Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal

Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal 20.01.2013, 15:22, Łukasz Kęczkowski 3859 komentarzy

Bardzo słaba pierwsza połowa, niezła druga. Tak w skrócie wyglądało spotkanie Arsenalu z Chelsea. Niestety nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść Kanonierów i do domów będą oni wracać bez punktów. 2:1 dla Chelsea.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Wilshere, Diaby, Cazorla, Walcott, Giroud

Chelsea: Cech; Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole; Ramires, Lampard; Oscar, Mata, Hazard; Torres

Pomimo tego, że to gracze w niebieskich koszulkach rozgrywali piłkę, to pierwszą naprawdę groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Ładnym podaniem do Girouda popisał się Theo Walcott, jednak strzał Francuza minimalnie minął długi słupek bramki Cecha.

6. minuta i mamy bramkę dla Chelsea! Podopieczni Beniteza przeprowadzili błyskawiczną akcję, którą pięknym strzałem pod poprzeczkę wykończył Juan Mata. 1:0 dla Chelsea.

Już trzy minuty później bliscy wyrównania byli gracze Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla, jednak jego uderzenie z największym trudem sparował Cech.

W jedenastej minucie indywidualną akcję przeprowadził Eden Hazard, jednak jego uderzenie udało się obronić Wojtkowi Szczęsnemu.

Rzut karny dla Chelsea! W 16. minucie oko w oko ze Szczęsnym stanął Ramires. Polski golkiper wyszedł do Brazylijczyka i próbował go powstrzymać, jednak jedynie go przewrócił. Pan Martin Atkinson wskazał na wapno i pokazał Polakowi żółtą kartkę. Do piłki podszedł Frank Lampard i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Szczęsnego. 2:0 dla Chelsea.

Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie gracze The Blues poczuli się pewnie i postanowili spokojnie rozgrywać futbolówkę i kontrolować sytuację na boisku. Piłkarze Chelsea praktycznie cały czas byli przy piłce i to oni stwarzali sobie kolejne akcje bramkowe. Podopieczni Beniteza sprawili, że Kanonierzy wyglądali na zespół grający co najmniej o jedną ligę niżej.

Nawet gdy udało się Arsenalowi rozegrać w miarę składną akcję, to osamotnionego z przodu Girouda natychmiast otoczyło trzech defensorów Chelsea i bez trudu odebrali mu oni futbolówkę.

W 33. minucie ładną akcję rozegrali Kanonierzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował wtedy pozycję spaloną Theo Walcotta. Identyczna sytuacja miała miejsce w 41. oraz 46. minucie, kiedy to na ofsajdzie ponownie znajdował się Walcott.

Po minucie doliczonego czasu gry pan Martin Atkinson zaprosił obie drużyny na 15 minut przerwy.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy celny strzał na bramkę Cecha oddał Theo Walcott, jednak uderzenie Anglika było zbyt lekkie by zaskoczyć golkipera Chelsea.

W 57. minucie w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Olivier Giroud. Piłkę do snajpera w ładny sposób wrzucił Kieran Gibbs, jednak strzał Francuza bez problemu wyłapał Cech.

W 58. minucie bardzo ładnym podaniem na wolne pole Cazorla wypuścił Walcotta. Anglik lekko podciął piłkę i po krótkim słupku posłał ją do bramki Cecha. Arsenal zaczyna odrabiać straty, już tylko 2:1 dla Chelsea!

60 sekund po bramce kontaktowej Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Coquelina wszedł Aaron Ramsey.

Chwilę później kolejna groźna akcja Kanonierów. Piłkę na prawej flance otrzymał Theo Walcott, który postanowił zagrać odrobinę samolubnie i oddał niecelny strzał na bramkę Cecha.

Kilka minut później faulowany tuż przed polem karnym Chelsea był Theo Walcott, a sędzia Atkinson podyktował rzut wolny dla Arsenalu. Do piłki podszedł Santi Cazorla, jednak jego strzał trafił w jednego z graczy The Blues.

W 68. minucie ładną akcją popisał się Fernando Torres, minął Mertesackera, jednak zbyt mocno wypuścił sobie później piłkę, którą bez problemu przejął Szczęsny.

W 72. minucie w miejsce Oscara wszedł Ryan Bertrand.

Już minutę później ładny strzał z dystansu oddał Ramires, ale Wojtkowi Szczęsnemu udało się sparować piłkę do boku.

W 75. minucie na placu gry zameldował się Andriej Arszawin, który zmienił Abou Diaby'ego. W 81. minucie za Torresa pojawił się Ba.

W 83. minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Demba Ba. Senegalczyk minął Wojciecha Szczęsnego i oddał strzał na pustą bramkę, jednak Vermaelenowi udało się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

W 87. minucie tuż przed polem karnym Chelsea faulowany był Sagna. Żółtą kartkę obejrzał w tej sytuacji Ashley Cole. Do piłki podszedł Thomas Vermaelen, jednak strzał Belga był minimalnie niecelny. Minutę później za Hazarda wszedł Marin.

W 94. minucie w wybornej sytuacji znalazł się Theo Walcott, jednak w ostatniej sekundzie Anglika uprzedził Gary Cahill i wygarnął mu piłkę spod nóg.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego, po pięciu doliczonych minutach pan Atkinson po raz ostatni użył gwizdka i zakończył spotkanie.

yaya 1-0

1.skysports.com/football/news/11678/8423050/Montpellier-s-Mapou-Yanga-Mbiwa-arrives-in-England-ahead-of-Newcastle-move

BRAWO

80 razy 60000 ---> 4800000ł czyli 4,8mlnŁ...

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 122.01.2013, 16:06

Adebayor to skrajny obronca wks

ozzy95 komentarzy: 1963 newsów: 122.01.2013, 16:05

Jak ktoś lubi folklor, wuwuzele, Quentina Tarantino i ma poczucie humoru to zapraszam: Eurosport, WKS vs Togo. Ja będę oglądać ze względu na naszego dryblera;)

amadeo komentarzy: 514922.01.2013, 16:03

Widzieliście co zrobił Adebayor ? hahaha

Qarol komentarzy: 1450222.01.2013, 15:59

@Arsenalfcfan

Myślę, że Mbiwa zamknął sobie drogę do Arsenalu swoją wypowiedzią o United, o ile była prawdziwa.

Po takiej deklaracji Wenger mógł z niego zrezygnować, to wcale nie dziwi. Jeśli koleś marzy o United to prędzej czy później do nich trafi. Lepiej niech to będzie transfer z Newcastle, a nie od nas ; ]

eisz komentarzy: 48922.01.2013, 15:59

@adrian12543
Zauważ jeszcze że Coq to piłkarz idealnie do nas pasujący, grający taką piłkę jaką zawsze grał Arsenal pod wodzą Wengera. Ponadto jest szybki jak na DP, podejmuje bardzo szybko decyzje(najczęściej dobre), potrafi pociągnąć kilka m z piłką przy nodze. Brak mu tylko doświadczenia i stabilnej formy, ale i do tego z wiekiem dojdzie. Ja od dawna widzę w nim świetny materiał na bdb piłkarza, czy go wykorzysta to już jego sprawa no i trochę też Wengera.

bartekmlawa komentarzy: 102422.01.2013, 15:58

adrian
Coq zna swoją wartość i już wcześniej powiedział,że chce grać bo inaczej odejdzie.

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 15:57

@Verminator97
A to niby z jakiej racji?
Mamy jeszcze Frimponga.

Verminator97 komentarzy: 1490022.01.2013, 15:55

Jak myślicie Yennaris na DM zagra w meczu z West Hamem ?

Flisu komentarzy: 160222.01.2013, 15:54

400zł za mecz to jeszcze lepiej. Stawiam zero dopingu na meczu. Same chinole pewnie będą :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320722.01.2013, 15:52

Qarol, wiesz co mnie dziwi tylko? To ze Wenger nigdy nie przepuszczal takich okazji jak mbiwa czy zaha.. Wręcz przeciwnie on zawsze jako pierwszy ich sprowadzal. Taka myśl mnie nachodzi ze jest jednak możliwość ze zamiast kupić np. Mvile, mbiwe, zahe i jeszcze kogoś chce w te okienko sprowadzić 1 zawodnika wartego tyle co tych kilku.. Bo w tym wywiadzie własnie dał coś takiego do zrozumienia.. Ale mi zawsze sie nie podoba jak Wenger mówi o tym ze chce jakości.. Te słowa zawsze wrozyly jakiegoś mlodziaka.

amadeo komentarzy: 514922.01.2013, 15:46

@ Flisu
Na NBP leci funt po 4,95...

Qarol komentarzy: 1450222.01.2013, 15:44

Wiara czyni cuda ; D Może w tym przypadku będzie podobnie.

Flisu komentarzy: 160222.01.2013, 15:43

ok 350zł za mecz (z tego co kojarzę funt to ponad 4zł)? Zdzierstwo :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.01.2013, 15:42

mallen > Pojeb*** ich.
Za takie pieniądze można mieć najtańszy karnet na cały sezon bundesligi.

Klama > Nie, ja nie robię ;p Wrzucam tylko jak znajdę jakąś na twitterze.

afcforever > Pogra 1.5 roku w Newcastle i przeniesie się do większego klubu ;p
Fan United trzeba dodać.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997322.01.2013, 15:39

BBC: Wilfried Zaha close to £12m United move. Will be loaned back to Palace for remainder of season

Arsenalfcfan komentarzy: 1320722.01.2013, 15:38

Qarol, nie wiem dlaczego dalej mam jakaś wiara w to, że kupimy kogoś ciekawego.. Lecz z drugiej strony mam coś takiego ze wiem, że nikt nie dojdzie... :D nadzieja matką głupich ;)

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 15:38

@afcforever
Nicollin to zawsze takie teksty wali :P
Ale IMO trochę przesadził. W końcu to jest/był kapitan jego klubu.

mallen komentarzy: 2123922.01.2013, 15:35

"The tickets for the Home match against Bayern have been set at Ł80/ticket - The Highest for any match..."

Qarol komentarzy: 1450222.01.2013, 15:35

Ach ta jakość ; D Ciągle na czasie.

bartekmlawa komentarzy: 102422.01.2013, 15:34

Coq jak sie nam rozkręci to będzie wymiatał.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 222.01.2013, 15:33

Arsenal_1886
Ty robisz te kompilację, że je wrzucasz czy jak?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320722.01.2013, 15:33

Qarol, tak są nowe wieści :) Wenger szuka 2 zawodników z JAKOŚCIĄ , wiec to oznacza ze dwóch zawodników takich jak ten z basti przyjdzie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.01.2013, 15:31

Kompilacja

Chelsea vs COQUELIN

youtube.com/watch?v=0MVPYnJ4sS0

Najlepszy zawodnik pierwszej połowy w zespole Kanonierów.

Qarol komentarzy: 1450222.01.2013, 15:28

Siema ; D

Widzę, że wesoło dzisiaj było na stronie. Jak tam te Wasze spiny ? I co nowego z transferami ?

tomekafc95 komentarzy: 413622.01.2013, 15:27

a wenger byl w niemczech czy to prawda

Waskitcz komentarzy: 449222.01.2013, 15:26

To rozumiem ze skoro Wenger nigdy nie chciał kupiz Zahy to Zaha już jest nasz, kto jest drugim transferem? Diame? Czy Mbiwa?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997322.01.2013, 15:21

Sky Sports News...

Montpellier defender Mapou Yanga-Mbiwa having a medical at Newcastle

akurat tutaj AW mogl sie postarac,no chyba ze delklaracja z manure jest prawdziwa...

tomekafc95 komentarzy: 413622.01.2013, 15:13

o 15:45 gra czolo z ekipa :D

adix1994 komentarzy: 256122.01.2013, 15:10

Na gg sie powyzywajcie albo gdzies indziej. :P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.01.2013, 15:08

ArseneAl

Ja bym uważał, niedługo może ci wyskoczyć nieoczekiwanie pięść z monitora.

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 15:08

@Klama
Wejdź sobie w newsa "Wenger: Pracujemy nad dwoma transferami"
Koleś szuka zaczepki :P

Oggy komentarzy: 948922.01.2013, 15:08

Al-- hahaha, co my tu mamy za "kolegów" "kanonierów"...o.O Nie spodziewałem się, mimo że ten kwiatinho generalnie agresywny gość to i tak jest to przegięcie... Jeez

od kwiatinho; użytkownik; 22.01.2013; 14:43
Za takie durne teksty gdybym Cie spotkał to bym Ci urwał głowe i nasikał do środka cwaniaczku... Sprzed monitora jesteś mocny co? ****u"

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 122.01.2013, 15:01

mallen, ale ma rację. Odszedł do United który prowadzi w maratonie do objęcia mistrzostwa kraju i zapewne je zdobędzie