Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal

Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal 20.01.2013, 15:22, Łukasz Kęczkowski 3859 komentarzy

Bardzo słaba pierwsza połowa, niezła druga. Tak w skrócie wyglądało spotkanie Arsenalu z Chelsea. Niestety nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść Kanonierów i do domów będą oni wracać bez punktów. 2:1 dla Chelsea.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Wilshere, Diaby, Cazorla, Walcott, Giroud

Chelsea: Cech; Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole; Ramires, Lampard; Oscar, Mata, Hazard; Torres

Pomimo tego, że to gracze w niebieskich koszulkach rozgrywali piłkę, to pierwszą naprawdę groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Ładnym podaniem do Girouda popisał się Theo Walcott, jednak strzał Francuza minimalnie minął długi słupek bramki Cecha.

6. minuta i mamy bramkę dla Chelsea! Podopieczni Beniteza przeprowadzili błyskawiczną akcję, którą pięknym strzałem pod poprzeczkę wykończył Juan Mata. 1:0 dla Chelsea.

Już trzy minuty później bliscy wyrównania byli gracze Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla, jednak jego uderzenie z największym trudem sparował Cech.

W jedenastej minucie indywidualną akcję przeprowadził Eden Hazard, jednak jego uderzenie udało się obronić Wojtkowi Szczęsnemu.

Rzut karny dla Chelsea! W 16. minucie oko w oko ze Szczęsnym stanął Ramires. Polski golkiper wyszedł do Brazylijczyka i próbował go powstrzymać, jednak jedynie go przewrócił. Pan Martin Atkinson wskazał na wapno i pokazał Polakowi żółtą kartkę. Do piłki podszedł Frank Lampard i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Szczęsnego. 2:0 dla Chelsea.

Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie gracze The Blues poczuli się pewnie i postanowili spokojnie rozgrywać futbolówkę i kontrolować sytuację na boisku. Piłkarze Chelsea praktycznie cały czas byli przy piłce i to oni stwarzali sobie kolejne akcje bramkowe. Podopieczni Beniteza sprawili, że Kanonierzy wyglądali na zespół grający co najmniej o jedną ligę niżej.

Nawet gdy udało się Arsenalowi rozegrać w miarę składną akcję, to osamotnionego z przodu Girouda natychmiast otoczyło trzech defensorów Chelsea i bez trudu odebrali mu oni futbolówkę.

W 33. minucie ładną akcję rozegrali Kanonierzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował wtedy pozycję spaloną Theo Walcotta. Identyczna sytuacja miała miejsce w 41. oraz 46. minucie, kiedy to na ofsajdzie ponownie znajdował się Walcott.

Po minucie doliczonego czasu gry pan Martin Atkinson zaprosił obie drużyny na 15 minut przerwy.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy celny strzał na bramkę Cecha oddał Theo Walcott, jednak uderzenie Anglika było zbyt lekkie by zaskoczyć golkipera Chelsea.

W 57. minucie w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Olivier Giroud. Piłkę do snajpera w ładny sposób wrzucił Kieran Gibbs, jednak strzał Francuza bez problemu wyłapał Cech.

W 58. minucie bardzo ładnym podaniem na wolne pole Cazorla wypuścił Walcotta. Anglik lekko podciął piłkę i po krótkim słupku posłał ją do bramki Cecha. Arsenal zaczyna odrabiać straty, już tylko 2:1 dla Chelsea!

60 sekund po bramce kontaktowej Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Coquelina wszedł Aaron Ramsey.

Chwilę później kolejna groźna akcja Kanonierów. Piłkę na prawej flance otrzymał Theo Walcott, który postanowił zagrać odrobinę samolubnie i oddał niecelny strzał na bramkę Cecha.

Kilka minut później faulowany tuż przed polem karnym Chelsea był Theo Walcott, a sędzia Atkinson podyktował rzut wolny dla Arsenalu. Do piłki podszedł Santi Cazorla, jednak jego strzał trafił w jednego z graczy The Blues.

W 68. minucie ładną akcją popisał się Fernando Torres, minął Mertesackera, jednak zbyt mocno wypuścił sobie później piłkę, którą bez problemu przejął Szczęsny.

W 72. minucie w miejsce Oscara wszedł Ryan Bertrand.

Już minutę później ładny strzał z dystansu oddał Ramires, ale Wojtkowi Szczęsnemu udało się sparować piłkę do boku.

W 75. minucie na placu gry zameldował się Andriej Arszawin, który zmienił Abou Diaby'ego. W 81. minucie za Torresa pojawił się Ba.

W 83. minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Demba Ba. Senegalczyk minął Wojciecha Szczęsnego i oddał strzał na pustą bramkę, jednak Vermaelenowi udało się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

W 87. minucie tuż przed polem karnym Chelsea faulowany był Sagna. Żółtą kartkę obejrzał w tej sytuacji Ashley Cole. Do piłki podszedł Thomas Vermaelen, jednak strzał Belga był minimalnie niecelny. Minutę później za Hazarda wszedł Marin.

W 94. minucie w wybornej sytuacji znalazł się Theo Walcott, jednak w ostatniej sekundzie Anglika uprzedził Gary Cahill i wygarnął mu piłkę spod nóg.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego, po pięciu doliczonych minutach pan Atkinson po raz ostatni użył gwizdka i zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.01.2013, 19:15

kto chce poznac sposob na zdobycie ze zlotej paczki drogich pilkarzy? wlasnie na necie tutorial znalazlem, i sam sprawdzilem i dziala ;P

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 19:13

Ja dzis miałem obejrzeć WKS ale zapomniałem i nie wiedzialem na jakim kanale\
NA jakim kanale PNA oglądacie Eurosport?

skyrim komentarzy: 807122.01.2013, 19:13

arsenalnews.co.uk/arsenal-line-up-20m-bid-to-make-serie-a-youngster-first-january-transfer-window-purchase/link/671808/

Fiorentina rejected a recent Arsenal offer for striker Jovetic after transfer talks with the Italian club.

Arsenal's £10M offer for Jovetic was termed short of valuation despite Arsenal proposing Arshavin in the deal.

Arsenal are reportedly considering offering a new deal to Fiorentina for Jovetic in coming days.

vinio komentarzy: 254722.01.2013, 19:10

od tego Mbiwy bardziej wolałem Jana Vertonghena ale żaden nie trafił szkoda, kolejny zawodnik dobry ale jeszcze jest kilku ciekawych na rynku

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2013, 19:05

@4R53NAL

Szkoda , że M'Biwa nie dołączy do nas , ale z drugiej strony jeśli ta wypowiedź , że jego marzeniem jest gra w MU była prawdziwa to nawet dobrze , że go nie kupiliśmy , zagrałby z dwa dobre sezony i poszedłby do SAF-a.

4R53NAL komentarzy: 43122.01.2013, 18:59

MAPOU YANGA-M'BIWA is a Newcastle player. Announced by the @MontpellierHSC website

veron komentarzy: 459222.01.2013, 18:58

In 41 PL apps since joining Arsenal (24 starts on the wing) Gervinho has found a teammate with just 3 of his 63 attempted crosses

3 celne wrzutki na 63 próby, nasz ukochany skrzydłowy :D

Kanonier25 komentarzy: 175822.01.2013, 18:55

Oglądacie PNA? Skusił bym się na mecz Tunezji, ale zauważyłem, że mało bramek pada w turnieju i nie wiem czy opłaca się oglądać.

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2013, 18:51

@vinio

Szczerze to najbardziej to mnie bolały straty takich zawodników jak Henry , Fabs , Nasri , Robin , Song ;(

vinio komentarzy: 254722.01.2013, 18:49

Verminator97
te 2 rzeczy bardziej mnie bolały głównie ta pierwsza

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2013, 18:48

@vinio

Można jeszcze dorzucić finał z Chelsea w CC.

vinio komentarzy: 254722.01.2013, 18:41

Jedyne czego żałuje w AFC to są 2 mecze finał LM i fniał z Birmingham. Tak nie wiele brakowało w tej LM...

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.01.2013, 18:26

Ramsey tez strzela z woleja z 30 m z lewej nogi w Walii a w arsenalu wiadomo jak jest...

tidzejjj komentarzy: 138522.01.2013, 18:15

Nie zbijajmy beczki z niego. Szczerze mówiąc chciałbym żeby wrócił z pewnością siebie i żeby to lewe skrzydło w końcu było obsadzone.
Nie musi zaraz strzelać nie wiadomo ile goli, ale niech chociaż pokaże, że ma wkład w akcje bramkowe. Sukcesem dla niego byłoby zdecydowanie pierwsze miejsce asystenta drużyny.

MrWhite komentarzy: 74222.01.2013, 18:14

Haha Białas lipa :D się jąka i myli czesto i klepie glupoty :D

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7222.01.2013, 18:12

niech się pokaże z dobrej strony na tym PNA to może znajdzie sie na niego jakiś kupiec.

może być dla mnie królem strzelców w tym PNA, i tak go nie chcę. po prostu PL to nie jego poziom.

Ramsi komentarzy: 312922.01.2013, 18:05

mallen ---> a w Arsenalu z metra nie potrafi trafić w bramkę...

tidzejjj komentarzy: 138522.01.2013, 18:03

O kuurde, bardzo ładna bramka Gervinho. Popisał się techniką :)

mallen komentarzy: 2123922.01.2013, 18:00

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wUinF41QCwY

Gol Gerwazego.

amadeo komentarzy: 514922.01.2013, 17:59

Najwidoczniej sztuczki Gervinho sprawdzają się tylko gdy na przeciw ma jakiś gości z Ałaniji Władykaukaz, czy Cotonsport Garoua...hahaha -> w takich klubach grają boczni obrońcy Togo.

Damian10 komentarzy: 25722.01.2013, 17:57

henry18
Żerwinio to jest nasz koksu :)

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 17:57

Marzag > Ot, takie zdrobnienie słowa 'zdziwienie' ? :D chociaż mogłem napisać 'zdziwko'. Nie wzbudziłoby to tyle kontrowersji :P

henry18 komentarzy: 21722.01.2013, 17:56

gervinho bramka i asysta :)

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 122.01.2013, 17:54

Tu nie idzie o patriotyzm a o jakosc przeciwnikow :-P

vinio komentarzy: 254722.01.2013, 17:54

Arsenal to jednak robi niesowite transfery taki Nasri to 100% lepszy był niż ten Hazard a ile wiecej monet zostalo wydanych. Wenger wie co robi o trnasfery sie nie martwie, jedyne o co sie martwie to o przyszłość takich zawodników bo wiadomo ze pozniej chca uciekac

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 122.01.2013, 17:53

Pinguite, 'dziwko'? :-o

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 17:52

Czolo jest patriota i juz . Ot caly sukces i fenomen.

Ars3n komentarzy: 1235422.01.2013, 17:51

Pinguite
Dokladnie. Nawet Cazorla pokazuje, sfg mial niesamowite w Maladze, a u nas kiszka.

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 17:49

Dziwko, że strzelił bramkę? Nie dziwko, bo on jest świetnym piłkarzem. W końcu w Lille miał staty podobne do Hazarda, co nie? Dziwko to jest jak w Arsenalu wszyscy wpadają w jakąś dziwną rzeczywistość, która ich przytłacza i się wstrzelić nie mogą.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 122.01.2013, 17:49

Darek, nie no, chyba ani 1 drybling mu nie wyszedl dzis :-P

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 17:49

Czolo scores :P

karol8206 komentarzy: 34122.01.2013, 17:49

masakra. Gerv brame strzelił na wagę zwycięstwa. nieźle. ale ogólnie i tak słabo zagrał dziś

SzamponArsenal komentarzy: 25322.01.2013, 17:49

Oby jak najwięcej goli Gerva : ) wtedy wróci zbudowany do Arsenalu i przełoży udany występ na gre w PL :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 122.01.2013, 17:48

Czołowy strzela! Jakoś tak nienormalnie ułożył nogę, a i tak wpadła.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 17:47