Derby bez goli: Chelsea 0-0 Arsenal

Derby bez goli: Chelsea 0-0 Arsenal 17.09.2017, 15:40, Łukasz Wandzel 1074 komentarzy

Niedzielny szlagier 5. kolejki Premier League nie przyniósł ani jednego gola, jednak derby Londynu mogły się podobać każdemu sympatykowi piłki nożnej. Wielu sytuacjom podbramkowym towarzyszyła waleczność zawodników, co przekładało się na ostre fizyczne pojedynki oraz... kartki.

Z pewnością kibice The Blues, jak i The Gunners będą czuć niedosyt związany z podziałem punktów. Gospodarze chcieli wykorzystać słabą dyspozycję Arsenalu i liczyli, że pomoże im w tym występ na Stamford Bridge. Na ich nieszczęście, podopieczni Arsene'a Wengera czuli się nieswojo na stadionie przeciwnika nie więcej niż dziesięć minut. Po tym czasie poradzili sobie ze swoją własną nieporadnością i ruszyli do ataku, pokazując charakter. Piłkarze Chelsea byli faworytami w tym spotkaniu, dlatego wielu dziwi się, że Kanonierzy zdołali uzyskać chociaż punkt. Prawda jest taka, że byli znacznie bliżej zwycięstwa od swojego rywala.

Jeszcze nie wszystkie elementy w układance Arsene'a Wengera współgrają, tak jak by sobie tego życzył, lecz dokonując chłodnej kalkulacji, można śmiało pochwalić jego drużynę. Na pewno nikt w szatni Arsenalu nie cieszy się z remisu, ale przed tym meczem istniały obawy przed powtórną klęską, podobną do tej w meczu z Liverpoolem. Jednak Kanonierzy udowodnili, że są w stanie grać z najlepszymi jak równy z równym. Wielu fanów obawiało się też, czy gra trójką obrońców będzie bezpieczna przeciwko tak klasowemu zespołowi jak Chelsea, lecz tak naprawdę fakt, że obie ekipy korzystały z formacji 3-4-3 sprawiał, że oba zespoły były zależne od wad i zalet takiego ustawienia. Były wzmocnione w obronie, ale mniejsza liczba graczy z przodu powodowała częstsze straty. Derby Londynu nie straciły przez to na widowisku, ale nie była to w pełni otwarta gra.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Bellerin, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Iwobi (81' Elneny), Welbeck (73' Giroud) - Lacazette (66' Alexis).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Luiz, Cahill - Moses, Kante, Fabregas, Alonso - Willian (69' Hazard), Morata (89' Christensen), Pedro (46' Bakayoko).

The Gunners nie stracili gola w pierwszych minutach, kiedy nie wyglądali najlepiej, i dzięki temu byli wstanie podjąć rękawicę rzuconą przez rywala w dalszej części meczu. Gdyby za bardzo oddali pole rywalowi, mógł powtórzyć się scenariusz ze spotkania z The Reds. Jednak z każdą kolejną sekundą przełamywali się. Choć na początku piłkarze gospodarzy nieco zagrażali bramce Petra Cecha, to zawodnicy gości pokazali, że są w stanie rywalizować z najlepszymi. Pierwszą, naprawdę groźną, szansę na zdobycie gola miała drużyna Kanonierów po kwadransie, kiedy to Bellerin dograł futbolówkę na głowę Welbecka. Gdyby Anglik nieco lepiej wycelował, cieszyłby się z kolejnej bramki zdobytej w tym sezonie.

Nie można powiedzieć, że Arsenal dominował, gdyż Chelsea także dochodziła do swoich sytuacji. Jedną z lepszych była znakomita piłka Fabregasa do Pedro, który wyprzedził obronę Arsenalu, lecz nie poradził sobie, mając przed sobą tylko Petra Cecha. Jeśli ktoś już po pierwszej połowie chciał argumentować, że to jednak The Gunners są drużyną lepszą w trakcie tego spotkania, miał prawo powołać się na sytuację Aarona Ramseya, który ze wszystkich zawodników na murawie był najbliżej wpisania się na listę strzelców w pierwszej części spotkania, ale trafił w słupek po ładnym rajdzie między piłkarzami The Blues.

Arsenal po przerwie nadal nie obniżył poziomu i stwarzał groźniejsze sytuacje niż przeciwnik. Najbardziej szkoda tej, kiedy to Shkodran Mustafi faktycznie zdobył bramkę... niestety z pozycji spalonej. Niemiec oddał strzał głową po zagraniu Granita Xhaki, ale kilka sekund później zorientował się, że jego trafienia nie zaliczono.

Później to gospodarze przycisnęli Arsenal. Wydawało się, że Eden Hazard po pojawieniu się na murawie dawał więcej swojemu zespołowi, niż Alexis Sanchez Kanonierom, kiedy wszedł z ławki, zmieniając tym samym Lacazette'a. Sam Francuz zasługiwał na to, żeby zejść z murawy, ponieważ nie rozgrywał wybitnych zawodów, lecz z drugiej strony, nowy nabytek Chelsea, Alvaro Morata, także nie trafił tego dnia do siatki.

Nerwowa końcówka Arsene'a Wengera zamieniła się w nerwową końcówkę, którą musiał przeżywać Antonio Conte. Wszystko za sprawą Davida Luiza, gdyż Brazylijczyk bezpardonowym wślizgiem zmiótł z murawy Seada Kolasinaca w 87. minucie. Za to przewinienie został ukarany czerwoną kartką. Bośniak wrócił do gry, a stopera Chelsea nie było już na murawie. Arsenalowi niestety nie udało się zgarnąć kompletu punktów. Ostatni gwizdek sędziego zabrzmiał po czterech doliczonych minutach, kończąc derby Londynu bezbramkowym remisem.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
GROMALL komentarzy: 509017.09.2017, 16:23

trochę szkoda,ale wazny punkt.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.09.2017, 16:23

0-0. Taki wynik przed meczem wziąłbym z pocałowaniem ręki. Chociaż niedosyt pozostał.

thegunners101 komentarzy: 248517.09.2017, 16:23

Bardzo dobry mecz taktycznie. Można było wygrać, ale i przegrać. Trzeba szanować punkt.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2017, 16:23

Dobrze było.Druga połowa słabsza ale nie ma co narzekać.Ja jestem zadowolony ;)

Gofer999 komentarzy: 1473217.09.2017, 16:23

Ricku morda psinko. :D

Trequartista komentarzy: 536617.09.2017, 16:23

Niedosyt

mitmichael komentarzy: 4924317.09.2017, 16:23

No prosze wyszlismy na 3 obroncow i zremisowalismy na Stamford Bridge gdzie byla szansa nawet na zwyciestwo. Da sie? da sie tylko trzeba chciec.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.09.2017, 16:23

Brawo. W końcu była walka

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52417.09.2017, 16:22

I zamiast dośrodkować w pole karne, to znów bezsensowne podania.

kelob komentarzy: 86217.09.2017, 16:22

mihex

ale wiesz, ze to powiedzial Roslon geniuszu?

GKS_AFC komentarzy: 872017.09.2017, 16:22

Dramat tylko 1 pkt.
I oni chca gonic lidera??

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102017.09.2017, 16:22

Aha do dumy powinniśmy to wygrać

Gofer999 komentarzy: 1473217.09.2017, 16:22

Dobry wynik. Spoko mecz. Ja jestem zadowolony.

ZielonyLisc komentarzy: 2029417.09.2017, 16:22

Dobry mecz w naszym wykonaniu lecz czuć niedosyt. Można było to wygrać

Mihex komentarzy: 2360417.09.2017, 16:22

"Chelsea dobije do 10 punktów. Arsenal wzbogaci się tylko o jedno oczki" ~ Nudzki 2017

songoku95 komentarzy: 2348617.09.2017, 16:21

@Barney: bo to odnośnie sytaucji z Mosesem. Sead go skasował.

MarkOvermars komentarzy: 915017.09.2017, 16:21

@Damaks: bo nie było faulu

pumeks komentarzy: 2080817.09.2017, 16:21

Giroud praktycznie nie dostał żadnej piłki na polu karnym czelsi.....

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102017.09.2017, 16:21

Co się Cieszynie jak na Livesport po 0

ale mi punkty uciekają w FPL za żółtka....Kolasinac, Bellerin, Luiz

Aden komentarzy: 98317.09.2017, 16:21

Sead, Seadem, on tak normalnie, ale nikt nie chwali Cecha. Praktycznie 90% strzałów/centr złapał na pełnym luzie

Mihex komentarzy: 2360417.09.2017, 16:19

Alexis się ustawił jakby wolnego chciał kopać.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041317.09.2017, 16:19

Kolasinac!

Gofer999 komentarzy: 1473217.09.2017, 16:19

Kola to oficjalnie mój ulubiony zawodnik Arsenalu.

mitmichael komentarzy: 4924317.09.2017, 16:19

Moses to jest frajer, jak ciota sie kladzie

ZielonyLisc komentarzy: 2029417.09.2017, 16:19

Walcott wbiegaj na boisko może Olivier Cię nie zobaczy!!!

Aden komentarzy: 98317.09.2017, 16:18

A Seo stoi. Tytanowe kości. Niektórym by poszedł piszczel od takiego strzału, a on jak gdyby nigdy nic :D
W Schalke podobnie ktoś w niego wjechał(jeśli dobrze pamiętam) i to gościa bolało, a nie Seo :D

ZielonyLisc komentarzy: 2029417.09.2017, 16:17