Dwa różne oblicza Kanonierów: Arsenal 1-2 Manchester City

Dwa różne oblicza Kanonierów: Arsenal 1-2 Manchester City 01.01.2022, 14:20, Dawid 4008 komentarzy

Niestety, nie tym razem. W 21. kolejce Premier League Arsenal uległ na własnym obiekcie Manchesterowi City, przegrywając 1-2. Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Alberta Stuivenberga wyglądała naprawdę obiecująco i wydawało się, że wszystko mają pod kontrolą. Kanonierzy wyszli na prowadzenie po bramce Saki i zeszli do szatni przy wyniku 1-0. Druga połowa to był istny koszmar. Najpierw Xhaka sprowokował rzut karny dla gości, którego wykorzystał Mahrez, doprowadzając do remisu. Potem czerwoną kartkę obejrzał Gabriel, a w ostatnich minutach meczu Rodri zapewnił swojej drużynie jedenaste ligowe zwycięstwo z rzędu.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (84' Elneny), Odegaard (63' Holding), Martinelli – Lacazette (72' Smith Rowe).

Manchester City: Ederson – Cancelo, Dias, Laporte, Ake – Rodrigo, De Bruyne, Bernardo – Sterling, Jesus (63' Gundogan), Mahrez.

Pierwsza odsłona gry zaczęła się zgodnie z przewidywaniami. Podopieczni Pepa Guardioli utrzymywali się przy piłce, wymieniali mnóstwo podań i szukali swoich okazji. W 4. minucie Gabriel Jesus oddał niebezpieczny strzał głową po dośrodkowaniu, ale piłka przeszła obok bramki Ramsdale'a.

Sześć minut później Kanonierzy stworzyli groźną sytuację. Odegaard dostał świetne podanie od Lacazette'a i wyszedł na pozycję strzelecką, ale starł się z bramkarzem Manchesteru City, Edersonem. Wydawało się, że doszło do faulu i będziemy mieli rzut karny, ale sędzia nie dopatrzył się tam przewinienia.

W 15. minucie Sterling posłał ciekawe dośrodkowanie zza szesnastki w pole karne Arsenalu. Ruben Dias wyskoczył do piłki, ale nie zdołał jej sięgnąć. Chwilę później podopieczni Mikela Artety stworzyli kolejną świetną okazję. Martinelli dostał prostopadłe podanie, po czym wszedł w pole karne rywala i oddał strzał, który został zatrzymany.

Z upływem czasu The Gunners zaczęli nabierać pewności siebie, a ich akcje, które przeprowadzali w bocznych sektorach boiska stanowiły nie lada wyzwanie dla obrońców The Citizens. W 31. minucie Saka otrzymał fantastyczne podanie od Tierney'a, a ten płaskim strzałem pokonał Edersona i otworzył wynik spotkania!

Osiem minut później Martinelli oddał bardzo groźne uderzenie zza pola karnego, ale futbolówka przeleciała obok słupka. Gdyby to leciało w światło bramki, to mielibyśmy kandydata do bramki sezonu. Ledwo co zdążyliśmy ochłonąć, ponieważ Brazylijczyk po raz kolejny spróbował szczęścia, minimalnie pudłując.

Druga odsłona spotkania zaczęła się fatalnie dla Kanonierów, bowiem w 55. minucie Xhaka sfaulował we własnym polu karnym Bernardo Silvę. Na początku sędzia miał wątpliwości, ale sprawdził tę sytuację i wskazał na wapno. Szwajcar został ukarany żółtą kartką. Mahrez podszedł do jedenastki i pewnym uderzeniem pokonał Ramsdale'a.

Chwilę później doszło do nieporozumienia między defensorami i bramkarzem w polu karnym Obywateli, które mogło się zakończyć trafieniem samobójczym, ale Ake wybił piłkę z linii bramkowej. Futbolówka spadła pod nogi Martinelliego, a ten fatalnie spudłował! Emocje na The Emirates jeszcze nie opadły, bowiem w 59. minucie Gabriel otrzymał czerwoną kartkę! Arsenal od tego momentu grał w dziesiątkę.

Bukayo Saka skrytykował decyzję sędziego i w konsekwencji obejrzał żółty kartkonik. Atmosfera zrobiła się naprawdę gorąca. Kibice The Gunners nie szczędzili cierpkich słów kierowanych w stronę arbitra dzisiejszego spotkania. Kolejnym zawodnikiem, który został ukarany żółtą kartką był Holding za złośliwy faul.

W końcowej fazie meczu piłkarze z niebieskiej części Manchesteru przejęli całkowitą kontrolę nad meczem i zaczęli stwarzać coraz większe zagrożenie pod bramką Arsenalu. Podopieczni Alberta Stuivenberga cofnęli się do defensywy i odpierali ataki The Citizens z przeróżnych sektorów boiska.

Dopiero w 93. minucie Rodri wykorzystał zamieszanie w polu karnym Kanonierów i umieścił piłkę w siatce. Hiszpan w żywiołowy sposób celebrował trafienie, zdejmując koszulkę, za co został ukarany żółtą kartką. Po chwili ten sam kartonik obejrzał Bernardo Silva.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid źrodło: własne
DavidSilva21 komentarzy: 338206.01.2022, 00:58

Co to się stanęło? Piątek miał być w Genoi a tu zaraz wyląduje we Violi.

Patriko komentarzy: 531206.01.2022, 00:57

@Dzulian napisał: "Nie wiem po kij Viola bierze Piątka. Ale na pewno nie po to żeby zmieniać formacje na 4-4-2. W żadnych pucharach też nie grają."
Jeżeli odchodzi to potrzebują zastępstwa, jeśli teraz nie odejdzie to i tak potrzebują kogoś do rotacji dla niego, bo całego sezonu sam może nie udźwignąć, w europejskich pucharach nie grają, ale w tym sezonie grają o powrót do nich.

ZielonyLisc komentarzy: 2029606.01.2022, 00:56

ej no bez jaj zdejmijcie mi te warny :)

Patriko komentarzy: 531206.01.2022, 00:54

Modowie ogłaszają tydzień ostrzeżeń z dupy. Populacja użytkowników kanonierzy.com zmniejsza się.

losnumeros komentarzy: 1319006.01.2022, 00:37

@Alonso: *Nie zgadzamy się.

@Alonso: Wiem że się zgadzamy, ale z Tobą ucz Nine ktoś poleciał za grubo i powinna polecieć głowa.

losnumeros komentarzy: 1319006.01.2022, 00:36

@Alonso: Mam propozycję. Admini którzy chcą nadać pewne uprawnienia danemu użytkownikowi niech zrobią ankietę, czy społeczeństwo kanonierów chce żeby dany użytkownik zdobył dane uprawnienia. Wtedy każdy będzie zadowolony.

BarcArsenal komentarzy: 135306.01.2022, 00:33

Dorzućmy tej Violi Nketiaha i będzie cacy xD
55 mln Nketiah, który i tak zaraz odszedłby za darmo i Torreira

A sam Dušan raczej powinien się skusić biorąc pod uwagę miasto, godną wypłatę i nasze ostatnie wyniki

Dzulian komentarzy: 259006.01.2022, 00:31

@GioFANafc: Liczyć że zostanie a zostanie to dwie różne rzeczy. Biorą teraz żeby 30 stycznia nie zostać z gołą dupą.

Albo biorą teraz bo później jak się kluby dowiedzą że Fiorentina zarobiła 70 mln i szuka napastnika, to każdy im podniesie cene na dzień dobry.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 106.01.2022, 00:30

@Alonso: won

BarcArsenal komentarzy: 135306.01.2022, 00:28

@Alonso: wszystko fajnie, ale skoro nie chcesz zaśmiecania strony konfiturami, to sam nie zaśmiecaj używanym słownictwem

Alonso komentarzy: 1282406.01.2022, 00:25

Pierw dostaje z dupy 5/5 bo jakiś mod poczuł się obrażony bo mam inne poglądy niż prawicowe, potem dostaje unbana też bez żadnego info ale **** z tym to prywatny portal. W międzyczasie jakiś pojeb zaczął mi *******ić na maila, sądząc po tym co pisze to chyba ten sam co wlepiał ostrzeżenia.

Dobrze że to tylko mail "śmieciowy" do rejestrowania się na różne strony bez mojego imienia i nazwiska, danych osobowych w opisie też nigdy nie zamieszczałem. Jeszcze by mnie zjeb znalazł na fb. Niezłe bagienko tam macie, ja się wylogowuje na dobre najlepiej skasujcie to konto.

Jednych pozdrawiam, innych nie

Elo

GioFANafc komentarzy: 23206.01.2022, 00:16

Ściągnięcie Krzysztofa Piątka nie ma związku z odejściem Dušana Vlahovicia, który szczególnie interesuje kluby z Premier League. Fiorentina liczy, że Serb zostanie w zimowym okienku transferowym.

[Fabrizio Romano]

losnumeros komentarzy: 1319006.01.2022, 00:13

@Gunnerrsaurus napisał: "Kuuurła kiedyś to byłoooo!!!"

A jaaaak

losnumeros komentarzy: 1319006.01.2022, 00:12

Najlepszy jest Zmarzlik i brak jego mutacji XD.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190906.01.2022, 00:12

@losnumeros napisał: "@pumeks: To i tak nie jest taki sam żużel jak kiedyś, tak samo jak piłka nożna."

Kuuurła kiedyś to byłoooo!!!

losnumeros komentarzy: 1319006.01.2022, 00:11

@pumeks: Realy? Lekki deszcz/błoto i mają problem żeby jechać, a jak ktoś kogoś lekko dotknie to szuka upadku i wykluczenia dla rywala.

pumeks komentarzy: 2080806.01.2022, 00:10

@losnumeros: eee to sie nic nie zmieniło

losnumeros komentarzy: 1319006.01.2022, 00:09

@pumeks: Nie, tak z 15 lat do tyłu. To cały czas ten sam wiek.

pumeks komentarzy: 2080806.01.2022, 00:06

@losnumeros: w zeszłym wieku?

losnumeros komentarzy: 1319006.01.2022, 00:04

@pumeks: To i tak nie jest taki sam żużel jak kiedyś, tak samo jak piłka nożna.

Rafson95 komentarzy: 1060206.01.2022, 00:04

Czarny sport?

Jeszcze od czasów Cartera kibicuje Toronto

Dzulian komentarzy: 259006.01.2022, 00:04

Vlahović robi out jak nic. Pewnie do Juve które wypchnie Morate do Barcy.
70 mln oczywiście płatne w ratach.

Jacek1s komentarzy: 764606.01.2022, 00:03

Vlahović liczy na ambitniejszy projekt niż Arsenal, więc wątpię by przyszedł z własnej woli. Z drugiej strony jak go wypchną to wyjścia mieć nie będzie.

pumeks komentarzy: 2080806.01.2022, 00:03

@losnumeros: tor wszystko weryfikuje i zasypuje

losnumeros komentarzy: 1319006.01.2022, 00:03

@pumeks: @Adu: A wy skąd?

Jacek1s komentarzy: 764606.01.2022, 00:01

Coutinho podobno do Aston Villi idzie, testy medyczne tylko mu zostały. Nie wiem na ile to prawdziwe informacje, bo wyczytałem to na twitterze od Simona Dobsona.

BarcArsenal komentarzy: 135305.01.2022, 23:58

Wiem ze Piątek to napastnik gorszy od Nketiaha, ale z drugiej strony jakoś zacząłem odczuwać niemałą ekscytację, że Włosi oczarowani milionami, wepchną Vlahovicia w nasze ręce

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:57

@Adu: Bellego wykręcał najlepsze staty w 1 lidze, ale to tylko 1 liga. Nie napalam się na mistrzostwo, jak w poprzednim sezonie. Spokojnie nie spadną.

pumeks komentarzy: 2080805.01.2022, 23:57

@Adu: Bellego to się pewnie wywróci w drugim meczu.......i tyle z marzeń

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:55

@pumeks napisał: "Chyba balast ;-)"

Balast mistrzostw :)

Adu (zawieszony) komentarzy: 549805.01.2022, 23:54

z kapitanem który jest odbiciem lustrzanym Neymara i z naszym Bellego daleko to Wy tam nie zajedziecie w tym sezonie, baty od Ovii

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:54

@Adu napisał: "no i 3/5 masz za to"

Zawołam bukę i zrobi porządek z niektórymi.

pumeks komentarzy: 2080805.01.2022, 23:54

@losnumeros: Chyba balast ;-)

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:53

@pumeks napisał: "Chyba Unia toNIEMY"

Nie sądzę, prędzej czy później znowu zbierzemy żniwa, ale mamy odpowiedni zapas.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 105.01.2022, 23:53

Adu się przypomniały chyba czasy milicji

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:52

@Adu napisał: "kiedy Unia bedzie jechać w lidze niemieckiej?"

Jak inny klub zdobędzie więcej mistrzostw niż Unia, a wtedy i tak wjadą w Niemców jak w masło.

pumeks komentarzy: 2080805.01.2022, 23:52

@losnumeros: Chyba Unia toNIEMY

losnumeros komentarzy: 1319005.01.2022, 23:51

Wiem że mało osób interesuje się czarnym sportem. Jednak pewnie są tutaj kibice danych klubów?

Adu (zawieszony) komentarzy: 549805.01.2022, 23:51