Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC

Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC 04.08.2013, 18:09, Sebastian Czarnecki 4164 komentarzy

Dzisiejszy mecz był całkowitą odwrotnością wczorajszego spotkania z Napoli. Jak wczoraj widzieliśmy fatalną pierwszą połowę i świetną drugą w wykonaniu Arsenalu, tak dzisiaj mieliśmy całkiem niezłą pierwszą i beznadziejne ostatnie dziesięć minut meczu. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Drogby pokonał Arsenal 2:1 i dzięki dwóm zwycięstwom w turnieju zapewnił sobie wygraną w Emirates Cup. Były napastnik Chelsea opuści więc Londyn z dwoma trofeami - do symbolicznego trofeum w turnieju zapewnił sobie nominację do Oscara za wzorową grę aktorską.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs (68. Miquel) - Arteta, Ramsey (81. Akpom) - Walcott (81. Podolski), Cazorla (61. Zelalem), Chamberlain - Sanogo (61. Giroud)

Jakże wspaniale mógł się wprowadzi do zespołu debiutujący dzisiaj Yaya Sanogo! Już w pierwszej minucie Felipe Melo popełnił spory błąd przed własnym polem karnym i stracił piłkę na rzecz Santiago Cazorli. Do futbolówki dopadł właśnie młodzieżowy reprezentant Francji, który samotnie popędził na bramkę strzeżoną przez Fernando Muslerę i oddał strzał. Urugwajski bramkarz nia miał jednak problemów z zatrzymaniem tego uderzenia.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Mimo że przy posiadaniu piłki cały czas był Arsenal, który całkowicie zdominował swojego rywala, to jednak nie potrafił wykorzystać tej przewagi, by strzelić gola.

W 16. minucie Galatasaray dał sygnał, że nie zamierza w tym meczu tylko się bronić. Co prawda strzał Elmandera pewnie wyłapał Szczęsny, jednak Szwed miał dobry pomysł, który przy nieco lepszym wykonaniu mógł przynieść mistrzom Turcji prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy przeprowadzili świetną akcję, która mogła dać im prowadzenie. Świetne podanie od Ramseya otrzymał Theo Walcott, który wymanewrował obrońcę i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak nie potrafił umieścić piłki w bramce i skierował ją obok lewego słupka.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 39. minuty. Chamberlain dobrze dograł do Yayi Sanogo, a ten mógł skierować piłkę do bramki. Piłka wyszła jednak na rzut rożny.

Minutę później Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Theo Walcott kąśliwie wrzucił piłkę ze skrzydła w pole karne, jednak nikt do niej nie doszedł - ani piłkarze Arsenalu, ani obrońcy Galatasarayu, ani nawet Fernando Muslera. Piłka nieoczekiwanie znalazła drogę do bramki i Arsenal prowadził 1-0.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie - Kanonierzy prowadzili z Galatasarayem 1-0.

Drugą połowę z wysokiego C zaczęli podopieczni Fatiha Termina. W 48. minucie groźny strzał z ostrego kąta oddał Nordin Amrabat, jednak Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć i strącił futbolówkę na rzut rożny.

W następnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Cały czas grę kontrolował Arsenal, ale przy piłce utrzymywał się głównie w środkowym sektorze boiska.

W 60. minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Didier Drogba, ale jako że uderzył prosto w środek bramki, Wojciech Szczęsny nie miał żadnych problemów z obroną.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać aż jedenaście minut. Wtedy to dobry strzał głową oddał Olivier Giroud, ale na posterunku czekał dobrze ustawiony Muslera, który nie miał problemów z interwencją.

Trzy minuty później na mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Wesley Sneijder. Mocno bita piłka mogła zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale ten na szczęście był dobrze ustawiony, wyczuł intencję Holendra i sparował piłkę na bok.

W 77. minucie Jonathan Moss podjął zupełnie niezrozumiałą decyzję, po tym jak podyktował rzut karny na Didierze Drogbie, który sam odbił się od Ignasiego Miquela i przewrócił w polu karnym Arsenalu.

Do wykonania jedenastki Galatasaray podszedł sam poszkodowany, który nie dał żadnych szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Dziesięć minut później Drogba strzelił kolejną bramkę, tym samym wyprowadzając Galatasaray na prowadzenie. Iworyjczyk wykorzystał słabe ustawienie linii defensywnej i mocnym strzałem pokonał Szczęsnego

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Didiera Drogby pokonał Arsenal i wygrał Emirates Cup. Iworyjczykowi pozostaje jedynie zadać ważne pytanie: po co nurkować, kiedy jest się tak dobrym?

Emirates CupGalatasaray StambułRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125108.08.2013, 11:29

Nawet głupiego Emirates Cup nie potrafimy wygrać :/

Yakub97 komentarzy: 574608.08.2013, 10:02

No pierwsza bramka to aktorstwo drogby ale co by nie bylo znow est naszym katem...

wnw46 komentarzy: 181707.08.2013, 11:52

nie bylo karnego Miguel zastawil sie tylko zeby sparowac udezenie drogby w plecy a ten sie polozyl ale coz bylo minelo....

Ars3n komentarzy: 1235407.08.2013, 02:15

Mowilem, ze DiabySzklanka to multikonto. Dowod to ostatni komentarz ;d

anty_pzpn_ komentarzy: 337007.08.2013, 01:42

slowa Suareza...

- Mam 26 lat. Potrzebuję gry w Lidze Mistrzów. Czekałem na to rok czasu i nikt nie może zarzucić mi, ani moim partnerom z drużyny, że nie daliśmy z siebie wszystkiego by klub znalazł się w elicie. Nie proszę o transfer do lokalnego rywala. Nie chcę też transferu do drużyny spoza Ligi Mistrzów. Zgłaszałem już chęć transferu wewnątrz klubu, teraz przyszedł czas, by wyrazić ją publicznie. Muszę z priorytetem spojrzeć na moją karierę. Ludzie mówią, że powinienem dać Liverpoolowi więcej, ja jednak strzeliłem dla nich 50 bramek w mniej niż 100 meczach a klub może teraz dostać dwukrotność kwoty, jaką za mnie zapłacił.

Powiedzial ze nie chce odchodzic do lokalnego rywala a wiec nie wiem czym sie jarac;/

Verminator97 komentarzy: 1490007.08.2013, 01:40

Panowie jest nowy news główny dot. Suareza :-)

grochal14 komentarzy: 193307.08.2013, 01:38

imprecis - Zelalem ma 16 lat, chyba nie myslisz, ze bedzie wystepowac w pierwszym zespole :>

Voucher komentarzy: 2507.08.2013, 01:37

Tylko żeby Realowi się nie odwidziało z tym Balem i Guardioli zachciało nominalnego napastnika

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.08.2013, 01:36

David to jest 100% wiarygodne źródło. Wszystko co pisze się sprawdza.

THC komentarzy: 72507.08.2013, 01:35

zluzujcie
co my rok temu pisaliśmy o MU?
fanatycy LFC bronią swojego. to, czy mamy lepszego trenera hmm polemizowałbym bo Wenger nota bene boi się wydawać pieniądze.
głupia aura tworzy się wokół tego transferu, duża część nas mocno prowokuje drugą strone, a przecież w mojej opini LFC i AFC powinni trzymać się razem z kilku oczywistych przyczyn.

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12607.08.2013, 01:33

Ornstein miał racje z tymi działaniami Suareza. David jeden, Beret zero

paw3u komentarzy: 562307.08.2013, 01:32

z fanów LFC wypływa żółć i tyle. Boli ich, że coraz bardziej dobitnie ukazuje im się fakt, że z ich klubu została już prawie tylko sama nazwa, stali się ligowym średniakiem i tyle. Arsenal pod każdym względem jest atrakcyjniejszy w wyborze między Kanonierami a LFC. Taka prawda.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 01:31

bbc.co.uk/sport/0/football/23592181

BBC też o tym pisze.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 01:29

A tak juz od siebie. Jesli chce rady, Arsenal jest za mały dla Niego. Ostatnie lata to strata zawodnikow, Wenger lepi to jeszcze jakos, ale przy zbrojeniach Tottenhamu i (tu moze mniej obiektywnie), ale postepie projektu LFC Kanonierzy beda tez mieli trudnosci z kwalifikacja do LM co roku. Nie wiem, co on widzi w Londynie..

Komentarz fana LFC. Nie wie co widzi w Londynie. My mamy co roku LM, piękny, większy i nowoczesny stadion niż LFC, wiernych kibiców również, lepszego trenera, finansowo możemy mu dać więcej niż w Liverpoolu oni mu dają czy mamy lepszych piłkarzy.

Verminator97 komentarzy: 1490007.08.2013, 01:28

turysta > Teraz piszesz, że miałka osoba, a od miesiąca srasz w gacie bo boisz się, że odejdzie.

mar12301 komentarzy: 2310107.08.2013, 01:26

Ważne żeby nie gryzł, a reszta mnie nie obchodzi ;p

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 01:26

Nowy*

Nowe news panowie!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 01:25

turysta > Nie robi mi to, że Suarez teraz za około dwa lata może nam gadać, że chce odejść, bo nie dajemy załóżmy mu trofeów, a co najwyżej fazę grupową LM co roku. Piłkarz genialny, ale jako człowiek to prawda. Ma nierówno na bani, ale mnie obchodzi tylko to co prezentuje na boisku.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.08.2013, 01:24

miałka bo chce LM?

Turysta zluzuj prosze ochloniesz to pogadamy na wysokim poziomie

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11707.08.2013, 01:23

RPZLDZ---> Tak.

mar12301 komentarzy: 2310107.08.2013, 01:23

ciekawe kto to ten ryku na lfc napisał i czy ma konto na k.com ;] mądre słowa.

turysta komentarzy: 608907.08.2013, 01:22

dailymail.co.uk/sport/football/article-2271497/LUIS-SUAREZ-EXCLUSIVE-I-stay-Liverpool-dont-qualify-Champions-League.html

przychodzi (prawdopodobnie) do Was wielki piłkarz, ale miałka osoba.

"I would suggest gentelemen's agreements are for gentlemen"

Pozdrawiam.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 01:21

Jeśli Suarez mówi, że jest ta klauzula to znaczy, że zapewne na jego transfer poczekamy do zapewnienia sobie fazy grupowej LM lub jest druga opcja taka, że jeśli LFC go nie będzie chciało dalej sprzedać do końca tygodnia to wtedy Suarez złoży transfer request.

mar12301 komentarzy: 2310107.08.2013, 01:20

A1886

dokładnie, na Cesca możemy poczekać za rok ;p teraz skupmy się jednak na Suarezie (bo przypominam, że jeszcze go nie mamy :D) i DP, których trzeba kupić.

Verminator97 komentarzy: 1490007.08.2013, 01:20

Arsenal_1886 > Ciekawe jak się potoczy ta sprawa z Ilkayem no i oczywiście jak się rozwinie sytuacja z Luisem :)

RPZLDZ komentarzy: 99007.08.2013, 01:20

Tłumaczy ktoś od nas ten artykuł na język polski?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.08.2013, 01:19

ciekawe w tym wywiadzie jest to ,ze Suarez chce sie sadzic o ta klauzule 40 mln

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 01:18

Verminator97 > Dokładnie, jesteśmy nim zainteresowani, ale naszej żadnej oferty nie było za niego. Arsenal pracuje ciężko nad transferami, ale po cichu, więc nikt nie wie jakie mamy cele transferowe oprócz wiadomo tego, że chcemy Suareza.

pioafc komentarzy: 4383 newsów: 207.08.2013, 01:16

Wenger wrzucał co okienko parę Euro do świnki skarbonki i się uzbierało. Ciekawe jak to się wszystko potoczy. Suarez swoje zrobił. Wenger jest w Anglii. Pora, aby wraz z panem Gazidisem pod pachą pojawił się w siedzibie Liverpoolu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 01:16

lfc.pl/51695/luis-suarez-pozwolcie-mi-odejsc

Fajny komentarz fana Arsenalu :)

Verminator97 komentarzy: 1490007.08.2013, 01:15

Arsenal_1886 > A z tym Gundoganem to jest coś na rzeczy? Znaczy rozumiem, że oferta nie wpłynęła do BVB, ale rozumiem, że obserwujemy go i jesteśmy nim zainteresowani.

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 01:15

Zaraz sprawdzę swoje źródła ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 01:15

Ciekawe co dzisiaj powie Brendan Rodgers przed meczem z Valerangą lub po meczu o Suarezie.

grochal14 komentarzy: 193307.08.2013, 01:15

Ja bym chcial zobaczyc mine 'RedWarrior`a' z lfc.pl jak Suarez przejdzie do nas. Ciekawe co by wtedy napisal w komentarzu na strone a4 i ile likow dostal :D

XandeR komentarzy: 957107.08.2013, 01:14

O f**k nawet Turysta nie ma juz nadziei , to musi cos znaczyc .

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2407.08.2013, 01:14

A co z tym 26letnim marokańczykiem z Ligue 2, bo ten Suarez mnie malo obchodzi, wypompowana gwiazdka :{

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 01:13

mar > Właśnie ostatnio nowy trener Barcelony powiedział, że decyzja należy do Fabregasa. Podobno ma być z nim konferencja. Według Wengera Cesc zostanie na co najmniej rok, ale zobaczymy. Nie ma co sobie robić nadziei na jego transfer, bo w tym momencie potrzebny jest nam bardziej DP.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 207.08.2013, 01:13

Fajnie będzie mieć mieć zawodnikq który będzie wygwizdywany na każdym stadionie w Anglii oprócz Emirates. Wreszcie poczujemy że mamy prawdziwą gwiazdę :-)))

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.08.2013, 01:13

Jak przyjdzie Suarez, ten Omar z Emiratów Arabskich, jakis obronca niekoniecznie do pierwszej jedenastki to ja będe bardzo zadowolony :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.08.2013, 01:13