Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield

Fabregas ratuje Kanonierów, Arsenal 2-1 Huddersfield 30.01.2011, 13:56, Rafal Mazur 2058 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium przybyła drużyna na co dzień występująca na boiskach League One, Huddersfield Town, by stoczyć bój o awans do kolejnej, już piątej rundy Pucharu Anglii. Po upływie 90 minut, mimo świetnej gry gości, to Arsenal zwyciężył rywala 2-1.

Warto przypomnieć, że droga Huddersfield Town po FA Cup rozpoczęła się od zwycięstwa 2-1 nad Cambridge, następnie The Terriers uporali się z Macclesfield, a w trzeciej rundzie pokonali Dover Athletic. Natomiast londyńczycy, po rewanżu na Elland Road, wyeliminowali Leeds United.

Wracając do dzisiejszych zawodów, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojej ekipy, pozostawiając notabene swoje największe gwiazdy na ławce rezerwowych. Do pierwszej jedenastki powrócili Manuel Almunia i Abou Diaby. Na boisku od pierwszych minut pojawili się także Andriej Arszawin i Marouane Chamakh.

Dokładnie o godzinie 13.00 Mark Clattenburg rozpoczął gwizdkiem niedzielny mecz, dając przy tym znak wszystkim sympatykom zgromadzonym na Ashburton Grove do wzmożonego dopingu.

Już na początku spotkania ekipa The Gunners przejęła dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, lecz goście dzielnie się bronili. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał już w 11. minucie Nicklas Bendtner, który po podaniu Arszawina był bardzo bliski szczęścia. Trzeba jednak przyznać, że od pierwszych minut niezwykle aktywny był właśnie Andriej Arszawin, który przeprowadził kilka groźnych akcji.

W 20. minucie Nicklas Bendtner rozwiązał worek z bramkami. Po świetnym podaniu Marouane Chamakha na prawe skrzydło, Duńczyk znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału i nie wahając się ani chwili, umieścił futbolówkę w prawym rogu bramki. W międzyczasie piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Huddersfield, co nieznacznie zmieniło jej lot. 1-0

W 32. minucie spotkania urazu nabawił się Samir Nasri. Najprawdopodobniej problem dotyczył mięśnia dwugłowego uda, gdyż to właśnie za to miejsce trzymał się Francuz. Na boisku w trybie natychmiastowym pojawił się Tomas Rosicky.

3 minuty przed końcem pierwszej części gry Sebastien Squillaci został ukarany czerwonym kartonikiem za faul taktyczny na Pilkingtonie. Po genialnym, 60-metrowym biegu Anglika, Squillaci zatrzymał go w nieprzepisowy sposób w momencie, gdy wybiegał na czystą pozycję.

Pod koniec pierwszych 45 minut gra zaczęła stawać się bardzo nerwowa, a do głosu dochodzili przyjezdni. Niemniej jednak arbiter zakończył pierwszą część gry, która obfitowała w wiele ciekawych sytuacji.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę Emirates, by rozegrać drugie 45 minut. Warto zaznaczyć, że Arsene Wenger zdecydował się zmienić Marouane Chamakha za Alexa Songa, który zagrał na środku obrony.

W 54. minucie Kanonierzy po raz kolejny na chwilę się rozluźnili, co wykorzystali goście. Po serii niefrasobliwych zagrań ze strony defensorów The Gunners, na czystej pozycji znalazł się jeden z napastników przyjezdnych, jednak sytuację uratował powracający Arszawin.

Po chwili znów błąd linii defensywnej gospodarzy. Tym razem nie popisał się Almunia, który zamiast łapać wcześniej piłkę, bezsensownie na nią czekał, co zakończyło się bardzo nerwową sytuacją w okolicach 16 metra. Trzy minuty później Hiszpan popisał się natomiast znakomitą interwencją, broniąc strzał głową Alana Lee.

Po upływie 20 minut, można było łatwo zauważyć, że z zawodników Arsenalu wyraźnie uszło powietrze, a bramka dla przeciwnika wisiała w powietrzu.

W 66. minucie doszło do wyrównania. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym, do piłki wyskoczył Alan Lee, który pewnym strzałem głową pokonał Almunię. Znów zawiodła linia obrony, a dokładniej Abou Diaby. 1-1

Chwilę później na murawie pojawił się Cesc Fabregas, który zastąpił Abou Diaby'ego. Po wejściu na boisku Fabregasa, gra Kanonierów uległa zmianie. Na przestrzeni dwóch minut swoje szanse miał Nicklas Bendtner, jednak żadnej nie wykorzystał.

W 79. minucie kibice londyńskiego Arsenalu zamarli gdy przy linii końcowej boiska Denilson doznał podobnego urazu niczym Samir Nasri w pierwszej połowie. Na szczęście, Brazylijczyk powrócił szybko do gry.

W 85. minucie po świetnej akcji Fabregasa, Hiszpan zgrał futbolówkę w pole karne do wbiegającego Nicklasa Bendtera, który został przewrócony przez jednego ze stoperów The Terriers. Arbiter nie wahał się z podyktowaniem karnego, więc do piłki podszedł Cesc Fabregas, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera. 2-1

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle nerwowe. Z jednej strony świętujący, lecz jeszcze nie końca pewni fani Arsenalu, z drugiej załamani, ale nadal wierzący kibice Huddersfield. Na szczęście, po doliczeniu 4 minut Mark Clattenburg zakończył dzisiejsze zawody. My oczywiście cieszymy się z wygranej Kanonierów, a co za tym idzie, awansu do kolejnej rundy, jednak trzeba oddać honor zawodników Huddersfield, którzy rozegrali świetne spotkanie. Natomiast piłkarzem meczu zapewne zostanie wybrany Cesc Fabregas, który znów wyciągnął z tarapatów swój zespół.

Przypominamy także, że dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się losowanie V rudny FA Cup, którego wyniki będzie można śledzić na łamach naszego portalu.

Sorry, ale nie.

Ja też po cichu liczyłem na nowego stopera, no i się doczekałem...

Gunner48 komentarzy: 792931.01.2011, 22:15

witam... przed chwilą wróciłem do domu. Jak sprawa z Torresem?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9831.01.2011, 22:14

stefcio -> tak, konsome panczi ryje beret ostro i mocno, a są jeszcze inne wersje tej reklamy :D

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 331.01.2011, 22:14

I jest oficjalnie Suarez piłkarzem Liverpoolu a tak gościa mieć chciałem z armatką na piersi.Life is brutal i full of zasadzkas.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223731.01.2011, 22:13

Patryk - co ty mi tu wysylasz , to ma mi chyba potyrać głowe haha :D

armata - nie zapomnij jeszcze o Interii , na koniec zajrzyj do faktu :)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1131.01.2011, 22:12

@kamil
O.o no to dobrze, to teraz umów się z Vpr'em dokładniej(wiesz Eryk dogaduję się z Wengerem o składzie itd.) i możecie mnie w to wtajemniczyć:D.

Matti komentarzy: 278731.01.2011, 22:11

Według mnie nie ma na co się napalać, bo nawet gdybyśmy mieli kogoś kupić to byłyby jakiś 2 może 3 plotki o tym a tak to nawet nie wiadomo kogo się spodziewać. Ostatecznie o Hazardzie było trochę tego, ale wątpie. Bo AW wierzy w swoja drużyne :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9831.01.2011, 22:11

IceMan -> Cuddy jest spoko ^^

stefcio -> tak, jestem psem. O takim: joemonster.org/p/149639/album/strona/3/Japonska_reklama_chipsow_01

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 431.01.2011, 22:11

stefcio, ja bym zaryzykował stwierdzenie że prawie 100% ale jeszcze trzeba na wp sprawdzić ;/

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 231.01.2011, 22:11

LFC jeszcze poluje na Adama.
Zanim chłopaki się zgrają to się sezon skończy.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223731.01.2011, 22:10

Matti - nie no , jak onet to tak na 99%

ntn_17 komentarzy: 72031.01.2011, 22:09

panowie... Boss nikogo nie kupi ;p a wyjątki jak Diarra i Arshavin potwierdzają regułę ;p

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223731.01.2011, 22:09

Dopiero teraz załapałem ze to "o/" ma oznaczac zgłaszanie sie :D

Matti komentarzy: 278731.01.2011, 22:09

Nie wiem na ile to prawda, pewnie zerowa bo mamy bramkarza i strona "onet" mówi samo za siebie sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/arsenal-sprowadzi-shaya-givena,1,4160096,wiadomosc.html

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 331.01.2011, 22:07

Papa zostaje przy swoim aby tylko kontuzje nie nauczyły go szacunku do zimowego okna transferowego. Bo 2 wiadomo jakie kluby jadą po bandzie ostro.

kamil_malin komentarzy: 933231.01.2011, 22:07

@ bacary
Tak, wiem. Dzwoniłem do Wengera, szykuje jakąś bombę. Dowiecie się po 23:59.

kilerr15 komentarzy: 69831.01.2011, 22:07

SamiNasri ;D hehe no i jak będzie miał 40 lat to przejdzie do nas znowu

popekns komentarzy: 742031.01.2011, 22:07

o/

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.01.2011, 22:07

concrete13 > zerwał wypożyczenie z Sheffield, do końca sezonu będzie piłkarzem Rangersów.

Joker_224 komentarzy: 521531.01.2011, 22:06

Oj! Jedną rękę mi chyba zabrało ;

fabregas1987 komentarzy: 2582231.01.2011, 22:06

a co wy myscilicie, ze Wenger kogos kupi ??
przepraszam za stwierdzenie, ale w sprawach transferowych Boss daje d... ;pp
wszystkie kluby sie wzmacniaja, ale my nie, bo po co, najwyzej sie zciagnie z wypozyczen, niedoswiadczonych, nieograncyn zawodnikow U-21 ...

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1131.01.2011, 22:06