Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield

Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield 30.01.2011, 13:56, Rafal Mazur 2058 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium przybyła drużyna na co dzień występująca na boiskach League One, Huddersfield Town, by stoczyć bój o awans do kolejnej, już piątej rundy Pucharu Anglii. Po upływie 90 minut, mimo świetnej gry gości, to Arsenal zwyciężył rywala 2-1.

Warto przypomnieć, że droga Huddersfield Town po FA Cup rozpoczęła się od zwycięstwa 2-1 nad Cambridge, następnie The Terriers uporali się z Macclesfield, a w trzeciej rundzie pokonali Dover Athletic. Natomiast londyńczycy, po rewanżu na Elland Road, wyeliminowali Leeds United.

Wracając do dzisiejszych zawodów, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojej ekipy, pozostawiając notabene swoje największe gwiazdy na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki powrócili Manuel Almunia i Abou Diaby. Na boisku od pierwszych minut pojawili się także Andriej Arszawin i Marouane Chamakh.

Dokładnie o godzinie 13.00 Mark Clattenburg rozpoczął gwizdkiem niedzielny mecz, dając przy tym znak wszystkim sympatykom zgromadzonym na Ashburton Grove do wzmożonego dopingu.

Już na początku spotkania ekipa The Gunners przejęła dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz goście dzielnie się bronili. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał już w 11. minucie Nicklas Bendtner, który po podaniu Arszawina był bardzo bliski szczęścia. Trzeba jednak przyznać, że od pierwszych minut niezwykle aktywny był właśnie Andriej Arszawin, który przeprowadził kilka groźnych akcji.

W 20. minucie Nicklas Bendtner rozwiązał worek z bramkami. Po świetnym podaniu Marouane Chamakha na prawe skrzydło, Duńczyk znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału i nie wahając się ani chwili, umieścił futbolówkę w prawym rogu bramki. W międzyczasie piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Huddersfield, co nieznacznie zmieniło jej lot. 1-0

W 32. minucie spotkania urazu nabawił się Samir Nasri. Najprawdopodobniej problem dotyczył mięśnia dwugłowego uda, gdyż to właśnie za to miejsce trzymał się Francuz. Na boisku w trybie natychmiastowym pojawił się Tomas Rosicky.

3 minuty przed końcem pierwszej części gry Sebastien Squillaci został ukarany czerwonym kartonikiem za faul taktyczny na Pilkingtonie. Po genialnym, 60-metrowym biegu Anglika, Squillaci zatrzymał go w nieprzepisowy sposób w momencie, gdy wybiegał na czystą pozycję.

Pod koniec pierwszych 45 minut gra zaczęła stawać się bardzo nerwowa, a do głosu dochodzili przyjezdni. Niemniej jednak arbiter zakończył pierwszą część gry, która obfitowała w wiele ciekawych sytuacji.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę Emirates, by rozegrać drugie 45 minut. Warto zaznaczyć, że Arsene Wenger zdecydował się zmienić Marouane Chamakha za Alexa Songa, który zagrał na środku obrony.

W 54. minucie Kanonierzy po raz kolejny na chwilę się rozluźnili, co wykorzystali goście. Po serii niefrasobliwych zagrań ze strony defensorów The Gunners, na czystej pozycji znalazł się jeden z napastników przyjezdnych, jednak sytuację uratował powracający Arszawin.

Po chwili znów błąd linii defensywnej gospodarzy. Tym razem nie popisał się Almunia, który zamiast łapać wcześniej piłkę, bezsensownie na nią czekał, co zakończyło się bardzo nerwową sytuacją w okolicach 16 metra. Trzy minuty później Hiszpan popisał się natomiast znakomitą interwencją, broniąc strzał głową Alana Lee.

Po upływie 20 minut, można było łatwo zauważyć, że z zawodników Arsenalu wyraźnie uszło powietrze, a bramka dla przeciwnika wisiała w powietrzu.

W 66. minucie doszło do wyrównania. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym, do piłki wyskoczył Alan Lee, który pewnym strzałem głową pokonał Almunię. Znów zawiodła linia obrony, a dokładniej Abou Diaby. 1-1

Chwilę później na murawie pojawił się Cesc Fabregas, który zastąpił Abou Diaby'ego. Po wejściu na boisku Fabregasa, gra Kanonierów uległa zmianie. Na przestrzeni dwóch minut swoje szanse miał Nicklas Bendtner, jednak żadnej nie wykorzystał.

W 79. minucie kibice londyńskiego Arsenalu zamarli gdy przy linii końcowej boiska Denilson doznał podobnego urazu niczym Samir Nasri w pierwszej połowie. Na szczęście, Brazylijczyk powrócił szybko do gry.

W 85. minucie po świetnej akcji Fabregasa, Hiszpan zgrał futbolówkę w pole karne do wbiegającego Nicklasa Bendtera, który został przewrócony przez jednego ze stoperów The Terriers. Arbiter nie wahał się z podyktowaniem karnego, więc do piłki podszedł Cesc Fabregas, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera. 2-1

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle nerwowe. Z jednej strony świętujący, lecz jeszcze nie końca pewni fani Arsenalu, z drugiej załamani, ale nadal wierzący kibice Huddersfield. Na szczęście, po doliczeniu 4 minut Mark Clattenburg zakończył dzisiejsze zawody. My oczywiście cieszymy się z wygranej Kanonierów, a co za tym idzie, awansu do kolejnej rundy, jednak trzeba oddać honor zawodników Huddersfield, którzy rozegrali świetne spotkanie. Natomiast piłkarzem meczu zapewne zostanie wybrany Cesc Fabregas, który znów wyciągnął z tarapatów swój zespół.

Przypominamy także, że dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie V rudny FA Cup, którego wyniki będzie można śledzić na łamach naszego portalu.

podaj masę i ilość karatów ;D
możliwe, że skorzystam z tej mam nadzieje "promocji"

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 231.01.2011, 22:59

Bartley w Rangers - to już oficjalne?

Maciekkk10 komentarzy: 258331.01.2011, 22:58

Tak apropo, do której w końcu jest to okienko? Naszego, ojczystego, polskiego czasu. Już słyszałem tyle wersji, że szok.

mitmichael komentarzy: 4924331.01.2011, 22:54

Three other clubs very notable by their absence from any activity today? Manchester United, Manchester City and Arsenal. The Premier League's top three. The benefits of a settled squad maybe?

mitmichael komentarzy: 4924331.01.2011, 22:53

@CharlieTheUnicorn
Chodzi o dzisiejsze okno transferowe - tak napisali na stronie BBC.

Jack widze poczucie humoru na twitterze:

"BREAKING TRANSFER NEWS: I have just moved from the sofa to my bed!!" :D

Gunner48 komentarzy: 792931.01.2011, 22:52

@aRamsey
bym znał ten adres. Nie nie nie to byłaby w pewnym sensie korupcja! :p

Maciekkk10 komentarzy: 258331.01.2011, 22:52

Gunner48 -> Przecież, gdy będziesz miał "czyste konto", to gdzieś w podświadomości będziesz miał myśli o tym, że możesz sobie pozwolić na jakiś wybryk. ;d PRESJA ! ;p

Baranik komentarzy: 19431.01.2011, 22:51

Tu macie pieśń o zajebistym Romku, który kupuje ludzi jak zabaweczki:
youtube.com/watch?v=qqzaGelYg1c&playnext=1&list=PLC121F473A94D6374
Ta melodia pasuje jak ulał do nich, szczególnie jak patrzy się na umiejętności aktorskie Didiera. :)

aRamsey komentarzy: 948631.01.2011, 22:51

@Gunner48,
Na żadne kolana! Po prostu trzeba znać adres i podesłać jakiś wyrób złotniczy dobrej jakości

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3031.01.2011, 22:51

@mitmichael
A Dżeko sam się przeszedł z Wolfsburga do $hity?

ntn_17 komentarzy: 72031.01.2011, 22:50

Arsenal1994 --> no miejmy nadzieję, na zwycięstwo nie liczę ale remis jak najbardziej :D

a co do naszego transferu to ja wam mówię że Cristiano jest już w drodze do Londynu :P

aRamsey komentarzy: 948631.01.2011, 22:50

@Ice,
No wiem, Ja tylko najwyższy towar rozsyłam :D

mitmichael komentarzy: 4924331.01.2011, 22:49

Pierwsza trojka bez transferow - to dopiero cos.

kamilsts komentarzy: 11531.01.2011, 22:49

O sorry to z twittera Jacka Wilshere ;)

kamilsts komentarzy: 11531.01.2011, 22:48

:D

BREAKING TRANSFER NEWS: I have just moved from the sofa to my bed!!

Baranik komentarzy: 19431.01.2011, 22:48

Dobra za Carolla 35 to zdecydowanie za dużo, ale ta kwota za Torresa iście Smerfastyczna. :/

pioafc komentarzy: 4385 newsów: 231.01.2011, 22:46

Endrjum ja obstawiam Howarda;d

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 231.01.2011, 22:46

Arsenal1994 - wynik na OT zależy od tego kto będzie sędziował.

aRamsey komentarzy: 948631.01.2011, 22:45

@IceMan,
Czy oby na pewno? ^^

MarcinKanonier komentarzy: 133131.01.2011, 22:45

gdzie moge znalezc jaki jest bilans meczy arsenal czelsi?

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 331.01.2011, 22:45

Na Benia by jeszcze się nie jeden chętny znalazł bo jednak strzela chłopina dość ważne gole.

Arsenal1994 komentarzy: 749731.01.2011, 22:44

A myślicie, że jutro Villa może urwać jakieś pkt MU?
Ostatnio jakby złapali jakiś drugi oddech, ten transfer Benta mocno im pomógł, będzie ciężko na OT, ale jakoś przeczuwam korzystny wynik dla zespołu z Birmingham i dla nas ;)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3031.01.2011, 22:44

@Vpr
Za Carroll'a chcieli 35 mln, a za Benka 17!? Jawna kpina ahahahaahahahahah! Dawno nie było tak żałosnego okienka transferowego. W dupach im się wszystkim poprzewracało, ot co.

Gunner48 komentarzy: 792931.01.2011, 22:44

IceMan->
szkoda...ale cóż.
Żyje się dalej. W tym okienku już chyba nie sprowadzimy nikogo jak myslisz?:P Oczywiście nie wliczam powrotu wypożyczonych.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223731.01.2011, 22:44

Charlie - jak cos ja bede na ciebie czekał :PP

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1131.01.2011, 22:43

@Charlie
Skąd wiesz ?:P Możliwe, że Wenger zrobi czary mary i go wystawi:D

Tak w ogóle, to jakoś brakuje Charlie'go, bo nie mam się od kogo uczyć Konstruktywnej Oraz Twórczej rozmowy, sam Cudi i How do tego Vpr, IceMan, Concrete, Stefcio, Griz, Dominika, aRamsey ? to za mało :(
@how
Eee tam, FA nas nie lubi i nie przyjmie tego ;/

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 22:42

Charles > od NUFC... albo Bayernu, lubią Bendtnera.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3031.01.2011, 22:42

Ok, to nie wrócę!

kamil_malin komentarzy: 933231.01.2011, 22:42

Teraz zgrywają takich twardzieli, a płaczą po kątach, że nie ma Charliego...

Gunner48 komentarzy: 792931.01.2011, 22:41

@How
spłodziłem, bliźniaki jednojajowe...;P teraz muszę jakoś odreagować :D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 22:41

madjer > nie, nie, nie. Boss siedzi sobie teraz przed ekranem komputera (lub wpatruje się w swoje Blackberry :P), patrzy na kwotę transferu Carrolla, wybucha głośnym śmiechem, potem przerzuca się na Torresa, ryje przez pół godziny... i wraca do newsa o Andym xD

@Gunner48
Piszesz, jakbyś syna spłodził... żonie Bridge'a. Bez przesady, te ostrzeżenia to chyba nic strasznego? :P

@Charlie
Szkoda, że wróci. Jakoś tak ciekawiej bez niego było, nie sądzisz?

@Vpr
Pensów ofc?

concrete13 komentarzy: 869831.01.2011, 22:40

IceMan - > taaak..coś , że przyjmujecie w złocie .. o mam :)

" howareyou--->Nie przyjmujemy w naturze. Tylko gotowizna się liczy, ewentualnie wyroby złotnicze. "

ntn_17 komentarzy: 72031.01.2011, 22:39

madjer --> haha tak jest Boss się pewnie dowie jutro z gazet że był bliski pozyskania paru zawodników :D

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3031.01.2011, 22:39