Dwie różne połowy. Arsenal wygrywa z Watfordem 3-1.

Dwie różne połowy. Arsenal wygrywa z Watfordem 3-1. 27.08.2016, 16:58, bojowy schabowy 2984 komentarzy

Sobota była bardzo radosnym dniem dla społeczności fanów Kanonierów. Pierwszym powodem jest zwycięstwo nad Watfordem na Vicarage Road. Arsenal po świetnej pierwszej połowie zapewnił sobie spokój i komfort na resztę spotkania. Drugim, potwierdzenie przez Arsene'a Wengera dwóch transferów, o których sporo mówiło się w poprzedzających dniach.

Oceń zawodników po meczu z Watfordem!

Francuski menadżer na konferencji pomeczowej otwarcie i z uśmiechem na ustach wspominał o nowych nabytkach, Lucasie Perezie oraz Shkodranie Mustafim. Jednocześnie Le Professeur dał do zrozumienia, że nie spodziewa się kolejnych transferów do klubu.

Arsenal: Cech - Bellerin, Holding, Koscielny, Monreal(Gibbs) - Xhaka, Cazorla – Chamberlain(Elneny), Özil(Wilshere), Walcott, Alexis.

Ławka rezerwowych: Ospina, Gibbs, Chambers, Wilshere, Coquelin, Elneny, Giroud.

Watford: Gomes - Kaboul, Prödl, Kabasele - Amrabat, Guedioura, Capoue, Behrami, Holebas - Deeney, Ighalo.

Ławka rezerwowych: Pantilimon, Janmaat, Zuniga, Watson, Success, Sinclair, Pereyra.

Na Vicarage Road widzowie oglądali skrajnie różniące się od siebie dwie połowy spotkania pomiędzy Watfordem a Arsenalem. Pierwsza odsłona była pokazem siły Kanonierów. Londyńczycy całkowicie zdominowali gospodarzy. Wystarczy informacja, że strzelili wtedy trzy bramki, czym przed przerwą postawili siebie w bardzo komfortowej sytuacji. Spotkanie od samego początku ułożyło się bardzo dobrze dla zespołu z Londynu. W 8. minucie byliśmy świadkami głupiego zachowania Amrabata. Marokańczyk wbiegł w polu karnym w Alexisa Sancheza, uderzając go łokciem w głowę. Sędzia nie miał wyjścia i wskazał na „wapno”. Do wykonania jedenastki wyznaczony został Cazorla. Marokański napastnik próbował jeszcze wyprowadzić Hiszpana z równowagi, chwytając go za rękę przed strzałem, ale pomocnik Arsenalu nie zwrócił na to uwagi i pewnie umieścił piłkę w siatce. Po strzelonej bramce Kanonierzy poczuli wiatr w żaglach. Do sytuacji strzeleckich wielokrotnie dochodził m.in. Walcott, Ozil oraz Alexis. Nieco słabiej wyglądała gra Alexa Oxlade-Chamberlaina. Po 30. minutach gry 50% akcji podopieczni Wengera przeprowadzali lewą flanką. Działo się tak głównie dlatego, że zbiegał tam Alexis, nominalnie przypisany do roli środkowego napastnika. Nieco rzadziej, bo 35% przeprowadzonych akcji zostało prawą stroną boiska, gdzie biegał aktywny w tym spotkaniu Theo Walcott. Kanonierzy postawili w starciu z Watfordem na podania prostopadłe, przeszywające linię obrony rywali. Taki był zamysł trenera, ponieważ Alexis oraz skrzydłowi nie cofali się głęboko po piłkę, tylko czekali na otwierające podanie ze środka pola. Za te podania odpowiadał w głównej mierze Granit Xhaka, który przy lepszej dyspozycji skrzydłowych mógł zaliczyć dzisiaj asystę. Genialnie uruchamiał na skrzydłach Oxlade-Chamberlaina oraz Walcotta. Dynamiczni skrzydłowi i wszędobylski Sanchez rozrywali w pierwszej połowie linie obronną rywali. Taktyka obrana przez Wengera zaprocentowała. W 40. minucie Arsenal przeprowadził zabójczą kontrę. Kombinacja podań w środku pola między Alexisem a Ozilem otworzyła Kanonierom drogę do bramki. W końcowej fazie akcji Ozil odegrał piłkę do biegnącemu Bellerinowi, ten wypuścił prostopadłym podaniem Walcotta. Anglik świetnie zagrał w głąb pola karnego, gdzie na długim słupku czekał Alexis. Chilijczyk, trochę na raty, skierował piłkę do siatki. Wszystko układało się po myśli londyńczyków, 2-0. Kolejne minuty przynosiły następne akcje Arsenalu. Blisko zdobycia gola był Walcott, który dostał znakomite podanie od Xhaki. Wysiłki Kanonierów nie poszły na marne. W doliczonym czasie gry Alexis dostrzegł wbiegającego w pole karne Ozila. Dośrodkował piłkę, która spadła wprost na głowę Niemca. Mesut Ozil takich sytuacji nie marnuje i umieścił futbolówkę w siatce. To był prawdziwy nokaut, trzecia bramka dla Arsenalu tuż przed zejściem do szatni.

Druga połowa nie była już tak żywiołowa jak pierwsza. Widzowie mogli odnieść wrażenie, że Arsenal opuścił z tonu i nie starał się za wszelką cenę zdobyć kolejne bramki. Nie możemy się dziwić, 3-0 to znaczny dorobek bramkowy. Kanonierzy mogli skupić się na rozgrywaniu i bronieniu dostępu do własnej bramki. Przy nieco doświadczalnej linii obrony nie mogło się to skończyć dobrze. Holding to bardzo perspektywiczny zawodnik, jednak w kilku sytuacjach widać było jak bardzo brakowało mu doświadczenia. Przy takim wyniku można mu jednak wybaczyć kilka niepewnych interwencji, czy ryzykownych podań. Na tle całego meczu spisał się dobrze. Nie uchroniło to jednak Arsenalu przed stratą gola. Napór Watfordu przyniósł zamierzony skutek, w 57. Minucie gospodarze strzelili bramkę. Piłka odbijała się w polu karnym Cecha od nóg zawodników jak w popularnej grze Pinball, ostatecznie dopadł do niej świeżo wprowadzony Pereyra i wbił do siatki. W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy Watford miało 60% posiadania piłki. Przy klasie pomocników Arsenalu to wręcz uwłaczające, Kanonierzy po ponownym wyjściu na murawę nie mogli przejąć kontroli nad meczem i dali się zdominować. Arsenal postawił na kontrataki, które w ostatecznym rozliczeniu nie przyniosły kolejnych bramek. W 70. Minucie na boisku pojawili się zmiennicy, Wilshere oraz Elneny zmienili zmęczonego Ozila oraz Oxlade-Chamberlaina. Pięć minut później boisko z powodu urazu opuścił Monreal, na jego miejsce wszedł Gibbs. W pomeczowym wywiadzie Wenger powiedział, że Monreal został kopnięty, ale jego zdrowi nic nie dolega. Ostatnie piętnaście minut meczu wyglądało bardzo chaotycznie. Arsenal próbował przejąć inicjatywę, a Watford za wszelką cenę strzelić kontaktową bramkę. Ostatecznie wynik spotkania nie zmienił się i Kanonierzy zdobyli pierwsze trzy punkty w obecnej kampanii ligowej.

Podsumowując, Kanonierzy zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie spotkania. Na drugą część meczu wyszli nieco rozluźnieni. W meczu z Szerszeniami Arsenal nie mógł sobie pozwolić na potknięcie. Zbyt wiele błędów Kanonierzyi popełnili w dwóch pierwszych meczach, zdobywając zaledwie jeden punkt. Zwycięstwo na Vicarage Road sprawiło, że Arsenal po niemrawym początku sezonu wreszcie dołączył do wyścigu, który liczy jeszcze trzydzieści pięć spotkań. Jest to zarazem ostatnie spotkanie, jakie Arsenal rozegrał w sierpniu. W najbliższych dwóch tygodniach kibiców czeka rozłąka z futbolem klubowym, spowodowana zmaganiami reprezentacyjnymi, związanymi z eliminacjami do Mistrzostw Świata w 2018 roku.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: bojowy schabowy źrodło: własne
lays komentarzy: 3987130.08.2016, 00:45

Nie ma co sie oszukiwac. Jack potrzebuje jakiegos bodzca, bo zaraz jego kariera sie skonczy szybciej niz zaczela, a jest na prawde blisko Diaby\'ego.

bobocian komentarzy: 154030.08.2016, 00:43

AVP
Z tego co czytam, Ty żyjesz w madnessie niezależnie od pory roku i sytuacji klubu. Gdy 90% komentarzy oburza się na zawodników i Wengera, Ty stoisz po jego stronie równoważąc siły. I chyba masz z tego niezłą bekę.

mallen komentarzy: 2123930.08.2016, 00:43

A chciałem zobaczyc w tym sezonie w środku duet walczaków Jack i Xhaka...

lays komentarzy: 3987130.08.2016, 00:42

afcstuff @afcstuff 27 min.of the top clubs interested in loaning Jack Wilshere. [@SkySport] #afc

Szczerze? Ja byłbym na tak, ale bez zadnych klauzul i Wenger to oczywiscie wie. Niech tam próbuje i zobaczymy.

Rafson95 komentarzy: 1058630.08.2016, 00:42

AVP
Odnośnie najlepszych trybun w lidze to kogo my niby mieliśmy z takich kozaków na trybunach w ostatnim meczu?

AlexVanPersie

Nie mów już, że nasza defensywa jest najlepsza w lidze, bo nie wiadomo jak odpali Mustafi.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 330.08.2016, 00:40

1. Wolałbym Walcotta na wypozyczeiu niż Joela
2. Na papierze to moze i tak, w dodatku na początku sezonu, później pojawi sie zmeczenie, brak rotacji, kontuzje i już tak kolorowo nie bedzie

AlexVanPersie komentarzy: 806430.08.2016, 00:37

Madness?

Niektórzy nie zauważyli, ale prawdziwy #madness już trwa.

Bo szaleństwem jest to, że Joel, Chambers i Wilshere ida na wypożyczenie, szaleństwem jest to że mamy tak mocny skład.

Pisałem, że nasze trybuny będą bardzo mocne to k.com miał beczunie ze mnie, nicków nie bedę wymieniał, ale to że Doktor nic nie pisze od kilku dni nie jest przypadkiem. ;)

Najlepsza defensywa w lidze? Nasza.

Najlepszy środek pola w lidze? Nasz.

Najlepszy napad? Jeszcze nie nasz, ale za rok Wielki Architekt, Arsene Le Corbusier Wenger zakończy swe dzieło, zakupi killera i powstaną Nowi Invincible, Gwiazda-Śmierci, Terror-Maszyna, Czołg i Walec w jednym.

A po meczach będzie tylko słychać płacz i zgrzytanie zębów naszych przeciwników.

Z Jackiem czy bez Jacka,
Arsene Wenger - true madafaka!

bobocian komentarzy: 154030.08.2016, 00:36

Wojak
W Ozila też nie wierzyłem. W Sancheza już trochę bardziej, ale Griezmann to byłaby bomba.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 330.08.2016, 00:34

bobocian

Taka informacja niby też poszła że to ponoć Griezmann był, ale średnio mi się chce w to wierzyc

fabregas1987 komentarzy: 2582430.08.2016, 00:34

djmacius

A co nam po tym, że Wilshere jest oddany klubowi jak jest notorycznie kontuzjowany i od dawna żadnego progresu nie poczynił.

MaciekGoooner

No właśnie dlatego, że Jack ponoć na wylocie na rok.

bobocian komentarzy: 154030.08.2016, 00:29

Wojakus
Tak tak, słyszałem o tym. Podejrzewam, że tym madnesem miał być Griezmann, gdyż Papcio puszczał ponoć do niego oko. Tak, to byłby madenss. A James to duże wzmocnienie i tak by było.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.08.2016, 00:27

lays
Martwię się o kontuzje. Jak wylecieliby np. Cazorla i Coq to mamy:
Ozil (Iwobi)
Ramsey (Elneny)
Xhaka (Elneny)
Dwóch zmienników na trzy pozycje. Chyba, że będziemy wpychać na CAM albo CM Oxa albo jak w presezonie nieogranego Adelaide.

Womanizer komentarzy: 993430.08.2016, 00:25

A jak nie James to może Isco? Wenger już pokazał że wyciąganie graczy na wylocie z Barcy/Realu to jego specjalność.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 330.08.2016, 00:24

bobocian

Madness to był wymysł tego gościa z twittera żeby przyciagnąć rzeszę ciekawskich i tych którzy go obserwują

Womanizer komentarzy: 993430.08.2016, 00:23

I bez Jacka damy rade. Xhaka i Cazorla/Ramsey w podstawie a na ławce Coq, Elneny i Cazorla/Ramsey.

enrique komentarzy: 1932430.08.2016, 00:23

James to madness ?
Z top formą pewnie tak, ale z obecną zdecydowanie nie, a pod formą to on już jest od dawien dawna.

enrique komentarzy: 1932430.08.2016, 00:22

Fakt faktem Jack będzie robił za zapchajdziurę... Wypożyczenie byłoby dobrą opcją, w końcu nie grał prawie od roku, każda minuta mu się przyda, a jak coś się nam wywali to zawsze możemy go ściągnąć z powrotem.

bobocian komentarzy: 154030.08.2016, 00:21

Ale James? Co to za madness? Chłopak jest (prawdopodobnie) na wylocie z Realu (więc żadnym zaskoczeniem ewentualna zmiana barw), Wenger już wcześniej kontraktował większe gwiazdy niż Kolumb. Madness to za duże słowo w tym przypadku.

lays komentarzy: 3987130.08.2016, 00:21

Dewry gdzie mamy problem

Elneny cazorla xhaka ramsey coq

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.08.2016, 00:19

To ma dwie strony. Wilshere potrzebuje zdrowia regularnej gry by \"wrócić\" do statusu gwiazdy, co prawdopodobnie zapewniłaby mu inna drużyna, ale na środek pola mamy 4 rezerwowych na 3 pozycje. Dwóch wyleci z kontuzjami i już mamy problem.

Jeśli go wypożyczać to preferowałbym La Ligę. Tam jest mało fizycznej gry, a Wilshere już z taką jest zaznajomiony.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29730.08.2016, 00:19

Co wy z tym madnessem znowu? :D po prostu Wenger zauważył, że ma za dużo środkowych pomocników, to i wypożycza Jacka, by się ogrywał, bo szkoda, żeby siedział na ławie.

Wenger juz powiedział przecież, że nikt już więcej nie dołączy. A ostatnio o transferach jest bardzo wylewny :D

djmacius komentarzy: 381430.08.2016, 00:16

No chyba że naprawdę robimy jakiś madness i wbija do nas James, bo jest okazja, jednak jest to prawie niemożliwe, a ludzi oddanych klubowi nigdy za wiele.

Womanizer komentarzy: 993430.08.2016, 00:16

Jak przyjdzie James w DD to oficjalne oświadczam nigdy więcej złego słowa na Papcia nie powiem :)

fabregas1987 komentarzy: 2582430.08.2016, 00:14

gnabry_

Ty może już lepiej idź spać za to, napisałem \"można było\", nie można by. Nie jestem takim ignorantem żeby nie wiedzieć, że najlepszy gracz zeszłego sezonu podpisał nową umowę.

djmacius komentarzy: 381430.08.2016, 00:12

Jakby Wilshere miał być zdrowy to bym go nie oddawał nigdzie. Ramsey już ms kontuzję, zaraz dojdzie jak to u nas Cazorla czy Coquelin i z tylu opcji w środku pola nie zostaje prawie nikt.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29730.08.2016, 00:11

Bez Jacka w tym sezonie?

bobocian komentarzy: 154030.08.2016, 00:11

Co ja czytam. Wilshere na wypożyczenie i madness lada moment? Co to za madness, kogo typujecie?

XandeR komentarzy: 971330.08.2016, 00:10

JaniKK

Z takim podejsciem, to lepiej pasuje Nevermore.

Nevermore mistrzostwa, udanego transferu, klasowego napastnika :(

\"Life\'s a bitch, life\'s a whore
Nothing less, nothing more\"

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.08.2016, 00:01

Wilshere\'a bym wypożyczył. Może poznałby przyczynę kontuzji w AFC xD

lays komentarzy: 3987129.08.2016, 23:59

To by bylo dobre dla Wilshera bo co by nie było w kolejce jest za Coqiem, Xhaka, Elnenym, Cazorla, Ramseyem.

Mnie martwi to, że został Ox i Gibbs... Oni mogli isc na wypozyczenie, albo Gibbs sprzedaz.

AlexVanPersie komentarzy: 806429.08.2016, 23:56

Jak pisałem że Wilsherowi, Joelowi, Chambersowi, Perwoi i Welbeckowi grożą trybuny to sie śmiali i mówili, ze to ogóry.

A tu again, time will say what time will tell, że zacytuje klasyka z ziemi włoskiej (do polskiej)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 229.08.2016, 23:56

Szczerze to nigdy sie nie spodziewałem ze tak bedzie wyglądało kibicowanie kanonierom. Zawały gwarantowane, ale śledzenia AFC nie da sie odsunąć....tak po prostu przestać. Nawet jakby sie meczów nie oglądało to zawsze bedzie takie\"okienko stracone, papa nikogo nie kupił\"
Z dłuższej perspektywy czuje sie coraz bardziej skonfundowany. Lekarz czeka.

ROAO komentarzy: 16629.08.2016, 23:55

@mistiqueAFC

Ja bym go jeszcze nie skreślał. Sądzę, że Wenger też tak sądzi i go nie wypożyczy, ale może to być dla niego sezon ostatniej szansy.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 129.08.2016, 23:54

Obudź się, Mahrez przecież podpisał nowy kontrakt.

fabregas1987 komentarzy: 2582429.08.2016, 23:53

Można było spróbować włączyć wypożyczenie Jacka do transferu Mahreza, choć to pewnie nie takie proste jak się wydaje...

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 129.08.2016, 23:52

Mam nadzieje, że Gibbs w końcu odpali bo Norek jest ostatnio tragiczny...

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 229.08.2016, 23:52

Xander
Zdarzy sie taka perełka no ale co. Co mecz serce skacze do gardła, szczerze to odczuwam nawet lekki stan depresyjny, ale całe szczescie klub juz odsunąłem na bok, śledzę każdy mecz, ale ogladam tak 4/5, a teraz to wgl w ten stan mnie kobieta jeszcze wciąga xd
Archive wymieszany z jakims czarnym metalem by pasował.

XandeR komentarzy: 971329.08.2016, 23:51

Ten Gruzin co go Legia kupila lepiej sie na filmikach prezentuje niz Perez ;P
Zaklamany jutub!

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492529.08.2016, 23:48

Wilshere do Swansea, błagam.

Jak faktycznie Jack jest do wypożyczenia, to pół ligi się na niego rzuci.

ROAO komentarzy: 16629.08.2016, 23:43

@COYG19

Według mnie to właśnie to oznacza. Mielibyśmy pięciu środkowych obrońców w momencie ich powrotu do zdrowia. Wyobrażasz to sobie? Bo ja nie.

@lays

W pełni się z Tobą zgadzam.

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.08.2016, 23:41

Lays

Z Jacka już i tak nic nie będzie, nie oszukujmy się

czarny7777777 komentarzy: 251629.08.2016, 23:40

mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/arsene-wenger-ready-jack-wilshere-8731189

czyżby zwalnianie pensji pod dd Madness

AlexVanPersie komentarzy: 806429.08.2016, 23:40

lays

W analizach pomeczowych Angole o tym mówili, ze Wilshere powinien iść na wypożyczenie bo jest SZÓSTY w kolejce.

Groobo, Papa Wenga na ostrej ladacznicy, kupuje, wypożycza, w sentymenty się nie bawi.

JaniKK

Monotonia i Arsenal? Jezeli liczy sie tylko puchary, to byc moze kibicowanie Kanonierom jest dosyc nudne i szare, ale w kazdym innym wypadku jest odwrotnie. Z pozoru prosty mecz z Reading potrafi sie zamienic w legendarna potyczke, ktora beda wspominac pokolenia kibicow.
Okienka transferowe tez nie sa nudne, bo Arsene lubi pokerowe zagrywki i paniczne zakupy w DD.

lays komentarzy: 3987129.08.2016, 23:35