Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1

Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1 21.03.2015, 16:55, Sebastian Czarnecki 3656 komentarzy

Po pierwszej połowie na St James' Park wydawało się, że nic Arsenalowi nie przeszkodzi w zdobyciu trzech punktów. Londyńczycy byli pewni siebie, skuteczni w defensywie i zabójczy w ataku, dzięki czemu stłamsili Sroki na ich własnym stadionie. I co prawda gospodarzom nie udało się ostatecznie wyrwać punktów, to jednak byli bardzo bliscy dokonania tej sztuki.

Podopieczni Arsene'a Wengera w drugiej odsłonie meczu zupełnie nie przypominali zespołu, który 15 minut wcześniej schodził w dobrych nastrojach na przerwę z pewnym, dwubramkowym prowadzeniem. Coś zepsuło się w grze londyńskiej ekipy, co Newcastle wykorzystało już 3 minuty po powrocie na boisko. Na całe szczęście dla Arsenalu, Sroki są w tym sezonie w fatalnej dyspozycji i nie potrafili wykorzystać błędów rywala na bokach obrony i ostatecznie polegli.

Kanonierzy wymęczyli 3 punkty, ale teraz czeka ich chwila odpoczynku na mecze międzynarodowe. Wyjazdowa wygrana była potrzebna zespołowi po nieudanych wojażach w Lidze Mistrzów, a teraz można się już całkowicie skupić na trudny sprawdzian z Liverpoolem na Emirates Stadium. Arsene Wenger ma 2 tygodnie na przygotowanie drużyny do tego widowiska.

Newcastle: Krul - Janmaat, Taylor Williamson, Colback - Anita (71. Gutierrez), Sissoko - Gouffran, Cabella Ameobi (88. Armstrong) - Ayoze

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Alexis (70. Rosicky), Cazorla (70. Flamini), Welbeck (89. Bellerin) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie strony starały się wyczekiwać swojego przeciwnika i czekać na jego ewentualne błędy. Arsenal starał się kontrolować sytuację w środku pola, ale wszystkie próby przechodzenia pod pole karne Newcastle zostawały w porę zatrzymane.

Sroki od czasu do czasu starały się stworzyć zagrożenie pod bramką Ospiny, ale bardzo dobre zawody po powrocie po kontuzji rozgrywał Gabriel Paulista, który szybko dał się we znaki napastnikom gospodarzy.

W 23. minucie pierwszą poważną sytuację stworzyli sobie londyńczycy, którzy uruchomili w sytuacji sam na sam z Krulem Aarona Ramseya, ale Walijczyk nie potrafił opanować piłki.

Co nie udało się Ramseyowi, minutę później dokonał Olivier Giroud! Dośrodkowanie z rzutu wolnego spadło na głowę Daniela Welbecka, a jego strzał został przedłużony przez Francuza, który bezproblemowo pokonał Krula. 1-0!

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika po strzelonej bramce i już dwie minuty później mogli podwyższyć prowadzenie. Alexis Sanchez ośmieszył Gouffrana sztuczką techniczną i wyłożył futbolówkę Welbeckowi, ale jego uderzenie z woleja było odrobinkę niecelne. To byłby świetny materiał na bramkę kolejki.

Zaledwie 60 sekund potrzebowali londyńczycy, by znów zagrozić holenderskiemu golkiperowi. W roli głównej znów duet Sanchez-Welbeck, ale tym razem wychowanek Manchesteru United nie potrafił opanować trudnej piłki.

W 28. minucie mamy 2-0! Santiago Cazorla posłał kolejną dobrą piłkę ze stałego fragmentu gry, a ta spadła już bezpośrednio na głowę Girouda, który pokonał Krula. 2-0!

Olivier Giroud oddał pięć strzałów głową w pojedynkach z Newcastle United, po wszystkich piłka lądowała w bramce. Imponująca skuteczność Francuza ze Srokami.

Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło londyńczykom uspokoić grę w środkowej części boiska. Londyńczycy kontrolowali grę i skutecznie uniemożliwiali rywalom konstruowanie akcji zaczepnych. Nawet jeżeli już Srokom udało się przedrzeć w pole karne, defensorzy zawsze znajdowali sposób na oddalenie zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal prowadzi 2-0 na St James' Park i kontynuuje swoją świetną passę na stadionie Newcastle.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze! Remy Cabella dopatrzył dobrze ustawionego Sissoko, który celnym strzałem w dolny róg bramki pokonał Ospinę. Newcastle przegrywa już tylko 1-2!

Sroki nabrały wiatru w żagle po kontaktowej bramce i ruszyły do ataku. W 51. minucie bliski strzelenia gola z dystansu był Ayoze Perez, ale piłka minimalnie przeleciała ponad bramką.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać na 61. minuty, a w rolach głównych ponownie piłkarze Newcastle. Arsenal w drugiej części meczu nie stwarzał żadnego zagrożenia, z kolei gospodarze dążyli do wyrównania. Tym razem strzał Gourcuffa był za słaby, by zaskoczyć Ospinę.

Cztery minuty później kolumbijski bramkarz Arsenalu został poddany prawdziwemu testowi przez Williamsona. Anglik oddał mocny i nieprzyjemny strzał głową, ale Ospina dobrze sparował piłkę.

Chwilę później poprawić z dystansu chciał jeszcze Janmaat, ale jego mocne uderzenie przeleciało tuż obok słupka.

Arsene Wenger widząc nieporadność swojego zespołu, w 70. minucie zdecydował się na zagęszczenie środka pola. Za Cazorlę na boisko wszedł Flamini, z kolei Sancheza zastąpił Tomas Rosicky. Minutę później zmiana również w zespole Srok, Jonas Gutierrez w miejsce Vurnona Anity.

Argentyńczyk, który jeszcze w zeszłym roku zmagał się z nowotworem jądra, od razu po wejściu na boisku zrobił spore zamieszanie. W 78. minucie minął dwóch rywali i przedarł się w pole karne Arsenalu, ale żaden z partnerów nie potrafił dokończyć jego sytuacji.

Minutę później z kontratakiem ruszyli Kanonierzy. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego Welbecka, który popisał się szybkim i skutecznym rajdem. Anglik miał jednak za mało miejsca, by pokonać Krula i z ostrego kąta strzelił prosto w niego.

Przez kolejne dziesięć minut nie działo się nic godnego uwagi, ale końcówka spotkania należała do Srok, które cały czas miały nadzieję na korzystny rezultat. W 87. minucie nieprzyjemny strzał oddał Ayoze Perez, a Ospina z ogromnymi problemami odbił piłkę na korner.

W doliczonym czasie gry szansę na strzelenie gola miał jeszcze Hector Bellerin, który pojawił się na boisku na ostatnie minuty. Hiszpan otrzymał niezłe podanie od Chambersa, ale w sytuacji jeden na jeden z Krulem uległ bardziej doświadczonemu Holendrowi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Choć zwycięstwo przyszło z ogromnymi problemami, Kanonierzy mogą sobie dopisać do konta kolejne 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:12

W sumie jeszcze jako potencjalnego HG można liczyć Jenkinsona.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 23:12

Najlepiej kupować teraz młodzież niemiecką... to jest generacja :)

Mihex komentarzy: 2360425.03.2015, 23:11

Welbza bym nie skreślał jeszcze. Sturridgem to on nie będzie, ale skoro Wenger poprawił technikę u Girouda, który przyszedł do nas w wieku "ukształtowanego" piłkarza, to u młodszego Danny'ego jak się postara to można wiele poprawić.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 23:11

Doktor

Cahill owszem, aczkolwiek nierealny raczej.

Natomiast Stones jest dobry, ale też pod formą... jest młody, ale w sumie Chambers tez utalentowany na SO

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:11

@lays

Z tego całego syfu w obronie United Smalling prezentuje się najlepiej - jest dużo bardziej chwalony niż Rojo i Jones. Ja bym był zdecydowanie na tak.

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:10

arsenallord

Dodałbym do twojej listy Cahilla i Stonesa.

W sumie gdyby dało się zrobić wymianę z Liverpoolem Sterling/Walcott, to byłbym zachwycony. Ale Wenger pokłada mocne nadzieje w Chamberlainie, w tym sezonie reguralnie go wystawiał w pierwszym składzie.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 23:09

Clyne w porywach???????

Dla mnie Clyne to kozak, strasznie mi się podoba i bardzo bym chciał tego gracza.

Jesli chodzi o Anglikow to brałbym Sturra,Sterlinga i Clyne'a. Rooney'a teraz też bym nie chciał, dla mnie zawodnik pod formą zmierzajacy do konca kariery.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 325.03.2015, 23:08

Mnie transfer Welbecka zbulwersowal, bo uwazalem go za drewno, ale jak tak patrze na jego gre, to wystarczy ze poprawi gorącą głowę i naprawdę może być dobry.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 23:07

Jak oceniacie Gabriela do tej pory? Ja Wam powiem, że chłop mnie zaskakuje. Oglądałem filmiki z Villarealu i wydawał się szybki, jednak strasznie rozstrzepany i nieskoordynowany. Jak gra z Kosą to szczerze, ale narazie z Evertonem i Newcastle wypadł lepiej od niego :P No może z Eve zrobił błąd przy sytuacji z Lukaku i to poważny, ale potem czyścił aż miło.

Wenger powoli go wprowadza do podstawowego składu i moim zdaniem to jest koniec Mertesackera.

Bardzo się z tego powodu cieszę.

Popatrzcie: Coq wskoczył za Flama, czy Artete na stałe. Nie wierze by Hiszpan po powrocie wskoczył do 11, Coq jest zbyt cenny dla AW i on to widzi.

Teraz Paulista za Merte.

Mam nadzieje, ze Wenger po sezonie sprzeda Podolskiego i Campbella, a także Flama.

Kto wie... Mertesacker może nie jest zły jeszcze na ławkę na 1 sezon???

Chcielibyscie Smallinga na ławce i Pera sprzedanego?? W sumie Smalling byłby HG.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125125.03.2015, 23:06

Shaw? Przepłacony moim zdaniem.

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:06

Opchnąłbym gdzieś w sumie Wilshere'a latem, pożytek z niego marny, a można wyciągnąć dość grupy hajs ~30 melonów funciaków. Za tą kasę można sprowadzić kogoś lepszego. Kupno Schneiderlina i tak ustawiłoby dość fajnie pomoc:

Morgan, Coq, Ozil, Cazorla, Ramsey - 5 zawodnikó na trzy pozycje, każdy spokojnie może występować w pierwszym składzie, liczę że Rosa pozostanie jako dobry ławkowicz, a w COC będzie się dawać szanse Crowleyowi.

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11725.03.2015, 23:04

Jedyni Anglicy jakich bym chciał w Arsenalu, oprócz tych co mamy, to Sterling, Rooney i Sturridge. No może jeszcze w porywach Clyne oraz Shaw.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 23:02

Diaby to jeden z moich ulubionych piłkarzy, magik. Gdyby nie kontuzje to byłby na poziomie Y. Toure, jednak już moim zdaniem miarka się przebrała... co roku się wstawiałem za nim, ale powinien odejść. Koniec sentymentów. Jak widzę, że Wenger chce mu kontrakt zaoferowac to mnie krew zalewa.

Mihex komentarzy: 2360425.03.2015, 23:01

Anglicy są słabi, bo boją się grać poza EPL. Tutaj mają ciepłą posadkę, niezłą kasę, a jak ktoś zechce ich kupić z ligi to musi dopłacić co najmniej 50% tego co mogliby zapłacić za zagranicznego zawodnika o tych samych umiejętnościach. Choćby taka cena za Wilshere'a czy Sterlinga, według niektórych gazet są wyceniani na ponad 30 mln funtów. Ba Sterling nawet dużo więcej. O ile jamajczyko-anglik jest jeszcze w miarę ogarnięty o tyle Jacky jak na razie zagrał jeden mecz którym by sobie zasłużył na tak wysoką cenę.

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 22:59

Nie ma się co przejmować na przyszłość, do tego czasu parę piłkarzy z zagranicy opuści Arsenal - Flamini, Diaby, Mertesacker, Arteta, Rosicky, może Szczęsny/Ospina, oczywiście paru HG także ma na to szansę - Wilshere (w sumie gość jest prawie takim samym widmem w kadrze jak Diaby i jakoś nikt nie płacze z powodu jego kontuzji) i ktoś z dwójki Welbeck/Walcott. Z akademii raczej dwóch grajków na pewno znajdzie miejsce - Akpom i Crowley.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 22:59

No właśnie ja się zastanawiałem nad tym.

Uważam, że mamy zbyt wielu Anglików, rozumiem korzenie, Arsenal - Anglia, kibice, ale Arsenal preferuje techniczny styl gry, a Anglicy są drewniani, dlatego nie jestem za tym by sprowadzać kolejnych.

Transfer Welbecka dalej traktuję jako rzecz bezsensowna.

Owszem doszedł Welbeck i w tamtym okresie było to dobre bo Giroud miał kontuzje, ale na dłuższą metę bd to złe zagranie, chyba, że powędruje na skrzydło i dojdzie napastnik.

Wgl Welbeck był droższy od Giroud.

Cisnąłem Giroud, ale patrząc teraz na to 12 mln EURO to jest to śmieszna kwota... teraz juz moglibysmy wyciagac za niego 25 mln funtow

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.03.2015, 22:54

Chelsea ma tylko dwóch Anglików i dlatego wygra ligę. Angole to drewna do potegi n-tej. Fajnie mieć kilku chłopaków stąd, ale jak u nich w pierwszym składzie pomyka Hazard, a u nas Chamberlain czy Walcott to od razu skazujemy się na pożarcie.

MarcinQT komentarzy: 260425.03.2015, 22:53

Chyba, że bralibyśmy tego home-grown Smallinga a wywalili Pera. Fakt, nie pomyślałem, taka jest jeszcze opcja.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 22:53

Chore zasady. Po prostu zwiekszyc ilosc Anglikow w zespolach i tyle.

Arsenal ma spora liczbe Anglikow bo Wenger chcial na nich stawiac, inni by tez mogli ale wola rzucac per dolarami za granice i sprowadzac zagranicznych za 60 mln ;p

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11725.03.2015, 22:53

Marcin---> A to sorry, nie czytałem tamtego(Wierzę wam na słowo, bo nie chce mi się czytać tych nowych zasad).
IMO Martineza nie można się pozbyć.

MarcinQT komentarzy: 260425.03.2015, 22:50

Arsenal currently have 14 players in their squad classed as non-home grown:

Mikel Arteta, Santi Cazorla, Mathieu Debuchy, Abou Diaby, Mathieu Flamini, Gabriel, Olivier Giroud, Laurent Koscielny, Per Mertesacker, Nacho Monreal, David Ospina, Mesut Ozil, Tomas Rosicky and Alexis Sanchez.

Furthermore, Wojciech Szczęsny, Francis Coquelin and Damian Martinez would no longer be classed as home grown under the new rules.

That means Arsene Wenger would need to chop four players from that list to meet the limit of 13 non-home grown players.

Ciekawe kogo z nich byś się pozbył żeby zachować Martineza.

kamilo_oo komentarzy: 2356725.03.2015, 22:49

lays

Welbeck też ma tam jakieś ghańskie korzenie :P

schnor25 komentarzy: 1854625.03.2015, 22:49

Khedira to teraz co najwyżej dobry do Schalke, a nie AFC ;)

MarcinQT komentarzy: 260425.03.2015, 22:49

@kamilo_oo

No, ale reszta, która nie jest home-grown jest za dobra, żeby ją wyrzucać.

MarcinQT komentarzy: 260425.03.2015, 22:47

@arsenallord Czytałeś tamten news? CZTERECH MUSIMY się pozbyć w myśl nowych zasad. Dla Morgana, który też nie jest HOME-GROWN trzeba byłoby dodatkowo jeszcze jednego, piątego.

Mihex komentarzy: 2360425.03.2015, 22:46

lays
Tam poza zmianą ilości home-grown chcą zmienić wiek takowego. Według nowych zasad Szczęsny, Coq, Martinez, Fabs czy Clichy nie byliby zaliczani, bo nie przyszli w wieku 15 lat.

Na potwierdzenie moich słów o słabych anglikach, tekst z komentarza "drużyny z największą ilością home-grown players 18, 19 i 20 miejsce [...]"

kamilo_oo komentarzy: 2356725.03.2015, 22:46

Martinez niech zostanie jako 3 GK jest dobry

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11725.03.2015, 22:44

Marcin---> No tak. Wywalmy pół kadry dla jednego zawodnika.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 22:44

Anglicy to drewniacy :P Jak juz ktos ma technike i sie rusza inaczej niz pozostali to Sturr, czy Sterling XD ALe ich starzy są mieszani :D Afryka-Europa daltego

No dla mnie to jest lipne. Liga spadnie na psy :P

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125125.03.2015, 22:43

Ja tam się trzymam swojego, że Schneiderlin latem do nas trafi.

MarcinQT komentarzy: 260425.03.2015, 22:43

@Kwietnik

Prosta sprawa, OUT: Arteta, Diaby, Flamini, Martinez. I tak nie są użyteczni. Dodatkowo Rosicky mógłby odejść bo i tak jest już wiekowy, żeby zrobić miejsce dla Morgana.

Więc dla nas nowe zasady nie byłyby zbyt szkodliwe.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 22:42

Sznederle do nas!

Zreszta potrzebny gracz, ktory pogodzi sie tez z rola rezerwowego itp :) Khedira bd gwiazdorzyc na moje, a Coq jest w formie.

strug210 komentarzy: 100025.03.2015, 22:42

FadeIN ta xDDD

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11725.03.2015, 22:41

Thierry---> Wolę Morgana albo Carvalho. Z Khediry taki DM, jak z Pera rozgrywający.
A teraz bez formy na dodatek.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125125.03.2015, 22:41

Khedira to pewnie wysoką tygodniówkę chce.

Mihex komentarzy: 2360425.03.2015, 22:41

@Kwietnik
Ciekawe ile z tych home-grown City ma od nas :P
W sumie Fabs też się zalicza z tego co kojarzę, więc Chelsea też ma cegiełkę od nas.
Ogólnie głupi pomysł. Nie pomoże w niczym lidze, która leci na łeb na szyję jeśli chodzi o mecze w europie. A do tego ja osobiście uważam, że problem reprezentacji angielskiej nie leży w lidze, a tym, że Anglicy to po prostu mało utalentowany piłkarsko naród.

Thierry77 komentarzy: 339625.03.2015, 22:40

arsenallord

A dlaczego nie ? Za darmo i w ogóle.
No chyba, że wolisz Artetę albo Diaby'ego, to spoko...

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 22:38

Dlaczego mielibysmy w sumie tracic rgaczy :P Mamy wielu home-grown... nie to co np City :) Nie czytalem tam linka jak cos :D

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11725.03.2015, 22:37

Khedira potwierdza odejście z Realu.
Oby tylko nie do Arsenalu.

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11725.03.2015, 22:35

Benio jak to Benio. Gola z Tottenhamem mu nie zapomnę. Ogólnie wszystkich prawie 50 bramek. Genialny zawodnik.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52425.03.2015, 22:32

Bendtner jak Podolski - obaj średnio w klubach ale w reprezentacjach raczej nie zawodzą.

Kwietnik komentarzy: 62725.03.2015, 22:31

www1.skysports.com/football/news/11661/9774272/fa-home-grown-rules-man-city-arsenal-chelsea-would-lose-players

veron

pewnie nie jeden taki śmiałek się trafił, kto nie ryzykuje, ten pije szampana - tak powiadaja :d

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52425.03.2015, 22:14

Nie Dybala, nie Lacazette tylko Bendtner to powinien być najbardziej rozchwytywanym zawodnikiem letniego okna.