Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal

Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal 20.01.2013, 15:22, Łukasz Kęczkowski 3859 komentarzy

Bardzo słaba pierwsza połowa, niezła druga. Tak w skrócie wyglądało spotkanie Arsenalu z Chelsea. Niestety nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść Kanonierów i do domów będą oni wracać bez punktów. 2:1 dla Chelsea.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Wilshere, Diaby, Cazorla, Walcott, Giroud

Chelsea: Cech; Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole; Ramires, Lampard; Oscar, Mata, Hazard; Torres

Pomimo tego, że to gracze w niebieskich koszulkach rozgrywali piłkę, to pierwszą naprawdę groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Ładnym podaniem do Girouda popisał się Theo Walcott, jednak strzał Francuza minimalnie minął długi słupek bramki Cecha.

6. minuta i mamy bramkę dla Chelsea! Podopieczni Beniteza przeprowadzili błyskawiczną akcję, którą pięknym strzałem pod poprzeczkę wykończył Juan Mata. 1:0 dla Chelsea.

Już trzy minuty później bliscy wyrównania byli gracze Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla, jednak jego uderzenie z największym trudem sparował Cech.

W jedenastej minucie indywidualną akcję przeprowadził Eden Hazard, jednak jego uderzenie udało się obronić Wojtkowi Szczęsnemu.

Rzut karny dla Chelsea! W 16. minucie oko w oko ze Szczęsnym stanął Ramires. Polski golkiper wyszedł do Brazylijczyka i próbował go powstrzymać, jednak jedynie go przewrócił. Pan Martin Atkinson wskazał na wapno i pokazał Polakowi żółtą kartkę. Do piłki podszedł Frank Lampard i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Szczęsnego. 2:0 dla Chelsea.

Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie gracze The Blues poczuli się pewnie i postanowili spokojnie rozgrywać futbolówkę i kontrolować sytuację na boisku. Piłkarze Chelsea praktycznie cały czas byli przy piłce i to oni stwarzali sobie kolejne akcje bramkowe. Podopieczni Beniteza sprawili, że Kanonierzy wyglądali na zespół grający co najmniej o jedną ligę niżej.

Nawet gdy udało się Arsenalowi rozegrać w miarę składną akcję, to osamotnionego z przodu Girouda natychmiast otoczyło trzech defensorów Chelsea i bez trudu odebrali mu oni futbolówkę.

W 33. minucie ładną akcję rozegrali Kanonierzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował wtedy pozycję spaloną Theo Walcotta. Identyczna sytuacja miała miejsce w 41. oraz 46. minucie, kiedy to na ofsajdzie ponownie znajdował się Walcott.

Po minucie doliczonego czasu gry pan Martin Atkinson zaprosił obie drużyny na 15 minut przerwy.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy celny strzał na bramkę Cecha oddał Theo Walcott, jednak uderzenie Anglika było zbyt lekkie by zaskoczyć golkipera Chelsea.

W 57. minucie w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Olivier Giroud. Piłkę do snajpera w ładny sposób wrzucił Kieran Gibbs, jednak strzał Francuza bez problemu wyłapał Cech.

W 58. minucie bardzo ładnym podaniem na wolne pole Cazorla wypuścił Walcotta. Anglik lekko podciął piłkę i po krótkim słupku posłał ją do bramki Cecha. Arsenal zaczyna odrabiać straty, już tylko 2:1 dla Chelsea!

60 sekund po bramce kontaktowej Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Coquelina wszedł Aaron Ramsey.

Chwilę później kolejna groźna akcja Kanonierów. Piłkę na prawej flance otrzymał Theo Walcott, który postanowił zagrać odrobinę samolubnie i oddał niecelny strzał na bramkę Cecha.

Kilka minut później faulowany tuż przed polem karnym Chelsea był Theo Walcott, a sędzia Atkinson podyktował rzut wolny dla Arsenalu. Do piłki podszedł Santi Cazorla, jednak jego strzał trafił w jednego z graczy The Blues.

W 68. minucie ładną akcją popisał się Fernando Torres, minął Mertesackera, jednak zbyt mocno wypuścił sobie później piłkę, którą bez problemu przejął Szczęsny.

W 72. minucie w miejsce Oscara wszedł Ryan Bertrand.

Już minutę później ładny strzał z dystansu oddał Ramires, ale Wojtkowi Szczęsnemu udało się sparować piłkę do boku.

W 75. minucie na placu gry zameldował się Andriej Arszawin, który zmienił Abou Diaby'ego. W 81. minucie za Torresa pojawił się Ba.

W 83. minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Demba Ba. Senegalczyk minął Wojciecha Szczęsnego i oddał strzał na pustą bramkę, jednak Vermaelenowi udało się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

W 87. minucie tuż przed polem karnym Chelsea faulowany był Sagna. Żółtą kartkę obejrzał w tej sytuacji Ashley Cole. Do piłki podszedł Thomas Vermaelen, jednak strzał Belga był minimalnie niecelny. Minutę później za Hazarda wszedł Marin.

W 94. minucie w wybornej sytuacji znalazł się Theo Walcott, jednak w ostatniej sekundzie Anglika uprzedził Gary Cahill i wygarnął mu piłkę spod nóg.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego, po pięciu doliczonych minutach pan Atkinson po raz ostatni użył gwizdka i zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
mar12301 komentarzy: 2311722.01.2013, 21:15

Boruc POWOŁANY na mecz towarzyski z Irlandią.

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 21:15

@amadeo
No umówmy się, że to "tylko" czwartoligowiec :P

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34122.01.2013, 21:14

@Ars3n
Timex za 350 zł :| seria Expedition, modelu Ci teraz nie podam. Tylko trochę ponad dwa lata wytrzymał.

amadeo komentarzy: 514922.01.2013, 21:12

Bradford coś nie daje rady...chyba za wysokie progi, mocni są chyba tylko u siebie.

anty_pzpn_ komentarzy: 337022.01.2013, 21:12

Jezeli Wenger nie kupi zadnego grajka ktory z marszu wszedlby do podstawowej 11 a skonczymy w TO 4 wtedy pelen podziw dla Wengera ze udalo mu sie awansowac do LM ;p

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 21:10

Dziwne, że ten N'Zogbia się nie łapie do pierwszego składu Aston Villi.
W końcu jak na nich to wydali trochę kasy żeby go kupić z Wigan.

adix1994 komentarzy: 256122.01.2013, 21:09

Nawet takie Newcastle,QPR kupuja a my nic.jak zawsze stoimy. BYE BYE Champions League.

amadeo komentarzy: 514922.01.2013, 21:05

@ Marzag
Nie pogardziłbym ;)
Belgowie szturmem robią karierę w PL, chciałem wcześniej Mirallasa - nie wyszło, to może Benteke ;)

LoveTheGunners komentarzy: 914022.01.2013, 21:04

marzag

oczywiscie , zadecyduje czy liczymy sie w walce o LE

mar12301 komentarzy: 2311722.01.2013, 21:04

Kupmy tego Jovetica. Toż to realny transfer dla nas.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 122.01.2013, 21:04

amadeo, mozliwe ze benteke do nas przyjdzie w lato jak villa spadnie ;p

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 122.01.2013, 21:03

juz za kilkanascie dni bedzie news zatytułowany słowami któregoś z piłkarzy "Luty może być decydujący" ;d

amadeo komentarzy: 514922.01.2013, 21:03

@ Marzag
Mi tam się szczególnie Benteke podoba, niezła technika i głowa...jedynie musi poprawić skuteczność.

LoveTheGunners komentarzy: 914022.01.2013, 21:03

fabsafc

no to fajnie a u nas na lawce SSman

amadeo komentarzy: 514922.01.2013, 21:02

Ależ otwarty mecz na Villa Park ;d

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17222.01.2013, 21:01

Yanga-Mbiwa oficjalnie zawodnikiem Newcastle.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 122.01.2013, 21:01

ale ten nzogbia dobrze dosrodkowuje ;d

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 21:00

@Verminator97
Jovetić zarabia ok. 50 tys. euro tygodniowo.
@pauleta19
A Joveticia nie sprzedali Juve bo on ma podobno w umowie tzw klauzulę "Anty-Juve" :P

LoveTheGunners komentarzy: 914022.01.2013, 21:00

pingu

no prosze Cie nie w 1 klasie liceum ;D wiesz tyle ze mi to jak narazie starcza nie odstaje od nich a nawet czasami zbieram lepsze oceny ;)

MrWhite komentarzy: 74222.01.2013, 20:59

Tak w ogole to sa jakies REALNE plotki transferowe Arsenalu ? Czy same wyssane z palca nowiny?

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 20:57

LTG > To na studia już nie pójdziesz? Nauka do 2-3 to norma. :)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 122.01.2013, 20:57

Louis Nicolin: "Mbiwa to kretyn"
hehe nie ma to jak prezez wypowiadający się w ten sposób o byłym piłkarzu

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 20:56

adix1994 > Tak, za minutę się zamyka.

LoveTheGunners komentarzy: 914022.01.2013, 20:56

uff , koniec z ta nauka bo juz brak mi sil , ja podziwiam moje kolezanki z klasy ktory ucza sie do 2 , 3 w nocy

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17222.01.2013, 20:56

whoscored.com/Graphics/245/Show/Teams-with-the-Most-Fewest-Defensive-Errors

Brutalna grafika dla angielskiej piłki, dla defensywy angielskich klubów.

adix1994 komentarzy: 256122.01.2013, 20:56

Zero transferów ;///// Okienko sie zamyka.

Dziwne, że Lambert jeszcze nie poleciał...

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 20:55

Marzag
Tak, to on.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 122.01.2013, 20:53

Arsenal23, to ten co strzelil gola barcelonie?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2013, 20:53

Trza lecieć do nauki, bo nie napiszę na egzaminie, że znów godzinę refreshowałem stronę, bo Wenger się bryndzluje z transferami do ostatnich dni okienka.

_Dennis_Bergkamp_ na moje oko to robią dobre transfery QPR naściągało w połowie dobrych zawodników z niechcianym szrotem. Przynajmniej mówię o tych dwóch:(reszta nie wiem) Mbiwa i Debuchy to podstawowi reprezentanci Francji i na pewno nie zaniżyliby poziomu w obecnym Arsenalu.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 122.01.2013, 20:53

Pardew to chyba tylko we francji robi zakupy, jednak moim zdaniem Debuchy, Mbwia + Gouffran to dobre wzmocnienia.

amadeo komentarzy: 514922.01.2013, 20:53

2 bliźniacze akcje Villi, wrzutka N'Zogbii i Benteke niecelnie z główki...ale są blisko, ciekawe jak Bradford to wytrzyma

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.01.2013, 20:49

independent.co.uk/sport/football/transfers/arsene-wenger-ponders-move-for-celtics-victor-wanyama-to-bolster-arsenal-midfield-8460943.html