Dwie różne połowy. Arsenal wygrywa z Watfordem 3-1.

Dwie różne połowy. Arsenal wygrywa z Watfordem 3-1. 27.08.2016, 16:58, bojowy schabowy 2984 komentarzy

Sobota była bardzo radosnym dniem dla społeczności fanów Kanonierów. Pierwszym powodem jest zwycięstwo nad Watfordem na Vicarage Road. Arsenal po świetnej pierwszej połowie zapewnił sobie spokój i komfort na resztę spotkania. Drugim, potwierdzenie przez Arsene'a Wengera dwóch transferów, o których sporo mówiło się w poprzedzających dniach.

Oceń zawodników po meczu z Watfordem!

Francuski menadżer na konferencji pomeczowej otwarcie i z uśmiechem na ustach wspominał o nowych nabytkach, Lucasie Perezie oraz Shkodranie Mustafim. Jednocześnie Le Professeur dał do zrozumienia, że nie spodziewa się kolejnych transferów do klubu.

Arsenal: Cech - Bellerin, Holding, Koscielny, Monreal(Gibbs) - Xhaka, Cazorla – Chamberlain(Elneny), Özil(Wilshere), Walcott, Alexis.

Ławka rezerwowych: Ospina, Gibbs, Chambers, Wilshere, Coquelin, Elneny, Giroud.

Watford: Gomes - Kaboul, Prödl, Kabasele - Amrabat, Guedioura, Capoue, Behrami, Holebas - Deeney, Ighalo.

Ławka rezerwowych: Pantilimon, Janmaat, Zuniga, Watson, Success, Sinclair, Pereyra.

Na Vicarage Road widzowie oglądali skrajnie różniące się od siebie dwie połowy spotkania pomiędzy Watfordem a Arsenalem. Pierwsza odsłona była pokazem siły Kanonierów. Londyńczycy całkowicie zdominowali gospodarzy. Wystarczy informacja, że strzelili wtedy trzy bramki, czym przed przerwą postawili siebie w bardzo komfortowej sytuacji. Spotkanie od samego początku ułożyło się bardzo dobrze dla zespołu z Londynu. W 8. minucie byliśmy świadkami głupiego zachowania Amrabata. Marokańczyk wbiegł w polu karnym w Alexisa Sancheza, uderzając go łokciem w głowę. Sędzia nie miał wyjścia i wskazał na „wapno”. Do wykonania jedenastki wyznaczony został Cazorla. Marokański napastnik próbował jeszcze wyprowadzić Hiszpana z równowagi, chwytając go za rękę przed strzałem, ale pomocnik Arsenalu nie zwrócił na to uwagi i pewnie umieścił piłkę w siatce. Po strzelonej bramce Kanonierzy poczuli wiatr w żaglach. Do sytuacji strzeleckich wielokrotnie dochodził m.in. Walcott, Ozil oraz Alexis. Nieco słabiej wyglądała gra Alexa Oxlade-Chamberlaina. Po 30. minutach gry 50% akcji podopieczni Wengera przeprowadzali lewą flanką. Działo się tak głównie dlatego, że zbiegał tam Alexis, nominalnie przypisany do roli środkowego napastnika. Nieco rzadziej, bo 35% przeprowadzonych akcji zostało prawą stroną boiska, gdzie biegał aktywny w tym spotkaniu Theo Walcott. Kanonierzy postawili w starciu z Watfordem na podania prostopadłe, przeszywające linię obrony rywali. Taki był zamysł trenera, ponieważ Alexis oraz skrzydłowi nie cofali się głęboko po piłkę, tylko czekali na otwierające podanie ze środka pola. Za te podania odpowiadał w głównej mierze Granit Xhaka, który przy lepszej dyspozycji skrzydłowych mógł zaliczyć dzisiaj asystę. Genialnie uruchamiał na skrzydłach Oxlade-Chamberlaina oraz Walcotta. Dynamiczni skrzydłowi i wszędobylski Sanchez rozrywali w pierwszej połowie linie obronną rywali. Taktyka obrana przez Wengera zaprocentowała. W 40. minucie Arsenal przeprowadził zabójczą kontrę. Kombinacja podań w środku pola między Alexisem a Ozilem otworzyła Kanonierom drogę do bramki. W końcowej fazie akcji Ozil odegrał piłkę do biegnącemu Bellerinowi, ten wypuścił prostopadłym podaniem Walcotta. Anglik świetnie zagrał w głąb pola karnego, gdzie na długim słupku czekał Alexis. Chilijczyk, trochę na raty, skierował piłkę do siatki. Wszystko układało się po myśli londyńczyków, 2-0. Kolejne minuty przynosiły następne akcje Arsenalu. Blisko zdobycia gola był Walcott, który dostał znakomite podanie od Xhaki. Wysiłki Kanonierów nie poszły na marne. W doliczonym czasie gry Alexis dostrzegł wbiegającego w pole karne Ozila. Dośrodkował piłkę, która spadła wprost na głowę Niemca. Mesut Ozil takich sytuacji nie marnuje i umieścił futbolówkę w siatce. To był prawdziwy nokaut, trzecia bramka dla Arsenalu tuż przed zejściem do szatni.

Druga połowa nie była już tak żywiołowa jak pierwsza. Widzowie mogli odnieść wrażenie, że Arsenal opuścił z tonu i nie starał się za wszelką cenę zdobyć kolejne bramki. Nie możemy się dziwić, 3-0 to znaczny dorobek bramkowy. Kanonierzy mogli skupić się na rozgrywaniu i bronieniu dostępu do własnej bramki. Przy nieco doświadczalnej linii obrony nie mogło się to skończyć dobrze. Holding to bardzo perspektywiczny zawodnik, jednak w kilku sytuacjach widać było jak bardzo brakowało mu doświadczenia. Przy takim wyniku można mu jednak wybaczyć kilka niepewnych interwencji, czy ryzykownych podań. Na tle całego meczu spisał się dobrze. Nie uchroniło to jednak Arsenalu przed stratą gola. Napór Watfordu przyniósł zamierzony skutek, w 57. Minucie gospodarze strzelili bramkę. Piłka odbijała się w polu karnym Cecha od nóg zawodników jak w popularnej grze Pinball, ostatecznie dopadł do niej świeżo wprowadzony Pereyra i wbił do siatki. W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy Watford miało 60% posiadania piłki. Przy klasie pomocników Arsenalu to wręcz uwłaczające, Kanonierzy po ponownym wyjściu na murawę nie mogli przejąć kontroli nad meczem i dali się zdominować. Arsenal postawił na kontrataki, które w ostatecznym rozliczeniu nie przyniosły kolejnych bramek. W 70. Minucie na boisku pojawili się zmiennicy, Wilshere oraz Elneny zmienili zmęczonego Ozila oraz Oxlade-Chamberlaina. Pięć minut później boisko z powodu urazu opuścił Monreal, na jego miejsce wszedł Gibbs. W pomeczowym wywiadzie Wenger powiedział, że Monreal został kopnięty, ale jego zdrowi nic nie dolega. Ostatnie piętnaście minut meczu wyglądało bardzo chaotycznie. Arsenal próbował przejąć inicjatywę, a Watford za wszelką cenę strzelić kontaktową bramkę. Ostatecznie wynik spotkania nie zmienił się i Kanonierzy zdobyli pierwsze trzy punkty w obecnej kampanii ligowej.

Podsumowując, Kanonierzy zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie spotkania. Na drugą część meczu wyszli nieco rozluźnieni. W meczu z Szerszeniami Arsenal nie mógł sobie pozwolić na potknięcie. Zbyt wiele błędów Kanonierzyi popełnili w dwóch pierwszych meczach, zdobywając zaledwie jeden punkt. Zwycięstwo na Vicarage Road sprawiło, że Arsenal po niemrawym początku sezonu wreszcie dołączył do wyścigu, który liczy jeszcze trzydzieści pięć spotkań. Jest to zarazem ostatnie spotkanie, jakie Arsenal rozegrał w sierpniu. W najbliższych dwóch tygodniach kibiców czeka rozłąka z futbolem klubowym, spowodowana zmaganiami reprezentacyjnymi, związanymi z eliminacjami do Mistrzostw Świata w 2018 roku.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: bojowy schabowy źrodło: własne
JanikK komentarzy: 16816 newsów: 230.08.2016, 08:44

Dostałem juz kod do bety bf1:)

Lucas6Z komentarzy: 182230.08.2016, 08:43

Debuchy powinien zostać do stycznia póki Jenki nie będzie gotowy, nie możemy sobie pozwolić na takie ryzyko.
Innej opcji nie widzę, chyba że Wenger pomyśli o jakimś choćby zdolnym perspektywicznym RB w DD.
Co do tego wypożyczenia Wilshere\'a mam mieszane uczucia. Ja też jestem zdania, że kiedy jest zdrowy i skupiony na grze wcale nie odbiega poziomem od Granita czy Ramseya. No ale żeby wierzyć w jego pełny sezon trzeba być niezdrowym optymistą.

mitmichael komentarzy: 4924330.08.2016, 08:43

@michalal
o Hercie nie wiem, chyba ze jeszcze przed Igrzyskami sie nim interesowali. Wiem tylko o Werderze a ktos tam z Schalke sie wypowiedzial, ze Gnabryego chciałoby 17 z 18 klubow z wyjatkiem Bayernu. Jak widac mylił sie bo bawarczycy tez sie nim interesuja.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.08.2016, 08:39

Dawać dzisiaj oficjalki Pereza i Mustafiego. I czekamy na DD, mam przeczucie ze coś się wydarzy.

mitmichael komentarzy: 4924330.08.2016, 08:38

@gunners007
Ale jest młody i kazdy klub z takim pilkarzem chciałby wiazac przyszłosc. Poza tym Robbenowi i Riberyemu po sezonie koncza sie kontrakty i raczej nie zostana przedłuzone wiec moze i w tym sezonie w Bayernie by sobie nie pograł ale w kolejnym miałby juz szanse. Poza tym cos mi sie zdaje, ze zostalby od razu wypozyczony do Werderu Brema do ktorego miał byc wypozyczony z Arsenalu tylko własnie w ostatniej chwili do walki wskoczyli bawarczycy

AlexVanPersie komentarzy: 806430.08.2016, 08:36

No a mieli się wszyscy interesować Gnabrym w Niemczech OPRÓCZ Bayernu

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.08.2016, 08:35

Campell, Wilshere, Gnabry out, Rodriguez w DD? Tak, tak poniosło mnie ;D

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.08.2016, 08:34

Lol, miało być wypożyczenie do Herty żeby się ograł, a będzie transfer definitywny do Bayernu, gdzie za 2-3 lata stanie się topowym europejskim napastnikiem.

mallen komentarzy: 2123930.08.2016, 08:33

Campbell, Wilshere -> Loan
Gnabry -> Out

Robimy miejsce dla kogoś nowego w składzie?

gunners007 komentarzy: 954330.08.2016, 08:33

Gnabry ma kontakt do 2017, ale to nie powinien być problem, odpowiednio wysoka gaża, obiecanie przyszłości w I zespole AFC i Serge powinien się zgodzic, Arsene potrafi przywiązać do siebie piłkarzy, Serge nie ma powodu by zmieniać klub, w końcu słyniemy z rozwoju młodzieży i wprowadzeniu ich do składu. Bayern regularnej gry w tym momencie również nie może mu zapewnić.

mitmichael komentarzy: 4924330.08.2016, 08:33

Conte oferuje Fabregasa w zamian za Brozovicia hahahahaha

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.08.2016, 08:27

Ciekawa zależność - ostatni dwaj triumfatorzy LM grali w grupie z PSG. Do trzech razy sztuka?

anty_pzpn_ komentarzy: 337030.08.2016, 08:23

Pogra ktoś w demo pesa17 online ? :P

gunners007 komentarzy: 954330.08.2016, 08:21

Nie mo żli we. Wenger Campbella nie chciał sprzedawać tylko wypożyczył, a Gnabry\'ego, który ma meega potencjał się pozbędzie pernamentnie? Nie chce mi się w to wierzyć, no chyba, że będziemy mieć opcje wykupu, na wzór Realu z Moratą.

mitmichael komentarzy: 4924330.08.2016, 08:20

Niestety ale raczej to nie jest fake

mallen komentarzy: 2123930.08.2016, 08:16

Niech to info z Gnabrym to będzie fake!
Od kiedy AFC sprzedaje młode talenty?!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.08.2016, 08:12

No to pięknie. Wenger sobie poigrał. Przez głupotę straciliśmy najbardziej utalentowanego gracza z akademii ostatnich lat.

Niech to będzie chociaż ostrzeżenie przed kończącymi się kontraktami piłkarzy pierwszego zespołu.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.08.2016, 08:05

Mitmichael

Co?!

mitmichael komentarzy: 4924330.08.2016, 08:04

Wedlug niemieckiego Sky Gnabry przejdzie do Bayernu. Negocjowana jest kwota transferu definitywnego.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.08.2016, 07:55

Mustafi zagrał kilka meczów na RB więc jest to jakaś opcja ... jakby pół drużyny miało zatrucie pokarmowe. Jednak jako 2 czy 3 opcja się nie nadaje, bo jest za mało dynamiczny na tę pozycję.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.08.2016, 07:53

Womanizer

Haha, \"Khedira wiecznie polamany\". Jack za to wiecznie zdrowy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.08.2016, 07:51

No tylko, żeby Wenger nie przesadzić z liczbą wypożyczeń, bo z wreszcie szerokiej kadry znowu będzie wpuszczanie Gibbsa na skrzydło.

Mógłby chociaż Debuchyego zostawić. Nie jestem fanem, ale bez niego w przypadku kontuzji Bellerina zrobi nam się ciepło.

emes37 komentarzy: 31430.08.2016, 06:49

Kurde jeszcze za wcześnie żeby przepraszać papcia ale zaczyna mi wracać wiara. Jak się spojrzy na całokształt to naprawdę widać, że wie co robi. Dobra co mi tam przepraszam Arsene! A wracając do Jacka to będzie dobre posunięcie ktoś już wcześniej napisał przyda mu się bodziec, motywacja, jakaś zmiana bo chłopak został w jakimś młodzieńczym amoku jakimś swoim śnie, \"obojętnie co nie zrobię i tak mnie będą kochać w końcu jestem oddany tej drużynie..\" pobudka nasz coraz starszy Jacku czas powalczyć o powrót do rzeczywistości i walczyć o to na co zasługujesz gdy masz formę i zdobywać trofea z Arsenalem. O kurde pierwszy raz mnie tak poniosło na tej stronie ;D

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 530.08.2016, 04:57

Mustafi nie grał na EURO jako prawy obrońca. Wystąpił właściwie tylko w jednym meczu, czyli na inauguracje z Ukrainą, bo Hummels nie był jeszcze do końca gotowy. Wszedł także w półfinale z Francją, bo w 61 minucie Boateng nabawił się kontuzji. W obu przypadkach grał jako stoper. Shkodran w ciągu trzech lat zaliczył 96 meczów ligowych i bodaj tylko dwa z nich były na prawej stronie obrony (Sampdoria). Zdarzyło mu się zagrać na flance w reprezentacji (eliminacje), ale tylko dlatego, że Niemcy mieli problem z obsadzeniem tej pozycji i Löw szukał po prostu kogoś, kto da sobie radę po odejściu Lahma. Właściwie to żaden z niego prawy obrońca. Chyba, że grał na tej pozycji w młodzieżówkach, ale nic mi o tym nie wiadomo.

ZielonyLisc komentarzy: 2029430.08.2016, 04:39

Dzień dobry

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 330.08.2016, 02:28

AVP

To już dostał ten bolid czy dalej jedzie lekko podrasowanym maluchem ze wsi?

Bo jeśli się zawahasz to nie ma o czym gadać.

Womanizer komentarzy: 993430.08.2016, 01:26

I właśnie nie wiem po co skoro tylko siedzi na ławie. Pewnie sie Allegriemu nie podoba jego człapanie z którego słynie. Ogólnie kibice Romy za nim nie płaczą. Podobno poza dobrym strzałem z wolnego i asystą raz na 5 meczy nic extra nie daje.

pierre_afc komentarzy: 1207130.08.2016, 01:21

@Womanizer - Przecież kupili Pjanicia..

Womanizer komentarzy: 993430.08.2016, 01:20

Oglądałem 2 mecze Juve w tym sezonie i strasznie krwawią oczy. Grają środkiem pola Khedira-Asamoah i Lemina, każdy to DM ewentualnie box to box i nie ma kto rozegrać aż Dybala sie cofa na 40 metr. Jak nie kupią rozgrywającego to o LM nie mają co marzyć.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10930.08.2016, 01:18

Jeśli chodzi o LM to moim zdaniem klubom hiszpańskim może zagrozić jedynie Bayern (i chyba nawet na nich stawiam)

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10930.08.2016, 01:16

@imprecsis

Mustafi może grać na prawej obronie - nawet na Euro tam grał. Poza tym jest jeszcze Jenkinson

Rafson95 komentarzy: 1058530.08.2016, 01:16

Womanizer
No i Higuain. Atak mają kozacki, ale pomoc to już w ogóle nie ten poziom co Pirlo-Marchisio-Vidal-Pogba i obrona lata świetności też ma za soba

fabregas1987 komentarzy: 2582430.08.2016, 01:14

youtube.com/watch?v=5kpA2MT8wVI

pewnie już tu było, ale można przypomnieć ;)

Womanizer komentarzy: 993430.08.2016, 01:14

Ja patrze na skład Juve i widze słabą pomoc, obrońców ze średnią wieku 34 i zdolnego Dybale który za 2 lata wbija do Barcelony w miejsce Suareza. Dupy nie urywa.

Womanizer komentarzy: 993430.08.2016, 01:10

Za miesiąc wraca do składu Jenki więc mamy drugiego PO

Womanizer komentarzy: 993430.08.2016, 01:08

W Juve właśnie miałby szanse dużo pograć. Marchisio i Khedira często połamani i wiekowi. Zostaje Pjanic, Sturaro, Asamoah i Lemina. Ogólnie pomoc juve bez Pogby wygląda cieniutko i przeciętnie.

AlexVanPersie komentarzy: 806430.08.2016, 01:06

Też mnie to martwi.

Żeby się nie okazało, że przez to że Wenga chce być Daddy Cool i nie blokować chłopaków, wylądujemy pod koniec roku z Bielikiem, Renatą i Gnabrym.

A nie, chwila, to mnie nie martwi :)

Tu piosenka o Papciu

youtube.com/watch?v=QtxlCsVKkvY

fabregas1987 komentarzy: 2582430.08.2016, 01:05

Zawsze można tak skonstruować umowę żeby w razie plagi kontuzji taki Campbell czy Jack mogli wrócić na Emirates, jak Coq dwa sezony temu.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10930.08.2016, 01:03

Jak będzie problem z kontuzjami to Jack wróci, na pewno taki hest warunek wypożyczenia (tak jak Coq)

Rafson95 komentarzy: 1058530.08.2016, 00:59

AVP
Joela już wtedy nie było w AFC, a Wilshere i Chambers byli na ławce, a nie na trybunach. No powiedz mi kto wtedy się nie zmieścił w 18? Rene Adelaide? :D Faktycznie, najlepsze trybuny w lidze

AlexVanPersie komentarzy: 806430.08.2016, 00:56

a159
Co się odwlecze to nie uciecze. Będzie najlepsza obrona ligi i nie ma że boli.

Raf95

Nikogo, dlatego wypożyczamy Caluma, Jacka i Joela.

bobo
Powtarzam po raz kolejny, ja jestem Największym Realistą na tej stronie i wszystkie wnioski wyciągam na podstawie analizy faktów. To, że Arsene Senna Wenger nie wygrywał wyścigów z porschakami mc, mu, i chelsea jadąc maluchem, to nie znaczy, ze nie jest najlepszym kierowcą. Dla k.com to właśnie oznaczało ale nie dla mnie.
Wenger jak dostanie bolid porównywalny do tych cygańsko-rosyjsko-arabskich to rozjedzie ich bez mydła.
A #madness jest naturalnym stanem umysłu dla każdego, kto raz zrozumie jakim gigantem jest Arsene Wu.

lays
Też myślę, ze Jackowi wypozyczenie troche poukłada priorytety i zmobilizuje.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.08.2016, 00:56

Do Romy Jacusia. Tyle szlugow ze Szczesnym spala ze hoho.

Wojtas jest na TAK!

fabregas1987 komentarzy: 2582430.08.2016, 00:55

Southampton byłby dobrym klubem na ten rok dla Jacka, ale mają na \"10\" Tadica, więc pewnie na ten moment by go nie wygryzł.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.08.2016, 00:52

Lepiej poza angielską. Mniejsze prawdopodobieństwo kontuzji.

sebastix11 komentarzy: 599830.08.2016, 00:51

niech pojdzie na wypozyczenie, ale tylko nie do Hull... lepiej niech idzie do Swansea, Soton, Everton, Stoke, Bournemouth

Trequartista komentarzy: 536630.08.2016, 00:49

Ja jestem za tym, żeby odszedł. Może wtedy nie łapnie kontuzji i osiągnie najwyższy poziom i wygryzie dziadka Cazorlę rok później. Technikę i łeb do grania ma, jemu wystarczy stabilizacja.

bobocian komentarzy: 154030.08.2016, 00:48

Moim zdaniem Jack musi poukładać sobie w głowie pewne rzeczy. Słowem musi wydorośleć, a wtedy stanie się wartościowym zawodnikiem.

mallen komentarzy: 2123930.08.2016, 00:48

Sky Sports reporting Wilshere will be loaned out. Hull City is a rumoured destination.

mallen komentarzy: 2123930.08.2016, 00:46

#Juventus have emerged as one of the top clubs interested in loaning Jack Wilshere. [SkySport] #afc

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29730.08.2016, 00:45