Dwa różne oblicza Kanonierów: Arsenal 1-2 Manchester City

Dwa różne oblicza Kanonierów: Arsenal 1-2 Manchester City 01.01.2022, 14:20, Dawid 4008 komentarzy

Niestety, nie tym razem. W 21. kolejce Premier League Arsenal uległ na własnym obiekcie Manchesterowi City, przegrywając 1-2. Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Alberta Stuivenberga wyglądała naprawdę obiecująco i wydawało się, że wszystko mają pod kontrolą. Kanonierzy wyszli na prowadzenie po bramce Saki i zeszli do szatni przy wyniku 1-0. Druga połowa to był istny koszmar. Najpierw Xhaka sprowokował rzut karny dla gości, którego wykorzystał Mahrez, doprowadzając do remisu. Potem czerwoną kartkę obejrzał Gabriel, a w ostatnich minutach meczu Rodri zapewnił swojej drużynie jedenaste ligowe zwycięstwo z rzędu.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (84' Elneny), Odegaard (63' Holding), Martinelli – Lacazette (72' Smith Rowe).

Manchester City: Ederson – Cancelo, Dias, Laporte, Ake – Rodrigo, De Bruyne, Bernardo – Sterling, Jesus (63' Gundogan), Mahrez.

Pierwsza odsłona gry zaczęła się zgodnie z przewidywaniami. Podopieczni Pepa Guardioli utrzymywali się przy piłce, wymieniali mnóstwo podań i szukali swoich okazji. W 4. minucie Gabriel Jesus oddał niebezpieczny strzał głową po dośrodkowaniu, ale piłka przeszła obok bramki Ramsdale'a.

Sześć minut później Kanonierzy stworzyli groźną sytuację. Odegaard dostał świetne podanie od Lacazette'a i wyszedł na pozycję strzelecką, ale starł się z bramkarzem Manchesteru City, Edersonem. Wydawało się, że doszło do faulu i będziemy mieli rzut karny, ale sędzia nie dopatrzył się tam przewinienia.

W 15. minucie Sterling posłał ciekawe dośrodkowanie zza szesnastki w pole karne Arsenalu. Ruben Dias wyskoczył do piłki, ale nie zdołał jej sięgnąć. Chwilę później podopieczni Mikela Artety stworzyli kolejną świetną okazję. Martinelli dostał prostopadłe podanie, po czym wszedł w pole karne rywala i oddał strzał, który został zatrzymany.

Z upływem czasu The Gunners zaczęli nabierać pewności siebie, a ich akcje, które przeprowadzali w bocznych sektorach boiska stanowiły nie lada wyzwanie dla obrońców The Citizens. W 31. minucie Saka otrzymał fantastyczne podanie od Tierney'a, a ten płaskim strzałem pokonał Edersona i otworzył wynik spotkania!

Osiem minut później Martinelli oddał bardzo groźne uderzenie zza pola karnego, ale futbolówka przeleciała obok słupka. Gdyby to leciało w światło bramki, to mielibyśmy kandydata do bramki sezonu. Ledwo co zdążyliśmy ochłonąć, ponieważ Brazylijczyk po raz kolejny spróbował szczęścia, minimalnie pudłując.

Druga odsłona spotkania zaczęła się fatalnie dla Kanonierów, bowiem w 55. minucie Xhaka sfaulował we własnym polu karnym Bernardo Silvę. Na początku sędzia miał wątpliwości, ale sprawdził tę sytuację i wskazał na wapno. Szwajcar został ukarany żółtą kartką. Mahrez podszedł do jedenastki i pewnym uderzeniem pokonał Ramsdale'a.

Chwilę później doszło do nieporozumienia między defensorami i bramkarzem w polu karnym Obywateli, które mogło się zakończyć trafieniem samobójczym, ale Ake wybił piłkę z linii bramkowej. Futbolówka spadła pod nogi Martinelliego, a ten fatalnie spudłował! Emocje na The Emirates jeszcze nie opadły, bowiem w 59. minucie Gabriel otrzymał czerwoną kartkę! Arsenal od tego momentu grał w dziesiątkę.

Bukayo Saka skrytykował decyzję sędziego i w konsekwencji obejrzał żółty kartkonik. Atmosfera zrobiła się naprawdę gorąca. Kibice The Gunners nie szczędzili cierpkich słów kierowanych w stronę arbitra dzisiejszego spotkania. Kolejnym zawodnikiem, który został ukarany żółtą kartką był Holding za złośliwy faul.

W końcowej fazie meczu piłkarze z niebieskiej części Manchesteru przejęli całkowitą kontrolę nad meczem i zaczęli stwarzać coraz większe zagrożenie pod bramką Arsenalu. Podopieczni Alberta Stuivenberga cofnęli się do defensywy i odpierali ataki The Citizens z przeróżnych sektorów boiska.

Dopiero w 93. minucie Rodri wykorzystał zamieszanie w polu karnym Kanonierów i umieścił piłkę w siatce. Hiszpan w żywiołowy sposób celebrował trafienie, zdejmując koszulkę, za co został ukarany żółtą kartką. Po chwili ten sam kartonik obejrzał Bernardo Silva.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid źrodło: własne
losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:46

*Zalały

Gotowaliście kiedyś kiełbasę w czajniku, a nauczycielki zalazły sobie kawę z tej wody?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2022, 23:45

@Jacek1s: bardzo dobre. podobnie szynka+ser żółty+dżem
a jeszcze jak obtoczysz w jajku i usmażysz...

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:44

@Jacek1s napisał: "motomyszy"

Nie oglądałem tego, ale za to też leciały transformersy i film Bumblebee przypominał roboty z bajki.

pumeks komentarzy: 2080805.01.2022, 23:44

@Jacek1s: Nie wiem, tylko to mam do jedzenia i musze to jakoś połączyć.

Jacek1s komentarzy: 764605.01.2022, 23:43

@pumeks: Żółty ser i miód? Co to za połączenie?

pumeks komentarzy: 2080805.01.2022, 23:43

@ZielonyLisc: Nie mieszaj mi tu, bo głodny jestem !!!

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:42

@pumeks napisał: "Kanapka z żółtym serem i chrzanem czy z żółtym serem i miodem ?"

Kanapka to: masło ( nie używam wcale), majonez, ser, szynka, pomidor, ogórek, rzodkiewka, sałata. Najlepiej mieć warzywa z swoje ogródka.

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:40

@thide napisał: "przecież zielony mnie zgłosił i przez niego mam 1/5"

Konfident ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2022, 23:40

@Dziadyga: mnie też przerażała psychodela z Wielkiej gry

pumeks komentarzy: 2080805.01.2022, 23:40

No dobra, koniec żartów smarki.

Kanapka z żółtym serem i chrzanem czy z żółtym serem i miodem ?

@Jacek1s: Muminków już tak bardzo nie pamiętam, ale oglądałem tą bajkę.

Bajkę Beyblade pamiętacie?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2022, 23:39

@losnumeros: przecież zielony mnie zgłosił i przez niego mam 1/5

Dziadyga komentarzy: 839705.01.2022, 23:39

@thide napisał: "prawie jak czołówki 997 :D"

O to też :D strasznie psychodeliczna haha.

Jacek1s komentarzy: 764605.01.2022, 23:38

@losnumeros napisał: "Buki dużo osób się bało."

Ja się jej bałem początkowo, ale później przestałem i zaczęła mi się podobać, a jeszcze później mnie zaciekawiła, bo jakby nie było to jest najbardziej tajemnicza postać z całej bajki.

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:37

@thide napisał: "kiedy widzę, gdy ktoś łamie prawo, sięgam po telefon: 997, halo."

I zgłaszam łamanie prawa na kanonierach ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2022, 23:37

@losnumeros: kiedy widzę, gdy ktoś łamie prawo, sięgam po telefon: 997, halo.

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:36

@thide napisał: "997"

Ten numer to kłopoty.

@Dziadyga napisał: "Ja Buki sie nie bałem,nawet lubiłem i współczułem,że nikt sie nie chce ze stworkiem zaprzyjaznic.Natomiast bałem się teledysku i jednoczesnie piosenki Grzegorza Turnaua..Cichosza :D"

Ja też się nie bałem, ale pamiętam znajome i znajomych, którzy się bali tej postaci.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2022, 23:35

@Dziadyga: prawie jak czołówki 997 :D

pumeks komentarzy: 2080805.01.2022, 23:35

@Adu: o czym Ty gadasz? to jest gdzieś inny świat arsenalowych fanów? Nie pierdziel ......

Dziadyga komentarzy: 839705.01.2022, 23:34

@losnumeros napisał: "@Jacek1s: Buki dużo osób się bało."

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:33

07 zgłoś się!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2022, 23:32

@ZielonyLisc: przekazuję gryps od Adriana Z. ps. Witowo:

"jak będziesz afery kręcił, to sam ci pojadę po rajtach."

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:32

@Jacek1s: Buki dużo osób się bało.

Jacek1s komentarzy: 764605.01.2022, 23:31

@thide: Są postacie, które warto poznać i są postacie, które nie są zbyt ciekawe lub mają dopisaną historię przez pasty, które zakrzywiają obraz postaci, ale moim zdaniem Buka jest tą pierwszą z w/w opcji.

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:31

@Dziadyga napisał: "Sam fakt przyjecia jakiegokolwiek preparatu,zeby wystąpić w jakims "głupim" turnieju zakrawa o absurd jeden wielki.Sam wiesz,ze "moje ciało,moja sprawa" i zmuszane wziecia jakiegos leku czy nakazanie metody leczenia jest po prostu wyrwane wprost z najwiekszych totalitaryzmów które oficjalnie na tej planecie były.Powinien sie domagac jakiegos solidnego odszkodowania i ewentualna wygraną z tego tytułu wpłacic na jakis szczytny cel."

Rozumiem to, ale przynajmniej Australia jest konsekwentna i tego się trzymają ( jednak tego nie popieram).

Slaviola komentarzy: 1237705.01.2022, 23:30

Dzisiaj sobie przypomniałem film "Sinister" z 2012.