Dwie czerwone kartki, Wolverhampton 2-1 Arsenal

Dwie czerwone kartki, Wolverhampton 2-1 Arsenal 02.02.2021, 19:55, Łukasz Wandzel 1994 komentarzy

Ledwie kilka dni minęło od zremisowanego meczu Arsenalu z Manchesterem United. Dzisiejszego wieczora Kanonierzy przystąpili do kolejnego starcia w angielskiej ekstraklasie, udając się na Molineux Stadium, by zmierzyć z Wolverhamptonem. Piłkarze Mikela Artety zaliczyli udany początek spotkania. Błyszczał Bukayo Saka, a gola dającego prowadzenie zdobył Nicolas Pepe. Goście kontrolowali w pełni kontrolowali przebieg spotkania przez 45. minut, by w doliczonym czasie pierwszej połowy stracić nie tylko przewagę bramkową, ale i jednego zawodnika.

W drugiej połowie szanse na jakiekolwiek punkty zmalały po fantastycznym golu Joao Moutinho oraz... kolejnej czerwonej kartce, tym razem dla Bernda Leno. Tym samym Arsenal nie tylko stracił punkty w meczu, w którym miał duże szanse na zwycięstwo, ale także skomplikował swoją sytuację w kontekście kolejnego spotkania. Poza podstawowym bramkarzem Mikel Arteta dysponuje jedynie dwoma niesprawdzonymi jeszcze golkiperami.

Arsenal: Leno – Bellerin, David Luiz, Holding, Cedric – Thomas (75' Runarsson), Xhaka – Pepe (61' Aubameyang), Smith-Rowe, Saka – Lacazette (46' Gabriel).

Wolves: Patricio – Semedo, Coady, Boly, Kilman – Podence (62' Vitinha), Neves (74' Dendoncker), Moutinho – Traore, Willian Jose (90+1' F. Silva), Neto.

Jeszcze przed upływem 1. minuty spotkania na Molineux Stadium Bukaya Saka wyprzedził linię defensywy po długim podaniu od Thomasa Parteya. Młody Anglik trafił wtedy w słupek, a chwilę później zmusił Rui Patricio do interwencji, uderzając prosto w portugalskiego golkipera. Mocny początek nakreślił przewagę Arsenalu, a Bukayo Saka w 9. minucie trafił do bramki po zgraniu Alexandre'a Laazette'a. Londyńczycy już cieszyli się z otwarcia wyniku, a gol nie został uznany po weryfikacji VAR-u ze względu na pozycję spaloną Francuza.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 32. minucie Nicolas Pepe ośmieszył portugalskie trio. Najpierw zabawił się na lewym skrzydle z Nelsonem Semedo, następnie założył siatkę Rubenovi Nevesowi, po czym prawą nogą pokonał Rui Patricio. Wyraźną przewagę Arsenalu zaprzepaścił David Luiz, który tuż przed końcem pierwszej połowy faulował w polu karnym Williana Jose. Napastnik Wolves wychodził na czystą pozycję po podaniu Daniela Podence'a. Brazylijski stoper obejrzał czerwoną kartkę, a Ruben Neves zamienił karnego na bramkę, 1-1!

W związku z tym, że Arsenal rozpoczął drugą połowę w osłabieniu, można było spodziewać się przejęcia inicjatywy przez Wolverhampton. Nikt natomiast nie mógł przewidzieć kapitalnego strzału z dużej odległości w wykonaniu Joao Moutinho. Pomocnik gospodarzy fenomenalnie przymierzył i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Kanonierzy bez jednego zawodnika wciąż starali się kreować akcje ofensywne, ale z każdym niepowodzeniem ich duch walki słabł.

Do niecodziennej sytuacji doszło w 72. minucie. Bernd Leno wybiegł do futbolówki poza pole karne i dotknął ją ręką. Sędzia się nie zawahał i po raz drugi w tym meczu sięgnął po czerwony kartonik. Mikel Arteta zdecydował się ściągnąć z murawy Thomasa Parteya, żeby na murawie mógł zameldować się Alex Runarsson. Arsenal kończył mecz w dziewiątkę, rozbijając obóz we własnym polu karnym. Mimo to wynik nie uległ już zmianie, a mecz zakończył się zwycięstwem Wolverhamptonu 2-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Pitu88 komentarzy: 216604.02.2021, 08:41

Leno >>>Martinez :D

Kowal96 komentarzy: 1758904.02.2021, 08:26

Martinez przy 3-ciej bramce dla WHU rzeczywiście mógł się zachować lepiej.

Kowal96 komentarzy: 1758904.02.2021, 08:15

Dwie czerwone kartki w dwóch meczach Premier League jednego dnia, kolejny wynik 9-0, Lingard strzela dwie bramki, dominator ligi w zeszłym sezonie przegrywa u siebie na Anfield kolejny mecz, tym razem z potężnym Brighton.

Ta liga staje się coraz bardziej nieprzewidywalna niż ekstraklasa.

ELAdzik komentarzy: 250904.02.2021, 07:41

Moja FPL pokazuje mi, że Bednarek -14 po ostatniej kolejce wtf xD

Garfield_pl komentarzy: 2816304.02.2021, 07:40

@Szogun napisał: "Wygooglujcie sobie jak arbiter przybija sobie zolwika z zawodnikiem Wilków z uśmiechem na twarzy"
To już trochę za daleko poniosło Cię ;) zwyczajne podziękowania po meczu. To jakby zbił zółwika z naszym zawodnikiem, a kadr by uchwycił uśmiech, to by była dopiero tutaj burza i bluzgi...

Simpllemann komentarzy: 52847 newsów: 52404.02.2021, 07:30

@Szogun napisał: "Wygooglujcie sobie jak arbiter przybija sobie zolwika z zawodnikiem Wilków z uśmiechem na twarzy."

A gdyby Arsenal wygrał i Pawson przybijał żółwiki z uśmiechem na twarzy?

Garfield_pl komentarzy: 2816304.02.2021, 07:04

@schnor25 napisał: "Widzę, że nie doceniasz Pana Trenera z Norwegii."
Rodgers nie jest norwegiem :)

gabilondo komentarzy: 102204.02.2021, 06:28

Właśnie zobaczyłem skrót AVL z WHU, Lingard chyba rzucał jakimiś zaklęciami, ze Martinez takie farfocle wpuścił.

Szogun komentarzy: 28731 newsów: 304.02.2021, 02:47

caliero913 komentarzy: 125404.02.2021, 01:44

Ciekawy przypadek tego Kabaka w LFC, ściągają gościa ze zdecydowanie najgorszej drużyny i defensywy w Bundeslidze i liczą, że będzie ich zbawieniem. Na dodatek jest zagorzałym kibicem Chelsea i jeszcze kilka lat temu wrzucał posty na fb w stylu "come on Chelsea, f**k Liverpool" (w 2015, a teraz w klubowej telewizji gada, że to jego klub marzen z dzieciństwa:D)

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141904.02.2021, 01:27

Co tu robi tyle fanów United?

arsenalfreak komentarzy: 26804.02.2021, 01:05

@Pietraszko:
jeśli on to dno bo zweryfikowaly go puchary to co powiesz o meczu Mikela w domu z Olimpiakosem ;)
Benfica na pewno gorsza od nich, bez dwoch zdań ;)

caliero913 komentarzy: 125404.02.2021, 01:04

@Pietraszko: podobnie jak Mikela i w dużej mierze Papa w City :D

LukaModric komentarzy: 67504.02.2021, 01:03

martinez dziś puścił farfocla

kamilo_oo komentarzy: 2356704.02.2021, 01:00

Brighton po wskoczeniu do kadry meczowej Jakuba Modera: 3 zwycięstwa, 1 remis, 0 porażek.

schnor25 komentarzy: 1854604.02.2021, 00:46

@Pietraszko: Nie mów, że obecna liga jest słaba i pozycja ManU to czysty przypadek. Mają tam niezłych grajków, ale żaden to samograj, żeby kręcić się wokół TOP3. Jednak coś/ktoś musi tam robić robotę.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141904.02.2021, 00:34

@schnor25 napisał: "Widzę, że nie doceniasz Pana Trenera z Norwegii"

fajny koleś prywatnie, trenersko to dno. Europejskie puchary już tego gościa zweryfikowały

schnor25 komentarzy: 1854604.02.2021, 00:29

@FabsFAN: Widzę, że nie doceniasz Pana Trenera z Norwegii.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.02.2021, 00:01

Panowie, pisalem wczesniej. Pep jest juz mistrzem, prosze sie rozejsc.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141903.02.2021, 23:58

Jakby Pep nie wygrał mistrzostwa w tym sezonie, gdzie głównymi rywalami są drużyna oparta na jednym graczu z trenerem amatorem i zespół bez zdrowych środkowych obrońców to byłaby to totalna kompromitacja Hiszpana.

DavidSilva21 komentarzy: 338103.02.2021, 23:48

@Simpllemann napisał: "Liverpool nie obroni tytułu"
No coś Ty (;

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 703.02.2021, 23:37

Co się w tej EPL dzieje w tym sezonie...

caliero913 komentarzy: 125403.02.2021, 23:26

@Simpllemann: Sam wpadł w taką samą pułapkę jak w BVB, jednym składem nie da się wszystkiego cały czas wygrywać, szczególnie grając w taki sposób jak drużyny Kloppa

Simpllemann komentarzy: 52847 newsów: 52403.02.2021, 23:18

@Pietraszko
To fakt. Osiągnąć TOP 4 bez obrony to będzie jednak duże osiągnięcie Kloppa.

Garfield_pl komentarzy: 2816303.02.2021, 23:13

Jutro w derbach najlepszy wynik to remis, i mimo że szkoda wczorajszego meczu, to nadal tabela płaska dość.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141903.02.2021, 23:12

@Simpllemann napisał: "Liverpool nie obroni tytułu."

Połowa 1 drużyny kontuzjowana. To cud, że oni o top 4 mogą walczyć

zdyp komentarzy: 456303.02.2021, 23:11

rudy murinio zdobywa anfield... potter zdobywa anfield...
MIKELUSIE! kiedy dla nas ten teren bedzie w zasiegu? ;ppp

Simpllemann komentarzy: 52847 newsów: 52403.02.2021, 23:10

Liverpool nie obroni tytułu.

veron komentarzy: 459203.02.2021, 23:09

Liverpool w niedzielę z City u siebie a potem Leicester na wyjeździe, niezły terminarz

aaron_maj komentarzy: 182203.02.2021, 23:09

@FilipCz napisał: "Liverpool przegra, bo to mój ostatni mecz na kuponie. Standard."

Mój tez, spoko. Ostatnie z 12 zdarzeń...

GallAnonim komentarzy: 44303.02.2021, 23:08

Lingard ma po 1 meczu dla WHU wiecej bramek w PL w tym sezonie niz lacznie Havertz i Willian xD

Koroniarz komentarzy: 1018003.02.2021, 23:07

Dzieki Live za zrąbanie kuponu

Asamer komentarzy: 1103.02.2021, 23:06

O nie! Glajskor już zaczął się udzielać i znowu zniknie na dłuższy czas :/ Najgorzej!

darros komentarzy: 83903.02.2021, 23:06

@mikowhy: Jeszcze twierdza Anfield pada po raz drugi w krótkim czasie.

Gofer999 komentarzy: 1470403.02.2021, 23:04

@FilipCz: U mnie to samo, poszła ładna taśma, taka sensowna, taka przemyślana. I tylko livepoop musiał wtopić. :D

veron komentarzy: 459203.02.2021, 23:04

ten Dan Burn już rękawami oddycha, coś mi się gościu duży wydawał i się nie myliłem, 198 cm wzrostu :D

Naburator komentarzy: 278403.02.2021, 23:01

@veron: nie marnował, poprostu grał w słabszym klubie xd

veron komentarzy: 459203.02.2021, 23:00

Lingardinho 2 gole w debiucie, marnował się w MU :D

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1003.02.2021, 22:58

Co się w tej lidze wyrabia? Brighton ostatnio zwycięstwo z Tottkami, dzis zanosi się na wygraną z Liverpoolem. I love this game!

AR14 komentarzy: 131003.02.2021, 22:43

Nie pamiętam kiedy ostatni raz Liverpool miał takie bezsensowne statystki, przynajmniej na livesport *.*

TheRealBart komentarzy: 58503.02.2021, 22:41

@FilipCz: U mnie dokładnie to samo

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 103.02.2021, 22:40

@Naburator: bardzo bym nie chciał żeby Arteta żałował tego, że nie zakontraktował zmiennika dla Tierneya. Wiem, że mamy jeszcze Chambersa jako backup dla Bellerina i wtedy Cedric może być zmiennikiem Kierana jednak moim zdaniem w taktyce gdzie boczni obrońcy często podłączają się w akcje ofensywne ważne jest aby dośrodkowywać swoją lepszą nogą. Kiedy trzeba dośrodkować pojawia się wówczas problem, bo zawodnik musi ustawić się na swoją nominalną nogę co sprawny przeciwnik może szybko wykorzystać odcinając go od centr w pole karne. A co do Firpo to jeszcze bardziej szanuję zawodników, którzy nie boją się podjąć wyzwania w Premier League. Jak widać zawodnik Barcwlony nie bardzo chciał opuszczać wygodne miejsce.

FilipCz komentarzy: 188903.02.2021, 22:40

Liverpool przegra, bo to mój ostatni mecz na kuponie. Standard.

LukaModric komentarzy: 67503.02.2021, 22:39

Lille liderem u żabojadów beka

LukaModric komentarzy: 67503.02.2021, 22:37

villa 0 2 mloty. beka
brighton prowadzi beka chociaż z kurami grali naprawdę dobrze

Koroniarz komentarzy: 1018003.02.2021, 22:30

Przełączyłem na Live, 5 sekund i gol dla Brighton, a miałem chęć postawić na gola dla gości

Dziadyga komentarzy: 829703.02.2021, 22:30

Mewom zaczyna sie zwracac ten pech z wiekszosci sezonu.Oby tak dalej,bo lubie ich gre.

Kub4 komentarzy: 42903.02.2021, 22:29