Dwa różne oblicza Kanonierów: Arsenal 1-2 Manchester City

Dwa różne oblicza Kanonierów: Arsenal 1-2 Manchester City 01.01.2022, 14:20, Dawid 4008 komentarzy

Niestety, nie tym razem. W 21. kolejce Premier League Arsenal uległ na własnym obiekcie Manchesterowi City, przegrywając 1-2. Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Alberta Stuivenberga wyglądała naprawdę obiecująco i wydawało się, że wszystko mają pod kontrolą. Kanonierzy wyszli na prowadzenie po bramce Saki i zeszli do szatni przy wyniku 1-0. Druga połowa to był istny koszmar. Najpierw Xhaka sprowokował rzut karny dla gości, którego wykorzystał Mahrez, doprowadzając do remisu. Potem czerwoną kartkę obejrzał Gabriel, a w ostatnich minutach meczu Rodri zapewnił swojej drużynie jedenaste ligowe zwycięstwo z rzędu.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (84' Elneny), Odegaard (63' Holding), Martinelli – Lacazette (72' Smith Rowe).

Manchester City: Ederson – Cancelo, Dias, Laporte, Ake – Rodrigo, De Bruyne, Bernardo – Sterling, Jesus (63' Gundogan), Mahrez.

Pierwsza odsłona gry zaczęła się zgodnie z przewidywaniami. Podopieczni Pepa Guardioli utrzymywali się przy piłce, wymieniali mnóstwo podań i szukali swoich okazji. W 4. minucie Gabriel Jesus oddał niebezpieczny strzał głową po dośrodkowaniu, ale piłka przeszła obok bramki Ramsdale'a.

Sześć minut później Kanonierzy stworzyli groźną sytuację. Odegaard dostał świetne podanie od Lacazette'a i wyszedł na pozycję strzelecką, ale starł się z bramkarzem Manchesteru City, Edersonem. Wydawało się, że doszło do faulu i będziemy mieli rzut karny, ale sędzia nie dopatrzył się tam przewinienia.

W 15. minucie Sterling posłał ciekawe dośrodkowanie zza szesnastki w pole karne Arsenalu. Ruben Dias wyskoczył do piłki, ale nie zdołał jej sięgnąć. Chwilę później podopieczni Mikela Artety stworzyli kolejną świetną okazję. Martinelli dostał prostopadłe podanie, po czym wszedł w pole karne rywala i oddał strzał, który został zatrzymany.

Z upływem czasu The Gunners zaczęli nabierać pewności siebie, a ich akcje, które przeprowadzali w bocznych sektorach boiska stanowiły nie lada wyzwanie dla obrońców The Citizens. W 31. minucie Saka otrzymał fantastyczne podanie od Tierney'a, a ten płaskim strzałem pokonał Edersona i otworzył wynik spotkania!

Osiem minut później Martinelli oddał bardzo groźne uderzenie zza pola karnego, ale futbolówka przeleciała obok słupka. Gdyby to leciało w światło bramki, to mielibyśmy kandydata do bramki sezonu. Ledwo co zdążyliśmy ochłonąć, ponieważ Brazylijczyk po raz kolejny spróbował szczęścia, minimalnie pudłując.

Druga odsłona spotkania zaczęła się fatalnie dla Kanonierów, bowiem w 55. minucie Xhaka sfaulował we własnym polu karnym Bernardo Silvę. Na początku sędzia miał wątpliwości, ale sprawdził tę sytuację i wskazał na wapno. Szwajcar został ukarany żółtą kartką. Mahrez podszedł do jedenastki i pewnym uderzeniem pokonał Ramsdale'a.

Chwilę później doszło do nieporozumienia między defensorami i bramkarzem w polu karnym Obywateli, które mogło się zakończyć trafieniem samobójczym, ale Ake wybił piłkę z linii bramkowej. Futbolówka spadła pod nogi Martinelliego, a ten fatalnie spudłował! Emocje na The Emirates jeszcze nie opadły, bowiem w 59. minucie Gabriel otrzymał czerwoną kartkę! Arsenal od tego momentu grał w dziesiątkę.

Bukayo Saka skrytykował decyzję sędziego i w konsekwencji obejrzał żółty kartkonik. Atmosfera zrobiła się naprawdę gorąca. Kibice The Gunners nie szczędzili cierpkich słów kierowanych w stronę arbitra dzisiejszego spotkania. Kolejnym zawodnikiem, który został ukarany żółtą kartką był Holding za złośliwy faul.

W końcowej fazie meczu piłkarze z niebieskiej części Manchesteru przejęli całkowitą kontrolę nad meczem i zaczęli stwarzać coraz większe zagrożenie pod bramką Arsenalu. Podopieczni Alberta Stuivenberga cofnęli się do defensywy i odpierali ataki The Citizens z przeróżnych sektorów boiska.

Dopiero w 93. minucie Rodri wykorzystał zamieszanie w polu karnym Kanonierów i umieścił piłkę w siatce. Hiszpan w żywiołowy sposób celebrował trafienie, zdejmując koszulkę, za co został ukarany żółtą kartką. Po chwili ten sam kartonik obejrzał Bernardo Silva.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid źrodło: własne
enrique komentarzy: 1937806.01.2022, 12:12

Eh teraz to się w życiu Auby nie pozbędziemy...

W klubie totalnie bezużyteczny, w końcu była szansa że coś tam pogra na PNA i ktoś może go kupi/wypożyczy to teraz oczywiście covida załapał...

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11706.01.2022, 12:12

Szanuje pracę górników ale jak ginie górnik to każda stacja TV nawija. Wnet żałoba narodowa. Jak ginie budowlaniec czy inny kierowca to wie o tym tylko rodzina.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11706.01.2022, 12:10

@Mastec30: Wyjdź na rusztowanie na 30 piętro elewacje zrobić i zobaczymy kto jest kozak

Dominik17 komentarzy: 313606.01.2022, 12:08

Auba ma Covid , widac na filmiku jak imprezowal w Kamerunie :D chłop jest niemozliwy xd

Mastec30 komentarzy: 627706.01.2022, 12:08

@Rafson95: zejdź sobie raz pod ziemię i rurociąg skręć to Ci się odechce takich mądrości

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11706.01.2022, 12:08

@Rafson95: Dokładnie. Twierdzę tak od dawna

@arsenallord: to nie patrz. 500 zł :D.

A co takiego złego robią, niech protestują

maniekuw komentarzy: 265206.01.2022, 12:08

Podwyższenie mandatów to była konieczność, ale powinna być taryfa w stosunku do zarobków, bo fakt że ktoś może dostać mandat o wartości miesięcznej wypłaty to jest jednak absurd.

enrique komentarzy: 1937806.01.2022, 12:07

Kto tym razem będzie protestował ?

Rafson95 komentarzy: 1060206.01.2022, 12:06

@arsenallord: Górnicy to największe pasożyty i mendy społeczne.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11706.01.2022, 12:04

Jak już widzę protestujące pielęgniarki czy górników to mnie krew zalewa

Ech0z komentarzy: 1043106.01.2022, 11:56

W Kazachstanie Policja stanęła po stronie protestujących , po stronie narodu . U nas policja to PISdy

kkam195 komentarzy: 138006.01.2022, 11:52

@losnumeros napisał: "lipa"
Kloppipa

losnumeros komentarzy: 1319006.01.2022, 11:51

Miał być meczyk, a wyszła lipa.

losnumeros komentarzy: 1319006.01.2022, 11:50

@ragnarokk napisał: "podwyższenie mandatów to była absolutna konieczność"

Niestety ale to uderzy tylko w klasę średnią i niższą, bogaci nadal będą łamać prawo bo mają kasę. Jakby było Ciebie stać zapłacić 2,5 tyś raz w miesiącu, to będziesz się przejmował taryfikatorem i przepisami?

Spejsik komentarzy: 343906.01.2022, 11:44

A dlaczego nie podwyższyli mandatów również dla rowerzystów i pieszych?

Niestety ale w naszym kraju z kierowców robi się osoby które mają łatać dziurę budżetową.

Jeżeli ma być bezpieczniej to zacznijmy od tego żeby policja łapała "piratów drogowych" w miejscach niebezpiecznych, a nie na dwu pasmowych drogach, bez żadnych przejść dla pieszych, gdzie wypadek zdarza się raz na jakiś czas.

Po za tym niektóre ograniczenia prędkości to jest jakiś absurd.

kamilo_oo komentarzy: 2356706.01.2022, 11:44

@enrique napisał: "To wszystko jest bardzo dziwne i tyle."

Dlaczego dziwne?

Garfield_pl komentarzy: 2835606.01.2022, 11:08

Arsenal face competition for the signature of Bruno Guimarães from Everton and Newcastle. The gunners have scouted and admired the midfielder since his Athletico Paranaense days. The fee to sign him would be in the region of £40m. [@standardsport].

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11706.01.2022, 11:05

@aguero10: Jak w tym sezonie jak już w ubiegłym był kozakiem?

Paul77 komentarzy: 992106.01.2022, 11:00

@aguero10: Do tego ucieknie przy najbliższej okazji.

aguero10 komentarzy: 861206.01.2022, 10:58

Jakiś typek pisał że Viola chce za Vlahovica 70 mln+ Lucas . Dla mnie to chora cena tak naprawdę gdzie gościu dopiero odpalił w tym sezonie . Jeszcze zbytnio kierunek Londyn mu nie przemawia bo czeka na inne oferty . Dać sobie spokój z Serbem. Skończy się jak z Pepe . Kupa kasy w błoto i grzanie ławy .

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.01.2022, 10:45

@Bukayoforever: Rahu dawał te warny.

ragnarokk komentarzy: 41306.01.2022, 10:41

@Rafson95: Odwrotna sytuacja sprzed 15 lat. Koleś przejeżdza na czerwonym, kasuje samochód co jechałem jako pasażer, uderza w kolejny, który wylatuje na chodnik co tylko cudem w danym momencie jest pusty. Jedno auto do kasacji, jedno do naprawy, rozwalony chodnik, ruch tramwajowy zatrzymany na prawie 2h, a że nikomu cudem nic się nie stało, to koleś dostaje 500zł mandatu, Już dużo większą karę mu dowalił ubezpieczyciel. Karetki wciąż muszą jeździć bezpiecznie, jeśli dostał 1000 + 400 za wykroczenie które spowodowało wypadek, to raczej dość rażąco naruszył te przepisy. Skandalem jest to, ile ratownicy zarabiają, ale podwyższenie mandatów to była absolutna konieczność - co to za kara była dotychczas, jak jedno zatankowanie auta kosztowało więcej? Przecież to było aż zezwalanie na olewanie ich. A opieka zdrowotna raczej się ucieszy z tego, że będzie miała choć te 10% mniej ofiar wypadków niż zmartwi.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11706.01.2022, 10:39

@Artu: 67 mln czego? Groszy?

Garfield_pl komentarzy: 2835606.01.2022, 10:34

Column on the postponement issue for @TheAthleticUK. Arsenal sympathetic to Liverpool’s position, but frustrating they didn’t receive the same clemency in August.

An asterisk is appearing against a season we hoped would would offer a return to normality.

adias komentarzy: 734 newsów: 806.01.2022, 10:32

Ktoś poważny wspominał o Wijnaldumie?

Dominik17 komentarzy: 313606.01.2022, 10:24

@Garfield_pl: też to właśnie czytałem , czyli Wijlandum zostanie ogłoszony do sobotę :D

Garfield_pl komentarzy: 2835606.01.2022, 10:15

Ainsley Maitland-Niles due to fly to Italy today to complete Roma loan move. Medical, work permit, personal terms + paperwork between clubs sorted yesterday so confirmation soon. #ASRoma plan to try to sign 24yo permanently in summer @TheAthleticUK #AFC https://t.co/QxdvLEyQzg

enrique komentarzy: 1937806.01.2022, 09:57

Heh w Bayernie mają zdrowych 10 zawodników z pola + 2 bramkarzy (9 ma covid + 3 kontuzje) i jutrzejszy mecz ligowy musi się odbyć xD

Vengerberg komentarzy: 51306.01.2022, 09:28

tymi zestawieniami mozna sobie dupe podetrzec

Artu komentarzy: 190506.01.2022, 09:26

McTominay wyceniony na 67 mln...dobry żart.

Theo10 komentarzy: 832306.01.2022, 09:20

@Cartman_KG: Chyba że tak. Myślałem że to wycena na podstawie umiejetność piłkarskich, potencjału i wieku, a nie długości kontraktu.

Cartman_KG komentarzy: 364206.01.2022, 09:17

@Theo10: bo mu się kontrakt za pół roku kończy?

Theo10 komentarzy: 832306.01.2022, 09:13

@lordoftheboard: Dziwna ta lista. Na przykład taki Mbappe wyceniony około dwa razy taniej niż Greenwood czy Foden.

lordoftheboard komentarzy: 824406.01.2022, 09:04

Saka wyceniony na 103 bańki ;)

havoc komentarzy: 1920 newsów: 406.01.2022, 04:40

Tak tylko to tutaj zoatawie dla Pana Marlona Brando, ktory twierdzil ze Saliba to aie do dup.. nadaje a nie do Arsenalu.

Patriko komentarzy: 531206.01.2022, 03:05

Zawsze pod sprzętem byki
Byk byku bykiem
Kto wie ten wie a jak nie wie to niech się dowie

The088 komentarzy: 62206.01.2022, 03:05

wiem, że późna pora Panowie, ale właśnie obejrzałem bramkę jaką dziś strzelił sobie tottenham, takiego samobója strzelić to jest w sumie sztuka, oby podtrzymali fart na mecz z nami :)

enrique komentarzy: 1937806.01.2022, 02:40