Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal

Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal 20.01.2013, 15:22, Łukasz Kęczkowski 3859 komentarzy

Bardzo słaba pierwsza połowa, niezła druga. Tak w skrócie wyglądało spotkanie Arsenalu z Chelsea. Niestety nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść Kanonierów i do domów będą oni wracać bez punktów. 2:1 dla Chelsea.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Wilshere, Diaby, Cazorla, Walcott, Giroud

Chelsea: Cech; Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole; Ramires, Lampard; Oscar, Mata, Hazard; Torres

Pomimo tego, że to gracze w niebieskich koszulkach rozgrywali piłkę, to pierwszą naprawdę groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Ładnym podaniem do Girouda popisał się Theo Walcott, jednak strzał Francuza minimalnie minął długi słupek bramki Cecha.

6. minuta i mamy bramkę dla Chelsea! Podopieczni Beniteza przeprowadzili błyskawiczną akcję, którą pięknym strzałem pod poprzeczkę wykończył Juan Mata. 1:0 dla Chelsea.

Już trzy minuty później bliscy wyrównania byli gracze Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla, jednak jego uderzenie z największym trudem sparował Cech.

W jedenastej minucie indywidualną akcję przeprowadził Eden Hazard, jednak jego uderzenie udało się obronić Wojtkowi Szczęsnemu.

Rzut karny dla Chelsea! W 16. minucie oko w oko ze Szczęsnym stanął Ramires. Polski golkiper wyszedł do Brazylijczyka i próbował go powstrzymać, jednak jedynie go przewrócił. Pan Martin Atkinson wskazał na wapno i pokazał Polakowi żółtą kartkę. Do piłki podszedł Frank Lampard i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Szczęsnego. 2:0 dla Chelsea.

Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie gracze The Blues poczuli się pewnie i postanowili spokojnie rozgrywać futbolówkę i kontrolować sytuację na boisku. Piłkarze Chelsea praktycznie cały czas byli przy piłce i to oni stwarzali sobie kolejne akcje bramkowe. Podopieczni Beniteza sprawili, że Kanonierzy wyglądali na zespół grający co najmniej o jedną ligę niżej.

Nawet gdy udało się Arsenalowi rozegrać w miarę składną akcję, to osamotnionego z przodu Girouda natychmiast otoczyło trzech defensorów Chelsea i bez trudu odebrali mu oni futbolówkę.

W 33. minucie ładną akcję rozegrali Kanonierzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował wtedy pozycję spaloną Theo Walcotta. Identyczna sytuacja miała miejsce w 41. oraz 46. minucie, kiedy to na ofsajdzie ponownie znajdował się Walcott.

Po minucie doliczonego czasu gry pan Martin Atkinson zaprosił obie drużyny na 15 minut przerwy.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy celny strzał na bramkę Cecha oddał Theo Walcott, jednak uderzenie Anglika było zbyt lekkie by zaskoczyć golkipera Chelsea.

W 57. minucie w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Olivier Giroud. Piłkę do snajpera w ładny sposób wrzucił Kieran Gibbs, jednak strzał Francuza bez problemu wyłapał Cech.

W 58. minucie bardzo ładnym podaniem na wolne pole Cazorla wypuścił Walcotta. Anglik lekko podciął piłkę i po krótkim słupku posłał ją do bramki Cecha. Arsenal zaczyna odrabiać straty, już tylko 2:1 dla Chelsea!

60 sekund po bramce kontaktowej Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Coquelina wszedł Aaron Ramsey.

Chwilę później kolejna groźna akcja Kanonierów. Piłkę na prawej flance otrzymał Theo Walcott, który postanowił zagrać odrobinę samolubnie i oddał niecelny strzał na bramkę Cecha.

Kilka minut później faulowany tuż przed polem karnym Chelsea był Theo Walcott, a sędzia Atkinson podyktował rzut wolny dla Arsenalu. Do piłki podszedł Santi Cazorla, jednak jego strzał trafił w jednego z graczy The Blues.

W 68. minucie ładną akcją popisał się Fernando Torres, minął Mertesackera, jednak zbyt mocno wypuścił sobie później piłkę, którą bez problemu przejął Szczęsny.

W 72. minucie w miejsce Oscara wszedł Ryan Bertrand.

Już minutę później ładny strzał z dystansu oddał Ramires, ale Wojtkowi Szczęsnemu udało się sparować piłkę do boku.

W 75. minucie na placu gry zameldował się Andriej Arszawin, który zmienił Abou Diaby'ego. W 81. minucie za Torresa pojawił się Ba.

W 83. minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Demba Ba. Senegalczyk minął Wojciecha Szczęsnego i oddał strzał na pustą bramkę, jednak Vermaelenowi udało się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

W 87. minucie tuż przed polem karnym Chelsea faulowany był Sagna. Żółtą kartkę obejrzał w tej sytuacji Ashley Cole. Do piłki podszedł Thomas Vermaelen, jednak strzał Belga był minimalnie niecelny. Minutę później za Hazarda wszedł Marin.

W 94. minucie w wybornej sytuacji znalazł się Theo Walcott, jednak w ostatniej sekundzie Anglika uprzedził Gary Cahill i wygarnął mu piłkę spod nóg.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego, po pięciu doliczonych minutach pan Atkinson po raz ostatni użył gwizdka i zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 20:39

pauleta19 > Bo tam mają mózgi zamiast siana w głowie, tam nie wzmacniają ligowych rywali...

Arsenal994 komentarzy: 24522.01.2013, 20:39

twitpic.com/bxetrw

młody gervinho

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 20:39

Ja osobiście polecam kupować pakiet dodatkowych monet po meczu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2013, 20:39

ArseneAl, żebyś się nie zdziwił we Florencji ludzie kochają futbol, tam to coś więcej niż kasa.

Latem odrzucili ofertę Juve wynoszącą 25mln euro:
solojuve.com/komentarze_prasowe/della_valle_jovetic_zostaje_z_nami.php

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.01.2013, 20:38

JanikK

Ja w ogóle nie ogarniam tego UT a chciał bym w to pograć :)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34122.01.2013, 20:37

@Ars3n
najbardziej szkoda zegarka, bo całkiem fajny jest..

Arsenal23

Nie czytałem wczesniej co pisałeś :) Do czego bijesz?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.01.2013, 20:35

przesylam ten tutorial do paczek (fifa ut), sam osobiscie wygralem gerrarda za pierwszym razem.

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FaRsP8LCRbc#!

Ars3n komentarzy: 1235422.01.2013, 20:35

bmwz
yyy... no niestety nie pomoge ci. Taki pech i to dopiero poczatek tygodnia o.o

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.01.2013, 20:34

A ja właściwie już dzisiaj pisałem ale powtórzę, Armero pewnie nie bez powodu przeszedł na wypożyczenie do Napoli, a ostatnio dużo było o Zunidze.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2013, 20:34

Wenger pewnie tam buszuje w Ligue 2 i szuka wzmocnień na okienko 2015/2016 :P

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 20:33

@Arsenalfcfan
Mam lekkie wrażenie, że sam nie wierzysz w to co piszesz ^^
@pauleta19
Nie no bez przesady... Fiorentina to nie jest jakiś bardzo bogaty klub żeby z miejsca odrzucić ofertę w wysokości 20 mln funtów.

gooner66 komentarzy: 113022.01.2013, 20:33

Co wy? Jovetić nierealny.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.01.2013, 20:32

@pauleta

W Fm'ie ciągle gadają o De Rossim, a więc chyba mamy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2013, 20:31

Jovetić co najmniej 30mln funtów, przecież od w Serie A od kilku sezonów jest gwiazdą.

Z resztą przy naszej częstotliwości kupowania piłkarzy z Serie A zastanowiłbym się czy w ogóle mamy tam skautów...

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.01.2013, 20:31

Nie ma chu... możliwości żeby Jovetic do nas trafił. To było by zbyt piękne.

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2013, 20:31

@Marcinafc93

Podobno Rennes zaakceptowało ofertę Rubina , ale nie wiadomo czy dogada się w sprawie kontraktu.

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 20:31

A Newcastle nie konczy i juz ma prawie sciagniętego Haidare

Arsenalfcfan komentarzy: 1320722.01.2013, 20:30

Pauleta, mniejmy nadzieje ze nie chciał tej kasy na mbiwe wydawać bo chce wydać wiecej na kogoś lepszego. Mówił o tym ze chce kupić kogoś z jakością a nie na ilośc . Bo mógł kupić mbiwe, mvile i kilku innych po 5-6 mln. Moze woli jednak tym razem kupić 1 zawodnika za wartość tych kilku.

amadeo komentarzy: 514922.01.2013, 20:30

Oglądacie Villa - Bradford ? Jeśli tak, to nie pogardziłbym linkiem ;)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34122.01.2013, 20:30

@Ars3n
Od wczoraj rozdarły mi się spodnie, popruł plecak do tego zegarek jakimś cudem mi się zepsuł. Jakby tego było mało, to coś mnie pobiera - głowa mnie boli tak, że ledwie wytrzymuję i jest mi strasznie zimno, a nie powinno, bo w domu jest całkiem ciepło. Poszedłbym już najchętniej spać, ale muszę się uczyć na chemię jutrzejszą. Wspaniały dzień, wspaniały tydzień.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 20:29

A23
Napisz maila do Wengera zeby Opla kupil :P

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 122.01.2013, 20:29

M'Vila w Rosji?

E tam probowac mozna a noz widelec Jovetic trafi do nas :)

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2013, 20:28

@ArseneAl

Przecież Arsha to te drugie 10 mln :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.01.2013, 20:28

uwaga, komus chyba zly filmik wyslalem an pw, zamiast tutoriala rabone, a usunalem od tego kogos wiadomosc, kto to byl?;P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.01.2013, 20:28

Shaarawy lepszy. A mój ukochany Insigne kisi się na ławie :(

Ars3n komentarzy: 1235422.01.2013, 20:27

Bmwz
Jak juz sie wyzalasz, to powiedz nam co sie stalo?

anty
my juz mamy problem z 18mln, wiec jak przekroczymy 19mln, to bedzie sukces :d

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 20:26

Ale Jovetić nie odejdzie z Violi taniej niż za 20 mln więc kolejną plotę można włożyć między bajki.
;(

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.01.2013, 20:26

Mnie taki Aubameyanga by nawet zadowolił + denensfywny pomocnik :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.01.2013, 20:26

6.7mln za Yanga-Mbiwę, gdzie Wenger ma oczy?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.01.2013, 20:26

maciekbe>spoko;P

Arsenalfcfan komentarzy: 1320722.01.2013, 20:25

Pinguite, ale takimi ofertami sie osmieszamy... Przez cos takiego inni sie z nas smieja.. A szczególnie z wengera... Niech on nie skąpi tylko, tylko zaoferuje kwotę która moze zostać zaakceptowana..

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34122.01.2013, 20:25

Omg. Tak złego początku tygodnia to jeszcze nie miałem :|

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.01.2013, 20:25

Verminator97

Wiem, dlatego też napisałem że to nie francuz.

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 20:24

ArseneAl > Dziwne iż jeszcze się nie "napaliłeś" :P

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2013, 20:23

@michalal

Aubameyang z Gabonu :)

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 20:21

Czy ja dobrze widzę? Jakaś plotka łącząca nasz klub z moim ulubionym piłkarzem Serie A?
Przestańcie bo się niepotrzebnie napalę!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.01.2013, 20:21

Ale jednak ostatnio to Newcastle robi lepsze transfery z Ligue od nas, skandal ! skandal ! :D My mamy monopol na ten rynek !

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.01.2013, 20:20

Ja myślę że w poniedziałek coś wpadnie :)

anty_pzpn_ komentarzy: 337022.01.2013, 20:20

Ars3n
To by byl naprawde koniec swiata gdyby Wenger wydal wiecej niz 25 mln na jednego zawodnika haha

Ars3n komentarzy: 1235422.01.2013, 20:18

anty
spadaja. Niech jeszcze kupi kogos w ostatni dzien okienka jak Liverpool Carolla.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.01.2013, 20:17

Arsenal23

Aubameyanga to chyba nie francuz :)

anty_pzpn_ komentarzy: 337022.01.2013, 20:17

Czyli pewnie zamiast wydac 2,5 mln za zawodnika X wydamy 1,5 ;D

Papcio mowil ze transfery w ostatnim tygodniu bo wtedy podobno ceny zawodnikow spadaja :D

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 922.01.2013, 20:17

Mbiwa - Ł6.7M. Debuchy - Ł5.5M. Haidara - Ł2.8M. Gouffran - Ł1.2M. Not bad business from Newcastle.

zobaczymy jak przełoży się to na wyniki :)

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 20:16

Arsenal23 > Taa, a mało tego Debuchy właśnie na początku stycznia do nich zawitał. LOL co nie?