Dobrze wejść w nowy rok: Arsenal vs Manchester City

Dobrze wejść w nowy rok: Arsenal vs Manchester City 31.12.2021, 15:22, Patryk Bielski 541 komentarzy

Podczas gdy większość z nas przygotowuje się do nadchodzącej zabawy sylwestrowej, piłkarze Premier League, a w szczególności ci z Arsenalu i niebieskiej części Manchesteru, muszą skupić się na czyhających ich wyzwaniach. Bowiem już jutro o godzinie 13:30 na Emirates Stadium dojdzie do pojedynku lidera tabeli z Kanonierami.

O tym, jak trudne zadanie w Nowy Rok czeka na londyńczyków, najlepiej świadczą statystyki. W ostatnich pięciu meczach Premier League Obywatele zdobyli komplet punktów, strzelając przy tym 19 bramek i tracąc jedynie 3, w spotkaniu z Leicesterem. Drużyna Mikela Artety także znajduje się w dobrej formie - 12 na możliwych 15 punktów i 4 lokata w tabeli mogą napawać kibiców z The Emirates optymizmem. Sam Guardiola przyznał przed meczem, że to najgroźniejszy Arsenal od lat.

Jak wygląda sytuacja kadrowa obu drużyn? W Arsenalu nie zobaczymy wciąż powracających po koronawirusie Chambersa, Soaresa oraz Tomiyasu. Oznacza to, że podobnie jak w meczu z Norwich, blok defensywny najprawdopodobniej wzmocni Rob Holding, a Ben White powędruje na prawą obronę. Z powodów dyscyplinarnych wątpliwy jest też występ Aubameyanga. Co warte uwagi, na ławce trenerskiej nie będzie mógł zasiąść Milkel Arteta, który ponownie zmaga się z Covid-19. Więcej o ewentualnych zastępcach Hiszpana przeczytacie tutaj. W drużynie gości na pewno nie zobaczymy kontuzjowanego Delapa, zawieszonego przez klub Mendy'ego, a także Rodriego, który zmaga się z chorobą. Nie wiadomo, czy Guardiola będzie mógł skorzystać ze Stonesa oraz Walkera.

Manchester City to zespół, który ewidentnie nie leży Kanonierom. Z dziesięciu ostatnich spotkań ligowych Arsenal zdołał wywalczyć zaledwie jeden punkt, co dobitnie pokazuje przewagę Obywateli. Londyńczycy w poprzednim roku raz zdołali zajść za skórę ekipie Guardioli, gdy w półfinale Pucharu Anglii na Wembley wyeliminowali City 2-0 po dublecie Aubameyanga. Z pewnością jutrzejsze popołudnie na Emirates Stadium zapowiada się arcyciekawie. Obie drużyny znajdują się obecnie w szczytowych formach i miejmy nadzieję, że to przełoży się na ilość bramek, które będzie nam dane oglądać. Czy Arsenal potrzyma dobrą formę i udowodni, że należy go traktować poważnie w kontekście walki o czołową czwórkę tabeli? O tym przekonamy się już jutro.

Rozgrywki: 21. kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium
Data: Sobota, 1 stycznia, godzina 13:30 czasu polskiego
Sędzia: Stuart Attwell
Typ Kanonierzy.com: 2-2 - Typy bukmacherskie, analizy i zapowiedzi meczów Premier League znajdziesz na tej stronie -> Zagranie.com <- serdecznie zapraszamy!

Manchester CityPremier LeagueZapowiedź autor: Patryk Bielski źrodło: własne
mercol7 komentarzy: 270401.01.2022, 15:35

lipa

kkam195 komentarzy: 138001.01.2022, 15:33

@Barney napisał: "co do karnych nogl byc dla nas tak samo nogl byc dla city bo bak ogladasz powtorke widac ,ze xhaka podstawia noge i trzyma za koszulke. Xhaka to za glupi gracz na walke z topka"
ale tu kurła chodzi o to że jak tu i tu jest 50/50 to czemu ten tępy idiota prowadzący ten mecz nie podyktował obu lub na odwrót, to jest przesada, my swoją drogą sami oddaliśmy te punkty shitom ale sędziowie jak zwykle co mecz pomagają drużynom przeciwnym

Barney komentarzy: 2090801.01.2022, 14:52

Ja jestem obiektywny gabriel sam sie zalatwil , co do karnych nogl byc dla nas tak samo nogl byc dla city bo bak ogladasz powtorke widac ,ze xhaka podstawia noge i trzyma za koszulke. Xhaka to za glupi gracz na walke z topka

***** mac.....znowu cos....
Dobra..... psychicznie nie wytrzymali....

DzejCoop komentarzy: 326401.01.2022, 14:48

Żenada. Nawet tego nie kryją xdd

Moegi14 komentarzy: 177401.01.2022, 14:47

Hatfu

DzejCoop komentarzy: 326401.01.2022, 14:47

To już chyba z 4 czy 5 sytuacja "kontrowersyjna" w tym meczu. Arabski ściek za dużo płaci

Kolejny sędzia szmaciany

fighterPL komentarzy: 38101.01.2022, 14:47

Ale że jak... tak na oczach całego świata takie wałki? xD Wstydu nie mają, czy jak?

DzejCoop komentarzy: 326401.01.2022, 14:46

I **** mnie to obchodzi czy dał czy nie. Wałek i tyle. Jak Ci plują na twarz to mówisz że deszcz?

Barney komentarzy: 2090801.01.2022, 14:45

@DzejCoop:

Walek nie walek ,ale xhaka dal pretekstna kij gk lapal za to koszulke

michalmsos komentarzy: 156501.01.2022, 14:45

Szczerze mysle ze mial podstawy do podyktowania karnego..
Ale tak samo jak dla nas w 1szej polowie...

michalmsos komentarzy: 156501.01.2022, 14:44

I chu.... wiadomo ze tak musialo byc....
Jprdl...

Barney komentarzy: 2090801.01.2022, 14:43

Nie ma karnego ,ale zhaka jak debil go ciagnal

Dominik11 komentarzy: 2016301.01.2022, 14:43

Będzie karny wiadomo.

GKS_AFC komentarzy: 871701.01.2022, 14:34

Jak nie wierzyłem na początku ze z Arteta zagramy w LM od przyszłego sezonu. Tak teraz mysle że mamy na to spore szanse jeśli dalej bedziemy tak grać.

damianARSENAL komentarzy: 851701.01.2022, 14:32

Obstawiam ze Pep zrobi suszarkę i skończy się 3:1

damianARSENAL komentarzy: 851701.01.2022, 14:31

Mamy świetna drużynę ale nadal potrzebujemy szerokiego zespołu. Ci chlopacy nie dadzą rady grać meczów w lidze, pucharach i LM

Reamoner komentarzy: 467401.01.2022, 14:29

@losnumeros: ja mam takiego streama że mogli by mi 30 pokazać powtórkę itak bym nie widział czy na 100% karny. Wydaje mi się że lekko trącił piłkę ederson a potem to jego zagranie to faul.

sWinny komentarzy: 782301.01.2022, 14:28

Nowy nius

Marzag komentarzy: 41238 newsów: 101.01.2022, 14:27

@fighterPL napisał: "nawiązaliśmy walkę z jedną z najlepszych ekip na świecie w piłce klubowej :o"
Nawiazalismy walkę? My ich totalnie zdominowaliśmy, City wyglądają jak dzieci we mgle.

Reamoner komentarzy: 467401.01.2022, 14:27

będziecie po meczu przepraszać Tierneya za swoje obelgi. To jest niesamowicie inteligentny chłopak.

losnumeros komentarzy: 1318901.01.2022, 14:26

@Reamoner napisał: "w Ode na karny no tak 50 na 50"

Wybroni się tym że to Ode nadepnął Emerson, ale Ode był w pełnym biegu i mógł dobiec do piłki gdyby nie ten faul.

fighterPL komentarzy: 38101.01.2022, 14:24

Nawet jakby $ity wyjaśniło naszych w drugiej połowie, to i tak micha będzie się cieszyć :D nawiązaliśmy walkę z jedną z najlepszych ekip na świecie w piłce klubowej :o

berno90 komentarzy: 72901.01.2022, 14:24

Nie wiem jak wy, ale ja po golu Saki mecz oglądam na stojąco :o

Oldgunner3 komentarzy: 969801.01.2022, 14:24

I aż trudno przyznać,ale faktycznie wynik jak najbardziej oddaje wydarzenia boiskowe.No,no Mariola ma zagwozdkę - chce podbić Europę,a tu drużyna nie może zdominować Arsenalu.Pewnie wpuści Guendogana.Z naszej strony b. dobry mecz ,nie da się ukryć chociaż jest parę rzeczy do poprawy,ale mniejsza z tym.Teraz jak tego nie spierniczyć.

Reamoner komentarzy: 467401.01.2022, 14:24

sędzia jest koszmarny, wszystkie sporne sytuacje ma korzyść city, Rodri powinien mieć żółtko a wejście w Ode na karny no tak 50 na 50 ale jak by to było w drugą stronę był by karny.

matikanonier komentarzy: 206401.01.2022, 14:22

Piękna I połowa. Zachować koncentrację w drugiej i będzie cacy

swistak86 komentarzy: 119401.01.2022, 14:21

Co Partey dzisiaj rządzi w środku. Gabi zamiata na jednym skrzydle, Saka na drugim. Chwilo trwaj !!!

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 801.01.2022, 14:21

Widać ogromną chęć do gry naszych chłopaków. Oby tak przez kolejne 45 minut. Bardzo dobra pierwsza połowa.

Theov47 komentarzy: 107701.01.2022, 14:21

Coś niesamowitego oni grają jakby byli natchnieni. Aż łzy do oczu napływają

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52401.01.2022, 14:21

Świetny Arsenal, niemrawe City. Czas zagrać mądrze drugą połowę i zwycięstwo z Obywatelami stanie się faktem.

Ech0z komentarzy: 1040801.01.2022, 14:21

Dziękuję Mikel , zawsze w Ciebie wierzyłem.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020401.01.2022, 14:21

Chłopaki dzisiaj dobrze grają jest potencjał na dobry wynik dzisiaj .

Garfield_pl komentarzy: 2795601.01.2022, 14:20

Bardzo dobra 1 połowa, szkoda że nie udało się strzelić 2 gola, bo to City które może nas skarcić, ale jest zaangażowanie, walka i wynik jaki by bie był jest na 2 planie

Reamoner komentarzy: 467401.01.2022, 14:20

druga połowa będzie łatwiejsza, bo z każdą minutą chłopaki będą się totalnie nakręcać na walkę

Barney komentarzy: 2090801.01.2022, 14:20

Z lfc tez 1 polowa niezla ,a w 2 bylo slablo.
Guardiola w przerwie nastawi city i beda lepsi my tez musimy utrzymac poziom.

Partwy , toniyasu graja swietnie.

Bialyx94 komentarzy: 29801.01.2022, 14:20

Przepraszam wszystkich sąsiadów na kacu sylwestrowym za tak częste darcie ryja od godziny 13:30.

losnumeros komentarzy: 1318901.01.2022, 14:20

Coś pięknego, wielkie brawa dla zawodników i Mikela.

DaroslaV komentarzy: 27601.01.2022, 14:20

sterling dziś więcej na glebie niż w naszym polu karnym heh

noth komentarzy: 264301.01.2022, 14:20

Prowadzimy do przerwy z City, która jest najlepsza drużyną na świecie. Po fantastycznym futbolu, po golu naszego wychowanka, przyszłej gwiazdy futbolu.