Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC

Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC 04.08.2013, 18:09, Sebastian Czarnecki 4164 komentarzy

Dzisiejszy mecz był całkowitą odwrotnością wczorajszego spotkania z Napoli. Jak wczoraj widzieliśmy fatalną pierwszą połowę i świetną drugą w wykonaniu Arsenalu, tak dzisiaj mieliśmy całkiem niezłą pierwszą i beznadziejne ostatnie dziesięć minut meczu. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Drogby pokonał Arsenal 2:1 i dzięki dwóm zwycięstwom w turnieju zapewnił sobie wygraną w Emirates Cup. Były napastnik Chelsea opuści więc Londyn z dwoma trofeami - do symbolicznego trofeum w turnieju zapewnił sobie nominację do Oscara za wzorową grę aktorską.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs (68. Miquel) - Arteta, Ramsey (81. Akpom) - Walcott (81. Podolski), Cazorla (61. Zelalem), Chamberlain - Sanogo (61. Giroud)

Jakże wspaniale mógł się wprowadzi do zespołu debiutujący dzisiaj Yaya Sanogo! Już w pierwszej minucie Felipe Melo popełnił spory błąd przed własnym polem karnym i stracił piłkę na rzecz Santiago Cazorli. Do futbolówki dopadł właśnie młodzieżowy reprezentant Francji, który samotnie popędził na bramkę strzeżoną przez Fernando Muslerę i oddał strzał. Urugwajski bramkarz nia miał jednak problemów z zatrzymaniem tego uderzenia.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Mimo że przy posiadaniu piłki cały czas był Arsenal, który całkowicie zdominował swojego rywala, to jednak nie potrafił wykorzystać tej przewagi, by strzelić gola.

W 16. minucie Galatasaray dał sygnał, że nie zamierza w tym meczu tylko się bronić. Co prawda strzał Elmandera pewnie wyłapał Szczęsny, jednak Szwed miał dobry pomysł, który przy nieco lepszym wykonaniu mógł przynieść mistrzom Turcji prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy przeprowadzili świetną akcję, która mogła dać im prowadzenie. Świetne podanie od Ramseya otrzymał Theo Walcott, który wymanewrował obrońcę i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak nie potrafił umieścić piłki w bramce i skierował ją obok lewego słupka.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 39. minuty. Chamberlain dobrze dograł do Yayi Sanogo, a ten mógł skierować piłkę do bramki. Piłka wyszła jednak na rzut rożny.

Minutę później Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Theo Walcott kąśliwie wrzucił piłkę ze skrzydła w pole karne, jednak nikt do niej nie doszedł - ani piłkarze Arsenalu, ani obrońcy Galatasarayu, ani nawet Fernando Muslera. Piłka nieoczekiwanie znalazła drogę do bramki i Arsenal prowadził 1-0.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie - Kanonierzy prowadzili z Galatasarayem 1-0.

Drugą połowę z wysokiego C zaczęli podopieczni Fatiha Termina. W 48. minucie groźny strzał z ostrego kąta oddał Nordin Amrabat, jednak Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć i strącił futbolówkę na rzut rożny.

W następnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Cały czas grę kontrolował Arsenal, ale przy piłce utrzymywał się głównie w środkowym sektorze boiska.

W 60. minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Didier Drogba, ale jako że uderzył prosto w środek bramki, Wojciech Szczęsny nie miał żadnych problemów z obroną.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać aż jedenaście minut. Wtedy to dobry strzał głową oddał Olivier Giroud, ale na posterunku czekał dobrze ustawiony Muslera, który nie miał problemów z interwencją.

Trzy minuty później na mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Wesley Sneijder. Mocno bita piłka mogła zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale ten na szczęście był dobrze ustawiony, wyczuł intencję Holendra i sparował piłkę na bok.

W 77. minucie Jonathan Moss podjął zupełnie niezrozumiałą decyzję, po tym jak podyktował rzut karny na Didierze Drogbie, który sam odbił się od Ignasiego Miquela i przewrócił w polu karnym Arsenalu.

Do wykonania jedenastki Galatasaray podszedł sam poszkodowany, który nie dał żadnych szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Dziesięć minut później Drogba strzelił kolejną bramkę, tym samym wyprowadzając Galatasaray na prowadzenie. Iworyjczyk wykorzystał słabe ustawienie linii defensywnej i mocnym strzałem pokonał Szczęsnego

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Didiera Drogby pokonał Arsenal i wygrał Emirates Cup. Iworyjczykowi pozostaje jedynie zadać ważne pytanie: po co nurkować, kiedy jest się tak dobrym?

Emirates CupGalatasaray StambułRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
QuaresmaMiz14 komentarzy: 274807.08.2013, 00:57

panowie teraz mogę udać się na wakacje do Mielna. Wracam w sobotę i mam nadzieję,że gdy wrócę i wejdę na k.com tam zobaczę Suarezika w naszym trykocie

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.08.2013, 00:57

Arsenal_1886---> Gundogan? To byłoby zbyt piękne :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 00:57

To palimy na Emirates ! :D

Manwe komentarzy: 103607.08.2013, 00:57

Guardian to jedna z poważniejszych gazet (na świecie, imo), raczej nie puszczaliby niepotwierdzonych spraw ani też nie manipulowaliby w wywiadach. To nie jest gazeta pokroju faktu, no umówmy się. Suarez chce imo przejścia do Arsenalu, choć puszcza oczko także do Realu - no ale który piłkarz nie marzyłby o grze w tymże czy w Barcelonie? Jednak Real o swoich celach transferowych mówi raczej otwarcie, więc póki są negocjacje w sprawie Bale'a to Suarezem nie są zainteresowani.

Verminator97 komentarzy: 1490007.08.2013, 00:57

rmcf.pl/article/542/ancelotti_zrezygnowal_z_ibrahimowicza/comments/1?PHPSESSID=e3b6d3j3guhtjb1rqq19ptsep1

Nawet Ibry nie chciał bo uważał, że Karim, Morata i Jese mu wystarczą :)

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12607.08.2013, 00:57

I tak najlepszy film, to taki w którym przychodzi Suarez, a my wyglebiamy się w kwalifikacjach z jakimś Sociedad. Zagryzłby cały Londyn biedaczyna.

Oggy komentarzy: 948907.08.2013, 00:56

A_1886- noo to gruuubooo! Gundogan chyba wyklucza LS. Mamy aż 80 mln funtów? Chyba nie.

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 00:56

Dobra panowie. Jak szaleć do szaleć. Otwieramy szampany co kto ma pod ręką i się bawimy!
;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 00:56

Rodgers: 'We will not sell to a rival' Suarez: 'Its not as if I'm going to a rival'

Jaki pocisk :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.08.2013, 00:55

I jak tu sie nie jarac jak po 2 latach od wysprzedazy w Arsenalu wraca nadzieja, że bedziemy znow walczyc o najwyzsze cele? Byle tylko Real sie nam nie wladowal, bo nie mamy z nimi szans.

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.08.2013, 00:55

Suareza Real nie kupi.Jak juz tak walcząc o Bale'a tzn ze sa przekonani, ze ten transfer im sie zwroci.Luis jest duzo mniej medialny, i mysle, ze daltego zainteresowanie królewskich idzie tylko w kierunku Walijczyka

Przyjdzie do AFC, lub zostanie w LFC i bedzie robil jeszcze wiekszy burdel do nastepnego okna transferowego.Jak dla mnie to tylko te dwie opjce są realnr

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 00:55

To znowu był adix?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 00:55

Według Johna Crossa naszym celem numer 1 na pomoc jest Gundogan. Jeszcze nie podpisał nowej umowy z BVB. Nie kosztowałby nas więcej niż 40 mln funtów. Wart jest takiej kasy, ale o tym transferze narazie cicho, bo Arsenal próbuje robić transfery w bardzo cichej atmosferze.

mar12301 komentarzy: 2313607.08.2013, 00:54

chciałbym za tydzień wstać i przeczytać : "OFICJALNIE: Suarez w Arsenalu!" ;)

ehh... ;p

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.08.2013, 00:54

DiabySzklanka---> Real to niech właśnie jak najdłużej kupuje Garetha

Mizii komentarzy: 419107.08.2013, 00:54

W Realu dużo do powiedzenia na temat transferów ma Zizu. Jak wiadomo francuz jest zwolennikiem Benzemy i doskonale wie, że transfer Suareza zepchnąłby go na ławkę. Dlatego wątpie by chcieli Urugwajczyka. Jedyny klub, który może się wczesać to Bayern, ale na ten moment nie zanosi się na to.

lays komentarzy: 3987107.08.2013, 00:54

Czemu ten ziomek został zbanowany :D ?

Verminator97 komentarzy: 1490007.08.2013, 00:54

Ale przecież Carlo mówił, że na atak ma Benzemę, CR7, Moratę i Jese. Real nie potrzebuje już napastnika, Suarez o tym wie, on chciałby przejść do Realu, ale Real go nie chce, jestem tego pewien w 100%. Teraz wszystko w naszych(Wengera) rękach. Mam nadzieję, że złoży ofertę w wysokości 50 mln funtów, to powinno załatwić sprawę.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 00:53

It's a domino effect.. Sign one big player, the rest will follow. This is to change the tide and show people were ready to compete.

Potem czas na Messiego !

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 00:53

Jak dojdzie Suarez to robię film: Luis Suarez - Welcome to Arsenal!

:D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.08.2013, 00:52

ludzie ale to juz nie chodzi o Suareza , na lfc poleciala bomba naszgo rywala o top 4 ja juz tym faktem sie jaram

szczegolnie ze lfc jest klubem ktorego od dawnych lat najbardziej nie szanuje z BPL

DiabySzklanka komentarzy: 2907.08.2013, 00:51

Niech Real szybko kupuje Bale,a my Suareza i po sprawie .

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.08.2013, 00:50

If you don't have anything nice to say, don't say anything at all.

tony barret na twicie

DiabySzklanka komentarzy: 2907.08.2013, 00:50

Teraz bedzie 'Na na na na Suarez' .

Verminator97 komentarzy: 1490007.08.2013, 00:50

Jak Suarez do nas przyjdzie to Wenger w końcu pokaże, że on i cały Arsenal ma AMBICJE.

lays komentarzy: 3987107.08.2013, 00:49

W sumie to u nas nie chodziło też o same odejście Robina :) Ale też o to, że idzie do MU... naszego wroga :)

Pinguite komentarzy: 1502007.08.2013, 00:49

Ej, zauważyliście, że balonik był potężnie napompowany i teraz Suarez go jeszcze dopomował do granic ostatniej wytrzymałości? Ten balon mnie przeraża! Jak Suarez nie przyjdzie, to całe jaranko, ten cały balonik tak pęknie, że przybędzie tu taki hejt jakiego sobie nigdy nie wyobrazałem. Poor Wenger...

RPZLDZ komentarzy: 99007.08.2013, 00:49

@arsenalfann

Ja mam Rasiaka w UT i nie śmiej się z niego :(

mar12301 komentarzy: 2313607.08.2013, 00:49

grochal14

oby, wtedy będzie nasz. bo to, że odejdzie to już wiemy. pytanie tylko czy do nas czy do Realu :)

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274807.08.2013, 00:48

YES! YES! YES! YES! SUAREZ!
youtube.com/watch?v=j_xjBAd5G84

Oggy komentarzy: 948907.08.2013, 00:48

Shinev- nie to, RELACJA. Jak dziennikarz w takiej sprawie o takim znaczeniu pisze "He says..." to nie ma mowy o interpretacji. Może być fałszywa relacja ze słów Suareza. Tak to możliwe i nawet nie jest nieprawdopodobne. A co do Twojej analizy to się zgodzę acz do Realu to LFC go puści pewnie za jakieś śmieszne 30 mln:/

grochal14 komentarzy: 193307.08.2013, 00:48

Real sie nie zglosi po Suareza. Jakby chcieli to dawno by to zrobili, bo o swoich transferach mowia otwarcie i od razu skladaja oferty.

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 00:48

@lays
Zapomną o Żiru ;)

DiabySzklanka komentarzy: 2907.08.2013, 00:48

Jak Suarez do nas dojdzie to rzucam palenie ;)

immers komentarzy: 91507.08.2013, 00:47

Nie powinniśmy się naśmiewać z fanów Live, tak wiem wypisują teraz durnoty, ale przecież wiemy doskonale jak oni się czują, sami byliśmy w tej sytuacji, więc powinniśmy dać sobie siana. L'pool to porządny, Arsenal to porządny klub. Obie marki mają w Polsce (mam nadzieję) porządnych kibiców, nie zepsujmy tego.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.08.2013, 00:46

Dobra ide spac. Lol rano na fuche a tu takie jaja. No no. Trzymajcie sie i jarajcie xd

Kysio2607 komentarzy: 1336007.08.2013, 00:46

Luis sugeruje, ze nie ma problemu jesli chodzi o granie w Anglii przez najblizsze lata. Jest klub ktory daje mu szanse gry w LM, i tu nie chodzi raczej o Real tylko o nas.

DiabySzklanka komentarzy: 2907.08.2013, 00:46