Dwa szybkie ciosy i nokaut - Arsenal 2:0 Napoli

Dwa szybkie ciosy i nokaut - Arsenal 2:0 Napoli 01.10.2013, 21:38, Łukasz Kęczkowski 3075 komentarzy

Pierwsze czterdzieści pięć minut meczu z Napoli przebiegło zdecydowanie po myśli fanów Arsenalu. Ładna dla oka, ofensywna gra, dwubramkowe prowadzenie i całkowita deklasacja trudnego rywala. Co prawda druga odsłona meczu nie była już tak efektowna, jednak raczej wszyscy kibice Arsenalu są zadowoleni. Trzy punkty w meczu z bardzo trudnym rywalem i wygrana w Lidze Mistrzów, czego chcieć więcej?

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini - Rosicky, Arteta, Ramsey, Özil - Giroud.

Napoli: Reina - Mesto, Albiol, Britos, Zuniga - Inler, Behrami - Callejón, Hamsik, Insigne - Pandev.

Kanonierzy zaczęli ofensywnie od pierwszej minuty, jednak ich ataki nie przynosiły żadnego rezultatu, gdyż dobrze spisywała się defensywa Napoli.

Ataki te zakończyły się jednak bramką w ósmej minucie! Piłkę od Sagni przedłużył Giroud, dobiegł do niej Aaron Ramsey, bez skrupułów wbiegł w pole karne i odnalazł niepilnowanego Mesuta Özila, który technicznym strzałem pokonał Reinę. 1:0 dla Arsenalu!

Już kilka minut później byliśmy świadkami kolejnej bramki Arsenalu! Piłkę do Özila po błędzie obrońcy zgrał Giroud, Niemiec pobiegł z nią kilka metrów i wyłożył piłkę francuskiemu snajperowi, który z bliskiej odległości pokonał Reinę. 2:0 na Emirates Stadium!

W 22. minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia kontaktowej bramki miał Raul Albiol, który doszedł do piłki zagrywanej z rzutu rożnego, jednak posłał ją ponad bramką Szczęsnego.

Po strzeleniu dwóch bramek Kanonierzy zdecydowali się cofnąć do obrony i spokojnie kontrolować grę z głębi pola.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Arsenal był znowu w natarciu. Swoje szanse na podwyższenie rezultaty mieli między innymi Ramsey i Flamini, jednak nie byli oni w stanie pokonać Reiny.

Już na początku drugiej połowy Kanonierzy mogli zdobyć trzecią bramkę. Ładnym dryblingiem popisał się Olivier Giroud i wyłożył piłkę Rosicky'emu, jednak Czech nie trafił w piłkę, a obrońcy Napoli zażegnali niebezpieczeństwo.

W drugiej połowie Kanonierzy postanowili grać bardziej defensywnie i oddali pole gry graczom z Neapolu, jednak ci nie byli w stanie wykorzystać swoich sytuacji.

Po około godzinie gry na zmiany zdecydowali się trenerzy obu ekip. Za Pandeva wszedł Mertens, a Wilshere zmienił Rosicky'ego.

Zmiany te spowodowały przeniesienie gry do środka pola. W kolejnych minutach nie było zbyt wielu akcji podbramkowych, najlepszą okazję do zmiany wyniku miał Mertens, jednak jego uderzenie bez problemu złapał Szczęsny.

W 76. minucie świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Koscielny. Po zamieszaniu po rzucie rożnym piłka spadła wprost pod nogi stojącego na 5. metrze Francuza, jednak strzelił on wprost w Reinę.

W 82. minucie na kolejną zmianę zdecydował się Rafa Benitez. W miejsce Albiola zameldował się Federico Fernandez.

W 88. minucie Aarona Ramseya zmienił Nacho Monreal.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi, po chwili doliczonego czasu gry sędzia zakończył spotkanie.

NapoliRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341704.10.2013, 12:08

@dolny
No chyba nie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.10.2013, 11:58

Anglicy to w większości drewna. Brakuje im lepszych technicznie piłkarzy.

dolny komentarzy: 265604.10.2013, 11:58

Ta fajka Wilshera wygląda trochę jak blant :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.10.2013, 11:54

Moim zdaniem AW podpisze na 3 lata, żeby osiągnąć 20 lat pracy w Arsenalu.

leon31 komentarzy: 125804.10.2013, 11:42

songoku95 komentarzy: 2348604.10.2013, 11:37

marzag
ja też uważam, że Wenger podpisze kontrakt na 2 lata i opuści nas za 2-3 lata.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2704.10.2013, 11:36

Angole personalnie mają przeciętny skład, tylku paru naprawdę klasowych grajków. Dodać do tego przeciętnego trenera i wiadomo czemu cieniują.

songoku95 komentarzy: 2348604.10.2013, 11:36

jest jeszcze Foster, ale on jest kontuzjowany.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 104.10.2013, 11:36

songoku95, ja myślę że to są ostatnie lata AW w Arsenalu, on o tym wie i zostawi następcy zespół zdolny do wygrywania trofeów

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 104.10.2013, 11:35

Troublemaker, bo zazwyczaj przegrywają rywalizacje w klubach z piłkarzami zza granicy, i Ci którzy grają nie mają takiej jakości, na ten moment w arsenalu nie ma żadnego angielskiego stopera ogarnietego, to samo w liverpoolu, to samo w united, to samo w city, w chelsea jest cahill popelniajacy bledy i dziadek terry, bramkarza mają w sumie tylko jednego

Troublemaker komentarzy: 19904.10.2013, 11:34

W kwestii transferu napastnika przekonamy się już w zimę, czy podejmie jakiekolwiek chęci zakupu czy to oleje. Dużo będzie zależeć od formy Giroud'a.

songoku95 komentarzy: 2348604.10.2013, 11:33

marzag
no wiem, ale nie wiemy co jest w głowie AW. A znamy go wszyscy, mimo że kupił Ozila to i tak sądze że to jego ostatni tak wielki transfer. AW będzie trzymał się swojej filozofii.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 104.10.2013, 11:33

Cleverley mnie zadziwia, nie mam pojęcia co w nim trenerzy widzą. może jest jakiś świetny taktycznie i kibice tego nie dostrzegają?

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 104.10.2013, 11:32

songoku95, nawet jakby miał pewność co do Żiru to fajnie mieć więcej niż jednego ogarniętego napastnika w zespole

Troublemaker komentarzy: 19904.10.2013, 11:31

Anglicy zawsze mają dobry skład, wszyscy się znają jak łyse konie od tylu lat grając tylko w premier league, ale nic nie umieją wygrać. Czemu tak jest? Jak sądzicie?

songoku95 komentarzy: 2348604.10.2013, 11:31

trobl
tylko być może AW nie miał pewności co do Żiru...

Troublemaker komentarzy: 19904.10.2013, 11:28

@Songoku
Nawet po świetnych paru meczach Chuby na tourne i tak chciał kupić napastnika, składał oferty za Suareza i Ba, nie udało się, więc został Bendtner. Ale kończy mu się kontrakt po tym sezonie, więc Wenger na pewno zainwestuje w obstawienie tej pozycji. Stać nas to można wydać pare groszy ;) co do Chuby to trzeba dać mu z 4 lata jeszcze, w tym czasie potrzeba dobrego napastnika.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 104.10.2013, 11:28

Polska ma szansę wygrać na Wembley z takim Hartem w bramce Anglików ;p

pioafc komentarzy: 4386 newsów: 204.10.2013, 11:27

Goalkeepers
Fraser Forster, Joe Hart, John Ruddy

Defenders
Leighton Baines, Gary Cahill, Ashley Cole, Phil Jagielka, Phil Jones, Chris Smalling, Kyle Walker

Midfielders
Ross Barkley, Michael Carrick, Tom Cleverley, Steven Gerrard, Frank Lampard, James Milner, Andros Townsend, Jack Wilshere

Forwards
Jermain Defoe, Rickie Lambert, Wayne Rooney, Daniel Sturridge, Daniel Welbeck

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 104.10.2013, 11:26

LoveTheGunners, Pingu, nie przesadzajmy, w takim przypadku nie mają jak naginać faktu ;p a gdzie macie oficjalne powołania Hodgsona?

Pinguite komentarzy: 1502004.10.2013, 11:18

Marzag, no proszę Cie, onet? Kolego, oj kolego, ciemną ścieżką kroczysz... tutaj na kanonierzy.com był news o kadrze jaką powołał Hodgson.

LoveTheGunners komentarzy: 914004.10.2013, 11:17

Marzag

zgubiłeś się.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 104.10.2013, 11:16

pingu, na onecie w takim razie źle podali:

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/eliminacje-ms/el-ms-selekcjoner-reprezentacji-anglii-powolal-kadre-na-mecz-z-polska/7885e

Pinguite komentarzy: 1502004.10.2013, 11:16

Marzag, co? Hodgson powołał z naszych tylko Jacka Wilshere'a.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 104.10.2013, 11:15

wtf? Walcott powołany do kadry

songoku95 komentarzy: 2348604.10.2013, 11:14

troublemaker
w ogóle Chuba świetnie pokazał się w Azji. Właśnie się boje, że AW się uwali że mamy na rezerwie Benia do tego może tam zagrać Podol i są młodzi Sanogo i Akpom.

songoku95 komentarzy: 2348604.10.2013, 11:12

arseneal
ale kontuzje go nie oszczędzały...

Troublemaker komentarzy: 19904.10.2013, 11:10

@Songoku95
Wydaje mi się, że jeżeli zakupimy teraz nowego napastnika światowej klasy to oboje oboje będą mieli problem z pokazaniem swoich umiejętności. Do tego jak widać Sanogo jest zawodnikiem podatnym na kontuzje. Jest zawodnikiem starszym niż Chuba o 2 lata. Wyższym, gorzej zbudowanym, ciężko będzie w kontaktach fizycznych z obrońcami. Ale akurat ten aspekt da się nadrobić, jednakże i tak bardziej liczę na Akpoma.

ArseneAl komentarzy: 2341704.10.2013, 11:10

Afobe też miał zrobić u nas karierę..

pioafc komentarzy: 4386 newsów: 204.10.2013, 11:08

Z naszym sztabem medycznym i podatnością Sanogo na urazy zdziwię się jeżeli Francuz zrobi u nas jakąkolwiek karierę. Co do Akpoma i innych młodych wstrzymałbym się z jakimkolwiek wróżeniem kariery. Mieliśmy już lepiej zapowiadających się juniorów, a mają problemy, by grać w Championship.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 104.10.2013, 11:08

IanUre, nieładnie :|

songoku95 komentarzy: 2348604.10.2013, 11:07

arseneal
bardzo skutekcznie
ltg
mnie to zastanawia też obstawiam anglika bo gra częściej i więcej.

ArseneAl komentarzy: 2341704.10.2013, 11:06

@songoku95
No to jestem ciekaw jak byśmy grali. Pewnie tak jak podałem czyli "bardzo nieprzewidywalnie".

LoveTheGunners komentarzy: 914004.10.2013, 11:05

songo

Akpom

songoku95 komentarzy: 2348604.10.2013, 11:02

a tak w ogole kogo obstawiacie że w przyszłości zrobi większą kariere. Sanogo czy Akpom?

wtedy gralibyśmy inaczej jak z Żiru.

IanUre komentarzy: 726 newsów: 21904.10.2013, 11:01

Smoking Jack:

ArseneAl komentarzy: 2341704.10.2013, 11:01

@songoku95
Taa.. z jego techniką. Już nawet Gnabry go zjada pod tym względem.

IanUre komentarzy: 726 newsów: 21904.10.2013, 11:00

Sagna wypada na 3 tygodnie.

songoku95 komentarzy: 2348604.10.2013, 11:00

arseneal
walcott dałby rade...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.10.2013, 10:58

Po przerwie na mecze reprezentacyjne masa naszych graczy będzie wypoczęta :)
Gibbs, Sagna, Flamini, Arteta, Theo, Santi, Bendtner i Sanogo. Oby tylko gracze powrócili bez urazów po meczach dla swojej kadry.

ArseneAl komentarzy: 2341704.10.2013, 10:54

@songoku95
Jest.

Już to widzę jak Walcott przytrzymuje piłkę przed polem karnym i czeka aż inni zawodnicy się ustawią.
Albo odgrywa piętką na pełnym tempie w polu karnym.

Jeśli on grałby na szpicy to jedyną opcją byłoby dokładne podanie na dobieg. Ale ile razy w meczu można takie coś próbować? Rywal od razu ogarnie, że tylko tak można grać do Walcotta żeby mógł stworzyć jakiekolwiek zagrożenie i od razu go zneutralizują.

tomekafc95 komentarzy: 413604.10.2013, 10:54

Jacus przylapany jak papierosy palil szykuje sie opierdziel od AW

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.10.2013, 10:53

Rosicky 100 lat! :) Nasz Mały Mozart!

songoku95 komentarzy: 2348604.10.2013, 10:52

chociaż i tak chciałbym żeby Sanogo bądź Akpom dostali szasne, zamiast Benia.

shark31 komentarzy: 601304.10.2013, 10:52

LoveTheGunners ja tez. Bedzie spoko. Solidnie gra w tym sezonie.

songoku95 komentarzy: 2348604.10.2013, 10:49

arseneal
nie ma pewności że z Theo to nie będzie lepiej funkcjonować

ArseneAl komentarzy: 2341704.10.2013, 10:48

Na skrzydle to niech sobie gra. Tam aż tak nie widać jego mankamentów. Ale napad jest wykluczony.
Trzeba by było wtedy całkowicie zmienić naszą grę, a po co psuć to co dobrze funkcjonuje?

Troublemaker komentarzy: 19904.10.2013, 10:48

U nas na szpicy powinien grać tylko Giroud. Żaden inny zawodnik nie jest w połowie tak dobry na tej pozycji co on. Może Bendtner, ale on swoje pogra w coc. Walcott się nadaje tylko na prawe skrzydło, długa piłka, urywa się obrońcom, sam kończy akcje lub wyszukuje nogi Oliviera (czy też innego zawodnika) w polu karnym.
Wam też się wydaje, że jakoś bez walcotta nasza drużyna gra lepiej? nie ma bezsensownych rajdów, wreszcie ktoś asekuruje sagne w defensywie, cofa się, odbiera piłki, schodzi do środka, rozgrywa.

songoku95 komentarzy: 2348604.10.2013, 10:44

arseneal
no właśnie chyba nie, udowadniał to w meczu z Eve czy nawet z Fenerbahce. Powróci po kontuzji i udowodni swoją wartość.