Dwa oblicza Kanonierów, Barnet 0-4 Arsenal!

Dwa oblicza Kanonierów, Barnet 0-4 Arsenal! 17.07.2010, 18:22, IceMan 112 komentarzy

Z 10-minutowym opóźnieniem rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie na Underhill Stadium między Arsenalem i Barnet. Było to zarazem starcie rozpoczynające cykl przedsezonowych sparingów The Gunners.

Kanonierzy, którzy byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku, już na samym początku potwierdzili swoją klasę.

W 2. minucie meczu świetną dwójkową akcję przeprowadzili Andriej Arszawin i Tomas Rosicky. Rosjanin znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ze spokojem minął golkipera i skierował piłkę do pustej bramki.

Podopieczni Arsene'a Wengera od razu narzucili szybkie tempo i praktycznie nie schodzili z połowy rywala. Szczególnie aktywny był Andriej Arszawin oraz Jack Wilshere. Walecznością imponował również Frimpong, który był dzisiaj dla piłkarzy Pszczół niemal zaporą nie do przejścia.

W 16. minucie meczu było już 2-0! Wilshere odegrał do stojącego na 12. metrze Jay'a Simpsona, a młody napastnik pokonał bramkarza plasowanym strzałem w róg bramki.

The Gunners nie zadowolili się jednak dwubramkowym prowadzeniem i dalej nacierali na bramkę rywala. Bliski szczęścia był Thomas Vermaelen, jednak jego uderzenie zostało wybite przez obrońce z linii bramkowej. Kilkanaście minut później Arszawin oddał atomowy strzał zza pola karnego, ale futbolówka jedynie z hukiem odbiła się od poprzeczki.

W 45. minucie Simpson po akcji-marzenie po raz drugi dzisiaj wpisał się na listę strzelców. Arszawin przeholował piłkę przez ok. 50 metrów, a następnie podał do wychodzącego na pozycję Jacka Wilshere'a. Młody Anglik bez namysłu posłał piłkę do stojącego przed bramką Simpsona, czym wprawił w osłupienie bramkarza gospodarzy, a snajper, który zeszły sezon spędził na wypożyczeniu w QPR bez problemów trafił do siatki.

W przerwie Arsene Wenger przeprowadził wiele roszad w składzie. Na boisku zameldowali się między innymi: Marouane Chamakh, Theo Walcott, Kieran Gibbs i Samir Nasri.

W 49. minucie dzięki swojej nieziemskiej szybkości oko w oko z bramkarzem stanął Walcott, jednak wychowanek Southampton nie potrafił pokonać golkipera Barnet. Były to jednak dobre złego, a raczej nudnego, początki. Kolejne minuty meczu były bowiem mało ciekawe, a w grze Kanonierów wyraźnie brakowało płynności i dynamiki.

W 75. minucie Samir Nasri obudził zebranych na stadionie kibiców z letargu. Francuz strzelił bramkę po koszmarnym błędzie obrońcy, który zgubił piłkę we własnym polu karnym.

Do końca spotkania nic ciekawego się niestety nie wydarzyło. Kilka dobrych akcji przeprowadził co prawda Theo Walcott, ale skrzydłowy Arsenalu nie otrzymywał odpowiedniego wsparcia od swoich kolegów.

Po ostatnim gwizdku sędziego wynik brzmiał 4-0 na korzyść 13-krotnych mistrzów Anglii. Zwycięstwo spodziewane i zasłużone, aczkolwiek lekki niedosyt pozostał. O ile pierwsze 45 minut gry obfitowało w szybkie, groźne ataki The Gunners, o tyle w drugiej połowie spotkania, poza nielicznymi momentami, z boiska wiało nudą.

Barnet 0-4 Arsenal

Andriej Arszawin - 2' [0-1]

Jay Simpson - 16' [0-2]

Jay Simpson - 45' [0-3]

Samir Nasri - 75' [0-4]

Arsenal: Łukasz Fabiański - Havard Nordtveit, Thomas Vermaelen, Laurient Koscielny, Armand Traore - Jack Wilshere, Emmanuel Frimpong, Jay Emmanuel-Thomas - Andriej Arszawin, Jay Simpson, Tomas Rosicky.

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Mannone, Miquel, Djourou, Gibbs, Eastmond, Nasri, Henderson, Lansbury, Barazite, Walcott, Chamakh.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 719.07.2010, 14:29

Chamakh zagrał połowę meczu... Tak jak każdy.

bartios komentarzy: 55919.07.2010, 14:05

Szkoda że Chamakh na ławie.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.07.2010, 12:43

Czemu rozmawiają w Pekinie? XD

Najlepsze było zdanie Wengera: What about little Theo Walcott, he will miss you :D

ArsenalTheBest komentarzy: 102619.07.2010, 11:52

Może mi się pomyliło z innym sparingiem w którym podł wynik 1:0 dla Arsenalu :)

Gooner250 komentarzy: 132519.07.2010, 11:43

Co się dzieje z Joe Cole'em??
Nic. Jak zwykle Arsenal śpi. Joe Cole jest podobno bardzo bliski przejścia do Liverpoolu. Ot co :/ :/ :/
Po prostu żal.
Na lfc.pl tak piszą, i jeszcze angielskiej stronce takiej. Oby to nie była prawda :( Przecież miał zostać w Londynie!!!!!!!

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 519.07.2010, 11:32

A co się dzieję z J. Cole'em? Jego sprawa miała się wyjaśnić do końca ubiegłego tygodnia a tu jeszcze nic nie wiadomo.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56719.07.2010, 11:17

Cholera, a cały czas wydawało mi się, że było 2:1... Pamięć już nie ta :)

ArsenalTheBest komentarzy: 102619.07.2010, 10:56

Nie oglądałem meczu ale ostatni rezultat jest imponujący w poprzednim roku tylko 1:0 więc pierwsze zwycięstwo cieszy:)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.07.2010, 10:30

youtube.com/watch?v=lt1nn1vG3UI&feature=player_embedded
Kompilacja
Frimpong vs Barnet
Nowy Essien nam rośnie , jego idol :P

Fabregas44 komentarzy: 2819.07.2010, 10:19

Gunner48- jakiś ciul by go skosił i po karierze weś pomyśl.A co do JC to ja go nie widzę u nas dla mnie on jak nie ma formy to on jest słaby tylko ze sie kiwac potrafi ale bez formy dziad,jeszcze kopię piłkę 5 pięter w góre no bez przesady,ale może u nas odnalezc forme itp. Arsene wie co robi.

fabregas444 komentarzy: 169619.07.2010, 09:58

Vpr-- aha oki dzieki za info:P

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56719.07.2010, 09:57

fabregas444 > nie patrzyłem jeszcze na foto, ale z 12 grał chyba Lansbury.

Gunner48 komentarzy: 792919.07.2010, 09:18

Jak myślicie w jakiej cenie byłby Simpson?
może 2 mln, ;p chyba więcej za niego nie dostaniemy ;/
Niech idzie na wypożyczenie..ale nie do QPR czy jakiegoś klubu na tym poziomie!
Powinien grać w PL, wtedy zobaczyłoby się ile bramek strzela i czy ma szanse przebić się chociaż na rezerwę Arsenalu ;p

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56719.07.2010, 09:13

SaGnA > nie bój się, zawodników U-21 nie trzeba zgłaszać do 25-osobowego składu, więc spokojnie się mieścimy w nowych zasadach - Aaron, Jack i Wojtek się liczą, rocznik '89, a więc Armand, Kieran i Carlos, chyba także. Nawet gdyby ta ostatnia trójka się kwalifikowała jako seniorzy, kadra liczy 23 osoby (nie liczę już Sola, Dudu i oczywiście dwóch zwolnionych).

Co do Simpsona, Erzet ma 120% racji. To nie jest snajper na naszym poziomie. Kibice QPR w barwach którego ostatnio grał uważają, że to solidny zawodnik, ale taki w sam raz na Championship. Nie bierzecie też pod uwagę, że ma 22 lata, w tym wieku powinien już przebić się do drużyny, jeśli tego nie zrobił - nie będziemy czekać wiecznie.

Odnośnie numeru "9", nazwijcie mnie przesądnym, ale uważam, że ten numer powinien zostać w Arsenalu "zamrożony". Od czasu Paula Mersona każdemu właścicielowi dziewiątki przytrafia się coś niedobrego. Merse popadł w alkoholizm, Anelka odszedł po zaledwie dwóch latach, w dość kontrowersyjnych okolicznościach, i wiele lat tułał się po klubach, dopiero w Chelsea pograł trochę dłużej. Jeffersa komentować chyba nie trzeba. Reyes skończył się psychicznie i długo "zbierał się" do kupy. Baptista zagrał w Arsenalu jeden dobry mecz. Potem Eduardo i tu nie muszę nic pisać... Lubię Nicklasa, ma zadatki na świetnego napastnika i nie chcę, żeby i jego kariera w Północnym Londynie zakończyła się przedwcześnie.

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3519.07.2010, 00:21

Tyle, że Simpson to napastnik nie na miarę Arsenalu, ot taki rzemieślnik do punktowania drużyn pokroju Barnet. Chyba nie myślicie, że Arsene miałby zastępować Eduardo Simpsonem...

Jay tym meczem, przynajmniej w moim mniemaniu, miał podnieść swoją rynkową wartość i przyciągnąć kilku pracodawców. Wokół niego kręci się kilka klubów Premier League i Omonia Nikozja. Klub dał mu wolną rękę, zobaczymy co z tego wyniknie.

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12619.07.2010, 00:11

Simpson raczej z nami nie zostanie, a mecz z Barnet był bardziej na podbicie ceny. Osobiście uważam, że powinniśmy go gdzieś opchnąć, bo nie widzę możliwości, żeby się przebił. Kompletnie mi nie pasuje do Arsenalu.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 718.07.2010, 23:56

@Acolt
W miejsce Eduardo, bardzo prawdopodobne, pozyskamy Joe Cole'a.

Serio wszyscy po jednym sparingu z drużyną gorszą od nas o klasę chcecie Jaya w kadrze? To bardzo, bardzo lekkomyślne. Mam nadzieję, że Arsene wypożyczy go do odpowiedniego klubu, aby mógł się dalej rozwijać. Jeśli Vela będzie stał w miejscu, to za rok-dwa Simpson pewnie się przebije.

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 618.07.2010, 23:49

Jestem za tym co napisał Szef. Simpson to napastnik który zagrał dopiero 2 mecz w Arsenalu i strzelił 4 gole. Podoba mi się jego gra i sądzę że wypadałoby mu dac szansę. Na ławkę w miejsce Eduardo..

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3518.07.2010, 22:53

SaGnA - kilku zapewne pójdzie na wypożyczenia, np. Jack, Wojtek, być może Don Vito i Carlos, także kadra może nam się uszczuplić.

SaGnA komentarzy: 98518.07.2010, 22:28

Nie myślcie cały czas o zakupach. W klubie może być tylko 25 zawodników. W drużynie jest 26 zawodników nie licząc Eduardo, Gallasa, Silvestra i Campbella. Trzeba się więc pozbyć jeszcze jednej osoby a wy myślicie o kolejnych

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 718.07.2010, 22:27

Zupełnie nie wyobrażam sobie Simpsona w kadrze. Nawet po odejściu Eduardo. RvP, Chamakh, Bendtner. Jest jeszcze Carlos... Wolałbym nawet jego, choć powoli tracę do niego cierpliwość, to chłopak przecież ma talent.

fabregas444 komentarzy: 169618.07.2010, 22:16

Szef-- nie zapominaj jaka to byla druzyna jaki przeciwnik;p

Szef komentarzy: 1303518.07.2010, 22:02

moze warto dac szanse temu Simpsonowi bo chlopak ma smykalke do strzelania goli

Fabregas44 komentarzy: 2818.07.2010, 21:18

Czy Gallas i Silvestre odeszli?Bo na igol.pl w Arsenal Londyn piszą,że tak.Jeśli to prawda to ja pierdziu co Pan Wenger wyczynia na rynku transferowym(nie chodzi mi o sprzedaże lecz zakupy).

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11518.07.2010, 19:57

Znaleźli? Z Barnet gramy rok w rok. W ostatnim sezonie nawet z nimi zremisowaliśmy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.07.2010, 17:01

Wenger jak teraz sprzedał Eduardo , może tą kasę przeznaczyć na transfer środkowego obrońcy lub bramkarza typu Frey :P Liczę ,że za Eduardo przyjdzie J.Cole ,a Wenger kogoś jeszcze dokupi do defensywy . Nie będzie źle :P

Danielo_Gunners komentarzy: 264018.07.2010, 16:36

no super Sol w Newcastle Dudu w Doniecku.. czyli zaczynajmy transferową ofensywe pana Wegnera :)

arsenal22 komentarzy: 64218.07.2010, 15:27

patrzcie transfery.info/news-full-12687.html

fskywalker97 komentarzy: 318.07.2010, 15:24

fajnie, że grał Fabiański, moim zdaniem ten mecz dobrze wróży w w występie w LM

helzing komentarzy: 327318.07.2010, 14:42

szkoda mi go, przed kontuzja był świetny, ale musiał się znaleść jakiś imbecyl, którego oderwali od łopaty który to wszystko zrujnował. Czyli co Wenger bedzie szukał jakiegoś napastnika, albo pomocnika teraz? I jesli odchodzi Gallas i Silvestre to czy poszuka tez obroncy? I popzostaje wielka niewiadomo co do bramkarza

Rafi komentarzy: 128118.07.2010, 14:32

Jezeli to z Eduardo to prawda to bardzo sie ciesze.Chorwat nie mogl odzyskac formy z przed kontuzji,wiec musial odejsc.W Doniecku bedzie gral a nie grzal lawe jak u Nas.Powodzenia Dudu;)

huberto komentarzy: 16718.07.2010, 14:28

Liczy się pierwsze zwycięstwo i oby było tak dalej w kolejnych spotkaniach sparingowych.

madjer komentarzy: 553418.07.2010, 12:13

Mamy znakomite młode talenty ,nie zmarnujmy ich ...

GLOCK komentarzy: 33418.07.2010, 12:12

Szkoda że nie miałem okazji obejrzeć tego spotkania ale gratulacje dla Arsenalu oby tak dalej !!

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12618.07.2010, 12:08

Swoją drogą, czym było to coś, co wystawało zawodnikom z tyłu przy szyi? Ten nowy system GPRS?

popekns komentarzy: 742018.07.2010, 11:31

Kurcze no ze tez nie obejrzalem tego meczu;(Gratulacje Arsenal

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3518.07.2010, 11:14

Szkoda, że nie udało mi się obejrzeć tego meczu, no ale cóż począć. Po ubiegłorocznym remisie ten wynik cieszy podwójnie :P Z tego co czytam to kilku młodych graczy się pokazało z dobrej strony, szczególnie Jack, Frimpong i JET. Jeśli chodzi o Jay'a to może byc przyszłość naszej drugiej linii, facet bez problemów może grać jako napastnik, boczny pomocnik i jako 'łącznik'. Frimpong raczej powinnien zadebiutować w tym sezonie w naszych barwach, Carling Cup już czeka :P

Myślę, że nie ma co nadinterpretować braku Eduardo w składzie. Oczywiście to trochę dziwne, szczególnie dlatego, że był w składzie na mecz, ale nie było też Veli i Denilsona, który podobno ma kontuzję. Ciekawe jest to, że Wenger dał szansę Simpsonowi, powiem że jestem zaskoczony. Myślę, że dobrze wykorzystał szansę na to by się pokazać, nie tylko Wengerowi ale i teoretycznym nowym pracodawcom.

PS. Nie ma ktoś może jakiegoś linku/torrenta do meczu? Jeśli tak to prosiłbym o kontakt na PW.

bardeq komentarzy: 10818.07.2010, 11:07

Jak już wielokrotnie wspominałem rośnie nam jeden z najlepszych na świecie graczy i mam nadzieje długoletni kapitan, który (jak dla mnie) będzie o niebo lepszy od cesca. Oby kontuzje go omijały. Powodzenia Jack:)