Derby bez goli: Chelsea 0-0 Arsenal

Derby bez goli: Chelsea 0-0 Arsenal 17.09.2017, 15:40, Łukasz Wandzel 1074 komentarzy

Niedzielny szlagier 5. kolejki Premier League nie przyniósł ani jednego gola, jednak derby Londynu mogły się podobać każdemu sympatykowi piłki nożnej. Wielu sytuacjom podbramkowym towarzyszyła waleczność zawodników, co przekładało się na ostre fizyczne pojedynki oraz... kartki.

Z pewnością kibice The Blues, jak i The Gunners będą czuć niedosyt związany z podziałem punktów. Gospodarze chcieli wykorzystać słabą dyspozycję Arsenalu i liczyli, że pomoże im w tym występ na Stamford Bridge. Na ich nieszczęście, podopieczni Arsene'a Wengera czuli się nieswojo na stadionie przeciwnika nie więcej niż dziesięć minut. Po tym czasie poradzili sobie ze swoją własną nieporadnością i ruszyli do ataku, pokazując charakter. Piłkarze Chelsea byli faworytami w tym spotkaniu, dlatego wielu dziwi się, że Kanonierzy zdołali uzyskać chociaż punkt. Prawda jest taka, że byli znacznie bliżej zwycięstwa od swojego rywala.

Jeszcze nie wszystkie elementy w układance Arsene'a Wengera współgrają, tak jak by sobie tego życzył, lecz dokonując chłodnej kalkulacji, można śmiało pochwalić jego drużynę. Na pewno nikt w szatni Arsenalu nie cieszy się z remisu, ale przed tym meczem istniały obawy przed powtórną klęską, podobną do tej w meczu z Liverpoolem. Jednak Kanonierzy udowodnili, że są w stanie grać z najlepszymi jak równy z równym. Wielu fanów obawiało się też, czy gra trójką obrońców będzie bezpieczna przeciwko tak klasowemu zespołowi jak Chelsea, lecz tak naprawdę fakt, że obie ekipy korzystały z formacji 3-4-3 sprawiał, że oba zespoły były zależne od wad i zalet takiego ustawienia. Były wzmocnione w obronie, ale mniejsza liczba graczy z przodu powodowała częstsze straty. Derby Londynu nie straciły przez to na widowisku, ale nie była to w pełni otwarta gra.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Bellerin, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Iwobi (81' Elneny), Welbeck (73' Giroud) - Lacazette (66' Alexis).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Luiz, Cahill - Moses, Kante, Fabregas, Alonso - Willian (69' Hazard), Morata (89' Christensen), Pedro (46' Bakayoko).

The Gunners nie stracili gola w pierwszych minutach, kiedy nie wyglądali najlepiej, i dzięki temu byli wstanie podjąć rękawicę rzuconą przez rywala w dalszej części meczu. Gdyby za bardzo oddali pole rywalowi, mógł powtórzyć się scenariusz ze spotkania z The Reds. Jednak z każdą kolejną sekundą przełamywali się. Choć na początku piłkarze gospodarzy nieco zagrażali bramce Petra Cecha, to zawodnicy gości pokazali, że są w stanie rywalizować z najlepszymi. Pierwszą, naprawdę groźną, szansę na zdobycie gola miała drużyna Kanonierów po kwadransie, kiedy to Bellerin dograł futbolówkę na głowę Welbecka. Gdyby Anglik nieco lepiej wycelował, cieszyłby się z kolejnej bramki zdobytej w tym sezonie.

Nie można powiedzieć, że Arsenal dominował, gdyż Chelsea także dochodziła do swoich sytuacji. Jedną z lepszych była znakomita piłka Fabregasa do Pedro, który wyprzedził obronę Arsenalu, lecz nie poradził sobie, mając przed sobą tylko Petra Cecha. Jeśli ktoś już po pierwszej połowie chciał argumentować, że to jednak The Gunners są drużyną lepszą w trakcie tego spotkania, miał prawo powołać się na sytuację Aarona Ramseya, który ze wszystkich zawodników na murawie był najbliżej wpisania się na listę strzelców w pierwszej części spotkania, ale trafił w słupek po ładnym rajdzie między piłkarzami The Blues.

Arsenal po przerwie nadal nie obniżył poziomu i stwarzał groźniejsze sytuacje niż przeciwnik. Najbardziej szkoda tej, kiedy to Shkodran Mustafi faktycznie zdobył bramkę... niestety z pozycji spalonej. Niemiec oddał strzał głową po zagraniu Granita Xhaki, ale kilka sekund później zorientował się, że jego trafienia nie zaliczono.

Później to gospodarze przycisnęli Arsenal. Wydawało się, że Eden Hazard po pojawieniu się na murawie dawał więcej swojemu zespołowi, niż Alexis Sanchez Kanonierom, kiedy wszedł z ławki, zmieniając tym samym Lacazette'a. Sam Francuz zasługiwał na to, żeby zejść z murawy, ponieważ nie rozgrywał wybitnych zawodów, lecz z drugiej strony, nowy nabytek Chelsea, Alvaro Morata, także nie trafił tego dnia do siatki.

Nerwowa końcówka Arsene'a Wengera zamieniła się w nerwową końcówkę, którą musiał przeżywać Antonio Conte. Wszystko za sprawą Davida Luiza, gdyż Brazylijczyk bezpardonowym wślizgiem zmiótł z murawy Seada Kolasinaca w 87. minucie. Za to przewinienie został ukarany czerwoną kartką. Bośniak wrócił do gry, a stopera Chelsea nie było już na murawie. Arsenalowi niestety nie udało się zgarnąć kompletu punktów. Ostatni gwizdek sędziego zabrzmiał po czterech doliczonych minutach, kończąc derby Londynu bezbramkowym remisem.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gerwciu komentarzy: 372217.09.2017, 16:16

Kretyn. Czerwo + kilka meczy zawieszenia się należy

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 217.09.2017, 16:16

No i wykorzystać to teraz. A Luiz debil.

rafi_i komentarzy: 421817.09.2017, 16:16

psychol

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.09.2017, 16:16

4 mecze co najmniej.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.09.2017, 16:16

Kolasinac legenda. Noga urwana. Dawaj ją skleimy na tejpa.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068717.09.2017, 16:16

Luiz idiota skończony

pumeks komentarzy: 2080817.09.2017, 16:16

Super....Mówiłem, że Luiz gra złośliwie.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 217.09.2017, 16:14

@ZielonyLisc: Nie tylko do Ciebie, do wszystkich ludzi piszących, że bezsensowna zmiana, bo Walcotta jechała cała strona za cieniutki występ w czwartek i było dużo komentarzy w stylu "byle nie zagrał w niedzielę".

Gofer999 komentarzy: 1473217.09.2017, 16:14

Zawsze jak jest rzut rożny przeciwko nam to mam mini zawał.

ZielonyLisc komentarzy: 2029417.09.2017, 16:14

@Dewry: a kto wie, znając jego szczęście może by coś ukasil., a tak gra denny Elneny

darobos komentarzy: 75217.09.2017, 16:14

Elneny to jedno z największych nieporozumień w tym klubie

Aden komentarzy: 98317.09.2017, 16:14

@MarkOvermars: Ogólnie obaj nie powinni, aaaaaaaallleee, jak się nie ma co się lubi... :(

AlexSong2321 komentarzy: 78917.09.2017, 16:13

Elneny to jest poziom spadkowicza... facet jest tragiczny

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 217.09.2017, 16:13

@ZielonyLisc: Walcott odpaliłby swój tryb ducha, Ramsey na tym PS zrobi więcej niż zrobiłby Anglik.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.09.2017, 16:13

Ale kopanina pod koniec.

pumeks komentarzy: 2080817.09.2017, 16:13

3 straty Elneny'ego

ZielonyLisc komentarzy: 2029417.09.2017, 16:12

@Dewry: rozumiem, że to do mnie?? Ja nie pisałem nic o Walcottcie po meczu z Koln

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.09.2017, 16:12

Weźcie tego Elnenyego. Przy nim Ramsey to jest Ronaldinho.

pumeks komentarzy: 2080817.09.2017, 16:12

Luiz strasznie złośliwie gra bez piłki.
Kopie po kostkach, trzyma za koszulkę...

FanekAFC komentarzy: 511217.09.2017, 16:12

Jaki Elneny jest slaby, co on robi w Arsenalu ?!

ziomalos komentarzy: 53317.09.2017, 16:12

El neny jaka tragedia ...

GKS_AFC komentarzy: 872017.09.2017, 16:12

Co tam sie odjaniepawla lol

@songoku95: dokładnie, właśnie Walcotta

Aden komentarzy: 98317.09.2017, 16:11

@MarkOvermars: Dla mnie Walcott nie powinien być w tym klubie od 3 lat, minimum, więc wolę Faraona, niżeli tego wiecznego juniora

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 217.09.2017, 16:11

Przed meczem - "po występie z Koln mam nadzieję, że Walcott nie powącha dzisiaj murawy"
W trakcie meczu, Elneny najbardziej ofensywną zmianą poza Walcottem jaka nam pozostała - "Siwy gra na remis"