Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal

Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal 20.01.2013, 15:22, Łukasz Kęczkowski 3859 komentarzy

Bardzo słaba pierwsza połowa, niezła druga. Tak w skrócie wyglądało spotkanie Arsenalu z Chelsea. Niestety nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść Kanonierów i do domów będą oni wracać bez punktów. 2:1 dla Chelsea.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Wilshere, Diaby, Cazorla, Walcott, Giroud

Chelsea: Cech; Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole; Ramires, Lampard; Oscar, Mata, Hazard; Torres

Pomimo tego, że to gracze w niebieskich koszulkach rozgrywali piłkę, to pierwszą naprawdę groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Ładnym podaniem do Girouda popisał się Theo Walcott, jednak strzał Francuza minimalnie minął długi słupek bramki Cecha.

6. minuta i mamy bramkę dla Chelsea! Podopieczni Beniteza przeprowadzili błyskawiczną akcję, którą pięknym strzałem pod poprzeczkę wykończył Juan Mata. 1:0 dla Chelsea.

Już trzy minuty później bliscy wyrównania byli gracze Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla, jednak jego uderzenie z największym trudem sparował Cech.

W jedenastej minucie indywidualną akcję przeprowadził Eden Hazard, jednak jego uderzenie udało się obronić Wojtkowi Szczęsnemu.

Rzut karny dla Chelsea! W 16. minucie oko w oko ze Szczęsnym stanął Ramires. Polski golkiper wyszedł do Brazylijczyka i próbował go powstrzymać, jednak jedynie go przewrócił. Pan Martin Atkinson wskazał na wapno i pokazał Polakowi żółtą kartkę. Do piłki podszedł Frank Lampard i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Szczęsnego. 2:0 dla Chelsea.

Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie gracze The Blues poczuli się pewnie i postanowili spokojnie rozgrywać futbolówkę i kontrolować sytuację na boisku. Piłkarze Chelsea praktycznie cały czas byli przy piłce i to oni stwarzali sobie kolejne akcje bramkowe. Podopieczni Beniteza sprawili, że Kanonierzy wyglądali na zespół grający co najmniej o jedną ligę niżej.

Nawet gdy udało się Arsenalowi rozegrać w miarę składną akcję, to osamotnionego z przodu Girouda natychmiast otoczyło trzech defensorów Chelsea i bez trudu odebrali mu oni futbolówkę.

W 33. minucie ładną akcję rozegrali Kanonierzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował wtedy pozycję spaloną Theo Walcotta. Identyczna sytuacja miała miejsce w 41. oraz 46. minucie, kiedy to na ofsajdzie ponownie znajdował się Walcott.

Po minucie doliczonego czasu gry pan Martin Atkinson zaprosił obie drużyny na 15 minut przerwy.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy celny strzał na bramkę Cecha oddał Theo Walcott, jednak uderzenie Anglika było zbyt lekkie by zaskoczyć golkipera Chelsea.

W 57. minucie w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Olivier Giroud. Piłkę do snajpera w ładny sposób wrzucił Kieran Gibbs, jednak strzał Francuza bez problemu wyłapał Cech.

W 58. minucie bardzo ładnym podaniem na wolne pole Cazorla wypuścił Walcotta. Anglik lekko podciął piłkę i po krótkim słupku posłał ją do bramki Cecha. Arsenal zaczyna odrabiać straty, już tylko 2:1 dla Chelsea!

60 sekund po bramce kontaktowej Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Coquelina wszedł Aaron Ramsey.

Chwilę później kolejna groźna akcja Kanonierów. Piłkę na prawej flance otrzymał Theo Walcott, który postanowił zagrać odrobinę samolubnie i oddał niecelny strzał na bramkę Cecha.

Kilka minut później faulowany tuż przed polem karnym Chelsea był Theo Walcott, a sędzia Atkinson podyktował rzut wolny dla Arsenalu. Do piłki podszedł Santi Cazorla, jednak jego strzał trafił w jednego z graczy The Blues.

W 68. minucie ładną akcją popisał się Fernando Torres, minął Mertesackera, jednak zbyt mocno wypuścił sobie później piłkę, którą bez problemu przejął Szczęsny.

W 72. minucie w miejsce Oscara wszedł Ryan Bertrand.

Już minutę później ładny strzał z dystansu oddał Ramires, ale Wojtkowi Szczęsnemu udało się sparować piłkę do boku.

W 75. minucie na placu gry zameldował się Andriej Arszawin, który zmienił Abou Diaby'ego. W 81. minucie za Torresa pojawił się Ba.

W 83. minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Demba Ba. Senegalczyk minął Wojciecha Szczęsnego i oddał strzał na pustą bramkę, jednak Vermaelenowi udało się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

W 87. minucie tuż przed polem karnym Chelsea faulowany był Sagna. Żółtą kartkę obejrzał w tej sytuacji Ashley Cole. Do piłki podszedł Thomas Vermaelen, jednak strzał Belga był minimalnie niecelny. Minutę później za Hazarda wszedł Marin.

W 94. minucie w wybornej sytuacji znalazł się Theo Walcott, jednak w ostatniej sekundzie Anglika uprzedził Gary Cahill i wygarnął mu piłkę spod nóg.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego, po pięciu doliczonych minutach pan Atkinson po raz ostatni użył gwizdka i zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
mar12301 komentarzy: 2311722.01.2013, 20:13

M'Vila w Rosji, Mbwia w Newcastle. A w co w Arsenalu ? Bez zmian...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.01.2013, 20:13

Nie dość że Mbiwa to jeszcze Masaaido Haidara..., niech sobie dokupią jeszcze Aubameyanga, Goufrana. A potem Pardiu będzie mówił ,że Wenger zabije brytyjskiego ducha ściągając Francuzików.

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 20:13

Arsenalfcfan > No jasne! Skandal, że Arsenal miał czelność wysłać ofertę!

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 222.01.2013, 20:11

dlatego pewnie 4 mln z sissoko z tuluzy to też za dużo :) a i za dembe ba 7 :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320722.01.2013, 20:10

Jeżeli ta oferta za jovetica net prawdziwa to my naprawdę chcemy zrobić z siebie pośmiewisko.. 10 Mln + arshavin... Skandal.. Conajmniej 20 mln I arshavin.. Wtedy moze zaakceptuja...

eisz komentarzy: 48222.01.2013, 20:09

Ehhh jak ja bym chciał żeby w tej dwójce o której mówił Wenger znajdował się Willian... ale pewnie skończy się na młodziakach jak zwykle.

maciekbe komentarzy: 1245822.01.2013, 20:05

@JaniKK opróżnij skrzynkę plz

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 122.01.2013, 20:03

Pinguite, mowi sie o tych dwoch gowniarzach z francji ;p i jesli ktos przyjdzie to zapewne oni ;p

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 922.01.2013, 20:02

Sammy_Ameobi: Need to brush up on my French because this is just getting ridiculous lol

hahaha, czyżby lekka irytacja młodego Ameobiego :D

kanonierosll komentarzy: 197922.01.2013, 20:02

Bartek Jurecki. zmarnowaliśmy jego talent i życiówke... za 2 lata pewnie kompromitacja na własnym terenie ;/

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 20:01

Marzag > Jest jakiś 19 latek który zawita do nas? ;]

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 122.01.2013, 20:00

michalal, jesli lubisz nieznanych 19 latkow to sie napewno nierozczarujesz :-)

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 19:58

Tacy się plączą w swoich komentarzach byle by wylać cały jad.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.01.2013, 19:58

Już sie nie potrafię doczekać nowych twarzy w barwach Arsenalu, żebym się tylko nie rozczarował :D

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 222.01.2013, 19:58

generalnie to tylko potwierdza to co od dawna mówię. Wenger i zarząd do widzenia. Oszukują kibiców, gadają bajki, a wyniki są koszmarne

MateuszK4nonier komentarzy: 440422.01.2013, 19:57

no to wiesz, że grał, a dajesz go do rubryki "zmienią pewnie" zdecyduj się..

MrWhite komentarzy: 74222.01.2013, 19:54

No a Wenger NIC! ha! 9 dni do konca okienka ale po co kogos kupic :D bo po co :D

Qarol komentarzy: 1450222.01.2013, 19:54

@JanikK

Ok, zrobione ; ]

Pinguite komentarzy: 1502022.01.2013, 19:52

Taa, M'Vila trafi do Rosji, Debuchy już zmienił klub. Sneijder? Mwahaha. ;) Ale zawodnicy. Jedynie Demba Ba, ale tego też przeżyjemy... nie był na wage złota potrzebny.

MrWhite komentarzy: 74222.01.2013, 19:52

Podobno Rennes zaakceptowalo oferte Rubina za M'Vile , ale to nie znaczy ze musi tam przejsc ale pewnie zobaczy kasiore i pojdzie do Ruskich

poczekam moze kiedys Clifforda zobacze
Bo mam okazje kupic nowke fife 12 za niska cene ale nie gram zbyt duzo a chcialbym sprobowac w FUT

Ceran komentarzy: 215422.01.2013, 19:43