Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield

Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield 30.01.2011, 13:56, Rafal Mazur 2058 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium przybyła drużyna na co dzień występująca na boiskach League One, Huddersfield Town, by stoczyć bój o awans do kolejnej, już piątej rundy Pucharu Anglii. Po upływie 90 minut, mimo świetnej gry gości, to Arsenal zwyciężył rywala 2-1.

Warto przypomnieć, że droga Huddersfield Town po FA Cup rozpoczęła się od zwycięstwa 2-1 nad Cambridge, następnie The Terriers uporali się z Macclesfield, a w trzeciej rundzie pokonali Dover Athletic. Natomiast londyńczycy, po rewanżu na Elland Road, wyeliminowali Leeds United.

Wracając do dzisiejszych zawodów, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojej ekipy, pozostawiając notabene swoje największe gwiazdy na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki powrócili Manuel Almunia i Abou Diaby. Na boisku od pierwszych minut pojawili się także Andriej Arszawin i Marouane Chamakh.

Dokładnie o godzinie 13.00 Mark Clattenburg rozpoczął gwizdkiem niedzielny mecz, dając przy tym znak wszystkim sympatykom zgromadzonym na Ashburton Grove do wzmożonego dopingu.

Już na początku spotkania ekipa The Gunners przejęła dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz goście dzielnie się bronili. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał już w 11. minucie Nicklas Bendtner, który po podaniu Arszawina był bardzo bliski szczęścia. Trzeba jednak przyznać, że od pierwszych minut niezwykle aktywny był właśnie Andriej Arszawin, który przeprowadził kilka groźnych akcji.

W 20. minucie Nicklas Bendtner rozwiązał worek z bramkami. Po świetnym podaniu Marouane Chamakha na prawe skrzydło, Duńczyk znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału i nie wahając się ani chwili, umieścił futbolówkę w prawym rogu bramki. W międzyczasie piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Huddersfield, co nieznacznie zmieniło jej lot. 1-0

W 32. minucie spotkania urazu nabawił się Samir Nasri. Najprawdopodobniej problem dotyczył mięśnia dwugłowego uda, gdyż to właśnie za to miejsce trzymał się Francuz. Na boisku w trybie natychmiastowym pojawił się Tomas Rosicky.

3 minuty przed końcem pierwszej części gry Sebastien Squillaci został ukarany czerwonym kartonikiem za faul taktyczny na Pilkingtonie. Po genialnym, 60-metrowym biegu Anglika, Squillaci zatrzymał go w nieprzepisowy sposób w momencie, gdy wybiegał na czystą pozycję.

Pod koniec pierwszych 45 minut gra zaczęła stawać się bardzo nerwowa, a do głosu dochodzili przyjezdni. Niemniej jednak arbiter zakończył pierwszą część gry, która obfitowała w wiele ciekawych sytuacji.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę Emirates, by rozegrać drugie 45 minut. Warto zaznaczyć, że Arsene Wenger zdecydował się zmienić Marouane Chamakha za Alexa Songa, który zagrał na środku obrony.

W 54. minucie Kanonierzy po raz kolejny na chwilę się rozluźnili, co wykorzystali goście. Po serii niefrasobliwych zagrań ze strony defensorów The Gunners, na czystej pozycji znalazł się jeden z napastników przyjezdnych, jednak sytuację uratował powracający Arszawin.

Po chwili znów błąd linii defensywnej gospodarzy. Tym razem nie popisał się Almunia, który zamiast łapać wcześniej piłkę, bezsensownie na nią czekał, co zakończyło się bardzo nerwową sytuacją w okolicach 16 metra. Trzy minuty później Hiszpan popisał się natomiast znakomitą interwencją, broniąc strzał głową Alana Lee.

Po upływie 20 minut, można było łatwo zauważyć, że z zawodników Arsenalu wyraźnie uszło powietrze, a bramka dla przeciwnika wisiała w powietrzu.

W 66. minucie doszło do wyrównania. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym, do piłki wyskoczył Alan Lee, który pewnym strzałem głową pokonał Almunię. Znów zawiodła linia obrony, a dokładniej Abou Diaby. 1-1

Chwilę później na murawie pojawił się Cesc Fabregas, który zastąpił Abou Diaby'ego. Po wejściu na boisku Fabregasa, gra Kanonierów uległa zmianie. Na przestrzeni dwóch minut swoje szanse miał Nicklas Bendtner, jednak żadnej nie wykorzystał.

W 79. minucie kibice londyńskiego Arsenalu zamarli gdy przy linii końcowej boiska Denilson doznał podobnego urazu niczym Samir Nasri w pierwszej połowie. Na szczęście, Brazylijczyk powrócił szybko do gry.

W 85. minucie po świetnej akcji Fabregasa, Hiszpan zgrał futbolówkę w pole karne do wbiegającego Nicklasa Bendtera, który został przewrócony przez jednego ze stoperów The Terriers. Arbiter nie wahał się z podyktowaniem karnego, więc do piłki podszedł Cesc Fabregas, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera. 2-1

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle nerwowe. Z jednej strony świętujący, lecz jeszcze nie końca pewni fani Arsenalu, z drugiej załamani, ale nadal wierzący kibice Huddersfield. Na szczęście, po doliczeniu 4 minut Mark Clattenburg zakończył dzisiejsze zawody. My oczywiście cieszymy się z wygranej Kanonierów, a co za tym idzie, awansu do kolejnej rundy, jednak trzeba oddać honor zawodników Huddersfield, którzy rozegrali świetne spotkanie. Natomiast piłkarzem meczu zapewne zostanie wybrany Cesc Fabregas, który znów wyciągnął z tarapatów swój zespół.

Przypominamy także, że dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie V rudny FA Cup, którego wyniki będzie można śledzić na łamach naszego portalu.

Huddersfield Town autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
jarts komentarzy: 231901.02.2011, 11:18

akurat Torres w Pl ma swietne wyniki wiec czemu nie jest dobry na PL?

zuczek1987 komentarzy: 640301.02.2011, 11:17

torres jest dobry ale nie na PL. Więcej się leczy niż gra sam zresza to przyznał - ja sie tam ciesze

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3001.02.2011, 11:02

@Arshawin74
Akurat w odróżnieniu od Liver My jesteśmy przygotowani an odejście Fabregasa bo wszyscy doskonale wiedzą, że prędzej czy później to nastąpi. Także Cesc raczej nigdy nie będzie traktowany jako "zdrajca".

Poza tym lepiej by było, żebyśmy się zajęli swoimi meczami zamiast oglądać się na tych co są za Nami. Tak na dobrą sprawę to mecze ze wszystkimi poza Utd i Liver u siebie mamy z głowy. Jeżeli My będziemy wygrywać to co powinniśmy to CFC nawet się do Nas nie zbliży. Także zaczynam już dziś o 20.45.

Arshawin74 komentarzy: 80601.02.2011, 10:56

oby fabregas nie zrobił tego co torres
już widze co bedzie w niedziele liverpool przyjezdza do chelsea bedzie sie działo
pewnie duże transparenty torres zawiodłeś
tak naprawde to zachował się jak zasrany dupek
na oststni moment liverpool musiał szukać napastnika ,,, coś mi się wydaje że chelsea nie bedzie z niego zadowolona bo i tak jest bez formy gorzej jak ją nabedzie to mogą z palcem w dupie mieć jeszcze mistrza

Sojusznik komentarzy: 52901.02.2011, 10:54

nie dziwie sie mu ze odszedl z live bo ma juz 26 lat a nie wygral nic.. ale dziwie sie ze do chelsea....

Sojusznik komentarzy: 52901.02.2011, 10:53

Torres " mam nadzieje ze strzele bramke liver'poolowi "

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35501.02.2011, 10:40

nawet hitler się wkurzył na wieść o transferze Torresa babol.pl/kat,1025465,title,Plonace-koszulki-i-Hitler-o-Torresie,wid,13089530,wiadomosc.html

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9801.02.2011, 10:15

Charlie -> w 100% zgadzam się z tym co powiedział Law i z tym co powiedziałeś Ty. Gdyby kwoty były adekwatne do zakupionych piłkarzy to okienko można by uznać za niezwykle udane i ciekawe, a tak? Było ciekawe, ale i żałosne pod względem wydawanych na zawodników kwot.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16401.02.2011, 10:13

kanonier91---- a tak rzeczywiście, pomyliłem się...

cavlary komentarzy: 262001.02.2011, 10:11

nie oglądałem meczu ale widzę że nerwówką była :)

kanonier91 komentarzy: 457001.02.2011, 09:50

Alexandro z tego co ja wiem to MC gra jutro

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16401.02.2011, 09:39

*na forum
Może inaczej.... na stronce o tak bedzie dobrze

ale wieczorem będzie burza na forum, 4 mecze które nas interesują w tym samym czasie prawie.

Jak to ujął Matt Law:

"Jan has only proved what we already knew. 2 managers are better than all the others. One is at old trafford and the other is at the emirates"

I jak ująłem to ja:

"Dawno nie było tak żałosnego okienka transferowego"

Tyle na ten temat...

kanonier91 komentarzy: 457001.02.2011, 09:33

Transfery grubo przesadzone... Mi tam nie trzeba żadnych transferów nawet w lecie byle Fabregasa zatrzymac:) a piłkarza Liverpoolu zycze aby pokazali Torresowi jaki blad popelnil.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9801.02.2011, 09:27

Tak podsumowując te okienko można użyć słów - głupota czy nieporozumienie. Szczególnie jeśli chodzi o transfery Carrola i Benta. To jakaś masakra, Bent to IMO 10-12 milionów funtów, a Carrol w porywach 15 milionów. Torresa można jeszcze zrozumieć bo płaci się za niesamowitą markę i mistrza świata, ale reszta? David Luiz też przegięcie. Wolę brak transferów niż tak irracjonalne ruchy na tym polu. Brawo Wenger!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.02.2011, 09:08

Jakos da sie przezyc to okienko... Wiadomo , ze nikt z nas nie obrazilby sie jakbysmy pozyskali obrońce

Chelsea mamy za sobą , City też

Manchester ma teraz wieksze problemy bo ma duzo trudniejszy terminarz niz my...

mitmichael komentarzy: 4924301.02.2011, 08:30

Wiele razy to powtarzałem i powtorze jeszcze raz - Jan Vertonghen

arsenal122 komentarzy: 113001.02.2011, 08:27

fakt - faktem że obrońca by się przydał ale szkoda byłoby sadzać na ławe Kose i Dj któregoś z nich jak wróci VEr.

dobrze że Chelsea mamy na sobą :D:D
i dobrze że ManU na ich przed sobą:D :D
mamy mecz z United, The Reds u siebie w tym sezonie- kolejna dobra wiadomość.

dzisiejszy mecz trzeba wygrać - innego wyjścia nie ma - po prostu nie ma.

a chcecie obrońce to proszę podać nazwisko który by się nadawał (szybki, dobrze zbudowany, przystosowany do gry w PL)-
- Subotic- kpiny,
-Cahil- no być moze ale nic pewnego.
-Vidic-...
-Ivanovic- przydałby sie:D

teraz Chelsea Iva. Terr. i ten nowy - jeden na ławke

mitmichael komentarzy: 4924301.02.2011, 08:13

Wenger normalny skapiec. Kluby powydawaly na transfery po 50-70mln a Boss nawet 1 obroncy za małe pieniadze nie sciagnał. Opiera sie na Squillacim - a to nie wrozy nic dobrego.

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 301.02.2011, 07:56

I David Luiz przeszedł jednak do Chelsea za 1 mln łącznie wydali ostatniego dnia okrąglutkie 80 mln na dwóch zawodników.

Michu komentarzy: 171101.02.2011, 07:48

No to się porobiło w tym okienku, można rzec, że było szalone. Arsenal może nikogo teraz nie zakontraktował, ale wierzę, że latem pozyska Hazarda i Chamberleina.
Co do transferu Torresa, bardzo spadł w moich oczach ten piłkarz, myślałem, że razem z Gerrardem jest sercem klubu z czerwonej części Merseyside, ale jak widać na tą chwilę w świecie futbolu żadnemu piłkarzowi nie można zaufać, oczywiście są tam jakieś wyjątki, puki co - rządzi $$$ :)

Czasami naprawdę cieszy mnie to, że Wenger nie wydaje po 100mln na transfery, tylko szuka - cały czas szuka, żeby zawodnik nie był drogi i nie brał milionów z klubowej kasy, taki właśnie jest Arsene, za to go cenię :)

Biggestfan87 komentarzy: 129201.02.2011, 07:47

Dobrze, że Chelsea się wzmocniła. Mają 2 mecze z ManU jest większa szansa, że urwą im punkty, najlepiej 6!

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16401.02.2011, 00:31

Nacer Barazite przeszedł do Austrii Wiedeń

Gunner_995 komentarzy: 655001.02.2011, 00:30

Spokojnie :) Mamy już finał CC i walczymy dalej na 3 frontach. MU też są bez transferów widocznie dwóch najlepszych Menedżerów na świecie wiedzą co robią :))

skarabeusz komentarzy: 22501.02.2011, 00:28

00:21 UWAGA! Wreszcie coś z udziałem "The Gunners". 18-letni Ryo Miyaichi, który właśnie dołączył do Arsenalu (kilka razy pisaliśmy o tej transakcji), został wypożyczony do końca sezonu do Feyenoordu Rotterdam.

skarabeusz komentarzy: 22501.02.2011, 00:27

marafc -> ale patrzmy z optymizmem w przyszłość. Na razie ten sezon się układa dobrze i nie piszmy czarnych scenariuszy.

Insekt komentarzy: 148701.02.2011, 00:22

inni jak zwykle kupuja, a my 2 obroncami gramy, szacunek

ANTY_PZPN komentarzy: 9901.02.2011, 00:21

Aaaaaaa miało być tak pięknie :)

Jedlina komentarzy: 19701.02.2011, 00:20

no to Barcelona z Messim na czele zje nasza obrone - nie daj Boze bedzie musial zagrac w tym meczu squillaci - moze byc i wtedy z 5:0 i kompletna siara w Europie...choc moze to i dobrze? wreszcie Wenger by sie spalil ze wstydu i by z czasem potrafil kupic solidny fundament do skladu?

choc wiadomo - jako kibic Arsenalu modlę się by nie musiał Wenger nic sie uczyc i by to on, a nie my, powiedzial "a nie mowilem?"

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16401.02.2011, 00:19