Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC

Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC 04.08.2013, 18:09, Sebastian Czarnecki 4164 komentarzy

Dzisiejszy mecz był całkowitą odwrotnością wczorajszego spotkania z Napoli. Jak wczoraj widzieliśmy fatalną pierwszą połowę i świetną drugą w wykonaniu Arsenalu, tak dzisiaj mieliśmy całkiem niezłą pierwszą i beznadziejne ostatnie dziesięć minut meczu. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Drogby pokonał Arsenal 2:1 i dzięki dwóm zwycięstwom w turnieju zapewnił sobie wygraną w Emirates Cup. Były napastnik Chelsea opuści więc Londyn z dwoma trofeami - do symbolicznego trofeum w turnieju zapewnił sobie nominację do Oscara za wzorową grę aktorską.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs (68. Miquel) - Arteta, Ramsey (81. Akpom) - Walcott (81. Podolski), Cazorla (61. Zelalem), Chamberlain - Sanogo (61. Giroud)

Jakże wspaniale mógł się wprowadzi do zespołu debiutujący dzisiaj Yaya Sanogo! Już w pierwszej minucie Felipe Melo popełnił spory błąd przed własnym polem karnym i stracił piłkę na rzecz Santiago Cazorli. Do futbolówki dopadł właśnie młodzieżowy reprezentant Francji, który samotnie popędził na bramkę strzeżoną przez Fernando Muslerę i oddał strzał. Urugwajski bramkarz nia miał jednak problemów z zatrzymaniem tego uderzenia.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Mimo że przy posiadaniu piłki cały czas był Arsenal, który całkowicie zdominował swojego rywala, to jednak nie potrafił wykorzystać tej przewagi, by strzelić gola.

W 16. minucie Galatasaray dał sygnał, że nie zamierza w tym meczu tylko się bronić. Co prawda strzał Elmandera pewnie wyłapał Szczęsny, jednak Szwed miał dobry pomysł, który przy nieco lepszym wykonaniu mógł przynieść mistrzom Turcji prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy przeprowadzili świetną akcję, która mogła dać im prowadzenie. Świetne podanie od Ramseya otrzymał Theo Walcott, który wymanewrował obrońcę i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak nie potrafił umieścić piłki w bramce i skierował ją obok lewego słupka.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 39. minuty. Chamberlain dobrze dograł do Yayi Sanogo, a ten mógł skierować piłkę do bramki. Piłka wyszła jednak na rzut rożny.

Minutę później Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Theo Walcott kąśliwie wrzucił piłkę ze skrzydła w pole karne, jednak nikt do niej nie doszedł - ani piłkarze Arsenalu, ani obrońcy Galatasarayu, ani nawet Fernando Muslera. Piłka nieoczekiwanie znalazła drogę do bramki i Arsenal prowadził 1-0.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie - Kanonierzy prowadzili z Galatasarayem 1-0.

Drugą połowę z wysokiego C zaczęli podopieczni Fatiha Termina. W 48. minucie groźny strzał z ostrego kąta oddał Nordin Amrabat, jednak Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć i strącił futbolówkę na rzut rożny.

W następnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Cały czas grę kontrolował Arsenal, ale przy piłce utrzymywał się głównie w środkowym sektorze boiska.

W 60. minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Didier Drogba, ale jako że uderzył prosto w środek bramki, Wojciech Szczęsny nie miał żadnych problemów z obroną.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać aż jedenaście minut. Wtedy to dobry strzał głową oddał Olivier Giroud, ale na posterunku czekał dobrze ustawiony Muslera, który nie miał problemów z interwencją.

Trzy minuty później na mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Wesley Sneijder. Mocno bita piłka mogła zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale ten na szczęście był dobrze ustawiony, wyczuł intencję Holendra i sparował piłkę na bok.

W 77. minucie Jonathan Moss podjął zupełnie niezrozumiałą decyzję, po tym jak podyktował rzut karny na Didierze Drogbie, który sam odbił się od Ignasiego Miquela i przewrócił w polu karnym Arsenalu.

Do wykonania jedenastki Galatasaray podszedł sam poszkodowany, który nie dał żadnych szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Dziesięć minut później Drogba strzelił kolejną bramkę, tym samym wyprowadzając Galatasaray na prowadzenie. Iworyjczyk wykorzystał słabe ustawienie linii defensywnej i mocnym strzałem pokonał Szczęsnego

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Didiera Drogby pokonał Arsenal i wygrał Emirates Cup. Iworyjczykowi pozostaje jedynie zadać ważne pytanie: po co nurkować, kiedy jest się tak dobrym?

Emirates CupGalatasaray StambułRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mar12301 komentarzy: 2313607.08.2013, 01:09

Sagna jakby ogarniał teraz w miarę granie na PO. Wiem, że po dwóch spotkaniach za wcześnie żeby się podniecać, ale w ostateczności może nie będzie z nim najgorzej. Chociaż patrząc na Jenkinsona to słaby to zmiennik Francuza...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 01:08

Może teraz jak Fabregas widzi to co dzieje się u nas i może lada moment Suarez do nas zawita to zdecyduje się na powrót do nas ? :D
Wenger monitoruje sytuację Ceska, a sam Ornstein napisał, że nasz klub poszukuje nowego snajpera i na pewno ofensywnego pomocnika.

mskafc komentarzy: 579607.08.2013, 01:07

Gundogan to moje marzenie, cudowna alternatywa dla Artety

Adu (zawieszony) komentarzy: 549807.08.2013, 01:07

Właśnie, kanonierzy.com powinni posiadać oficjalny serwer na TS3 jak i forum albo chociaż shoutboxa

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 01:06

GeoffArsenal napisał Deanowi ( DLDN22 na twitterze ), że jesteśmy zainteresowani Gundoganem.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 207.08.2013, 01:06

Luis Suarez + Luiz Gustavo and I'm absolutely fucking happy.

Oggy komentarzy: 948907.08.2013, 01:05

arsenallord- potrzebny nam obrońca na prawą stronę chodziło mi tylko o typ piłkarza a nie o niego akurat bo ani strona ani w zasięgu.

RPZLDZ komentarzy: 99007.08.2013, 01:05

Ja się pytam! Gdzie jest Turysta?

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 01:05

Na taką sytuację jak ta przydałby się TS 3. Ale byłby balet :O

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.08.2013, 01:04

Oggy---> Jak Gundogan nie potrzebny to tym bardziej Coentrao.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 01:04

Suarez contract ends 2016. He's on Ł80k p/w. Reports earlier this summer suggested Arsenal already informed player he'd earn Ł140k at #AFC

Adu (zawieszony) komentarzy: 549807.08.2013, 01:04

Chłopaki spokojnie.. znamy możliwości Wengera, lepiej nastawiać się na brak bomby transferowej i sie miło zaskoczyć niż pompować urugwajski balonik i przez pol roku sobie w twarz pluć

mar12301 komentarzy: 2313607.08.2013, 01:03

Fellaini to byłoby za dużo. Trzea szukać innego na pozycję DP ;)

Ale na razie jarajmy się Suarezem :D :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 01:03

Rodgers: 'We will not sell to a rival' Suarez: 'Its not as if I'm going to a rival'

@Pinguite
co więcej, ja nie wierzę w żadnego z nich ; )

Kysio2607 komentarzy: 1336007.08.2013, 01:01

fcbayern.pl/news/Rummenigge-zapowiada-koniec-transferow-2476

Bayern chyba tez odpada :D

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 407.08.2013, 01:01

Ponoć ma 120/130k per week, tak gdzieś czytałem

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.08.2013, 01:01

Gundogan jest swietny,ale nie dalbym za niego 40mln.

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 01:01

Sanogo, Suarez, jakiś PORZĄDNY DP i jestem zadowolony. W zimę ŚO i nie jest źle.

paw3u komentarzy: 563007.08.2013, 01:01

@Arsenal_1886
jesteś pewien, że dostaje 80 tysięcy? ja wyczytałem, że około 120-130.

Pinguite komentarzy: 1502007.08.2013, 01:01

Nope, nie wierzę w to, że Suarez + Gundogan w tym okienku.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 01:01

mistiqueAFC > Podobno tak. Maksymalnie 100.

Oggy komentarzy: 948907.08.2013, 01:01

Gundogan to gość który ma przebłyski geniuszu. Nie muszę chyba tego tu pisać. Ale po co on nam? Nie lepiej jakiegoś obrońcy w stylu Coentrao lub skrzydłowego?

Keith komentarzy: 21007.08.2013, 01:01

@V97 Co do Realu, to może bierze pod uwagę Ronaldo na szpicy? Przecież mają Isco, który może go zastąpić na skrzydle :>

mar12301 komentarzy: 2313607.08.2013, 01:01

wiecie, podobno (myślę, że nawet na pewno;) mamy. Ale czy je wydamy to inna kwestia ;D

mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/manchester-united-transfers-evertons-fellaini-2131784

United odpuszcza sobie Fabregasa i skupia się na Fellainim. Zapewne tam trafi.

pauleta19

No :D Nikt nie odchodzi, pozbywamy sie '' szrotu '' - choć nie lubie nazywać tak piłkarzy :D Wszystko idzie w dobrą strone... ściągnąć tego Suareza a potym zobaczyć jak stoimy z kasą i zakupić ŚO :)

Mizii komentarzy: 419107.08.2013, 01:00

Oggy
mieliśmy niby mieć 70. Ale sprzedaliśmy Czoło. Vito, itd. Więc 80 już na pewno mamy.

Pinguite komentarzy: 1502007.08.2013, 00:59

Rivaldo, przecie ten njus jest przetłumaczony na lfc.pl ;]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952107.08.2013, 00:59

Oggy > Oczywiście nie napalaj się na Gundogana, ale finansowo byśmy sprostali oczekiwaniom BVB.
Mamy podobno od 70 do 100 mln funtów na transfery. Do tego mamy już spokojnie 400 tysięcy funtów na gaże dla nowych graczy. W LFC podobno Suarez zarabia 80 tysięcy funtów tygodniowo, a u nas miałby dostać 140.

mar12301 komentarzy: 2313607.08.2013, 00:58

No way*

Gundogan ? No way? ;P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.08.2013, 00:58

Luis Suárez zaapelował do Liverpoolu, aby spełnił obietnice, które złożył rok temu i pozwolił mu opuścić Anfield. Urugwajski napastnik podkreśla, że jest gotów złożyć pisemną prośbę o transfer do końca tygodnia, jeśli the Reds nadal będą blokować jego przenosiny do Arsenalu. W swoim pierwszym wywiadzie po tym, jak Kanonierzy złożyli ofertę o wartości 40 000 001 funtów, Suárez stwierdził, że nie pozostawiono mu wyboru.

Suárez jest zdania, że klub poinformował go, iż pozwoli mu odejść, jeśli drużyna nie zakwalifikuje się do rozgrywek Ligi Mistrzów w tym sezonie. Jednocześnie dodaje, że klauzula w jego kontrakcie pozwala mu zmienić zespół, jeśli ktoś wyłoży na stół ponad więcej niż 40 milionów funtów. Urugwajczyk mówi, że popiera go Stowarzyszenie Piłkarzy Zawodowych (PFA) i oznajmia, iż jest gotów skierować sprawę do Premier League, aby wymusić swój transfer na Emirates przed zamknięciem okna transferowego.