Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland

Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland 09.01.2016, 17:05, Sebastian Czarnecki 2703 komentarzy

Arsenal wygrywający 3-1 z Sunderlandem po bramkach Campbella, Ramseya i Girouda? Gdzieś to już widzieliśmy. Dokładnie takim samym rezultatem i z tymi samymi strzelcami po londyńskiej stronie zakończyło się grudniowe spotkanie ligowe pomiędzy obiema ekipami, które również odbyło się na Emirates Stadium!

Tak czy siak, Kanonierzy - choć nie bez problemów - zapewnili sobie awans do 4. rundy Pucharu Anglii najmniejszym nakładem sił i mogą już skupić się wyłącznie na przygotowaniu do meczu z Liverpoolem.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Chambers (67. Arteta), Chamberlain - Campbell (81. Adelaide), Iwobi (66. Ramsey), Walcott - Giroud

Sunderland: Pickford - Yedlin, O'Shea (65. Jones), Coates, van Aanholt - Watmore, Cattermole (57. M'Vila), Toivonen, Lens - Fletcher (76. Mavrias), Graham

Po ogłoszeniu oficjalnych składów na ten mecz, wielu kibiców zastanawiało się, kto będzie pełnił jaką rolę na boisku. Wstępne ustawienie wskazywało na Campbella na prawej stronie, Walcotta na lewej, a także Iwobiego za plecami napastnika. Nigeryjczyk schodził jednak na lewą flankę, kiedy Theo dublował pozycję napastnika.

Na pierwszą groźną sytuację przyszło nam czekać do 9. minuty. Olivier Giroud podaniem z pierwszej piłki uruchomił Kierana Gibbsa w akcji sam na sam z bramkarzem, jednak Anglik trafił prosto w dobrze ustawionego Pickforda.

W 17. minucie defensywę Arsenalu dopadł przeraźliwy wirus niekompetencji i niesubordynacji. Niefortunne podanie Gibbsa do Koscielnego spowodowało, że Francuz się potknął, nie opanował piłki i oddał ją Lensowi, który oddał strzał i pokonał Petra Čecha. 1-0 dla Sunderlandu!

W 20. minucie fantastyczną akcją popisał się Alex Iwobi, który ograł dwóch zawodników, przedarł się w pole karne i oddał strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z defensorów.

W 26. minucie Kanonierzy doprowadzają do wyrównania. Podanie Walcotta szczęśliwie trafiło pod nogi Joela Campbella, który z najbliższej odległości strzelił tuż przy słupku, nie dając Pickfordowi żadnych szans!

Trzy minuty później groźny strzał oddał Alex Chamberlain, ale zabrakło mu precyzji, by piłka znalazła drogę w kierunku światła bramki.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części spotkania. Kanonierzy starali się częściej utrzymywać przy piłce, ale nie byli w stanie przedostać się pod bramkę Pickforda i stworzyć zagrożenie. Z drugiej strony, poprawili grę w defensywie i sami starali się trzymać napastników Sunderlandu z dala od swojego pola karnego.

W końcówce pierwszej połowy londyńczycy nieco się uaktywnili, ale wciąż nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji, która pozwoliłaby im wyjść na prowadzenie.

Wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Bardzo aktywny był Joel Campbell, którego strzał po przerwie został zablokowany przez obrońcę, podobnie zresztą jak dobitka Theo Walcotta. Kanonierzy wywalczyli rzut rożny.

W 57. minucie bardzo dobrą akcją popisał się Chamberlain, który ładnie wymanewrował obrońcę i stworzył sobie miejsce do oddania strzału, po czym uderzył... w słupek. Z dobitką ruszył jeszcze Theo Walcott, ale posłał piłkę obok bramki.

Dwie minuty później podobna akcja miała miejsce po stronie Czarnych Kotów. Tym razem Steven Fletcher głową strzelił w poprzeczkę, z kolei dobitka Watmore'a nie znalazła drogi do bramki.

Na 25 minut przed końcem meczu obaj trenerzy ruszyli ze zmianami. Wenger desygnował do gry Artetę i Ramseya, którzy zmienili Chambersa i Iwobiego, z kolei Sam Allardyce zastąpił O'Shea'ę Billym Jonesem. Kilka minut wcześniej Yann M'Vila zmienił Lee Cattermole'a.

W 68. minucie londyńczycy przeprowadzili ładną akcję kombinacyjną, która zakończyła się podaniem na lewą stronę do Gibbsa i dośrodkowaniem po ziemi w pole karne. Olivier Giroud dopadł do piłki posłanej przez Anglika, ale dobrze ustawiony Pickford zdołał ją przechwycić.

Prawdziwy #Wengerball w wykonaniu Arsenalu! Świetna akcja kombinacyjna pomiędzy Campbellem, Bellerinem a Ramseyem zakończyła się podaniem prawego obrońcy do Walijczyka i świetnym wykończeniem po długim słupku. 2-1!

W 76. minucie było już 3-1! Kolejny raz prawym skrzydłem popędził Bellerin, który dobrze odczytał intencje obiegającego obrońców Girouda i podał prosto pod jego nogę. Francuz nie zwykł marnować takich sytuacji i podwyższył prowadzenie!

W 77. minucie za Fletchera wszedł Mavrias. Cztery minuty później miejsce Campbella zajął debiutujący Jeff Reine-Adelaide.

W 84. minucie Olivier Giroud oddał bardzo dobry strzał głową na bramkę Pickforda, ale młody Anglik popisał się niezłą interwencją i zatrzymał piłkę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy wygrali 3-1 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

FA CupRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
sebastix11 komentarzy: 599511.01.2016, 20:10

Ziebka

zmien z HD na SD, masz taka opcje nad oknem playera ;)

tomekafc95 komentarzy: 413611.01.2016, 20:10

Trafimy na jakis slabszy zespol ;]

andrew1707 komentarzy: 207211.01.2016, 20:10

Liverpool could make a £22.3m bid for Anderlecht midfielder Dennis Praet. (Source: Independent)

Dobry wieczór kolejna plotka ale nie od Daily i Mirrorów, Sunów i Metrów.

Kaidus komentarzy: 62611.01.2016, 20:09

Godin (zdaniem wielu jeden z najlepszych, a może nawet najlepszy stoper na świecie) zajął 18. miejsce w klasyfikacji defensorów. Dla porównania - Ramos pierwsze (XD), David Luiz dziesiąte. Chiellini też bardzo nisko, bo na 16 miejscu.

Ziebka komentarzy: 265911.01.2016, 20:04

ktos dysponuje linkiem do losowania FAC?

Kaidus komentarzy: 62611.01.2016, 20:00

Płaczę ze śmiechu, widząc drużynę roku. Ramos to oficjalnie najbardziej przeraklamowany stoper w historii piłki nożnej. Marcelo to jest maksymalnie TOP5 lewych obrońców świata, na pewno nie jest najlepszy. Od Modricia dużo bardziej zasłużył James albo De Bruyne. Iniesta też mocno naciągany. Śmieszy brak Bonucciego lub Chielliniego i obecność Thiago Silvy (chyba 3 raz z rzędu niezasłużenie).
Ogółem najbardziej pokrzywdzony Juventus - mistrzostwo, puchar i superpuchar Włoch, finał LM i co? Jeden zawodnik w drużynie roku i to mocno naciąganie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.01.2016, 20:00

Terror
I znowu devilpage padnie. Tym razem na dobre.

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 19:57

A mnie to śmieszy robienie najlepszych jedenastek, w jednym sezonie Chelsea taka fajna, wszyscy piłkarze tacy super, jedenastka PL prawie cała ich, a w drugim... naprawdę WSZYSCY stracili formę? Wszyscy?

Dlatego wierzę w to, że o obliczu drużyny często decyduje 3-4 wybitnych piłkarzy, a reszta po prostu musi być taka, by z nimi spisywała się dobrze. Ta wybitność musi być szczególnie z przodu.

kaden komentarzy: 170311.01.2016, 19:57