Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield

Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield 30.01.2011, 13:56, Rafal Mazur 2058 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium przybyła drużyna na co dzień występująca na boiskach League One, Huddersfield Town, by stoczyć bój o awans do kolejnej, już piątej rundy Pucharu Anglii. Po upływie 90 minut, mimo świetnej gry gości, to Arsenal zwyciężył rywala 2-1.

Warto przypomnieć, że droga Huddersfield Town po FA Cup rozpoczęła się od zwycięstwa 2-1 nad Cambridge, następnie The Terriers uporali się z Macclesfield, a w trzeciej rundzie pokonali Dover Athletic. Natomiast londyńczycy, po rewanżu na Elland Road, wyeliminowali Leeds United.

Wracając do dzisiejszych zawodów, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojej ekipy, pozostawiając notabene swoje największe gwiazdy na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki powrócili Manuel Almunia i Abou Diaby. Na boisku od pierwszych minut pojawili się także Andriej Arszawin i Marouane Chamakh.

Dokładnie o godzinie 13.00 Mark Clattenburg rozpoczął gwizdkiem niedzielny mecz, dając przy tym znak wszystkim sympatykom zgromadzonym na Ashburton Grove do wzmożonego dopingu.

Już na początku spotkania ekipa The Gunners przejęła dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz goście dzielnie się bronili. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał już w 11. minucie Nicklas Bendtner, który po podaniu Arszawina był bardzo bliski szczęścia. Trzeba jednak przyznać, że od pierwszych minut niezwykle aktywny był właśnie Andriej Arszawin, który przeprowadził kilka groźnych akcji.

W 20. minucie Nicklas Bendtner rozwiązał worek z bramkami. Po świetnym podaniu Marouane Chamakha na prawe skrzydło, Duńczyk znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału i nie wahając się ani chwili, umieścił futbolówkę w prawym rogu bramki. W międzyczasie piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Huddersfield, co nieznacznie zmieniło jej lot. 1-0

W 32. minucie spotkania urazu nabawił się Samir Nasri. Najprawdopodobniej problem dotyczył mięśnia dwugłowego uda, gdyż to właśnie za to miejsce trzymał się Francuz. Na boisku w trybie natychmiastowym pojawił się Tomas Rosicky.

3 minuty przed końcem pierwszej części gry Sebastien Squillaci został ukarany czerwonym kartonikiem za faul taktyczny na Pilkingtonie. Po genialnym, 60-metrowym biegu Anglika, Squillaci zatrzymał go w nieprzepisowy sposób w momencie, gdy wybiegał na czystą pozycję.

Pod koniec pierwszych 45 minut gra zaczęła stawać się bardzo nerwowa, a do głosu dochodzili przyjezdni. Niemniej jednak arbiter zakończył pierwszą część gry, która obfitowała w wiele ciekawych sytuacji.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę Emirates, by rozegrać drugie 45 minut. Warto zaznaczyć, że Arsene Wenger zdecydował się zmienić Marouane Chamakha za Alexa Songa, który zagrał na środku obrony.

W 54. minucie Kanonierzy po raz kolejny na chwilę się rozluźnili, co wykorzystali goście. Po serii niefrasobliwych zagrań ze strony defensorów The Gunners, na czystej pozycji znalazł się jeden z napastników przyjezdnych, jednak sytuację uratował powracający Arszawin.

Po chwili znów błąd linii defensywnej gospodarzy. Tym razem nie popisał się Almunia, który zamiast łapać wcześniej piłkę, bezsensownie na nią czekał, co zakończyło się bardzo nerwową sytuacją w okolicach 16 metra. Trzy minuty później Hiszpan popisał się natomiast znakomitą interwencją, broniąc strzał głową Alana Lee.

Po upływie 20 minut, można było łatwo zauważyć, że z zawodników Arsenalu wyraźnie uszło powietrze, a bramka dla przeciwnika wisiała w powietrzu.

W 66. minucie doszło do wyrównania. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym, do piłki wyskoczył Alan Lee, który pewnym strzałem głową pokonał Almunię. Znów zawiodła linia obrony, a dokładniej Abou Diaby. 1-1

Chwilę później na murawie pojawił się Cesc Fabregas, który zastąpił Abou Diaby'ego. Po wejściu na boisku Fabregasa, gra Kanonierów uległa zmianie. Na przestrzeni dwóch minut swoje szanse miał Nicklas Bendtner, jednak żadnej nie wykorzystał.

W 79. minucie kibice londyńskiego Arsenalu zamarli gdy przy linii końcowej boiska Denilson doznał podobnego urazu niczym Samir Nasri w pierwszej połowie. Na szczęście, Brazylijczyk powrócił szybko do gry.

W 85. minucie po świetnej akcji Fabregasa, Hiszpan zgrał futbolówkę w pole karne do wbiegającego Nicklasa Bendtera, który został przewrócony przez jednego ze stoperów The Terriers. Arbiter nie wahał się z podyktowaniem karnego, więc do piłki podszedł Cesc Fabregas, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera. 2-1

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle nerwowe. Z jednej strony świętujący, lecz jeszcze nie końca pewni fani Arsenalu, z drugiej załamani, ale nadal wierzący kibice Huddersfield. Na szczęście, po doliczeniu 4 minut Mark Clattenburg zakończył dzisiejsze zawody. My oczywiście cieszymy się z wygranej Kanonierów, a co za tym idzie, awansu do kolejnej rundy, jednak trzeba oddać honor zawodników Huddersfield, którzy rozegrali świetne spotkanie. Natomiast piłkarzem meczu zapewne zostanie wybrany Cesc Fabregas, który znów wyciągnął z tarapatów swój zespół.

Przypominamy także, że dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie V rudny FA Cup, którego wyniki będzie można śledzić na łamach naszego portalu.

Huddersfield Town autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
howareyou komentarzy: 6048 newsów: 731.01.2011, 22:37

@Vpr
Chcesz, żeby ktoś popełnił samobójstwo? Może zaraz jeszcze odrzucimy 10 za Denilsona?!

@bacary
Wenger mógłby jakąś apelację złożyć - jak odrzucą to pomoże drużynie.

concrete13 komentarzy: 869831.01.2011, 22:37

IceMan - > a co Ty tak ostatnio o tym złocie ? ^^:P

choć w sumie ostatnio zyskało na wartości

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9831.01.2011, 22:37

Kto to jest Charlie?

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 22:36

aRamsey > a powinno :P W tych smutnych czasach kiedy Andy Carroll kosztuje 35 mln Bendtner jest wart co najmniej 40...

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1131.01.2011, 22:36

@Charlie
Dobrze, nie pozostanę/my złymi ludźmi. El Fillaro jest zawieszony na 3 kolejne mecze .

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 231.01.2011, 22:35

Koguty są niezadowolone z Huttona, że Phila Nevilla chcą kupić? Jeszcze Ciorluka może grać na RB. Wygląda jakby na siłę próbowali pieniądze wydać.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223731.01.2011, 22:34

Charlie - smutnawo troche bez naszego kolegi :)
Pozytywów rzeczywiscie nie ma , ale zyje sie dalej... :D

aRamsey komentarzy: 948631.01.2011, 22:34

@Charlie,
No rzeczywiście, jakoś ostatnio TEN spamer rzadko się udzielał. Pewnie turniej w haxballa go tak wciągnął :p

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 22:34

Charlie > odrzuciliśmy 17 mln za Bendtnera!

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3031.01.2011, 22:33

@IceMan, Vpr, ktokolwiek
Na Boga, pocieszcie mnie jakoś, bo żadnego pozytywu z dzisiejszego dnia wynieść się nie da, a tak na dobrą sprawę mam jeszcze masę nauki... ;(

A tak btw to zauważyliście, że coś ostatnio Charliego nie widać? Straszny był z niego spamer, a tu cicho ostatnio ;(

pioafc komentarzy: 4384 newsów: 231.01.2011, 22:33

MarcinKanonier--> uważaj z obrażaniem klubów bo mamy dziś wśród nas Strażników Teksasu i stróżów prawa i porządku oraz szacunku. Piszę się Chelsea C.F. ;P

Maciekkk10 komentarzy: 258331.01.2011, 22:32

IceMan -> Czasem się zastanawiam, czy jak ja bym miał taką różdżkę, to miałby tu kto pisać, bo jak widzę 100 błędów ortograficznych w jednym zdaniu, które absolutnie nie jest wielokrotnie złożone, to nie mogę wytrzymać. Podziwiam. ;d

Gunner48 komentarzy: 792931.01.2011, 22:32

@IceMan...nie poddawaj się tak prędko ^^
mogę naprawić...pokleić czy przyspawać...nie wiem z jakiego tworzywa jest wykonana;D

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1131.01.2011, 22:30

@Gunner
Marzenia :P Może dostaniemy bana w tym samym dniu, kto wie, kto wie :D

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1131.01.2011, 22:29

Ja tam spróbuję oglądać mecze Villi, szczególną uwagę będę zwracał na Makoun'a, ciekawe jak będzie grał w Anglii.

MarcinKanonier komentarzy: 133131.01.2011, 22:29

orientuje sie ktos ile maja najstarsi z ****si z podstawowego skladu lat?

Arkadius92 komentarzy: 169831.01.2011, 22:29

Takiej końcówki w jakimś okienku to nie było jeszcze chyba.

mitmichael komentarzy: 4924331.01.2011, 22:29

"What happened with the BIG hype about the so-called top four trying to sign Southampton youngster Alex Oxlade-Chamberlain? Is he going or staying?"
Good shout, that, it appears to have gone quiet on the front...

No własnie, o Alexie ani słowa nie ma.

Gunner48 komentarzy: 792931.01.2011, 22:28

Tak BeTeWu...
@ Vpr lub @Iceman...możecie wyczarować czarodziejską różdżką, tak by moje ostrzeżenia nagle zniknęły...buum i po nich?:P

przemo41 komentarzy: 11631.01.2011, 22:28

Charlie Adam, obiekt zainteresowania wielu klubów, między innymi Liverpoolu, ostatecznie zostaje w Blackpool.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9831.01.2011, 22:27

Ciekawie będzie się oglądało mecze PL. Dawno w zimie takich przetasowań nie było.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1131.01.2011, 22:26

@Vpr
Ehh City jak zwykle się wpycha ; /

I dziękuję za pocieszające wieści związane z finałem CC :).

pioafc komentarzy: 4384 newsów: 231.01.2011, 22:26

Vpr--> ale nędznie nam sędziego trafiło :/

kb8konrad komentarzy: 143231.01.2011, 22:26

co sadzicie o MAURO FORMICA nowy nabytek Blackburn Rovers.

ciekawe czy się przyjmie ;p

Gunner48 komentarzy: 792931.01.2011, 22:24

dziękuję panowie z info...
a my musimy ściągać graczy z wypożyczeń, bo Wengerowi się nie chce wydać parę patyków. Straszne! LFC nieźle namieszało.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 22:24

bacary > ostatni jest taki, że City chciało się nam wciąć w interes... Tak czy inaczej Chorwat do lata pozostanie piłkarzem Dynama.

Mam innego niusa... Finał CC sędziował będzie Mike f*ckin' Dean. Nie wygraliśmy ostatnich 8 meczy, w których sędziował. Tak, to on był arbitrem TEGO meczu na St. Andrews'.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223731.01.2011, 22:23

Trudno sie nie zgodzic , prawdziwy transferowy zawrót głowy

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9831.01.2011, 22:23

stefcio: ja to sobie na dzwonek ustawię. Strasznie wkręca. Jakbym był Japończykiem to zapieprzałbym bo konsome panczi do sklepu :D

fabregas1987 komentarzy: 2579331.01.2011, 22:21

ale trzeba przyzna LFC ociagnelo ostro ...
Suarez i Carrol to byli jedni z bardzeij porzadanych napasstnikow w ostatnich miesiacach, a reasumujac z transferem Tores'a to wyszli na 0 !!!
brawo LCF, szacun, Wenger nigdy by tak nie zrobil, on wierzy w swoj zespol ...

Gunner48 komentarzy: 792931.01.2011, 22:21

jeju! szkoda słów.
Carrol oficjalnie w Liverpoolu czy to tylko pogłoski?:>

David92 komentarzy: 640031.01.2011, 22:20

Eidur Gudjohnsen przechodzi testy medyczne przed transferem ze Stoke do Fulham. OFICJALNIE: Danie Sturridge wypożyczony z Chelsea do Boltonu.

Arsenal1994 komentarzy: 749731.01.2011, 22:20

Fabri04 > a mistrzem MU... :/ Nie no to już takie najczarniejsze sny, ale szkoda, że nikogo nie kupiliśmy, jeśli wg. Wenger SS jest dobrym obrońcą i nie trzeba nam więcej defensorów to szkoda gadać... Ostro możemy się na tym przejechać :/

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223731.01.2011, 22:20