Emocjonalny rollercoaster! Arsenal 3-2 Swansea

Emocjonalny rollercoaster! Arsenal 3-2 Swansea 15.10.2016, 17:17, Łukasz Wandzel 1672 komentarzy

Premier League powróciło po przerwie reprezentacyjnej w wielkim stylu! Szczególnie sobotnie pojedynki 8. kolejki mogły przyprawić fanów o ból głowy. Najwięksi rywale, znajdujący się wyżej w tabeli od Arsenalu przed dzisiejszymi meczami, pozaliczali wpadki. Manchester City zremisował z Evertonem, a Koguty również zdobyły tylko jeden punkt. Prawdziwy thriller zafundowali kibicom także Kanonierzy, lecz dla londyńczyków to historia ze szczęśliwym zakończeniem. Powinni byli szybko rozstrzygnąć wynik spotkania i pewnie zwyciężyć, a nie obeszło się bez, charakterystycznej dla podopiecznych Arsene'a Wengera, nerwowej końcówki. Dlatego po szalonym boju przeciwko Swansea, Arsenal wyprzedził Tottenham i wskoczył na drugie miejsce zrównując się punktami z drużyną Pepa Guardioli.

Oceń zawodników po meczu z Łabędziami!

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Cazorla, Xhaka - Walcott, Özil (82' Gibbs), Iwobi (68' Coquelin) - Alexis (82' Chamberlain).

Swansea: Fabiański - Taylor, Amat, Fernandez, Naughton - Fer, Britton (60' Borja Baston), Cork (70' Ki) - Routledge, Sigurdsson, Barrow (83' Rangel).

Po występach w reprezentacjach The Gunners znów musieli wejść w rytm meczów ligowych i wydawało się, że mecz przeciwko Łabędziom będzie się do tego idealnie nadawał, ponieważ ci nie radzili sobie zbyt dobrze w poprzednich kolejkach plasując się w dole tabeli. Początek meczu zapowiadał, że właśnie tak to będzie wyglądać. Gospodarze założyli obóz przed polem karnym Łukasza Fabiańskiego i tylko szukali okazji do otwarcia wyniku. Problemem były błędy piłkarzy Arsenalu, którym zdarzało się zagrać niecelnie, na czym akcja traciła rację bytu. Przełamanie nastąpiło w 26. minucie za sprawą Theo Walcotta. Poradził sobie on z górną piłką od Bellerina i znajdując się między bramkarzem a obrońcą zdołał jeszcze zdobyć bramkę. Anglik potrzebował nieco ponad pięć minut, aby zmusić polskiego golkipera do wyjęcia futbolówki z siatki po raz drugi. I tym razem Theo zdobył gola praktycznie z najbliższej odległości, ponieważ wykorzystał nieudane wybicie obrońcy przy rzucie rożnym. Przejął piłkę i po sekundzie celebrował już drugie trafienie.

Sielanka Arsenalu nie mogła trwać wiecznie. Choć tak naprawdę mogła, gdyby drużyna z Londynu pozostała skupiona w obronie. W 38. minucie goście wrócili do gry, na co w pełni zezwolił Granit Xhaka. Szwajcar najzwyczajniej w świecie dał sobie odebrać piłkę przed polem karnym Petra Cecha. Na jego nieszczęście błysnął Sigurdsson, który zdjął uśmieszek z twarz fanów Arsenalu. Po przejęciu uderzył z okolicy szesnastego metra i strzelił w róg bramki. Dał tym samym Łabędziom gola kontaktowego, nadzieję na inny przebieg wydarzeń oraz motywację do walki o punkty. Mimo kolejnych prób gości, wynik nie uległ już zmianie do końca pierwszej połowy.

Piłkarze Arsene'a Wengera musieli wyjść na drugą część spotkania zdeterminowani, aby szybko przypieczętować trzy punkty i obyć się bez nerwowej końcówki, ale wyszło jak zwykle. Choć nie zapowiadało się na drżenie o wynik, gdyż już w 57. minucie Özil popisał się wolejem i podwyższył na 3-1. Tym samym podarował sobie prezent urodzinowy. Od tego momentu wydawało się, że londyńczycy mają ten mecz pod kontrolą, a kibice myśleli o hattricku dla Walcotta lub zdobycia czwartego gola przez innego z Kanonierów. Jednak inne plany miał wchodzący z ławki Borja Baston, który w 66. minucie wykorzystał podanie Barrowa z prawej strony i zaliczył kolejne trafienie kontaktowe. Oliwy do ognia dodał Granit Xhaka. Szwajcar popełnił błąd przy pierwszej bramce dla gości, a dodał do tego jeszcze bezmyślny atak od tyłu na nogi rywala za co wyleciał z murawy z czerwoną kartką na koncie. The Gunners musieli radzić sobie w dziesięciu przez ponad 20 minut. Łabędzie starały się o trzecią bramką, ale nie skończyło się na wielu okazjach. Więcej szans w końcówce wypracowali sobie gospodarze. A w samej końcówce Walcott miał jeszcze co najmniej dwie szanse, aby zdobyć swoją trzecią bramkę.

Arbiter w końcu zagwizdał po raz ostatni i zakończył mecz. Każdy fan londyńskiego klubu mógł się już uspokoić, ochłonąć i być pewnym trzech punktów. Niewątpliwie piłkarze Arsenalu zafundowali swoim kibicom wiele wrażeń. Pozytywnych i negatywnych, ponieważ wydarzenia na murawie zmieniały się jak w kalejdoskopie. Jednak koniec końców szalona kolejka Premier League wyszła Kanonierom na dobre. Tym bardziej, że wyprzedzili Tottenham i znajdują się na drugim miejscu tabeli mając tyle samo punktów co Manchester City. Arsene Wenger na pewno jest z tego powodu szczęśliwy i może się już skupić na przygotowaniu drużyny do środowego meczu Ligi Mistrzów.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
schnor25 komentarzy: 1854618.10.2016, 21:45

simplle

Aż tak Legii nie oglądam, ale generalnie na początku szła podjarka jaki z tego Moulina piłkarz, a Ofoe zapuszczony dziad do kopania w rezerwach. Troszkę się chłop ogarnął, trochę rozegrał i faktycznie widać, że ma to coś. Potrafi zrobić różnicę jak Radovic za najlepszych czasów w Legii.

matek95 komentarzy: 79018.10.2016, 21:45

Ogląda ktoś Monaco ? Bo kupon mi psują , jest szansa na remis ?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.10.2016, 21:45

Sparku

Widocznie źle postawiłeś. :D

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 118.10.2016, 21:41

dzieki simplle i k204 za odp o transmisje,wróciłem dop i odczytałem.

dobra wiadomość,ze będzie w tv

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.10.2016, 21:41

schnor25
Tak jak ktoś niżej napisał - widać, że Odjidja-Ofoe zasmakował lepszego futbolu. Bardzo dobrze dziś rozgrywa. Najlepszy piłkarz Legii.

veron komentarzy: 459218.10.2016, 21:36

8/13 penalties missed in UCL this season so far.

jakaś plaga z tymi karnymi, 5 niestrzelonych w tej kolejce Bundesligi, 3 w premiership (chyba 9 od początku sezonu)

schnor25 komentarzy: 1854618.10.2016, 21:36

simplle

Dokładnie, wiadomo, Real trochę lekceważy Legię, nie forsuje specjalnie tempa (pewnie w drugiej połowie nieco dokręcą śrubę), ale Legioniści nie mają się czego wstydzić. Ich gra nie ogranicza się tylko do wybijania piłki na oślep. Ten Jodłowiec w środku pola najbardziej razi (pomijając obrońców), co dostanie piłkę, to już panika, nie rozejrzy się, nie poszuka mądrze partnera, tylko byle jaka dzida do przodu. W destrukcji na tak szybkiego rywala też jest przeciętny/słaby.

Sparku komentarzy: 340218.10.2016, 21:35

Wszystko pięknie ładnie, tylko kupony płoną i to nie tylko u mnie, kopcą się że można w piecu napalić

helzing komentarzy: 327318.10.2016, 21:34

dzieki Veron
takie coś mam, szukałem multiligi z Canal+

damcio145 komentarzy: 26418.10.2016, 21:32

grzegorz1211
Podobno od Nas 3200-3500 pojechało. Miało być max 4000 jak dobrze pamiętam. A ultras Realu to skomplikowana sprawa.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.10.2016, 21:31

1:3. Mimo tego Legia prezentuje się naprawdę dobrze. Przy odrobinie szczęścia, wynik mógł być zdecydowanie korzystniejszy.

bobocian

meczerealu.eu/news.php ewentualnie meczyki.pl znajdziesz coś.

grzegorz1211 komentarzy: 1030218.10.2016, 21:28

Ciekawe ilu jest kibiców Legii, bo tylko ich słychać. Kibice Realu siedzą jak w teatrze

mitmichael komentarzy: 4924318.10.2016, 21:26

No liski w koncu 1-0

veron komentarzy: 459218.10.2016, 21:25

MULTILIGA

bobocian komentarzy: 154018.10.2016, 21:23

Alonso
Jestem zagranicą i strona jest zablokowana. Ale dzięki.

Sparku komentarzy: 340218.10.2016, 21:22

Buffon karnego wyłapał

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 118.10.2016, 21:22

Hlousek, Czerwiński i Jodłowiec mocno rywalizują o tytuł SOTM (Shit Of The Match).

mitmichael komentarzy: 4924318.10.2016, 21:22

No i znowu zmarnowana okazja sie zemscila

wojtek1256 komentarzy: 298618.10.2016, 21:22

Zeby Legia miała taką skuteczność co real. Bo w defie obie druzyny tak samo :D

Pinguite komentarzy: 1502018.10.2016, 21:22

Nigdy nie zrozumiem fenomenu Kucharczyka. Jakim cudem on gra w podstawie? Tak samo Jodłowiec. Naprawdę można znaleźć kogoś lepszego od nich.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.10.2016, 21:21

Real "wrzutka" Madryt^^^^ Ten mocarny atak pozycyjny :)))

Danilo 0/10

bobocian komentarzy: 154018.10.2016, 21:21

Macie linka który nie tnie?

Rumunia komentarzy: 87418.10.2016, 21:19

oglądacie BT Sport? Właśnie komentatorzy wspominali Tomaszewskiego i jego Wembley ("coś było, ale nie wiem za wiele"), to miłe

TheGunners273 komentarzy: 98418.10.2016, 21:19

"Dobrze, że nie gramy z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, bo już byłoby w dupę..." komentarz z rm.pl XDD

Bejlal komentarzy: 18718.10.2016, 21:19

Odżidża, odrzut z premier league ciśnie Real, chyba nie ma wątpliwości która liga jest najlepsza xD

mitmichael komentarzy: 4924318.10.2016, 21:18

Ronaldo by czasami oddał rzut wolny komu innemu. Specjalista od tego to on nie jest

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.10.2016, 21:18

Nawet jeśli przegrają - w dodatku wysoko - zostanie to odebrane zgoła inaczej, niż po laniu z Dortmundem.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.10.2016, 21:18

Ktos tu dzis pisal, ze ARsenal nie mialby szans z realem?^^^ Patrzcie, jak ladnie LEgia sie stawia.

wojtek1256 komentarzy: 298618.10.2016, 21:18

Jodłowiec co zagrał :D

Kondi komentarzy: 96418.10.2016, 21:17

puleta
akurat Guilherme ma swietna technike

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.10.2016, 21:17

Darek Szpakowski bardzo przygotowany do meczu. Przygotował co najmniej 3 sposoby wymawiania nazwiska Asensio.

rafi_i komentarzy: 421818.10.2016, 21:14

co ta Legia gra, w szoku jestem

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.10.2016, 21:12

Alonso, "Jaka różnica w budowie fizycznej."

Myślę, że to akurat efekt beznadziejnych zielonych koszulek Legii zlewających się z murawą.

Przepaść to jest w szybkości i technice.

Sparku komentarzy: 340218.10.2016, 21:11

poratuje ktoś linkiem do Lyon Juve po polsku?

wojtek1256 komentarzy: 298618.10.2016, 21:08

Zeby Legia lepsza w obronie była, bo Real ma gdzieś Legie, nikt tam nie wraca za Warszawiakami.

Rumunia komentarzy: 87418.10.2016, 21:08

teraz legia poczuje krew

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.10.2016, 21:07

Danilo super "obrońca" xD

Dać się Radoviciowi ograć... Już mówiłem, że to nie jest obrońca tylko skrzydłowy.

Alonso komentarzy: 1282418.10.2016, 21:07

Jaka różnica w budowie fizycznej. Przy zawodnikach RM piłkarze Legii wyglądają jak nastolatkowie. Też macie takie wrażenie?