Dwa szybkie ciosy i nokaut - Arsenal 2:0 Napoli

Dwa szybkie ciosy i nokaut - Arsenal 2:0 Napoli 01.10.2013, 21:38, Łukasz Kęczkowski 3075 komentarzy

Pierwsze czterdzieści pięć minut meczu z Napoli przebiegło zdecydowanie po myśli fanów Arsenalu. Ładna dla oka, ofensywna gra, dwubramkowe prowadzenie i całkowita deklasacja trudnego rywala. Co prawda druga odsłona meczu nie była już tak efektowna, jednak raczej wszyscy kibice Arsenalu są zadowoleni. Trzy punkty w meczu z bardzo trudnym rywalem i wygrana w Lidze Mistrzów, czego chcieć więcej?

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini - Rosicky, Arteta, Ramsey, Özil - Giroud.

Napoli: Reina - Mesto, Albiol, Britos, Zuniga - Inler, Behrami - Callejón, Hamsik, Insigne - Pandev.

Kanonierzy zaczęli ofensywnie od pierwszej minuty, jednak ich ataki nie przynosiły żadnego rezultatu, gdyż dobrze spisywała się defensywa Napoli.

Ataki te zakończyły się jednak bramką w ósmej minucie! Piłkę od Sagni przedłużył Giroud, dobiegł do niej Aaron Ramsey, bez skrupułów wbiegł w pole karne i odnalazł niepilnowanego Mesuta Özila, który technicznym strzałem pokonał Reinę. 1:0 dla Arsenalu!

Już kilka minut później byliśmy świadkami kolejnej bramki Arsenalu! Piłkę do Özila po błędzie obrońcy zgrał Giroud, Niemiec pobiegł z nią kilka metrów i wyłożył piłkę francuskiemu snajperowi, który z bliskiej odległości pokonał Reinę. 2:0 na Emirates Stadium!

W 22. minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia kontaktowej bramki miał Raul Albiol, który doszedł do piłki zagrywanej z rzutu rożnego, jednak posłał ją ponad bramką Szczęsnego.

Po strzeleniu dwóch bramek Kanonierzy zdecydowali się cofnąć do obrony i spokojnie kontrolować grę z głębi pola.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Arsenal był znowu w natarciu. Swoje szanse na podwyższenie rezultaty mieli między innymi Ramsey i Flamini, jednak nie byli oni w stanie pokonać Reiny.

Już na początku drugiej połowy Kanonierzy mogli zdobyć trzecią bramkę. Ładnym dryblingiem popisał się Olivier Giroud i wyłożył piłkę Rosicky'emu, jednak Czech nie trafił w piłkę, a obrońcy Napoli zażegnali niebezpieczeństwo.

W drugiej połowie Kanonierzy postanowili grać bardziej defensywnie i oddali pole gry graczom z Neapolu, jednak ci nie byli w stanie wykorzystać swoich sytuacji.

Po około godzinie gry na zmiany zdecydowali się trenerzy obu ekip. Za Pandeva wszedł Mertens, a Wilshere zmienił Rosicky'ego.

Zmiany te spowodowały przeniesienie gry do środka pola. W kolejnych minutach nie było zbyt wielu akcji podbramkowych, najlepszą okazję do zmiany wyniku miał Mertens, jednak jego uderzenie bez problemu złapał Szczęsny.

W 76. minucie świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Koscielny. Po zamieszaniu po rzucie rożnym piłka spadła wprost pod nogi stojącego na 5. metrze Francuza, jednak strzelił on wprost w Reinę.

W 82. minucie na kolejną zmianę zdecydował się Rafa Benitez. W miejsce Albiola zameldował się Federico Fernandez.

W 88. minucie Aarona Ramseya zmienił Nacho Monreal.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi, po chwili doliczonego czasu gry sędzia zakończył spotkanie.

NapoliRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
maciekbe komentarzy: 1245803.10.2013, 23:10

@Pingu zobaczyłbyś cycki na takiej 40stce i by ci się odechciało. Chyba, że jakaś super fit

maciekbe komentarzy: 1245803.10.2013, 23:09

@songo ja w poznaniu tylko studiowałem, mieszkam koło jezusa ze Świebodzina. Teraz przeprowadzam się do Wrocławia, za chlebę.
Kędzia nie nazywa się na facebuniu z imienia i nazwiska :P Ale jest w moim wieku więc pewnie minęliście i się i w gimbazie i w liceum

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52403.10.2013, 23:09

Pinguite
No to byłaby ładna różnica wieku z taką 40-tką.

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 103.10.2013, 23:07

Oggy, najbardziej w porządku dziewczyny to te co kiedyś nie były ładne ale wypiękniały

songoku95 komentarzy: 2348603.10.2013, 23:07

maciekbe
ty chyba z Poznania.
A Damiana niestety nie znam, nawet na face go teraz chce znaleźć przez wspólnych znajomych (tak doszedłbym do Ciebie, geniusz) ale jednak mój plan idealny nie jest tak idealny.

ArseneAl komentarzy: 2341703.10.2013, 23:07

@Oggy
Heh, miałem cię o to samo pytać. Też mi się podoba. Trochę klimatem podobna do Mass Hysteria i też na albumie jest po tym kawałku i fajnie to przechodzi bo brzmi trochę jak kontynuacja.

Oggy komentarzy: 948903.10.2013, 23:06

Marzag- haha no przyznam się że moje najbardziej szokujące "podboje" to są dla mnie zupełnie niezrozumiałe, w sumie nie wiem jak to się stało;P Tyle że prawdziwe gwiazdeczki się jednak nie nadają na nic poza jednonocnymi fikołkami. Why? Za łatwo stracić dystans i z reguły to są niesamowite egoistki na dłuższą metę (syndrom księżniczki).

pingu
ale ja np. nie używam komplementów bo wtedy uważam że się narzucam i to tak nie jest za fajne z mojej strony, oczywiście komplementy są wskazane ale potem nie na początku. Dobry początek to rozmowy i tyle, jak z dziewczyna nie ma o czym gadać to daje sobie spokój.

Pinguite komentarzy: 1502003.10.2013, 23:01

simpllemann, ciężkie pytanie, no nie wiem, max 40 lat? jak jest jakaś prawdziwa milf, no wiesz, no... dobrze wyglądająca. Ale to nie jest jakaś "sztywna" reguła z tym wiekiem xD

songoku, i co? takie coś działa? :O tu niektórzy kwestionowali moją metodą na "komplementy". No cóż, ważne, że jak działa to działa. Mowa ciała jest najważniejsza. (chyba) :P

Insekt komentarzy: 148703.10.2013, 23:00

songo haahhahaha nie moge, ty mnie zawsze rozsmieszysz.

maciekbe
wybieram normalne dziewczyny? A nie takie z dziurami na cipsku i żyłach?

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 103.10.2013, 23:00

maciekbe, mówią żeby mu się przypodobać ;d

maciekbe komentarzy: 1245803.10.2013, 22:59

@songo dużo dziewczyn w liceum mówi Ci, że piszą wiersze? Ty chyba w jakimś równoległym świecie żyjesz. Albo dużo się pozmieniało od kiedy chodziłem do liceum

Oggy komentarzy: 948903.10.2013, 22:59

Al - a co powiesz o Paranoid and... Jak dla mnie najlepsze użycie elektroniki no i zmiatający riff.
Tak w ogóle to technicznie płyta na poziomie wysokim, te perkusje i pocięte riffy wspomagane przez klawisze. Good stuff

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 103.10.2013, 22:58

Arsenal23, siedzisz z długopisem w dłoni pisząc wiersze, i dziewczyna zadowala Cię oralnie

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 103.10.2013, 22:57

Oggy, e tam, ja się porwałem kiedyś na dziewczynę starszą kilka lat ode mnie, gadaniem o tym że jesteśmy młodzi i piękni i powinniśmy z tego korzystać to się uśmiechała, potem poszedłem na swój ręcznik bo byłem ze znajomymi i widziałem jak się na mnie patrzy a na jej twarzy malował się śmiech i zastanowienie, tak często się uśmiechała że znów do niej dołączyłem i miałem jej nr, a była wtedy ozdobą plaży ;d kumpel mi zazdrościł jak uj

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.10.2013, 22:57

Jaka wygląda pozycja na Szymborską ?

songoku95 komentarzy: 2348603.10.2013, 22:57

tym bardziej, że dużo dziewczyn zazwyczaj mówi że też pisze wiersze itp. łapią się ;d

maciekbe komentarzy: 1245803.10.2013, 22:56

@songo co ja Ci będę doradzał, jak ja 7 lat z jedną dziewczyną byłem i nie znam się teraz na tym ani trochę:D
Jak działa to dobrze ;)

songoku95 komentarzy: 2348603.10.2013, 22:56

pingu
opowiadam o liryce maski, kontrastach, pradoksach używane przy prostym języku. To co pisze prosi się o reinterpretacje znanego nam świata itp. wiele lasek słuchaja tego z zaciekawiem, oczywiście rzuce jakimś sucharem albo coś;d

Oggy komentarzy: 948903.10.2013, 22:54

Marzag- true, tyle że jak jest standardowa sytuacja to trzeba wyeliminować konkurencję. A wtedy jak pieprzniesz głupotę podważającą coś ważnego to punkty w plecy :P

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52403.10.2013, 22:54