Derby bez goli: Chelsea 0-0 Arsenal

Derby bez goli: Chelsea 0-0 Arsenal 17.09.2017, 15:40, Łukasz Wandzel 1074 komentarzy

Niedzielny szlagier 5. kolejki Premier League nie przyniósł ani jednego gola, jednak derby Londynu mogły się podobać każdemu sympatykowi piłki nożnej. Wielu sytuacjom podbramkowym towarzyszyła waleczność zawodników, co przekładało się na ostre fizyczne pojedynki oraz... kartki.

Z pewnością kibice The Blues, jak i The Gunners będą czuć niedosyt związany z podziałem punktów. Gospodarze chcieli wykorzystać słabą dyspozycję Arsenalu i liczyli, że pomoże im w tym występ na Stamford Bridge. Na ich nieszczęście, podopieczni Arsene'a Wengera czuli się nieswojo na stadionie przeciwnika nie więcej niż dziesięć minut. Po tym czasie poradzili sobie ze swoją własną nieporadnością i ruszyli do ataku, pokazując charakter. Piłkarze Chelsea byli faworytami w tym spotkaniu, dlatego wielu dziwi się, że Kanonierzy zdołali uzyskać chociaż punkt. Prawda jest taka, że byli znacznie bliżej zwycięstwa od swojego rywala.

Jeszcze nie wszystkie elementy w układance Arsene'a Wengera współgrają, tak jak by sobie tego życzył, lecz dokonując chłodnej kalkulacji, można śmiało pochwalić jego drużynę. Na pewno nikt w szatni Arsenalu nie cieszy się z remisu, ale przed tym meczem istniały obawy przed powtórną klęską, podobną do tej w meczu z Liverpoolem. Jednak Kanonierzy udowodnili, że są w stanie grać z najlepszymi jak równy z równym. Wielu fanów obawiało się też, czy gra trójką obrońców będzie bezpieczna przeciwko tak klasowemu zespołowi jak Chelsea, lecz tak naprawdę fakt, że obie ekipy korzystały z formacji 3-4-3 sprawiał, że oba zespoły były zależne od wad i zalet takiego ustawienia. Były wzmocnione w obronie, ale mniejsza liczba graczy z przodu powodowała częstsze straty. Derby Londynu nie straciły przez to na widowisku, ale nie była to w pełni otwarta gra.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Bellerin, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Iwobi (81' Elneny), Welbeck (73' Giroud) - Lacazette (66' Alexis).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Luiz, Cahill - Moses, Kante, Fabregas, Alonso - Willian (69' Hazard), Morata (89' Christensen), Pedro (46' Bakayoko).

The Gunners nie stracili gola w pierwszych minutach, kiedy nie wyglądali najlepiej, i dzięki temu byli wstanie podjąć rękawicę rzuconą przez rywala w dalszej części meczu. Gdyby za bardzo oddali pole rywalowi, mógł powtórzyć się scenariusz ze spotkania z The Reds. Jednak z każdą kolejną sekundą przełamywali się. Choć na początku piłkarze gospodarzy nieco zagrażali bramce Petra Cecha, to zawodnicy gości pokazali, że są w stanie rywalizować z najlepszymi. Pierwszą, naprawdę groźną, szansę na zdobycie gola miała drużyna Kanonierów po kwadransie, kiedy to Bellerin dograł futbolówkę na głowę Welbecka. Gdyby Anglik nieco lepiej wycelował, cieszyłby się z kolejnej bramki zdobytej w tym sezonie.

Nie można powiedzieć, że Arsenal dominował, gdyż Chelsea także dochodziła do swoich sytuacji. Jedną z lepszych była znakomita piłka Fabregasa do Pedro, który wyprzedził obronę Arsenalu, lecz nie poradził sobie, mając przed sobą tylko Petra Cecha. Jeśli ktoś już po pierwszej połowie chciał argumentować, że to jednak The Gunners są drużyną lepszą w trakcie tego spotkania, miał prawo powołać się na sytuację Aarona Ramseya, który ze wszystkich zawodników na murawie był najbliżej wpisania się na listę strzelców w pierwszej części spotkania, ale trafił w słupek po ładnym rajdzie między piłkarzami The Blues.

Arsenal po przerwie nadal nie obniżył poziomu i stwarzał groźniejsze sytuacje niż przeciwnik. Najbardziej szkoda tej, kiedy to Shkodran Mustafi faktycznie zdobył bramkę... niestety z pozycji spalonej. Niemiec oddał strzał głową po zagraniu Granita Xhaki, ale kilka sekund później zorientował się, że jego trafienia nie zaliczono.

Później to gospodarze przycisnęli Arsenal. Wydawało się, że Eden Hazard po pojawieniu się na murawie dawał więcej swojemu zespołowi, niż Alexis Sanchez Kanonierom, kiedy wszedł z ławki, zmieniając tym samym Lacazette'a. Sam Francuz zasługiwał na to, żeby zejść z murawy, ponieważ nie rozgrywał wybitnych zawodów, lecz z drugiej strony, nowy nabytek Chelsea, Alvaro Morata, także nie trafił tego dnia do siatki.

Nerwowa końcówka Arsene'a Wengera zamieniła się w nerwową końcówkę, którą musiał przeżywać Antonio Conte. Wszystko za sprawą Davida Luiza, gdyż Brazylijczyk bezpardonowym wślizgiem zmiótł z murawy Seada Kolasinaca w 87. minucie. Za to przewinienie został ukarany czerwoną kartką. Bośniak wrócił do gry, a stopera Chelsea nie było już na murawie. Arsenalowi niestety nie udało się zgarnąć kompletu punktów. Ostatni gwizdek sędziego zabrzmiał po czterech doliczonych minutach, kończąc derby Londynu bezbramkowym remisem.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Sparku komentarzy: 340217.09.2017, 19:52

Kto waszym zdaniem ponosi winę za kolizję na starcie w Singapurze? Według mnie najbardziej winny zawodnik Red bulla, później Vettel chociaż w bardzo małym stopniu ponieważ nie mógł przewidzieć fantastycznego startu Kimmiego, Fin według mnie zrobił wszystko perfekcyjnie

@ChatCrapGetBanged: gdybym ja to wiedzial to bym triple captain nie gral :P
A na druga czesc sezonu doatane jeszcze raz triple captain czy po 1 raz na sezon to jest?

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36217.09.2017, 19:44

@Baronesko: oby, bo mam nadzieje ze nie powtórzy się znowu powtorka ze stycznia i dalszych miesięcy. Na razie będziemy zapewne wszystko wygrywać, potem przyjdzie test

maciekbe komentarzy: 1245817.09.2017, 19:43

Czy mi się wydawało, czy w trakcie dzisiejszego spotkania Mustafi i Kosa zamieniali się pozycją na boisku? Nie chodzi mi o zwykłe łatanie dziur przy wycieczce do przodu jednego z nich; mówię o zamianie na dłuższy okres gry. Coś nowego na tej pozycji, chyba, że coś mi się przewidziało.
Całe popołudnie zastanawiam się, co się stało, że tak to dobrze zagrało. Większa dyscyplina w środku pary Xhaka/Ramsey? Bellerin w dobrej dyspozycji i na swojej stronie? Tak czy siak to bardzo dobry prognostyk. Co prawda wynik wierci dziurę w brzuchu, bo mogliśmy tam w końcu wygrać, ale jestem zadowolony

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2017, 19:43

@amadeo: Ozark

Alonso komentarzy: 1282417.09.2017, 19:42

Jeżeli chodzi o najgorszy bilans transferowy za letnie transfery w Anglii to czwórka wygląda tak:
1. MU -155,9m
2. MC -147,9m
3. Chelsea -77m
4. Everton -50,8m

wejsun komentarzy: 65617.09.2017, 19:39

@Baronesko: No i nie wystawianie Holdinga ;)

Baronesko komentarzy: 133217.09.2017, 19:36

Nasza defensywa niezla wygladala, wreszcie Bellerin zagral dobry mecz. My jeszcze w tym sezonie odpalimy, oby kontuzje nas omijaly tylko!

Elastico07 komentarzy: 1255417.09.2017, 19:35

@Papaciok: Tez na to czekam od 1 kolejki,mam nadzieje ze za tydzien.

wejsun komentarzy: 65617.09.2017, 19:34

@ZielonyLisc: United z Mou powracają na góre tabeli.Jak widać potrzebował trochę czasu na ogarnięcie zespołu

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492517.09.2017, 19:33

@Xanthi

Podwójna kolejka się zdarzy w drugiej połowie sezonu na skutek przeniesionych meczy. Kilka drużyn będzie nadrabiało jakieś puchary i zagra w środku tygodnia, wtedy FPL zaliczy te mecze do aktualnej kolejki, czyli zawodnicy z tych drużyn zapunktują dwa razy. Teoretycznie najlepiej wtedy użyć triple captaina (czyli potrojenia a nie podwojenia zdobytych punktów). Ale że między spotkaniami są ze 2 dni przerwy, to często kluczowi zawodnicy w jednym z nich dostają wolne i wychodzi na to samo.

Tak łopatologicznie, bo nie wiem na ile poważny jest Twój brak doświadczenia i ogarnięcia giery.

ZielonyLisc komentarzy: 2028317.09.2017, 19:33

Oooo, a po meczu Bellerin już szponci i jeździ na jakieś targi mody :D

facebook.com/HectorBellerin/videos/980856852056361/

Baronesko komentarzy: 133217.09.2017, 19:33

@Elastico07: bylem we Wroclawiu. Mnie ta zmiana mega rozczarowala, bo Iwobi byl kompletnie niewidoczny w drugiej polowie. Sanchez i Laca to dwoch szybkoch gosci w ataku a w 2 polowie gralismy glownie z kontry. Nie wiem dlaczego Wenger tak postapil.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.09.2017, 19:30

Everton jedno zwyciestwo, a wydali w PL chyba prawie najwiecej kasy na transfery, ale tak to jest jak sie je pakuje w Sigurdssona , Rooneya i Sandro Ramireza zamiast zrobic dobry skauting i sprowadzic kogos fajnego z innych lig. Jeszcze bedzie tak, ze beda walczyc o utrzymanie, bo tak nie ma kto ładowac goli teraz stabilnie po stracie lukaku.

ZielonyLisc komentarzy: 2028317.09.2017, 19:29

United 4:0

wow są w gazie.

wejsun komentarzy: 65617.09.2017, 19:29

@amadeo: Ja bym polecił CSI Miami czy też NY to się nigdy nie nudzi :D no i jest to coś w stylu kriminału/detektywistycznego

amadeo komentarzy: 514917.09.2017, 19:28

@XandeR: podziękował dobry człowieku :D

Mihex komentarzy: 2360417.09.2017, 19:27

Philipp też druga bramka. Ale ładna podcinka :P

amadeo komentarzy: 514917.09.2017, 19:27

@wejsun: jeśli chodzi o seriale to coś w stylu Breaking Bad, True Detective, Gomorra, Narcos, Dexter...

Elastico07 komentarzy: 1255417.09.2017, 19:25

@Baronesko: Tez nie jestem w stanie tego zrozumieć,moze Lacazette nie grał wybitnego meczu ale takiego zawodnika warto trzymac pełne 90 minut bo w kazdej chwili moze odpalic i strzelić,ciekawe czy zobaczymy w tym sezonie duet Sanchez-Laca,bo o trio z Ozilem juz nie mowie,czekam na to od 1 kolejki.Gdzie byłeś w pubie ?

Papaciok komentarzy: 438717.09.2017, 19:25

Prawda jest taka że brakowało nam Uzila w formie bo Iwobi i elllleny to skandal

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 217.09.2017, 19:24

W ogóle oglądał ktoś walkę Golovkin-Canelo? Słyszałem, że jakieś kontrowersje były.

Xanthi komentarzy: 98417.09.2017, 19:23

@ChatCrapGetBanged: ps dzieki za odpowiedz

@ChatCrapGetBanged: a co chodzi z tym ze triple captain na podwojnej kolejce ??

Elastico07 komentarzy: 1255417.09.2017, 19:22

Zapraszam ludzi z Krakowa i Okolicy

Baronesko komentarzy: 133217.09.2017, 19:22

Wlasnie wrocilem z meczu z pubu.. fajny mecz w naszym wykonaniu, ale strasznie sie wkurzylem zmiana Laca-Sanchez. To jest kryminal, ze Iwobi tyle czasu spedzil na boisku, dla mnie byl 1 do zmiany. Nie rozumiem Wengera.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.09.2017, 19:19

@amadeo: Miodowe lata

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492517.09.2017, 19:19

@Xanthi

Taki wildcard, tyle że na jedną kolejkę, później kadra wraca do stanu poprzedniego..

Mihex komentarzy: 2360417.09.2017, 19:19

Już nawet 4-0 :P Aubama dwie bramki w minutę.

Xanthi komentarzy: 98417.09.2017, 19:17

Nie zdazylo bvb roznego wykonac a system var juz po cicho dal sygnal ze nalezy sie karny
Trwalo to 15 sec

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2017, 19:17

@amadeo: Gomorra.Włoska mafia, narkotyki itd

wejsun komentarzy: 65617.09.2017, 19:17

@amadeo
a jaki gatunek serialu/filmu preferujesz?

Mihex komentarzy: 2360417.09.2017, 19:17

Znowu VAR w akcji w Niemczech. Karny dla BvB o Koeln pewnie 3-0 w plecy :P
No chłopakom ostatnio nie idzie wyraźnie :P

Xanthi komentarzy: 98417.09.2017, 19:15

@ChatCrapGetBanged: wlasnie a co chodzi z tym free hitem?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.09.2017, 19:14

Barca oficjalnie potwierdzila, ze Dembele wypada im na 3-4 miesiace.

amadeo komentarzy: 514917.09.2017, 19:13

Towarzysze, jaki polecacie dobry film/serial na ten deszczowy wieczór ? :D ostatnio skończyłem 3 sezon Narcos i nie wiem co teraz oglądać :/

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492517.09.2017, 19:12

Teraz na podwójny GW wjeżdża Free Hit. Potrójny kapitan na podwójną kolejkę był zwykle o tyle bezsensowny, że dany zawodnik grzał ławę w jednym ze spotkań.

Xanthi komentarzy: 98417.09.2017, 19:11

@mistiqueAFC:
Ja w ogole to tak bylem ogarniety w tej grze ze ten triple captain to sobie nacisnalem bo chcialem zobaczyc co to w pierwszej kolejce :d
Na szczescie lukaku w tego strzel 2 :d

Kerandeb komentarzy: 19517.09.2017, 19:09

@mistiqueAFC: Ja też włączyłem triola na Kane...

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.09.2017, 19:06

No dobra, Mkhitaryan i DDG trochę mi podratowali kolejkę, 42 punkty, może jeszcze coś wpadnie, nie jest najgorzej. Ale i tak daję ostatnią szansę mojemu składowi xd

wejsun komentarzy: 65617.09.2017, 19:06

Witam Panowie ominęła mnie druga połowa mógłby ktoś mi streścić naszą grę? kto grał najlepiej a kto najgorzej?