Eduardo powraca w wielkim stylu! Arsenal 4-0 Cardiff

Eduardo powraca w wielkim stylu! Arsenal 4-0 Cardiff 16.02.2009, 21:09, Igor Szyszka 192 komentarzy

Po bardzo emocjonującym spotkaniu Arsenal pewnie pokonał Cardiff City w ramach IV rundy FA Cup 4-0. Celnymi trafieniami w tym spotkaniu popisali się Bendtner, Eduardo, który dwukrotnie umieszczał piłkę w siatce oraz Robin van Persie. Arsenal w następnej rundzie zmierzy się na Emirates z Burnley i miejmy nadzieję, że podczas tego spotkania podopieczni Wengera pokażą się z jeszcze lepszej strony.

W 4. minucie spotkania po dośrodkowaniu Sagny, Bendtner minimalnie chybił uderzając futbolówkę głową. Minutę później po odbiorze Gibbsa, piłkę otrzymał Eduardo, który pięknie podał futbolówkę wystawiając ją Veli. Meksykanin strzelił, jednak Heaton z problemami obronił.

W 6. minucie z rzutu rożnego William Gallas był bliski strzelenia pierwszego gola w dzisiejszym spotkaniu. Piłka jednak odbiła się od nóg bramkarza Cardiff. Znowu blisko. W 12. minucie po składnej akcji piłkę w pole karne dośrodkował Bendtner. Walkę w powietrzu wygrał Eduardo, jednak piłka minęła lewy słupek.

Cztery minuty później pięknym podaniem popisał się Vela. Piłkę otrzymał Eduardo, który już w polu karnym dośrodkował. Futbolówka jednak została wybita przez McNaughtona.

W 20. minucie wielki "comeback" zaliczył Eduardo da Silva. Brazylijczyk wpakował piłkę do bramki rywala, wykorzystując piękne dośrodkowanie Veli. Mieliśmy 1-0!

W 24. minucie Bendtner ściągając na siebie 3. graczy Cardiff dośrodkował piłkę, którą miał otrzymać Eduardo, jednak defensywną intuicją popisał się Purse. W 28. minucie z 25. metrów strzelił Nasri, jednak bramkarz Cardiff znowu był na posterunku. Arsenal coraz groźniej atakował.

W 33. minucie Heaton został pozbawiony jakichkolwiek szans na obronę - tym razem z rzutu rożnego piłkę do siatki wpakował Nicklas Bendtner! Arsenal całkowicie kontrolował mecz na Emirates.

W 44. minucie doszło do zamieszania w polu karnym. Arsenal oddał 3 strzały, jednak piłka jak na złość nie chciała trafić po raz kolejny do bramki Heatona. Świetną okazję zmarnował wówczas Bendtner, trafiając w słupek.

W 50. minucie Gallas za brzydki faul na Bothroydzie otrzymał od sędziego żółtą kartkę.

Trzy minuty później Carlos Vela minął 5. rywali, jednak nie poradził sobie przy dryblingu 6-ego - Heatona i nie udało mu się oddać celnego strzału.

W 56. minucie Fabiański był zmuszony do pierwszej interwencji, po tym jak Joe Ledley zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów.

Zaledwie trzy minuty po strzale Ledley'a, Mark Hasley w dość kontrowersyjnych okolicznościach podyktował rzut karny dla Arsenalu! Egzekutorem był Eduardo, który zmylił Heatona i podwyższył rezultat spotkania! 3-0 dla 'The Gunners'.

W 67. minucie na murawę wbiegł Robin van Persie, zastępując Eduardo, który po rocznej kontuzji strzelił 2 gole! Kibice na Emirates nagrodzili go owacjami na stojąco! Zastąpiony został również zmęczony Nasri przez Aarona Ramsey'a.

W 68. minucie doszło także do podwójnej zmiany w drużynie Dave'a Jonesa. W miejsce Parry'ego wszedł Whittingham, a Purse'a zastąpił Blake.

W 69. minucie doszło do niemiłego zajścia przy bramce Fabiańskiego, bowiem jeden z fanów rzucił w Polaka telefonem komórkowym. Anonimowy kibic chybił jednak niszcząc całkiem przyzwoity model Sony Erricksona.

W 73. minucie Wenger wykorzystał swoją ostatnią zmianę. Tym razem boisko opuścił Vela, a w jego miejsce wbiegł Amaury Bischoff!

W 76. minucie kamery pokazały następy fant rzucony w naszego bramkarza, tym razem był to but.

Minutę później van Persie miał szanse na podwyższenie wyniku. Jednak Heaton ponownie był na posterunku.

W 80. minucie za faul na połowie Cardiff, żółtą kartkę otrzymał Nicklas Bendtner. Tuż po tym incydencie, Amaury Bischoff był bliski wpakowania piłki do siatki, jednak ta minimalnie ominęła z ostrego kąta bramkę Heatona.

W 85. minucie doszło do groźnej okazji po podaniu van Persiego do Bendtnera, kiedy Duńczyk bezmyślnie zaatakował wyprostowanymi nogami bramkarza rywala.

W 88. minucie Robin van Persie podwyższył wynik meczu na 4-0. Holender wykorzystał prostopadłe podanie od Bendtnera i w sytuacji sam na sam z Heatonem nie dał mu żadnych szans.

W 92. minucie sędzia Mark Hasley zakończył mecz!

Bramki:

1-0 Dudu 20'

2-0 Bendtner 34'

3-0 Dudu 60' (kar.)

4-0 van Persie 89'

Składy:

Arsenal: Fabiański, Sagna, Toure, Gallas, Gibbs, Nasri (Ramsey), Denilson, Song Billong, Vela (Bischoff), Eduardo (v.Persie), Bendtner

Ławka rezerwowych: Almunia, Van Persie, Ramsey, Wilshere, Clichy, Bischoff

Cardiff City: Heaton, McNaughton, Purse(Blake), Johnson, Kennedy, Burke, Rae, Ledley, Parry(Whittingham), Bothroyd, McCormack

Ławka rezerwowych: Sak, Capaldi, Whittingham, Johnson, Comminges, Scimeca, Blake

pajdi komentarzy: 378016.02.2009, 21:55

konkret ;) 3 napastnikow i 3 strzelilo;)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9816.02.2009, 21:52

Bentner to IDIOTO powinieneś wylecieć z boiska ;/ Ale ma fart że sędzia go oszczędził.

KySiO komentarzy: 66716.02.2009, 21:51

Debil Bendtner ;[

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9816.02.2009, 21:47

No i Bischoff prawie strzeli bramkę ;p

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9816.02.2009, 21:44

No Bischoff wszedł za Samira ciekawe jak się zaprezentuje.

KySiO komentarzy: 66716.02.2009, 21:44

bez przesady . Ade jeszcze wróci .

pajdi komentarzy: 378016.02.2009, 21:44

teraz bedzie ze Dudu ukuł 2 bramy to sajonara Ade ojj ludziska;)

Quake85 komentarzy: 1016 newsów: 116.02.2009, 21:38

może Bischoff wejdzie fajnie by było

k_oi komentarzy: 636 newsów: 162616.02.2009, 21:35

Eduardo!

Bossman komentarzy: 80216.02.2009, 21:35

To jest to !! :) Ave Edu,Wenger wie co robi !! :))

EkEl komentarzy: 298916.02.2009, 21:34

Nareszcie przełomowy mecz. Eduardo od razu strzela gole nie jak Adebayor.

KySiO komentarzy: 66716.02.2009, 21:34

Edu ma urodziny dzień po mnie :)

Edu do szatni poszedł . hmmm

ncba komentarzy: 55516.02.2009, 21:31

Fajnie komentator francuski zaśpiewał : Edłardo Edłardo hihi dobry link poraz pierwszy nie zrywa mi obrazu direct.francetv.fr/foot-franceo-fr.wsx?WMCache=0

kluch_lbn komentarzy: 176516.02.2009, 21:30

Jeszcze RvP wejdzie, może sobie chłopak dopisze bramkę do CV. Przydałby się jeszcze Wilshere.

volas komentarzy: 5516.02.2009, 21:20

ej dajcie jakiegoś linka!! nie musi byc cudowny obraz...wszystkie mi sie po przerwie zrabaly;/

hiphopmaniak5 komentarzy: 5116.02.2009, 21:13