Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC

Drogba z nominacją do Oscara, Galatasaray wygrywa EC 04.08.2013, 18:09, Sebastian Czarnecki 4164 komentarzy

Dzisiejszy mecz był całkowitą odwrotnością wczorajszego spotkania z Napoli. Jak wczoraj widzieliśmy fatalną pierwszą połowę i świetną drugą w wykonaniu Arsenalu, tak dzisiaj mieliśmy całkiem niezłą pierwszą i beznadziejne ostatnie dziesięć minut meczu. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Drogby pokonał Arsenal 2:1 i dzięki dwóm zwycięstwom w turnieju zapewnił sobie wygraną w Emirates Cup. Były napastnik Chelsea opuści więc Londyn z dwoma trofeami - do symbolicznego trofeum w turnieju zapewnił sobie nominację do Oscara za wzorową grę aktorską.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs (68. Miquel) - Arteta, Ramsey (81. Akpom) - Walcott (81. Podolski), Cazorla (61. Zelalem), Chamberlain - Sanogo (61. Giroud)

Jakże wspaniale mógł się wprowadzi do zespołu debiutujący dzisiaj Yaya Sanogo! Już w pierwszej minucie Felipe Melo popełnił spory błąd przed własnym polem karnym i stracił piłkę na rzecz Santiago Cazorli. Do futbolówki dopadł właśnie młodzieżowy reprezentant Francji, który samotnie popędził na bramkę strzeżoną przez Fernando Muslerę i oddał strzał. Urugwajski bramkarz nia miał jednak problemów z zatrzymaniem tego uderzenia.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Mimo że przy posiadaniu piłki cały czas był Arsenal, który całkowicie zdominował swojego rywala, to jednak nie potrafił wykorzystać tej przewagi, by strzelić gola.

W 16. minucie Galatasaray dał sygnał, że nie zamierza w tym meczu tylko się bronić. Co prawda strzał Elmandera pewnie wyłapał Szczęsny, jednak Szwed miał dobry pomysł, który przy nieco lepszym wykonaniu mógł przynieść mistrzom Turcji prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy przeprowadzili świetną akcję, która mogła dać im prowadzenie. Świetne podanie od Ramseya otrzymał Theo Walcott, który wymanewrował obrońcę i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak nie potrafił umieścić piłki w bramce i skierował ją obok lewego słupka.

Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 39. minuty. Chamberlain dobrze dograł do Yayi Sanogo, a ten mógł skierować piłkę do bramki. Piłka wyszła jednak na rzut rożny.

Minutę później Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Theo Walcott kąśliwie wrzucił piłkę ze skrzydła w pole karne, jednak nikt do niej nie doszedł - ani piłkarze Arsenalu, ani obrońcy Galatasarayu, ani nawet Fernando Muslera. Piłka nieoczekiwanie znalazła drogę do bramki i Arsenal prowadził 1-0.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie - Kanonierzy prowadzili z Galatasarayem 1-0.

Drugą połowę z wysokiego C zaczęli podopieczni Fatiha Termina. W 48. minucie groźny strzał z ostrego kąta oddał Nordin Amrabat, jednak Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć i strącił futbolówkę na rzut rożny.

W następnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Cały czas grę kontrolował Arsenal, ale przy piłce utrzymywał się głównie w środkowym sektorze boiska.

W 60. minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Didier Drogba, ale jako że uderzył prosto w środek bramki, Wojciech Szczęsny nie miał żadnych problemów z obroną.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać aż jedenaście minut. Wtedy to dobry strzał głową oddał Olivier Giroud, ale na posterunku czekał dobrze ustawiony Muslera, który nie miał problemów z interwencją.

Trzy minuty później na mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Wesley Sneijder. Mocno bita piłka mogła zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale ten na szczęście był dobrze ustawiony, wyczuł intencję Holendra i sparował piłkę na bok.

W 77. minucie Jonathan Moss podjął zupełnie niezrozumiałą decyzję, po tym jak podyktował rzut karny na Didierze Drogbie, który sam odbił się od Ignasiego Miquela i przewrócił w polu karnym Arsenalu.

Do wykonania jedenastki Galatasaray podszedł sam poszkodowany, który nie dał żadnych szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Dziesięć minut później Drogba strzelił kolejną bramkę, tym samym wyprowadzając Galatasaray na prowadzenie. Iworyjczyk wykorzystał słabe ustawienie linii defensywnej i mocnym strzałem pokonał Szczęsnego

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Galatasaray dzięki dwóm bramkom Didiera Drogby pokonał Arsenal i wygrał Emirates Cup. Iworyjczykowi pozostaje jedynie zadać ważne pytanie: po co nurkować, kiedy jest się tak dobrym?

Emirates CupGalatasaray StambułRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 00:35

A Wenger powie tak samo jak było przy Demba Ba :D :
Byliśmy zainteresowani Bą (teraz Suarez) jednak jest styl gry jest podobny do stylu gry Girouda.

Pamiętacie? :D

maciekbe komentarzy: 1245807.08.2013, 00:35

czyli Luis złoży najpewniej requesta i zmyje się z Liverpoolu. Teraz pytanie tylko, czy Wenger ma jaja i wyłoży większą kwotę czy może zgłosi się po niego Real i będzie dupa. Trzymam kciuki bo takich zawodników nam trzeba, ale droga jeszcze dłuuuga.
Właściciel LFC zrobił z siebie debila na twatterze i teraz nie może nam go sprzedać, bo wyjdzie na jeszcze większego kretyna

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 907.08.2013, 00:34

jak odejdzie to spadam kibicowac napoli bo bez suareza to juz nie ten liverpool co wczesniej

klasa!

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12607.08.2013, 00:34

Mówiłem, że Brendan się tak miotał, bo zwyczajnie mu się dupa paliła. Chociaż teraz my musimy zadziałać z dobrą ofertę inaczej i tak będzie bieda.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.08.2013, 00:33

Oggy
Ma poparcie PFA. Chce do Arsenalu. Wreczy request. Wenger rzuci kase. Nie jest tak zle co?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 907.08.2013, 00:33

my jeszcze nie mamy LM, także spokojnie

piotrasw komentarzy: 36707.08.2013, 00:33

Rivaldo----> Nie umieją się pogodzić, ze oglądają nasze plecy od ładnych paru lat narasta frustracja, plus mieli jakies te transfery które miały jakość . Muszą znaleźć jakis powód dlatego teraz zły jest Arsenal i Suarez :)

hanzo88h komentarzy: 165907.08.2013, 00:33

hehe kibice Live na mega k..wie. Ile czułych słów skierowanych w nasza stronę xd nie dziwie im się my byliśmy w takiej samej sytuacji z Fabregasem i RvP.

Pinguite komentarzy: 1502007.08.2013, 00:33

Mizii, c'mon! To Liverpool się odradza! Wszak użytkownicy lfc.pl przewidują, że Arsenal w tym sezonie będzie oglądał ich plecy =)

Keith komentarzy: 21007.08.2013, 00:32

Sugerowałbym nie komentować na lfc.pl, pokażmy trochę klasy i nie dajmy się sprowokować ludkom z tamtej strony :) Mogą być zdenerwowani... My też wkurzaliśmy się rok temu za RVP...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.08.2013, 00:32

RIVALDO
NIE wiem jak ty ale ja sie jaram xd. Oby to wypalilo ;)

Oggy komentarzy: 948907.08.2013, 00:32

He says he has the backing of the Professional Footballers' Association and that he his prepared to take the issue to the Premier League to force his exit and move to the Emirates before the transfer window closes on 2 September. Moim zdaniem jeśli tak pisze Guardian to cóż pewnie nie zmyślili "He says" Anyway trzeba działać bo na razie daleko do tego transferu. Będzie ciężko.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.08.2013, 00:31

Dobra mamy prośbę o transfer :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.08.2013, 00:31

dlaczego ci sympatycy jezdza Arsenal do k....ej nedzy
ja do united nic nie mialem jak chcieli RVP poprostu facet chce LM tyle

Mizii komentarzy: 419107.08.2013, 00:30

Oj taki transfer pokaże, ze wreszcie się odradzamy. Ciekawe tylko czy złożymy po niego przekonywująca ofertę.
Kupmy do tego Fellainigo, młodego środkowego obrońce i walczymy o coś więcej niż Top4!

piotrasw komentarzy: 36707.08.2013, 00:30

srarsenal cos te sprawy, jak mi się podoba taka bezsilnośc, odbijamy sobie za zeszłe letnie okienko :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.08.2013, 00:29

"jeśli the Reds nadal będą blokować jego transfer do Arsenalu." Dziękuje dobranoc.

tradusio komentarzy: 458 newsów: 107.08.2013, 00:29

Ok, Oggy, nie bede sie sprzeczal, bo to glupie. Wg mnie przewijajace sie slowa Emirates, Arsenal to frazy wrzucone przez dziennikarza, aby postawic sprawe jasniej, a nie konkretne slowa wypowiedziane przez Luisa.

Wiadomo, ze cos na rzecz jest i zalezy mu na TR, ale nie wydaje mi sie zeby otwarcie opowiadal o tym, ze liczy na przejscie do Arsenalu przed koncem okienka. Chociaz kto wie:)

I juz spokoj, bo naprawde nie ma sensu sie sprzeczac. Mamy odmienne zdanie.

Pinguite komentarzy: 1502007.08.2013, 00:29

Co najciekawsze, 90% użytkowników lfc.pl odpowiadając dziś na pytanie "Jaki klub najbardziej nienawidzisz?" odpowiedziała by "Arsenal" :D zamiast tradycyjnie "Manchester United" lub "Everton" :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320707.08.2013, 00:29

Mi się wydaje, że Suarez może chcieć do nas z 3 powodów:

1.LM(jak awansujemy, a łatwi rywale więc raczej wejdziemy)
2.Wenger - jestem pewny, że w jakimś stopniu będzie go chronił przed dziennikarzmi, do tego jak wiemy potrafi współpracować z każdym zawodnikiem i naprawdę wpływać na niego pozytywnie, więc również tu może chodzić o to aby stał się mocniejszy psychicznie, mniej aktorstwa, głupot itp.
3.Cazorla + możliwe transfery, uważam, że Luis wie jak gra Santi i mając takiego zawodnika jest pewny, że on akcji kreować sobie nie będzie musiał, bo to Santi mu wykreuje, natomiast co do transferów to może jeszcze rozmawiali na temat projektu i możliwych wzmocnień do klubu, dających szanse na walke o mistrza.

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 00:29

@lejs
FOCH!
A ja mam Mr. Snaki!

Oggy komentarzy: 948907.08.2013, 00:28

tradusio - nie wchodź na modalności: "koniecznie", "może" bo tylko zaciemniasz sprawę. Masz precyzyjnie sytuację przedstawioną w artykule- rozumiesz? To fajnie. Nie rozumiesz to Twój problem. Pozdrawiam bo szkoda czasu na jakieś tam wzajemne sprostowania ok?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.08.2013, 00:28

Oho, a teraz fani lfc nas nienawidzą XD

Bali komentarzy: 40907.08.2013, 00:28

możecie w skrócie wyjaśnić co się dzieje bo widzę ponowne poruszenie Suarezem, a dopiero wszedłem :D

kilerr15 komentarzy: 69807.08.2013, 00:27

"Nie rozumiem co kieruje Suarezem że che do TEGO SŁABEGO Arsenalu co nic nie wygrał od 10 lat i nawet w swoim Emirates Cup dostał w dupsko, pewnie z problemamim wejdzie do fazy grupowej LM a potem odpadnie a w lidze skończy poza 4 miejscem dostając po drodze 8-0 od MU, MC i CFC;]" no nie wierzę. Do tej pory się na temat LFC nie wypowiadałem, ale skala hejtu na nas tam to masakra... i ta gadka o fali wznoszącej hahhaha :]

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.08.2013, 00:27

Czekamy na RedWarriora?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 907.08.2013, 00:27

właśnie miałem pisać, że ten bugi to redwarrior vol 2 :D

Kysio2607 komentarzy: 1336007.08.2013, 00:26

arsenallfan

Rumenige potwierdzil ze Bayern ma taka.kadre jaka chcial i ze juz nie zamierzaja nikogo kupowac :D

tradusio komentarzy: 458 newsów: 107.08.2013, 00:26

to koniecznie chodzi o transfer do Arsenalu*

piotrasw komentarzy: 36707.08.2013, 00:26

Ten Bugi z lfc.pl to jest jakiś miszcz :)

Oggy komentarzy: 948907.08.2013, 00:26

tradusio czytasz: He says he has the backing of the Professional Footballers' Association and that he his prepared to take the issue to the Premier League to force his exit and move to the Emirates before the transfer window closes on 2 September.

lays komentarzy: 3987107.08.2013, 00:26

@arsenalfann

Zobaczyłem info o Suarezie i sobie Strongi otworzyłem :D Nie ma !

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.08.2013, 00:25

Kurde wiecie co. Normalnie oni musza go sprzedac. Bo koles im rozpieprzyl juz totalnie atnosfere. Jak go zostaeia to burdel tam taki i syf bedzie ze ho ho

mrsomebody komentarzy: 602107.08.2013, 00:25

bugi

AFC będzie walczył o TOP10.
Jeśli już żyjemy historią tak jak Ty to przechodzi z klubu najbardziej utytułowanego w Anglii do jakiegoś Arsenalu co nawet LM nie wgrał nigdy.

:DD

tradusio komentarzy: 458 newsów: 107.08.2013, 00:25

Czyli twierdzisz, ze jak Suarez utworzy wniosek o transfer request to niekoniecznie chodzi o transfer do Arsenalu! Jego moze irytowac sytuacja w klubie, iz nie chca go puscic i pozostaje tam pomimo wczesniejszej umowy, dlatego wlasnie zalezy mu na transferze i chce pisemnie zlozyc o to prosbe.

W mojej wypowiedzi chodzilo o to, ze niekoniecznie do Arsenalu. A jesli uwazasz, ze w owym artykule zawarte sa slowa, iz chodzi TYLKO o Nas to naprawde jestes w bledzie.

lays komentarzy: 3987107.08.2013, 00:25

Ale swoją drogą... to jest takie nudne okienko panowie ! Co roku jakas gwiazda odchodzi :D A tu mozemy sie wzmocnic :P I tak samo oslabic Lpool :D tylko w sumie co tu oslabiac :D ? LM nie mają, LE nie mają :D Składu na Top Four nawet z Ursusem nie mają :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 107.08.2013, 00:25

Wklejajcie tu co się da, bo nie mam możliwości śledzenia innych stron.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.08.2013, 00:25

peterkewell żyjesz historią, to było w tamtym sezonie, w tym AFC będzie walczył o TOP10.

Boże, ale to są debile XD

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 00:25

@lejs
Dawaj strongi!

lays komentarzy: 3987107.08.2013, 00:24

ahaahahahahhaah gdzie jest RED WARRIOR ?!?!?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1507.08.2013, 00:24

Mimo wszystko i tak nie wierze w ten transfer. Real wejdzie i nam popsuje zabawę.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 407.08.2013, 00:24

Teraz normalnie nie usnę:)

Adu (zawieszony) komentarzy: 549807.08.2013, 00:23

MaxMax

wlasnie chcialem wkleić ten post :D

jak to fajnie patrzeć jak im gul skacze haha..

To już nawet nie chodzi o transfer Suareza do nas, jeśli odejdzie byle gdzie to Liverpool będzie toczyło bój o 8 miejsce max..

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 107.08.2013, 00:23

suarez nawet pochwalil premier league i powiedział że moze zostac w Anglii :P czyli cos w tym tez jest.

piotrasw komentarzy: 36707.08.2013, 00:23

Na 10 ostatnich tematów na forum lfc.pl 10 jest o Urusie :D

MadMax14 komentarzy: 266707.08.2013, 00:22

Nie rozumiem co kieruje Suarezem że che do TEGO SŁABEGO Arsenalu co nic nie wygrał od 10 lat i nawet w swoim Emirates Cup dostał w dupsko, pewnie z problemamim wejdzie do fazy grupowej LM a potem odpadnie a w lidze skończy poza 4 miejscem dostając po drodze 8-0 od MU, MC i CFC;]
To mnie rozwaliło. :D
Naprawdę niesamowicie wysoki poziom jest na tym lfc.pl

arsenalfann komentarzy: 1024307.08.2013, 00:22

@Verma
Jak masz ochotę to obczaj jeszcze film o Łolkocie XD

Oggy komentarzy: 948907.08.2013, 00:22

tradusio- sam pieprzysz czytaj artykuł: the Uruguay striker insists that he is prepared to submit a written transfer request by the end of the week if the club continue to block his move to Arsenal. Chodzi o request w sprawie transferu gdzie według tego? Na księżyc?

BeelzeBoSS komentarzy: 31407.08.2013, 00:21

Dobra, teraz nie pozostaje nic innego jak złożyć ofertę 45-50 mln, Urusowi zaproponować wysoki kontrakt, wymusić na tym krypto-żydzie Lewym sprzedaż Bale'a za kwotę tak wysoką, że Real nawet nie pomyśli o Suarezie przez najbliższe dwa okienka, zapleść kompromitujące materiały na właścicieli LFC, żeby zmiękli w kwestii transferu i przede wszystkim głupio nie odpaść w eliminacjach do LM xD Dla Arsena to małe piwo xD

lays komentarzy: 3987107.08.2013, 00:21

Ale nam sie k.com rozgrzalo :D To co panowie Suarez bedzie u nas ? :D DZWONIĆ DO WRÓŻBITY MACIEJA ! MUSIMY ZNAĆ PRAWDE