie ze strony Cana) na 100% będzie, więc musi zagrać Campbell, bo za rozgrywanie nie będzie miał się kto wziąć. Trzeba bardzo liczyć na Ramseya.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.01.2016, 18:22

Witowo
Barcy nie darowac i probowac rozmontowac.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.01.2016, 18:21

Ciekawe co Klopp wymyśli na mecz z nami, bo tylko on może nam krwi napsuć...jakiś wysoki pressing, plaster na Ozila

Czeczenia komentarzy: 1249811.01.2016, 18:05

No, czyli potencjalni spadkowicze. W Polsce największy klub ustrzelił największą gwiazdę mistrza kraju. Bez sumy odstępnego. I fajnie.

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 18:04

@Kysio2607

Egipcjanin. :D

A tak na serio, to obstawiam Flaminiego. Chciałbym też zobaczyć Joela na prawej stronie, niech Fijo lata sobie po lewej i błagam, niech nie strzeli przypadkowo dwóch bramek, bo wtedy Wenger go będzie wystawiał 10x pod rząd, a ja mam nadzieję, że Sanchez będzie występował razem z Joelem. W sensie - niech te bramki strzeli ktoś inny, bo Walcottowi zdarza się mecz konia raz na jakiś czas. Zbyt rzadko jednak.